2737
2734
باسلام، توی این قسمت هرکی سوال حقوقی داره یا وکیل میخواد بیاد تو علاوه بر اینها؛ اگه اینترنتی خرید کردید و پشیمونید اگه از پیامک و ایمیل و وایبر و لاین و واتس اپ و... به ستوه اومدید/ اگه بهتون توهین یا بی احترامی شده یا قول و قراری گذاشتید و زدن زیرش همه و همه راهکار حقوقی داره
به امید روزی که هیچکس برای طلاق به وکیل مراجعه نکند... انشالله به زودی سایت مشاوره حقوقی رایگان و آنلاین برای پاسخگویی سریع و دقیق به سوالات شما راه اندازی میشه

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

عزیزم اگه شماره ملی رو بدیم تو یکی از مجتمع های قضایی تا چک کنن که پرونده ای شکایتی چیزی داریم یا نه کل تهران رو میبینن یا فقط همون مجتمع یعنی کل تهران انلاین‌رو سیستمشون هست یا نه
من هنوووووز معتقدم میشود عشق به انها اموخت
2728
منم یه سوال دارم توی عقدنامه های جدید مینویسن مهریه عندالاستطاعه یا مطالبه ؟ آیا مهریه سقف داره یعنی اگر یه روز خانم بخواد مهریه شو تمام و کمال میتونه بگیره یا تا یه حدی میتونه بگیره
گیس طلا مثل اینکه خبری نیست بذار من بهت بگم در طلاق باید صیغه طلاق با تشریفات و بیان خاص ادا گردد در صورتی که در فسخ نیازی به آن تشریفات نیست.در طلاق شهادت دو مرد عادل ضروری است در حالیکه در فسخ نیازی به آن نیست. اگر قبل از نزدیکی طلاق صورت پذیرد زن مستحق نصف مهر است ولی اگر قبل از نزدیکی نکاح فسخ شود زن استحقاق مهر ندارد مگر اینکه موجب فسخ عنن باشد.اصولا" طلاق به استناد ماده 1133 قانون مدنی به وسیله مرد واقع می شود جز در موارد مذکور ولی فسخ هم از جانب زن و هم مرد در موارد اختصاصی یا اشتراکی قابل اعمال است.ثبت واقعه ازدواج طلاق و رجوع امری الزامی است و الا مرد به مجازات حبس تعزیری تا یکسال محکوم می گردد ولی در فسخ چنین حکمی نیست.در طلاق چنانچه رجعی باشد در ایام عده حق رجوع برای زوج وجود دارد ولی در فسخ حق رجوع وجود ندارد.طلاق در مدت عادت زنانگی یا در حال نفاس صحیح نیست اما در فسخ اینطور نیست.موجبات طلاق و فسخ با یکدیگر فرق می کند.طلاق تحت شرایطی موجب حرمت ابدی می گردد ولی در فسخ اینطور نیست.فسخ در صورت تحقق شرایط و موجبات فوری ولی طلاق چنین نیست.ارجاع به داوری در طلاق هست ولی در فسخ نیست.طلاق اختصاص به نکاح دائم دارد ولی فسخ در نکاح دائم است و هم در موقت. در طلاق رجعی اگر زن یا مرد در ایام عده فوت نمایند از یکدیگر ارث می برند ولی در طلاق بائن و فسخ نکاح چنین نیست. در طلاق رجعی در زمان عده نفقه زن به عهده شوهر است ولی در فسخ نکاح نفقه تعلق نمی گیرد مگر زن حامله باشد.
سلام تفاوت طلاق و فسخ نکاح: 1- از حیث تشریفات: در فسخ نکاح رعایت ترتیباتی که برای طلاق مقرر است شرط نیست ( بنابراین فسخ نکاح نیازی به تشریفات طلاق نداره؛ مثلا صدور گواهی عدم امکان سازش نمیخواد، اجرای صیغه طلاق در حضور دو شاهد عادل نمیخواد، به هر لفظ یا عملی هم واقع میشه 2- طلاق هنگامی درسته که زن دارای شرایط خاصی باشه: در طهر غیر مواقعه باشه ولی در فسخ این شرط وجود نداره. 3- در طلاق رجعی برای شوهر در مدت عده حق رجوع است. ولی در فسخ حق رجوع نیست و انحلال نکاح کامله 4- اگه طلاق قبل از نزدیکی اتفاق بیفته زن مستحق نصف مهریه تعیین شده است ولی در فسخ قبل از نزدیکی مهری وجود نداره ( مگر موجب فسخ عنن باشه) 5- طلاق اصولا بوسیله شوهره ولی فسخ برحسب مورد میتونه از ناحیه زن باشه یا شوهر 6- موجبات طلاق و فسخ باهم فرق می کنن. 7- ...
به امید روزی که هیچکس برای طلاق به وکیل مراجعه نکند... انشالله به زودی سایت مشاوره حقوقی رایگان و آنلاین برای پاسخگویی سریع و دقیق به سوالات شما راه اندازی میشه
باسلام در مورد چک بسته به این که شکایت کیفری مد نظرتون باشه یا حقوقی فرق میکنه؛ و فقط در خصوص شکایت کیفری هست که بحث مواعد مطرح میشه؛ بنابراین در این خصوص باید 2 تا مهلت 6 ماهه رو در نظر بگیرید: مهلت های را که شاکی باید رعایت کند به این صورت است که نخست ظرف مدت ۶ ماه از تاریخ صدور چک آن را به بانک ارائه نماید و دوم اینکه ظرف مدت ۶ ماه از تاریخ صدور گواهی عدم پرداخت توسط بانک، اقدام به شکایت کیفری نماید (دو موعد مذکور در یکدیگر تداخل نمی کنند( توجه داشته باشید (ماه) مطابق با ماه شمسی و کسر آن از سی روز محاسبه می شود و ماه شمسی ممکن است سی روزه یا سی و یک روزه یا بیست و نه روزه باشد. بنابراین، در مورد ماه کامل، همان ماه شمسی محسوب می شود ولی کسر آن تا سی روز تکمیل می شود، یعنی مثلاً اگر از پنجم ماه اردیبهشت شروع شود بقیه روزها تا آخر ماه احتساب و کسر آن تا سی روز از آخرین ماه محاسبه می گردد. (اداره حقوقی قوه قضایی). همچنین هر گاه روز آخر مهلت شش ماهه مصادف با تعطیل رسمی باشد، روز آخر مهلت ارائه چک به بانک روز بعد از تعطیلات است.
2738
سلام مری مری جان سیستم به کل پرونده ها دسترسی داره
سلام عزیزم درخصوص مهریه عندالمطالبه و عندالاستطاعه: توی عقدنامه یه قسمت هست برای مهریه؛ و عاقد اون چیزی رو مینویسه که طرفین توافق کردند و میگن، ممکنه کسی بگه عندالمطالبه/ کسی هم بگه عندالاستطاعه اینطوری نیست که توی عقدنامه خودش مشخص کرده باشه. هرچند در عرف و زبان مردم بیشتر عندالمطالبه جا افتاده و جدیدا مردم دارند به تفاوت این دو اصطلاح دقت می کنند.
درخصوص مطالبه مهریه هم قاعده کلی این هست که مهریه دِین مرد به زنه، و به طور کامل قابل مطالبه است. اما این قاعده کلی نکات خاصی هم داره که باید بسته به مورد بهش دقت کرد: مثل تاثیر نزدیکی/ عدم نزدیکی بر میزان مهریه مثل مواردی از حق فسخ مثل عدم تعیین مهریه و فوت مرد قبل از نزدیکی مثل نکته مربوط به 110 سکه و ...
ممنونم گلم نه در مورد مبلغ مهریه سوالم بود مثلا کسی که مهریه اش هزار سکه باشه هم شنیدم مثلا صدو ده تا (شایدم سیصدتا) بیشتر نمیتونه بگیره . جدای از قضایایی چون نزدیکی و...
خانوم وکیل عزیز ممنون . ببین من خودم حقوقی هستم ولی وکیل نیستم یه دوستم یه چک داده ولی به روز نبوده نگرانم که ایا شکایت کردن اصلا یا نه .پس برم یه مجتمع قضایی میتونم مطمعن بشم
2706