2733
2734
عنوان

بازی با کودکانمان

134 بازدید | 80 پست
سلام دوستان عزیز دوست دارم این تاپیکو فعال کنم تا مادرایی که می خوان بچه هاشون بازی های خلاق و فکری داشته باشند اینجا جمع بشن و به هم ایده بدن و از کارهایی که واسه بچه هاشون کردن عکس بزارن
خدایا تو وکیل من در تمام امور زندگی هستی
بازی هایی که به نظر من جالب میرسه رو می گم 1. درست کردن اشکال با ماکارونی 2. درست کردن خانه و گاز و ... برای عروسک بچه ها با کارتون و مقوا 3.نقاشی ترکیبی .... لطفا کمک کنید و تکمیلش کنیم

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
در مورد نقاشی: من با آموزش نقاشی به هررررررررر شیوه ای صددرصد مخالفم، زیر سه سال که دیگه فااااااااااااجعه س. حتما هم دلیلش رو می دونی که باعث می شه تصور بچه از اجسام محدود بشه به همون شیوه ای که ما یادش دادیم و خلاقیتش کور بشه و دیگه این که اگه نتونه مثل ما بکشه اعتماد به نفسش مختل بشه، دیدی بچه هایی رو توی سن نی نی های ما که هی از بزرگتراشون می خوان براشون آدم یا خونه بکشن اما خودشون این کار رو نمی کنن؟ اینه که من تا حالا یه چشم خالی هم برای دخترم نکشیدیدم چه برسه به چشم چشم دو ابرو!! چرا من زنگ نقاشی خلاق با بچه هام داشتم(6 ساله بودن البته) اما چطوری؟؟ یه ضربدر وسط صفحه می کشیدم می دادم دستشون می گفتم هرچی دوست داری باهاش بکش یا دایره یا خطوط مارپیچ یا شکسته ی اتفاقی... مال هرکدومم یه شکل نه شبیه هم. باورت نمی شه بچه ها عااااااااشق این کار بودن و نمی دونی چه نقاشی های بدیع و متفاوتی خلق می کردن با همون چهار تا دونه خط!! متاسفانه داشتم بچه هایی رو هم که مثلا همیشه دایره رو گل می کردن(گل بسیار بسیار زیبا) که متاسفانه توی کلاس نقاشی یاد گرفته بودن اما هیچ وقت به ذهنشون نرسید که با این دایره چیز دیگه هم می شه کشید.. (نوشته یکی از مادران با تجربه)
عزیزم در مورد نقاشی دختر من همش از من یا پدرش میخواد که براش بکشیم اما مدتیه که رنگ انگشتی براش گرفتم و وقتی حمام می ریم میدم دستش و میگم هر چی دوست داری بکش خیلی وقتا خط خطی میکنه و شکل خاصی نمیکشه اما من تشویقش میکنم.
2738
سلام .. ممنون از این تاپیک خوبی که درست کردی عزیزم. من ایده رنگ انگشتی رو خوردنیش رو از سایت کاغذ رنگی گرفتم. اونم خوبه.
که دنیا به خسران عقبی نیارزد/به دوری ز اولاد زهرا نیارزد/ و این زندگانی فانی، جوانی، خوشیهای امروز و اینجا/به افسوس بسیار فردا نیارزد.
ه تعداد بلوز و دامن و شلوار از کاغذ و پارچه بریدم و یه تعداد نی نی روی کاغذ کشیدم و لباسها رو روشون چسبوندیم
در مورد انتخاب کتاب دقت کنین: 1. اگر سن بچه زیر 3 سال هست کتابی رو بگیرین که هر صفحش خیلی شلوغ پلوغ نباشه و حداکثر 2 جمله رو به بیننده القا کنه ... 2. لازم نیست عین جمله رو بخونین اول خودتون کتابو از اول تا آخر بخونین بعد اگر دیدین عکسها با داستان همخانی و انسجام خوبی داره همون داستان رو به زبون خود بچه براش تعریف کین وگرنه با توجه به چیدمان عکسها خودتون داستان سرایی کنین واسه بچه
در مورد سی دی ها: من به شخصه از سی دی های بی بی انیشتین و پپا پیگ خیلی راضی بودم الان علاوه بر اینکه حروف انگلیسی و اعداد انگلیسیو بلده نزدیک به 20 کلمه انگلیسی رو هم بلده هم تلفظش هم انگلیسی به فارسیشو البته محدودیت زمانی که واسه تی وی دیدن باید بزاریم خیلی مهمه
تو مهد کودک دیدم انجام میدین که فکر کنم مناسب سنّ بچه‌های ۳ سال باشه اینکه هر روز می‌رن بیرون با برگ یا خزه جم می‌کنم .بعد یه درخت بزرگ کشیدن چسبوندن به دیوار، هر روز که چندتا برگ جم می‌کنن میارم بهش میچسبونن
یه بازی دیگه که نقل قوا هست: مقوای آبی بزرگ روی زمین پهن کرده بودن و با کاغذ علفهای دریایی و سنگها رو هم درست کرده بودن بعد یه تعداد ماهی کاغذی درست کرده بودن و به هر کدوم یه گیره کاغذ زده بودن و روی مقوا پخش کرده بودن یه سری پوب ماهیگیری هم درست کرده بودن که سرش آهنربا بود و بچه ها می تونستن ماهی بگیرن
2706