2733
2734
قبلا وقتی میخواستم پوشک بچه رو بدون شستن بچه عوض کنم (مثلا نصف شب که شوهرم خوابه و بچه فقط دستشویی کوچیک کرده و میخوام بدون سر و صدا عوضش کنم)، اول پوشک کثیف بچه رو باز میکردم و لوله میکردم زیرش و سریع با دستمال خیس تمیزش میکردم بعد پاهای بچه رو میبردم بالا و پوشک کثیف رو میذاشتم روی مشمایی که از قبل کنارم گذاشته بودم و پوشک تمیز رو میذاشتم زیر پاش و میبستم. ولی یه بار همینکه پای بچه رو بردم بالا و پوشک کثیف رو برداشتم، قبل از اینکه پوشک تمیز بذارم زیرش بچه جیش کرد و چون پاهاش بالا بود و بدنش شیبدار شده بود، جیشش ریخت روی شکم و لباسش و کلی دردسر شد. چون نصف شب بود و شوهرم خواب بود نمیشد ببرمش حموم. سر و گردنش رو هم که نمیشه تو روشویی شست چون ممکنه آب تو دهن و بینیش بره. مجبور شدم بدنش رو با دستمال تمیز کنم و لباس و تشکچه تعویض و پارچه زیرش رو عوض کردم ولی همش نگران بودم که نکنه موقع تعویض لباسش، قسمت نجس لباس به گردن و سرش خورده باشه. حالا یه مدته برای اینکه این مشکل پیش نیاد، قبل از اینکه پوشک کثیف رو باز کنم، اول پوشک تمیز رو باز میکنم و میذارم زیر بچه طوری که پوشک تمیز زیر پوشک کثیف باشه. بعد پوشک کثیفش رو باز میکنم و از زیرش برمیدارم و بچه رو با دستمال تمیز میکنم و پوشکش رو میبندم. اینطوری اگه بچه یه دفعه دستشویی کنه چون زیرش پوشکه مشکلی پیش نمیاد. از طرفی مجبور نیستم پاهای بچه رو خیلی بالا بدم تا پشتش به تشکچه نخوره چون زیرش پوشکه. اینطوری اگه دستشویی کنه چون پاهاش زیاد بالا نیست بعیده جیشش به طرف شکمش بریزه. گفتم این روش رو به شما هم یاد بدم استفاده کنید D:
دو تا تشکچه تعویض پلاستیکی دارم تا اگه یکیش کثیف شد از اون یکی استفاده کنم. همیشه موقع استفاده روشون یه پارچه یا کهنه میندازم تا اگه بچه جیش کرد، دستشوییش پخش نشه و همه لباسش کثیف شه. هر وقت هم تشکچه کثیف شد، پارچه روش رو جدا میشورم و خود تشکچه رو که پلاستیکیه با شلنگ روش آب میگیرم و چون پلاستیکه نیازی به چلوندن نداره.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

بچه ام هنوز دو ماهش نشده. خودم که میترسم بچه رو ببرم حموم. شوهرم میبره و من کمک میکنم. اصلا دست تنها که نمیشه بچه رو برد حموم. یکی باید بیرون تحویلش بگیره. شوهرم شب باید خوب بخوابه چون صبح زود باید بیدار شه بره سرکار. به خاطر همین شب تو یک اطاق دیگه میخوابه و من سعی میکنم خیلی آروم کارای بچه رو انجام بدم.
2728
عزیزم من پسرم هفت ماهشه از چهار ماهگی وقتی میبرم تو حمام بشورم و پوشکش و عوض کنم همون جادمیگیرمش جیش ی میکنه یا پی پی اگه داره و دیگه موقع تعویض پوشک هیچ وقت زیراندازش کثیف نشده خیلی وقته دیگه شبا پوشکش خشکه و نیازی به تعویض نداره
برای رسیدن به موفقیت هیچ آسانسوری وجود ندارده مجبوری از پله ها بری ...
2738
آره حواسم هست خیلی بالا ندم پاشو سما خوب نمیخوام بارچه زیرش هم نجس بشه. اینطوری دفعه بعد که بچه رو میذارم روی همون پارچه ممکنه بدن بچه هم نجس بشه. صبا دختر من هنوز کوچیکه زیاد دستشویی میکنه. پرخوری هم زیاد میکنه البته. خیلی پیش اومده موقع تعویض خرابکاری کرده. تا حالا کلی تشکچه تعویضش رو آب کشیدم.
آها ولی سعی کن کم کم یاد بگیری منکه از همون اول برای هر بار تعویضش بردم شستمش ترس نداره وقتی شستی بپیچون تو یه پارچه بیار بیرون خشکش کن و پوشکش کن نگران نباش خدا کوچولوتو حفظ کنه اگه پسره میتونی موقع تعویض یه تیکه پارچه بندازی رو شومبولش که اگه جیش کرد پرتاب نکنه و یه زیر اندازم بزار زیرش
اها دختره عزیزم پس حتمن هر بار طفلی و ببر بشور چون دخترا حساسن اگه نشوری میسوزن مخصوصن الان که هوا گرمه
ترنم نصف شب بود میخواستم بی سر و صدا عوضش کنم چون شوهرم خیلی بدخوابه بیدار بشه بعد خوب خوابش نمیره روز بعد اذیت میشه تو سرکار. سما فکر کنم پسرداری خیلی سخت باشه. نمیتونم درک کنم پسردارها اینجور مواقع که بچه جیش میکنه روشون چیکار میکنند. آخه وقتی لباس آدم نجس بشه بخوای بچه رو بشوری و بغلش کنی خوب بچه به لباس آدم میخوره و نجس میشه. مگر اینکه آدم بره حموم خودشو بشوره. تازه اگه بچه 8-9 ماهه باشه که آروم یه جا نمیمونه و حرکت میکنه و همه جا رو نجس میکنه.
2706