2726
با سلام. تو امنیوسنتز گفتن کروموزوم 1 وارونگی 13 و 21 داره.کسی میتونه کمکم کنه؟ یعنی جنین مبتلا به چه بیماری هست؟یعنی ممکنه چه مشکلی داشته باشه؟ لطفا کمکم کنید.تو آزمایشگاه چیزی نگفتن
جواب ازمایشتو حتما ببر دکتر
فَاصبِر اِنَّ وَعدَالله حق وَلایَستَخِفنَّک الَّذینَ لایوقِنون...... مُهری از مِهر ❤حسین(ع) ❤حک شده بر یاقوت دلم .. از ازل تا به ابد شکر کنم حکاک را❤

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728
عزیزم ما که متخصص ژنتیک نیستیم تا بتونیم جواب آزمایش رو تفسیر کنیم. ولی به نظر میاد یه چیزی نرمال نبوده دیگه. آزمایشگاه چیزی قرار نیست بگن باید با پزشک متخصص مشورت کرد. حتی دکترهای زنان هم بعیده بتونن بطور تخصصی جواب شمارو بدن ولی اگه نیاز باشه شمارو ارجاع میدن به دکتری که بتونه کمکت کنه. بازم توکلت به خدا باشه عزیزم.
تنها جان من خیلی نگرانتم و دنبالت میکنم ان شالله جنینت سالمه
خیلی سرچ کردم همه مشکلات کروموزومی یه مشکل و بیماریهایی برای جنین بوجود میارهولی اانگار وا رونگی نه
معکوس شدن Inversion: معکوس شدن قسمتی از کروموزوم شکسته شده در محل خود است ، ممکن است این تغییر علامت بالینی ایجاد نکند.
وقتی چترت خداست بگذار ابر سرنوشت هر چه می خواهد ببارد.
واژگونیها (Inversions):در این حالتمقدار ماده ژنتیکی هم ثابت است، اما ترتیب این ماده ژنتیکی ، بهم خورده و ترکیباتجدیدی ایجاد می‌شود. کروموزومهای دارای واژگونی ، در هنگام جفت شدن (تشکیل سیناپس) در میتوز ایجاد دایره‌هایی در جهت عکس کروموزوم طبیعی همولوگ خود می‌کنند. به نظرنمی‌رسد که واژگونیها ، در انسان تولید فنوتیپ غیر طبیعی کند بلکه اشکال اصلی درتولید گامتهایی است که از یک فرد با واژگونی هتروزگویس (یعنی یک کروموزوم طبیعی وکروموزوم همولوگ آن دارای واژگونی باشد) ایجاد می‌شود.
اونطور که من متوجه شدم خانومهایی که سقط مکرر داشتند و یا جنینشون بعده تولد فوت کرده با ازمایش متوجه شدند خودشون یا همسرشون وارونگی کروموزوم دارند وبا این تفاسیر نینیت ان شالله سالمه فقط ممکنه اگه دختر باشه دراینده خودش دچار سقط بشه
ابنجارو ببین این خانم دوتا سقط داشته که بعد ازمایش مشخص شده شوهرش نرماله ولی کروموزومهای خودش وارونگی داره http://mob.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=1031488
عزیزم اینم برات پیدا مردم وارونگی :شامل وارونگی پری (داخل) سنتریک و پارا (خارج) سنتریک : در وارونگی پری سنتریک هر چقدر اندازه وارونگی بزرگتر باشد ، حذف کوچکتر و احتمال تولد نوزاد ناهنجار بیشتر است . ولی اگر وارونگی کوچک باشد منجر به حذف های بزرگ میشود که با بقا سازگار نیست و رویان میمیرد . در وارونگی پارا سنتریک به دلیل ایجاد کروموزوم های آسانتریک (بدون سانترومر) و دی سانتریک (با دو سانترومر ) که هر دو کروموزوم هایی ناپایدار هستند ، رویان قطعا سقط میشود . پس تمام فرزندان به دنیا آمدی این افراد سالم هستند .
2706