2410
2553
عنوان

پاسخ به سئوالات شما در مورد تست های آزمایشگاهی تشخیص ناباروری

| مشاهده متن کامل بحث + 613934 بازدید | 3058 پست

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2720
آزمایشگاه نیلو عزیز
آیا کیست اندومتریوز علامتی داره ؟
وایا کسی که 14 سیکل یک لکه ببینی دارد پریودش منظم است می تونه دلیل بر داشتن کیست باشد
معذرت میخوام من اولین بار است که با اینجا آشنا شدم با کلی سوال که پاسخ های شما به من خیلی کمک میکند
ازتون خیلییییییییییییییییییییی ممنونم
Lilypie Pregnancy tickers
ماریسا عزیز،

آندومتریوز، حالتی است که در آن سلولهای پوشاننده رحم یا همان آندومتر بیش از حد رشد می کند و از رحم هم فراتر می رود و لوله های رحمی را نیز می پوشاند و حتی آنها را می بندد و در عمل تخمک گذاری اختلال به وجودمی آورد. آندومتریوز علت 13% موارد ناباروری است و حدود 70% زنان دارای آندومتریوز، نابارور هستند.
دردهای شکمی آزاردهنده در دوران قاعدگی، مشکلات گوارشی و درد حین آمیزش جنسی از شایع‌ترین علایم آندومتریوز هستند؛ عارضه‌ای که 10 درصد زنان را گرفتار می‌کند....
این بیماری هنگامی رخ می‌دهد که بافتی مشابه پوشش درونی رحم یا آندومتر در دیواره‌های حفره شکم یا سطوح بیرونی رحم، تخمدان‌ها، لوله‌های رحم، روده، مثانه و اندام‌های ادراری ظهور می‌کند. به ندرت ممکن است آندومتریوز در قلب، ریه‌ها و مغز نیز بروز کند. این بافت نابه‌‌جا مانند پوشش داخلی رحم، در پاسخ به چرخه قاعدگی به طور ماهانه رشد و ریزش پیدا می‌کند اما برخلاف خون قاعدگی که از راه واژن خارج می‌شود، خون و بافت ناشی از یک ضایعه آندومتریوزی راهی برای خروج ندارد و این باعث ایجاد التهاب و چسبندگی می‌شود و بافت‌های جوشگاهی تورمانندی ایجاد می‌کند که اندام‌ها را به هم می‌چسباند.

آندومتریوز می‌تواند باعث اعوجاج روده بزرگ، تخمدان‌ها و لوله‌های تخمدان شود و به مشکلات روده‌ای و ناباروری بینجامد. کارشناسان تخمین می‌زنند که 35 تا 50 درصد زنانی که دچار درد لگنی، ناباروری یا هر دوی اینها هستند، به آندومتریوز مبتلا هستند. درمان‌های معمول برای آندومتریوز شامل جراحی برای برداشتن بافت‌های نابه‌جای رحمی و داروهایی است که قاعدگی را تنظیم یا مهار می‌کنند. بسیاری از زنان مبتلا به آندومتریوز می‌گویند با تغییرات رژیم غذایی (پرهیز از مصرف گوشت قرمز، کافئین و الکل، آردهای سفید و قند)، طب سوزنی، ماساژ و تکنیک‌های آرامش‌بخشی مانند یوگا یا مدیتیشن، علایم آنها تا حدی تخفیف پیدا می‌کند اما این رویکردها برای درمان آندومتریوز ثابت نشده‌اند. اگرچه علایم آندومتریوز در حین سال‌های باروری بیشترین شدت را دارند، ولی این علایم لزوما با توقف قاعدگی زن و ورود به دوران یائسگی متوقف نمی‌شوند.
2714
منظورمم اینه مثل همون پی سی تی هست ؟ یا چیزای دیگه رو چک می کنه؟
(سرم انتی بادی انتی اسپرم رو می گم)(در مورد اون مسئله که بدن واکنش نشون می ده می دونم می خواستم فرقشو با پی سی تی بدونم)
چون دکتر قبلیم فقط پی سی تی برام انجام داده بود و نرمال بود بعد از 3 سال که جواب نگرفتم دکترمو عوض کردم اولین ازمایشی که برام نوشت این بود

ممنون

آزمایشگاهه نیلو جان
توی آزمایشش اینجوری نوشته

total sperm count / 6*10 ml / normali:20-50

این آزمایش رو در یک آزمایشگاه در شهر تنکابن انجام دادم
به نظرم جواب آزمایش ها توی تهران فرق می کنه
البته بقیه فاکتورهای آزمایش نرمال بود
دکتر به همین تعداد اسپرم گیر داد و گفت خیلی بده
ولی اصلا توضیح نداد .. گفت که زیره یک میلیونه .. منم نفهمیدم اون ستاره چه معنی ای میده ...
شما هم نمی دونید؟
2706