2733
2734
عنوان

پاسخ به سئوالات شما در مورد تست های آزمایشگاهی تشخیص ناباروری

| مشاهده متن کامل بحث + 614205 بازدید | 3058 پست
سلام بابت راه اندازی این کلوپ ممنونم
یه سوال؟
من 21 سالمه و تنبلی تخمدان دارم و حدود 2 سال هست که با آمپول پریود میشم آزمایش شوهرم مشکلی نداشته و خودم 3 دوره کلومفین خوردم و 2 دوره لتروزول
این ماه پریودم خیلی ناجور بود فقط یه روز خون دیدم و بقیه روزها خیلی خیلی کم لخته خون خیلی کم بود اگه از نوار هم استفاده نمیکردم مشکلی نداشت از روز 3 پری روزی 3 تا کلومفین خوردم و دیروز که روز 14 پری بود رفتم برای سونو سایز فولیکول که بزرگترینش 9 بود یعنی دیگه فولیکولام رشد نمیکنه؟
دکترم گفت باید بیای لاپاراسکوپی
با لاپاراسکوپی خوب میشم؟همه کیست ها از بین میره ؟پریودم منظم میشه؟
وای توروخدا ببخشید اینقدر سوال پرسیدم خیلی نگرانم کارم شده گریه

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

سلام آزمایشگاه نیلوی عزیز از اینکه دیدم اینقدر با حوصله و صبوری جواب الا را دادید منم دوباره مزاحمتون شدم

شما در جواب سیمین برای آز شوهرش گفتید که نرمال است در صورتی که گلبولهای قرمز و سفید داره اینهاش

wbc:1-2
rbc :0-1

پس چرا نگفتید عفونت داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مرسی
2728
یاس سپید عزیز،
1- لکه بینی این مدلی بخصوص وقتی توام با درد و خونریزی مضاعف هم باشه طیف وسیعی از مشکلات زنانه رو از مشکلات هورمونی و تنبلی تخمدان بگیرید تا مشکل کیست و فیبرم و پولیپ می تواند عامل ایجاد کننده آن باشد.
2- البته نگران نباشید علت اغلب این لکه بینی ها معمولا یا مشکل هورمونیه یا کیست . حتی گاهی مشکلات تیروئید هم در این زمینه موثر هستند ت
2738
حنا عزیز،

1- نه ارتباطی به آندومتریوز ندارد. IUI تا 6 بار اگر جواب ندهد ، آنموقع باید بدنبال دلیل خاص دیگر بگردیم. (تعداد IUI باید بعد از لاپاراسکوپی ملاک قرار بگیرد)
2- اگر واریکوسل شوهر شما به کیفیت اسپرم تأثیر نگذاشته است جای نگرانی ندارد
خسته نباشید نیلو جونم ، من 3ماهه که کلومیفون خوردم 2 ماه اول فولیکولام خوب بود و آمپول زدم ولی باردار نشدم ولی ماهه پیش که سونو انجام دادم جوابش این بود رحم با ابعاد 85*30mm اکوی میومتریال طبیعی است .
آندومتذ ضخامت 6mm دارد .
در تخمدان راست تصویر 2 کیست فولیکولر مجاور یکدیگر به ابعاد 39و37 و در تخمدان چپ یک کیست غولیکولر به قطر 41 بدون septation و calcification دیده میشود که در درجه اول مطرح کننده hyper stimulated syndrome میباشد
مایع آزاد لگنی دیده نشد
دکترک که دید گفت قرصها تخمدانت را زیاد تحریک کردن این کیست ها خودش خوب میشه و نیازی به دارو نداره .
حالا که پریود شدم فقط 2 روز خونریزی داشتم که خیلی نسبت به ماههای گذشته کم بود و بعد از 3 روز کلا" تموم شد آیا احتمال داره باردار باشم؟
هستی عزیز،

در درمان تخمدان پلی کیستیک مراحل مختلفی وجود دارد که با نظر پزشکتان مراحل مختلف انتخاب می شود. وقتی مراحل اول که ساده تر می باشند جواب نمی دهند مرحله بعدی انتخاب می شود. به پزشکتان اعتماد کنید و نگران نباشید.
2706