2726
عنوان

پاسخ به سئوالات شما در مورد تست های آزمایشگاهی تشخیص ناباروری

| مشاهده متن کامل بحث + 614141 بازدید | 3058 پست

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728
عسل عزیز،

پولیپ های رحم نواحی پایه داری هستند که معمولا به علت رشد بیش از حد غدد و بافت زمینه ای عملکردی رحم ایجاد می شوند و ممکنه گاهی از کانال گردن رحم بیرون بزنند. به صورت منفرد و یا متعدد رشد می کنند.از نظر اندازه بین چند میلی متر تا چند سانتی متر متغییر هستند و ممکن است بصورت پهن و یا پایه دار باشند. اکثر پولیپ ها بدون علامت هستند و آنها که علامتدارهستند با الگوهای متغیر خونریزی تظاهر می کنند.

نکته مهم اینکه از آنجا که اغلب پولیپ های رحم در همراهی با میوم های رحمی و افزایش رشد خود رحم (هایپرپلازی ) دیده می شوند , تعیین دقیق اینکه کدام یک از علائم حقیقتا توسط پولیپ ایجاد شده اند مشکل است

پولیپ های رحمی , اغلب یک یافته اتفاقی در هنگام برداشتن رحم و یا کورتاژ هستند.

در صورت علامتدار بودن نمای بالینی بصورت یکی از انواع خونریزی های غیر عادی رحمی است که شامل خونریزی بعد از یایسگی نیز می شود. هر چند اوج شیوع نسبی آن بین 40 تا 50 سال است در بیماران 12 ساله تا بیش از 80 سال نیز گزارش شده است

از لحاظ خطر بدخیم شدن: از هر هزار مورد , 5 نفر ممکنه دچار بدخیمی شوند. همزمان داشتن سرطان دیگر نیز در تقریبا 10% خانمهای یایسه مبتلا به پولیپ دیده شده است.

تشخیص پولیپ رحم اغلب در زمان کورتاژ یا هیسترکتومی ( برداشتن رحم) داده می شود. هر چند با افزایش استفاده از سونوگرافی واژینال ( مثل مورد شما ) و سونو هیستروسکوپی این پولیپ ها با شیوع بالائی قبل از عمل مشخص می شوند.

ندرتا ممکن است یک پولیپ رحم آنقدر بزرگ شود که از کانال گردن رحم خارج شود و با پولیپ گردن رحم اشتباه شود

پولیپ ها اغلب در زمان کورتاژ یافت نمی شوند , مگر اینکه یک وسیله گیره ای که بتواند حفره داخل رحم را به دقت بررسی کند استفاده شود. بنا براین توصیه می شود یک فورسپس مخصوص پولیپ به طور روتین در زمان کورتاژ مورد استفاده قرار گیرد. هیستروسکوپی می تواند راهنمای مستقیم چشمی جهت تشخیص و برداشتن تمام پولیپ ها ایجاد کند و بدون استفاده از این تکنیک تا 25% از پولیپ ها ممکن است تشخیص داده نشوند.
سلام آزمایشگاه نیلو

من 23 سالمه و این ماه ماه دومی بود که برای باردار شدن اقدام کرده بودم.روز 27 اسفند شروع قاعدگی ام بود و تا امروز از خونریزی قاعدگی خبری نیست یعنی امروز 37 سیکل هستم و تست های خانگی هم گذاشتم و منفی است و روز 30 یک بار آزمایش دادم بتا 1.5 بود و دیروز که روز 36 بودم دوباره آزمایش دادم بتا 3.5 بود.نظرتان راجع به این شرایط پیست؟آیا امکان حاملگی خارج رحمی وجود دارد؟آیا در حاملگی خارج رحمی بتا کم کم بالا میرود یا در ابتدا خیلی بالاست؟
سلام ازمایشگاه نیلو
میخواستم بپرسم بی بی چک بتا زیر 100 رو هم مثبت نشون می ده یا فقط بتاهای بالا رو نشون می ده ؟
در مورد افرادی که بطور طبیعی باردار نمی شن و انتقال جنین از طریق میکرو انجام می دن معمولا بی بی چک چند روز بعد از انتقال ، نتیجه رو نشون می ده؟
تو رو خدا منو راهنمایی کنین؟
سرور عزیز:

میخواستم بپرسم بی بی چک بتا زیر 100 رو هم مثبت نشون می ده یا فقط بتاهای بالا رو نشون می ده ؟
از 25 به بالا را مثبت نشان می دهد.

در مورد افرادی که بطور طبیعی باردار نمی شن و انتقال جنین از طریق میکرو انجام می دن معمولا بی بی چک چند روز بعد از انتقال ، نتیجه رو نشون می ده؟
14 روز بعد
سلام دوستان
من 33 سال دارم و 7 ساله نابارورم . اسپرم همسرم کمه ولی خودم هم کم کاری تخمدتن دارم که امروز فهمیدم با آزمایش AMH که 0.1 بود . خیلی ناراحتم .
یکبار IUI ناموفق داشتم و قراره اینبار IVF بشم . کسی تا حالا این مشکل را داشته .لطفا" اگر اطلاعاتی دارید بهم بگید
الان از 5 قاعدگی LD خوردم و از 17 قاعدگی ( پس فردا ) باید آمپول دکاپتیل بزنم بمدت 14 روز و بعد دوم قاعدگی باید برم سونو . نمی دونم این داروها تاثیری رو تخمک گذاریم داره یا نه . چون هنوز دکتر جواب آزمایشم رو ندیده.
خدایا، حکمت قدم هایی را که برایم بر می داری بر من آشکار کن، تا درهایی را که به سویم می گشایی، ندانسته نبندم
و درهایی که به رویم می بندی ، به اصرار نگشایم
Lilypie Maternity tickers
2706