2733
2734
دوستان سلام.
من هفته ۱۱ بارداری هستم. اولین بار که شک کردم به بارداری با خونریزی بود که فکر کردم پریود شدم ولی چون بعد یک روز قطع شد فهمیدم چیز دیگریه و چند روز بعد فهمیدم که باردارم و هفته ۶ ام بودم.. از اون موقع تا حالا تقریبا بطور مداوم اما خیلی کم لکه بینی دارم.. یعنی دائما از نوار بهداشتی استفاده می کنم تا لباسم کثیف نشه... دکتر هم برام شیاف تجویز کرده از همون ابتدا.. چون من تنبلی تخمدان هم داشتم و دکترم گفت تو در گروه "تهدید به سقط"ها هستی. دو روز پیش که نصف شب رفتم دستشویی یک دفعه یک خونریزی نسبتا شدید داشتم که کلی ترسیدم. خون غلیظ و نسبتا زیاد.. مثل روزهای اوج پری. که تا فردا ظهرش هم کمی شدید بود و بعد دوباره تبدیل شد به همون لکه های قهوه ای مدام. گاهی هم جرم هایی مثل لخته خون های کوچک روی نوار بهداشتی هست اما قهوه ای کم رنگ. کسی چنین تجربه ای داشته؟ تقریبا درد خاصی ندارم. فقط گاهی یک نقطه تو کمرم تیر می کشه... بچه ها اگر چنین علائمی داشتین لطفا بگین چی بوده و نتیجه چی شده؟ کسی با این علائم سقط کرده یا نه؟ خونریزی سقط باید شدید و ادامه دار باشه و همراه درد یا این علائم می تونه نشان دهنده سقط در روزهای آتی باشه؟!
راستی یک نکته دیگه که یادم رفت بنویسم این بود که من تو این دو ماه و اندی، ۶ کیلو وزن کم کردم! با صد سال باشگاه رفتن نمی‌تونستم این کار رو بکنم! به نظرتون به کاهش وزن ربط داره این لکه بینی ها؟

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
ببخشید یه سوال دارم هیچ کس جواب منو نداد

من تا دو سه روز آینده دارم سقط انجام میدم. توی هفته 5 و 5 روز هستم

دکترم مامایی رو به من معرفی کرد و هر دوشون گفتند که میزوپروستول به تنهایی باعث سقط نمیشه درسته؟

یعنی خودم نمیتونم سقط انجام بدم؟
ببخشید یه سوال دارم هیچ کس جواب منو نداد

من تا دو سه روز آینده دارم سقط انجام میدم. توی هفته 5 و 5 روز هستم

دکترم مامایی رو به من معرفی کرد و هر دوشون گفتند که میزوپروستول به تنهایی باعث سقط نمیشه درسته؟

یعنی خودم نمیتونم سقط انجام بدم؟
2738
گل نسرین جون من دوبار رفتم سونو.. یک بار همون هفته ۶ که دکتر گفت جاش خوبه و از این حرفا و یکبارم هفته هشت که قلبشم تشکیل شده بود و تند تند می زد.... تا اون موقع دکتر گفت فعلا همه چیز خوبه... اما خونریزی های شدیدم بعد از اون موقع بوده و هفته دیگه وقت دکتر دارم. نمی دونم دوباره سونو می کنه یا نه..
عسل جون خیلی ممنون.... دکر بهم نگفت استراحت مطلق بکن.. البته باید این هفه دوباره برم پیشش، شاید بگه...
اما یه سوال داشتم: استراحت مطلق دقیقا یعنی چی؟ یعنی همش دراز بکشی؟ مثلا در حد یک غذا درست کردن ساده یا شستن چند تکه ظرف، خارج از استراحت مطلق می شه؟ پیاده روی چی؟ در چه حدی؟ من مامانم و مادرشوهرم در شرایطی نیستند که هر روز به کمکم بیایند و کس خاص دیگری هم نیست.. یک سری کارای ضروری خونه را باید خودم انجام بدم. اینا ضرر داره؟

choomchichiجون
استراحت مطلق طبق اون چیزی که دکترم گفت یعنی انجام حداقل کارهای سبک منزل و دراز کشیدن و خوابیدن.ایستادن و نشستن برای مدت طولانی،بلند کردت وسایل حتی یه کوچولو سنگین و نزدیکی ممنوعه.حالا که کسی نیست کمکت کنه،باید ما بین کارهای منزل تا میتونی دراز بکشی و استراحت کنی.از غذاهایی که باعث ایجاد نفخ یا یبوست میشن،پرهیز کن.یک سری مواد غذایی هم هستند که به سقط به خصوص در 3 ماه اول کمک می کنند مثل جوشانده های گیاهی و جیگر و گوجه و...کافیه تو گوگل جستجو کنی تا یه لیست کامل از این غذاها رو ببینی.قبل از اینکه هر چیزی رو بخوری با جستجو در اینترنت یا مشورت با بقیه از بی ضرر بودنش مطمئن شو .
2706