2410
2553
سلام من 25 ماه سابقه بیمه داشتم بعد شرکتمون جاش عوض شد برای اینکه بتونیم از ماده 80 استفاده کنیم گفتن باید 3ماه یکیتون ازاد بریزه منم برام 2 ماه بیمه رد نشد بعد حدود 4ماه اختیاری ریختم الان از اول اسفند دوباره روی شرکت بیمه میریزم الان کلا 3 نفریم اونا ازاد من ماده 80 من زایمانم اول ابان هست میخواستم ببینم حقوق دوران مرخصی رو کی میدن و اینکه بعد تمام شدن مرخصی باید 1ماه رو بیمه بریزم یا نه و کی میتونم برای بیمه بیکاری اقدام کنم
تهرانی؟ از همشهری شماره مشاور بیمه بردار بدون هزینه است راهنماییت میکنن یکی از همکارای ن سالها پیش بعد شش ماه خودش یه ماه بیمه رو تقبل کرد شرکت براش رد کرد و بعد بیمه بیکاری

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

تهرانی؟ از همشهری شماره مشاور بیمه بردار بدون هزینه است راهنماییت میکنن یکی از همکارای ن سالها پیش بعد شش ماه خودش یه ماه بیمه رو تقبل کرد شرکت براش رد کرد و بعد بیمه بیکاری
2720
الهه یکی ازشرایط بیمه بیکاری اینه که شمابدون وقفه وپشت سرهم یک سال تمام بیمه ریخته باشین دراون صورت بیمه بیکاری به شماتعلق میگیره اونم دردوصورت اول اینکه شرکت شمارواخراج کرده باشه وقراردادداشته باشین وبااون قراردادبه اداره کارمحل زندگیتون مراجعه کنین وبگین مثلامن سال 93دوتاقرارداد6ماهه دارم ونشونشون بدین وبرای فروردیت تاشهریور94هم قراردادببرین وبگین من قرارداددارم اماکارفرمامثلامن راازاردیبهشت ماه نخواسته که اونم بایدقبل ازتاریخ 31اردیبهشت اقدام میکردین که گذشت پس بایدروی خردادماه حساب کنید دوم اینکه اگرکارفرماشمارواخراج نکرده باشه میتونین توافقی باکارفرماصحبت کنیدکه شمارواخراج کنه چون شماابان ماه زایمانتون هست بایدصبرکنیدتامرخصی زایمانتون تموم بشه ومعمولاهرماه یادوماه درمیون بستگی به اداره بیمه محل زندگیتون داره حقوق ایام مرخصی زایمان روبراتون واریزمیکنن بعدازاینکه مرخصیتون تموم شدحداقل چندماهی مثلا2-3ماه بازم بایدبیمه براتون ردبشه وباتوجه به شرایط بالابتونین ازبیمه بیکاری استفاده کنید
2714
الهه جان سلام دو نکته : 1. برای بیمه بیکاری حتما باید قرارداد یکساله تازمان بیکاریت داشته باشی و بیمه اختیاری نیابد بین آن باشد. 2. در زمان مرخضی زایمان حتما حتما شرکت باید نام شما را هر ماه رد کند و جلوی بخش میزان بیمه صفر قرار دهد. اگر در این شش ماه حتی یک ماه را رد نکند نمی توانید از بیمه مرخصی زایمان استفاده کنید. پول بیمه مرخصی زایمان را نیز پس از اتمام مرخصی و اطمینان از ارسال لیست بیمه که نام شما هست به بیمه مراجعه کرده و مدارک خود را می دهید. حدود یک تا دو ماه بعد پول بیمه که میانگین حقوق سه ماه آخر کار شما در شرکت است پرداخت می شود. حواست باشه اگر حقوقت از حقوق پایه بالاتر است و کارفرما برات حقوق پایه رد می کنه اگه بتونی با کارفرما هماهنگ کن بگو مابه تفاوت خق بیمه رو خودت می دی برای سه ماه آخر که حقوق مرخصی زایمانت که میانگین سه ماه آخره را بالا ببره. یک نکته در گواهی که از دکترت پس از شش ماه می بری باید حتما نوشته باشه نیاز به استراحت پس از زایمان و دوره شیردهی حتی اگر شیر خشک به فرزندت بدی . بعد از 6 ماه هم حتما یک تا دوماه باید برات بیمه از شرکت رد بشه با قرارداد یک سال آخرت بری برای بیمه بیکاری. یک توصیه هم اینجا دارم: بیمه بیکاری اگر پایه برات رد بشه با توجه به سابقت یک سال و نیم بیمه بیکاری میتونی بگیری هر ماه حقوق پایه. اما اگر حق بیمه ای که رد می کنن برات بالاتر از پایه باشه 50 درصد میانگین سه ماه آخرت رو حساب می کنن. توصیه من اینکه که بعداز زایمانت سه ماه بری و از کارفرمات بخواهی که حقوقت رو بالا بزنه خودت مابه تفاوت حق بیمه و مالیات رو به کارفرما بدی تا بتونی بالاتر بگیری. مثلا هر ماه را اگه حدود 1400000 رد کنه هر ماه حدود 880000 تومان بهت می دن.
در ضمن نیازی نیست به کارفرما بگی اخراج بگو قرارداد رو یک جوری که تازمان بیمه بیکاریت قراردادت تموم بشه . مثلا اگر تاریخ زایمانت اول آبان است تا 30 مهر باید بیمه برات رد بشه. 1 اردیبهشت مرخصی زایمانت تموم میشه از 2 اردیبشت برات بیمه حضور سر کار برات رد بشه. 3ماه هم بری سر کار تا مردادمثلا قراردادت را مثلا از 5مرداد 94 تا 5 مرداد 95 بزنند بعد از بیکاریت هم دو هفته مهلت داری بری اداره بیمه و مدارک ببری و اعلام بیکاری کنی. میگن یک ماه ولی در بعضی شعبه ها از یک هفته بگذره اذییت می کنن