2726
اسم...سن.... فرزند چندم.... اخرین پری...اهل کجا...چندسال ازدواج...سابقه سقط.....تاریخ زایمان......جنسیت نازدونه....25ساله....اول...10اسفند....مشهد.......3سال....2بارسقط....24آذر تینا.......32ساله...اول.....20اسفند...؟...............12سال...2بارسقط.....؟ فائزه......30ساله....؟........20اسفند........؟.........6سال.....اسقط فاطی...27ساله....اول.....25 اسفند..تهران.........3سال .......خیر......1 دی زهرا....29ساله....اول......25 اسفند...شیراز......5سال.....خیر.....2 دی پروا.......30ساله.....اول...26اسفند....شیراز........اسال.....خیر..........1دی میناوش..29ساله....دوم...26اسفند....؟.....................؟..................7دی روشا...........................28اسفند... ************************************************************* رنگین کمان...23ساله...اول....1فروردین.......قم........4سال......خیر...........8 دی - احتمالا پسر ندا............29ساله...اول.......2فروردین........؟..........2سال.......خیر...........8دی یاسی.......29ساله...؟..........2فروردین........؟ نغمه.........30ساله....اول......4فروردین....مشهد.........1.5سال...خیر.........7دی نرگس.......26ساله....اول......4فروردین....اهل؟...........2سال......؟...........؟ رهاجون.....25ساله....اول......4فروردین....تهران...........2سال......؟...........؟ بهاری69(1)...25ساله....اول......4فروردین.....قم..............5سال.....خیر........7دی(مامان جوجه اژدها) غزاله.......32ساله.....اول........4 فروردین.......کرج..........8 سال ..........خیر......10 دی ....؟ الهام.......25ساله.....اول......6فروردین.....شاهرود.......3سال.....خیر........؟(الی جون) ززرطلایی..26ساله....اول......7فروردین......اهل؟..........4سال.....خیر.......؟ سحر.......22ساله....اول......7فروردین......تهران..........1سال.....خیر.......؟ مامان آینده..29ساله...اول.....7فروردین......تهران............................................ پریجهر.....34ساله....اول......8فروردین......تهران..........1سال......؟............15دی مینا........24ساله....اول......9فروردین.......کرج..........................................19ذی مریم.......26ساله....اول......10فروردین.....تهران..........2سال.....خیر..........17دی الهه........23ساله....اول.....12فروردین.....اهل؟...........2سال.....خیر.........15 دی(نی نی جون) یاسمن....24ساله....اول.....12فروردین.....بوشهر.........2سال......خیر........؟ مامان سارامهدیار..28ساله..دوم..12فروردین..مشهد.....؟ خانومی...22ساله....اول.... 14فروردین.....قم..............2سال......خیر...... 21 دی ریحان.....26ساله....اول......14 فروردین....تبریز............5 سال.......2بارسقط.....اواخر دی مریم......19ساله....اول......15فروردین....اصفهان.........1سال..... اخرین پری15فروردین بوده رقی.......23ساله....اول......16فروردین.....اهل؟..........2سال.......؟..........؟ سارا......28ساله....اول.....16فروردین......اهل؟..........4سال.......؟..........؟ ایزابلا......32ساله....اول......17فروردین.....خوزستان.....10سال....یکسقط....24دی مهساابری..30ساله...اول....17فروردین.....تهران.......... محیا.......26ساله....اول......18فروردین.....تهران..........2سال......خیر........؟(منصوری) ملودی....31ساله....اول.....18فروردین......تهران...........9سال....خیر..........نیمه اول دی معصومه...30ساله...دوم.....18فروردین......بابل ساکن تهران..7 سال...خیر...... نیمه اول دی(ماه و مریم) نسیبه...29ساله....اول......18فروردین...........؟............6سال........23دی نرگس....22ساله.....؟........18اردیبهشت..................؟ سارا......۲۳ساله....اول.......20فروردین.....تهران..........3سال......بله..........؟ لیدی.....۲۵ساله....اول.......20فروردین.....تهران..........3سال.....خیر ........۲۷ دی الی.....٢٥......اول...........٢٠فروردین.......شیراز.........٣سال........خیر......٢٧ دی شاداب....25ساله.....اول.....20فروردین.......................2سال........یک سقط پرنسس..33ساله....دوم.....21فروردین.......؟..............12سال......خیر.........1بهمن آبرنگ.....27ساله....اول......21فروردین....... مشهد.......4سال.......خیر.........اواخر دی نسترن...27ساله....اول.....21فروردین...ارومیه...6...2بار...1بهمن آرام.......30ساله....اول.......22فروردین......تهران..........5سال......2سقط...؟ مژگان....28ساله....اول.......25فروردین......اهل؟.........1سال......؟...........؟ سحر....25ساله....اول.......25فروردین........؟..............3سال...خیر.......؟ یه دونه...30ساله....دوم......26فروردین........؟.............10سال....بله.........؟ مینام....24ساله....اول......26فروردین..........؟.........................1سقط دی جی.....31......اول.......٢7فروردین.......مازندران......2سال........خیر .......1 اسفند مهستان..31ساله...اول......28فروردین......تهران..........7سال......یکسقط ..؟ افسانه....۲۶ساله...دوم......28فروردین......مشهد.........14سال....خیر........اواخر دی آرزو........24ساله...دوم......28فروردین......تهران...........؟.............؟...........؟ عروس اردیبهش..28ساله...اول..28فروردین..تهران.....3سال.....خیر......؟ هانی.....32ساله....اول..... 29فروردین .....؟.........یکسال........خیر........دوم بهمن ماری......26ساله...اول......30فروردین.........اصفهان......4سال.....خیر........؟ پریناز......29ساله...اول......30فروردین..........تهران........4سال.....خیر........؟ گل بانو...24ساله...اول.....30فروردین..........؟..............؟...........؟...........؟ امل........26ساله...اول.....30فروردین..........اهواز.........2سال....خیر.......1بهمن عشق مامان..23ساله...دوم...31فروردین.............قم...........5سال..........خیر نرگس....31ساله...اول.....30فروردین.........؟.............. 8سال......بله..........؟(آوا67) افاق......30ساله...دوم.....30فروردین.........؟..........5سال ستاره....25ساله...اول.....31فروردین......تبریز..........1سال.....خیر....7بهمن ************************************************************* فاطمه....25ساله...دوم....یک اردیبهشت......بیرجند......7سال....یکسقط........8بهمن(مامان آیناز) آوا.........26ساله...اول.....دواردیبهشت.......تهران........2سال....خیر.............7بهمن صحرابانو...33ساله...اول....دواردیبهشت......شیراز.......10سال....خیر............7بهمن نورگل....25ساله.....اول......3اردیبهشت......کرج.........2سال....خیر...............؟ عسل...22ساله......اول.....3اردیبهشت......تهران........6سال....خیر..............؟(عسل ناز) خانوم خانوما..25ساله.......3اردیبهشت......؟...............؟........یک سقط.......؟ رزپری...26ساله......اول.....3اردیبهشت......تهران......4ماه مامانک..33ساله.....اول.....3اردیبهشت......تهران......2.5سال......خیر............. اریحا.....28ساله.....اول......4اردیبهشت......تهران.......3سال......خیر............؟ سایه....34 ساله....اول......4اردیبهشت.......؟............9سال...........یک سقط...............4بهمن سادات...اول.....4اردیبهشت.......اهواز........1سال.............؟.........؟ راضیه....28ساله.....اول.....5اردیبهشت.......یاسوج......4سال.....1سقط.........4بهمن گلایول...30ساله....اول.....6اردیبهشت.......؟.............؟..........؟................اواخردی معصومه...25ساله...اول....6اردیبهشت.......کرمانشاه...7سال.......؟ میتائه.....28ساله....اول....7اردیبهشت........؟.............2سال اشرف...٣٠سال.....دوم..... ٧ اردیبهشت......تهران..... ٩سال ...... یک سقط...٦ بهمن سپید...28ساله... اول...... 7 اردیبهشت...تهران...........6 سال...نداشتم.....11بهمن عسل...27ساله...دوم......7اردیبهشت.....؟................؟ آرمینه...34ساله...اول......7اردیبهشت.....تهران(چابهار)...7سال.....خیر.........12بهمن دایان ... 31 ساله ... اول ... 7 اردیبهشت ... تهران ... 10 سال ... 1 بار زایمان زودرس در 26 هفته دریا......22ساله...دوم......8اردیبهشت........؟.................4سال.....بله..........13بهمن ویرجینا.....31ساله...دوم...9اردیبهشت............... فرانک........26ساله...اول و دوم(آخه دو قلوئن)...9 اردیبهشت..3.5 سال.....سقط بارداری پوچ....14 بهمن رامینا....31ساله...اول......11اردیبهشت....شیراز.......5سال.......خیر گیسو...32ساله...دوم......11اردیبهشت...تهران........3سال........خیر.......18دی زیبا......29ساله...؟........14اردیبهشت طیفه...27ساله...اول......18اردیبهشت......؟.............6سال مهرنوش..30ساله...اول...18اردیبهشت......تهران.....................11 بهمن مهدیه...32ساله...دوم....20اردیبهشت.....مشهد......12سال.....?......آخر بهمن شیما....31ساله...اول....26اردیبهشت....................................................؟ *********************************************************** مریم....30ساله...دوم....11خرداد.......... ********************************************************* فاران 36ساله. 4 سال نازایی. مشکل تنبلی و چسبندگی تخمدان. شوشو هم کمی ضعیف بود. کلینیک امید خانم دکتر آل یاسین. .... ivf کرد... اقدام بهمن 93.. چون هایپر شدم بعد از پاکنچر انتقال افتاد 94... 2 خرداد انتقال دادم. *********************************************************** مدیر تاپیک(رومینا): مینا هستم، 28 ساله و 2 سال ازدواج کردم، مهندس کامپیوتر هستم و شاغل، سال گذشته مهرماه تو هفته هشت به دلیل توقف ضربان قلب، جنین سقط شد و الان باردارم. آخرین پری هم 30 فروردین هست. برای همتون آرزوی موفقیت می کنم. ***************************************************** تشکر ویژه از آوا جون بخاطر مطالب مفید، آهنگ هاس شاد و انیمیشن های قشنگش که تو صفحات تاپیک میذاره و انرژی دوچندان به مامانای عزیز میده تشکر ویژه دارم.
رب هب لی من لدنک ذریه طیبه...آمین
راهنمایی در مورد سونو ان تی: 1- پروا: از ۱۱ هفته تا ۱۳ هفته و ۶ روز زمان مناسب واسه سونو ان تی هستش، اول باید بری سونو بدی بعدش با نامه سونو میری آزمایشگاه هر دو هم باید تو ۱ روز انجام بشن آزمایش خون هم هست. 2-ندا: .اولا واسه آزمایش تا 24 ساعت بعد سونو وقت دارید....دوماآزمایش اصلا نوبت نمیخواد...فقط سونو نوبت بگیرید.....سعی کنید 3 ظهر برید سونو که آزمایش وقت داشته باشید 3-پریچهر: 1. دکتر من گفت همه سونوگرافی هایی که تا پایان بارداری میریم بر اساس سن حاملگیه چون زمان لقاح مشخص نیست و برای همه متفاوت ودر واقع معیار برای پزشکها همون سن حاملگی هستش که کاملا مشخصه 2. نیازی نیست مثانه کاملا پر باشه 3. نیازی به ناشتا بودن نیست اتفاقا برعکس حتما باید چیزی خورده بشه مخصوصا مواد و نوشیدنی شیرین یعنی بهتره اون روز اصلا چیز ترش خورده نشه این توی حرکات جنین تاثیر داره و سونو راحتتر انجام میشه 4. بهتره که سونو و آزمایش هر دو توی یک روز انجام بشه اینطوری نتیجه دقیق تری به دست میاد ولی اگه نشد حداکثر تا بیست و چهار ساعت فاصله مجاز نه بیشتر 5. رفتم نسل امید هزینه سونو مشاوره و آزمایش همه با هم شد 297500 تومان 4- مریم: من دوازده و پنج روزم بود رفتم غربالگری مثانه باید خالی باشه ،قبلشم یکم پیاده روی بکن ک جنین جابه جا بشه برای ازمایشم لازم نیس ناشتا باشی و بابد کپی از سونو بگیری برای ازمایش نیازه من ک فاصله ای بین این دو قرار ندادم جفتش رو توی ی روز انجام دادم هزینه ازمایش 120ت؛و سونو80ت 5- مامان آینده: 1- دکتر من بر اساس سن آخرین سونوم که سونوی قلب بود حساب کرد و گفت فلان تاریخ برو، گفت اون درسته نه پری. 2-من از مسئول پذیرش پرسیدم بهم گفتن پر بودن مثانه نیاز نیست، من یه خورده آبمیوه و یه شکلات خوردم. 3-آزمایش ناشتا نیاز نداره، همین تست بتاست و یه تست دیگه. و باید بعد از سونو انجام بشه. باید با جواب سونو رفت آزمایشگاه 4-به من گفتن 24 ساعت، اما برای اطمینان زنگ بزنید از آزمایشگاه نیلو یا هرجای دیگه سوال کنید 5- هزینه سونو پیش دکتر قربانی 103 هزار تومان، هزینه آزمایشگاه نیلوفر 125هزار تومان 6-رها: سونو ان تی 12 هفته و 4روزم بود هزینه سونو پیش دکتر واسعی شد 200000تومان و دکترم آزمایش خون نداد بهم دیروز که رفتم پیشش آزمایش خون غربالگری 3ماهه دوم فرستاد گفت هفته 15 بدم و یه سونو داد برای اندازه طول سیروکس تو هفته 16 7-الی:اصلا نمیخواد که ناشتا باشید،اتفاقا بهم تاکید هم کرد که صبحونه خورده باشی حتما!!! گفت یه چیز شیرین هم بخور،زیاد هم نشین،یکمی راه برو....مثانه هم باید حتما خالی باشه بعدشم رفتم آزمایشگاه واسه خون اونجا ازم کپی و برگه اصلی سونو رو خواستن شیراز هستم،دکترم روانفر هستش،سونو امروز رو پیش شکراللهی رفتم هزینش شد ١٢٠ت هزینه آزمایشگاهم شد ٨٩تومن ،آزمایشگاهو رفتم دانشبد ****************************************** تدابیر دوران بارداری: http://shiateb.com/Pages/docsSimpleView.aspx?langid=1&sel=1065
لطفا هر کس ازمایش تیتر بتا رفته روز و عددش را هم بذاره! کسانی هم که صدای قلب نی نی رو شنیدن بگن هفته چندم رفتن سونو! 1- مهستان: 32 پری تیتر 520- 2- سحر: 56 پری صدای قلب شنیده- 3- مژگان: 34 پری تیتر 703- 4- پریچهر: یک هفته تاخیر 186- 5- آوا: 28 پری تیتر 60- 6- گل بانو: 32 پری کمتر از 200- 7-نغمه: 31پری بتا73، 33پری بتا150 و روز 59 پری(8هفته 36روز) صدای قلب شنیده- 8- نازدونه: دوقلو بارداره، صدا قلب هشت هفته شنیده، البته مامان پاییز 94 هست 9-بهاری: 32پری تیتر186، پایان هفته هشت صدای قلب شنیده- 10- پری ناز: 24 پری تیتر بتا 44 11- نی نی جون: 6هفته و 6روز صدای قلب نی نی شنیده 12- ندا: 28 پری تیتر416 و 7 هفته و 3روز صدای قلب شنیده- 13- صحرابانو: 29 پری تیتر200، 32 پری تیتر1760 14- امل: 31 پری تیتر بتا 57- 15- مریم: 3 روز از موعد پری بعدی بتا 1513و 50 پری صدای قلب شنیده- 16- یاسمن: بتا با دو روز تاخیر ٣٠٠ بود، 6 هفته ٤ روز صدای قلبش شنیده ضربانش رو ١١٦ بود 17- افسانه: 37 پری بتا 1000 18- آبرنگ: 33پری بتا 1347 19- ماه و مریم:30 پری تیتر هم 1430 بوده 20- پرنسس: 36پری بتا 1174 21- الی: روز ٣٩ پری،بتا ٩٩٩ بود 22- مامان آیناز: بتا 2روز تاخیر289و سه رور بعدش 1182شد 23- نسترن جون: 6هفته 4 روز صدای قلب شنیده 24- رزپری: بتا روز 31 پریود 364 25- مامان آینده: صدای قلب نی نی ام 9 هفته و 1 روزم بود شنیدم. بتامم روز 38 پری بالای 200 بود

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

توصیه های پزشکتان در مورد بخور و نخورهای بارداری و سایر موارد مربوطه 1- محیا منصوری: به طور مطلق تا آخر بارداری زعفران(در حجم زیاد مثل چای زعفرونی) سوسیس، کالباس، جگر، قهوه، نسکافه نخورید. از خوردن آبمیوه صنعتی و هر نوع کمپوت و کنسروی بپرهیزید. 2- گل بانو:شبها شیر با خرما، ناشتا خرما، مصرف زیاد لبنیات، مصرف زیاد میوه. در مورد مصرف سیر سوال داشتند هر کس میدنه جواب بده؟ 3- ندا: سه ماه اول رو دارم کندر میخورم،روزی 1 لیوان شیر و مویز و میوه هم میخورم و فولیک اسید 4- پروا: توصیه های پزشک: سیر - زعفرون ـ آب هویج (ویتامین آ زیاد داره)- جوشوندهای گیاهی و جگر نخورید و روزی ۴ لیوان شیر و ماست دوغ بخورید. -هفته ای دوبار ماهی بخورید اما ماهی رودخونه مثل قزل الا -تن ماهی اصلا نخورین چون ماهی های دریایی هستن و تو بدنشون املاح و فلزاتی مثل جیوه ذخیره شده که واسه ما ضرر داره. -در مورد مایکروویو پرسیدم گفت به فاصله ۱ متری ازشون نرو البته وقتی روشنه اونا همینطور اشعه دارن و غذایی که تو این جور وسایل آماده میشه نخورید. -در مورد چایی گفت روزی ۲ استکان اصلا ضرر نداره -کیک و بیسکوییتهای شکلاتی هم مانعی نداره اما قهوه کافیین داره نخورید. -آدامس و آب نباتهایی که روی جلدشون کلمه sugar free نوشته نخورین چون قند مصنوعی دارن -اپیلاسیون بیکینی ممنوعیت نداره اما گفت اگه درد بکشی بچه هم درد میکشه با تو .اما هیچ جنبه منفی وسقط آور ی نداره -برای نزدیکی هم گفت خیلی فشار وارد نشه از راههای جلوگیری مثل کاندوم و جلوگیری طبیعی استفاده بشه اما بعضی از دکترها تا ۳ ماه اول ممنوع میکنن. -واسه عرق کاسنی پرسیدم گفت ماه ۸ به بعد بخورید. ـ بچه ها خدایی نکرده خدایی نکرده در مورد لب شکری شدن نی نی ها هم خیلی رعایت کنین. در معرض دود -سیگار یا مصرف سیگار و مشروب و نوشیدنی های الکی بودن خطرش رو زیاد میکنه - مصرف نوشابه هم خیلی بده چون کلسیم رو از استخوان مادر میکشه و سریع دیابت بارداری میاره ؛رشد جنین رو هم کند میکنه 5-رومینا:توصیه های غذایی : 1- در حلیت و طهارت غذا و آشامیدنیها دقت لازم مبذول شود و از هر گونه غذای شبهه ناک پرهیز شود. 2- خوردن شیر، حداقل روزی یک لیتر. در احادیثی از امام حسن (علیه السلام) و امام رضا (علیه السلام) بر این امر تاکید فراوان شده است. 3- استفاده از کندر خوراکی بسیار مفید است. 4- میوه های فصل مرتب و زیاد میل شود. 5- خوردن خرما در استحکام بدن کودک بسیار مؤثر است، البته خوردن میوه های آبدار مانند هندوانه جهت تعدیل گرمای آن توصیه می شود. 6- استفاده از شنبلیله خام خصوصاً از ماه پنجم به بعد برای سلامت موی بدن نوزاد مؤثر است. 7- آب انگور، سیب، به و انار شیرین، سلامت جسمی، روحی و عقلی کودک را به همراه می آورد. 8- به طور کلی مادر نیازمند گروه های غذایی چهارگانه در روز به میزان مناسب می باشد. گروه نان و غلات – گروه میوه ها و سبزیجات – گروه قند های ساده و چربی. 6- بهاری: دوستان در مورد نت پرسیده بودن ضرر امواج نت و موبایل در دوران بارداری هنوز ثابت نشده اما به قول دکترم هر عاقلی در دوران بارداری از هر چیزی که احتمال میده خطر داره باید دوری کنه البته طبق نتایج جدید کاکتوس میتونه امواج نت و موبایل رو جذب و تبدیل به اکسیژن کنه حتما تهیه کنید و در منزل نگهداری کنید و تا جایی هم که میتونید در معرض امواج قرار نگیرید من در مورد مصرف لوازم آرایشی در بارداری از دکترم پرسیدم گفت هر چه کمتر باشه بهتره، مخصوصا رژ لب سرب داره و روی جنین اثر میذاره خصوصا تو 3 ماه اول باعث ناقص الخلقه شدن میشه و تو ماهای آخر هم باعث پاره شدن کیسه اب میشه 7- مامان آینده: آمپول کزازو اول دبیرستان که بودیم اومدن مدرسه ها زدن، بعد سر ازدواج برای اونایی که 25 سال به بالا بودن زدن. هرکس تو 10 سال گذشته نزده باردار که شد باید تو ماه هفت بزنه 8- آرام: در مورد نزدیکی بیشتر از هفته ای یکی دوبار نشه،جلوگیری ترجیحا داشته باشید،مخصوصا با ک ا ن د و م. چونکه مایع م ن ی باعث تحریک عضلات واژن و دهانه رحم میشه و نباید توی واژن خالی بشه،ترجیحا به پهلو باشین بهتره،آروم باشه حرکات هردوتون 9- دریا:در صورتی میگن اصلا نزدیکی نداشته باشید که زن باردار دچار لکه بینی باشه و طول سرویکس کم باشه مثلا برای من 35 بود یعنی خوبه کسانی که زیره 30 هستن باید موقع نزدیکی خیلی مراقب باشن چون جنین به دهانه رحم نزدیکه و نزدیکی کردن موجبه فشار به جنین میشه در ضمن کسانی که لکه بینی ندارن میتونن براحتی هفته ای یکبار بدون فشار زیاد و وارد کردن ضربه نزدیکی داشته باشن .... و تا ماه 6 ضرری نداره بعد از ماه 6 با مشورت پزشک و شرایطی که دارید بهتون توضیح میده 10-رامینا: دکتر روانفر : آب هویج و زعفرون زیاد و سیر و ماهی دریا نخور ولی قزل آلا اشکال نداره 11- پروا: پزشکشون نوصیه کردن پنیرپیتزا نخورید. 12-یاسی: دو تا نکته تو تهرع مهمه یکى اینکه اصلا گشنه نشى و معدت خالى نباشه و یکى اینکه پر خورى نکنى نصف قبل غذا بخورین ولى عوضش هر ٢-٣ ساعت یه چیزى بخورین البته میوه زودتر هضم میشه میوه رو یه ساعت قبل غذا بخورین نه بعد غذا اونجورى دیر هضم میشه باعث تهوع میشه صبحانه فقط کربوهیدرات بخورین ترجیحا خشک باشه مثلا یه تیکه نون خالى من خودم شیرینى خشک میخورم از وقتى اینکارو میکنم تهوعم واقعا کم شده اوایل نون پنیر گردو میخوردم خیلى خالم بد میشدبه بعضى ها بیشکوییت میسازه به من نه ابم حتما روزى ٧-٨ لیوان حداقل بخورین بعد غذا یا همراه غذا اب نخورین بهتره قبلش بخورین 13-عشق مامان: روزی یه دونه تخم مرغ بخودم سبزی و گوشت رو با دستکش پاک کنم و بشورم غیر از ماهی دریا هر چی دوست دارم میتونم بخورم 14-مامان آینده: یه متخصص طب سنتی گفت تا ماه آخر ارده و کنجد و حلوا شکری اصلا نخورید. فقط ماه آخر یه مقدار میتونید بخورید. در مورد نفخ هم سر معده رو با روغن سیاهدونه ماساژ دادم یه مقدار بهتر شد... چون نفخ مال سردی معده است دیگه. خواستید امتحان کنید با هر روغن گرمی ولی ماساژ آروم معده
2728
منابع پیشنهادی برای مطالعه: 1. صحرا بانو: کلیدهای تربیت کودک، کتاب های نشر صابرین، سخنرانی دکتر هلاکویی- تاپیک پیشنهادی:http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=1018272&PageNumber=13 2. رومینا: ریحانه بهشتی، کودک زیبای من 3. صحرا بانو:http://www.irpdf.com/book-3024.html
راهنمای سطوح hCG در طول بارداری: زمانها بر اساس سن حاملگی عداد هفته هایی که از اولین روز آخرین قاعدگی(LMP) گذشته است می باشد: • ۳ هفته از LMP گذشته باشد: ۵۰-۵ mIU/ml • ۴ هفته از LMP گذشته باشد : ۴۲۶-۵ mIU/ml • ۵ هفته از LMP گذشته باشد : ۷۳۴۰-۱۸ mIU/ml • ۶ هفته از LMP گذشته باشد : ۵۶۵۰۰-۱۰۸۰ mIU/ml • ۸-۷ هفته از LMP گذشته باشد : ۲۲۹۰۰۰-۷۶۵۰ mIU/ml • ۱۲-۹ هفته از LMP گذشته باشد : ۲۸۸۰۰۰-۲۵۷۰۰ mIU/ml • ۱۶-۱۳ هفته از LMP گذشته باشد : ۲۵۴۰۰۰-۱۳۳۰۰ mIU/ml • ۲۴-۱۷ هفته از LMP گذشته باشد : ۱۶۵۴۰۰-۴۰۶۰ mIU/ml • ۴۰-۲۵ هفته از LMP گذشته باشد : ۱۱۷۰۰۰-۳۶۴۰ mIU/ml توجه: این اعداد فقط به عنوان راهنما داده شده و افزایش این هورمون در هر فرد متفاوت می باد ********************************************** راه های تشخیص جنسیت 1. نسیم:تشخیص جنسیت بچه قبل از سه ماهگی یه کلم قرمز بخرید نصفش کنید در یه قابلمه بزرگ بزارید و آب سرد روش بریزید تا جوش بیاد بعد کنار بزارید تا 10 دقیقه تا خنک شود در یک لیوان ادرار کنید یک لیوان از آب کلم هم بردارید به مقدار مساوی از آب کلم و ادرار را مخلوط کنید اگر رنگ آن صورتی مایل به قرمز بود نوزاد پسر و اگر بنفش تیره شد دختر است. به همین سادگی به محض بارداری میتوانید جنسیت بچه را تشخیص دهید.
دعا برای حفظ جنین و جلوگیری از سقط انشاا...: 1- رومینا: سوره حجرات برای حفظ جنین توصیه های عبادی : 1- مادر دائماً با طهارت و حتی المقدور رو به قبله باشد، و از گفتار بی مورد پرهیز نماید. استغفار و توجه قلبی و دائمی به خداوند متعال در طهارت قلب و روح فرزند مؤثر است. 2- مداومت به قرائت قرآن در ایام بارداری. 3- انجام واجبات دینی به ویژه نماز در اول وقت مواظبت گردد. نوافل و نماز شب، حتی قضاء آن حتی المقدور به جا آورده شود. 4- روزانه صدقه به فقراء داده شود. و ثواب آن هدیه به مادر حضرت ولی عصر (عج)حضرت نرگس خاتون اهدا گردد. 5- شرکت در مجالس اهل بیت (علیه السلام) و فرستادن صلوات در طول روز. 6- سوره مبارکه "یس" در هر روز و سوره "واقعه"، سورة "توحید" حداقل 10مرتبه، در شبها قرائت شود. شبهای جمعه سوره "ص" خوانده شود. 7- انجام غسل های مستحبی، مخصوصاً غسل جمعه فراموش نشود. 8- جنین از پنج ماهگی قادر است صداها را بشنود. به همین علت، به خصوص، بعد از 5 ماهگی، قرائت قرآن اثر بسزایی در طفل دارد. 2- صحرا بانو: ماه اول...سوره یس وصافات ماه دوم..سوره ملک ..بخصوص پنج شنبه وجمعه... سوره قدر هم صبح روی چند عدد خرما خوندم وباشیر خوردم. 3- عشق مامان: تو کتاب ریحانه بهشتی برا ماه دوم نوشته: سوره ی ملک روزای پنج شنبه و جمعه تلاوت شود. روز پنجشنبه صدو چهل مرتبه روز جمعه صد مرتبه صلوات با ( و عجل فرجهم). دست را روی شکم بگذارد وصلوات کبیر بخواند(اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم و اهلک عدوهم والعن اعدایهم من الجن و الانس من الاولین والاخرین.) هر هفته گوشت با قدری شیر و سیب شیرین بخورد .هر روز بر دو عدد عناب سوره ی توحید بخواند و ان را ناشتا بخورد. 4-آوا67: نکات زیر سفارش ائمه طاهرین (ص) و بزرگان در دوران شیرین بارداری است: • سعی کنید همیشه با وضو باشید. • مداومت بر خواندن قرآن، این کلام زیبا و آرامش بخش خداوند، داشته باشید. اگر توانایی خواندن قرآن را ندارید، شنیدن صوت آن برای جنین نیز موثر است. • بر خواندن سوره‎های محمد (ص)، واقعه، یوسف، انبیاء، قدر و توحید (بعد از نماز صبح)، فجر و مریم تاکید زیادی شده است. • ذکر صلوات روزانه • روزانه هفتاد بار استغفار • هر روز صدقه بدهید. • مستحبات بعد از نماز را انجام دهید، مخصوصا تسبیحات حضرت زهرا (س) • خواندن 40 سوره یس و فوت کردن آن به انار و خوردن آن. • خواندن 30 سوره یوسف و فوت کردن به سیب و خوردن آن. • خواندن دعای توسل، کمیل، زیارت جامعه، دعای سمات، دعای علقمه، حدیث کساء، دعای عهد و ندبه. • مداومت بر غسل جمعه • در زمانی که جنین تکان می‎خورد دستتان را روی شکم بگذارید و سوره توحید و صلوات تلاوت کنید. • سوره والعصر برای صبور شدن فرزند موثر است. • کمک کردن به مستمندان و خوشحال کردن دل دیگران نیز قدم بزرگی است برای خود و فرزندتان. • دعاهای ارزشمند صحیفه سجادیه را نیز فراموش نکنید، مخصوصا دعا برای فرزند (دعای 25) 5- آوا67: دست را روی شکم بگذارید و صلوات کبیر بخوانید ( اللهم صل علی محمد و عجّل فرجهم و اهلک عدوهم و العن اعدائهم من الجن و الانس من الاولین و الاخرین) خوندن سوره نور هر روز بچه رو فوق العاده زیبا و باهوش میکنه. ذکر (امن یجیب) هروز بخونیم -سوره مطففین ، سوره ابراهیم ، سوره احقاف برای آرامش کودک و عزیزشدن کودک 6-آوا: خواص یه سری از سوره‌های قرآن: آل عمران: سهولت زایمان ابراهیم: جلوگیری از گریه و و حشت کودک - گرفته شدن از شیر مادر - رفع ناراحتی کودکان حجر: ازدیاد شیر زنان اسراء: به سخن آمدن کودک مریم: به دست آوردن ثروت و فرزند یاسین: ازدیاد شیر در زنان جاثیه: نگهدار کودک خواهد بود احقاف: سالم ماندن در برابر بیماری‌های کودکانه - آرامش یافتن از زمان کودکی حجرات: فزونی یافتن شیر مادرو برای حفظ جنینش از خطرها و سقط، موثر است. ق: ازدیاد شیر مادر ذاریات: سهولت زایمان قلم: حفظ جنین - هوش و حافظه‌ی کودک انشقاق: آسان شدن زایمان بروج: گرفتن از شیر بر کودک آسان شدن غاشیه: آرام شدن گریه نوزاد فجر:‌فرزند پسر بلد: در امان ماندن کودک از بیماری - در امان بودن گریه کودک - دفع درد در کودک بینه: سود بخشیدن به زن باردار فلق: در امان بودن از بیماری کودک ناس: در امان بودن از بیماری کودک سوره والعصر : برا ی صبور شدن بچه 7-آوا:1. سوره مبارکه ذاریات‌: پیامبر اکرم‌فرمود:اگر سورة ذاریات همراه زن حامله باشد، در آسان وضع حمل نمودن‌، موثر است‌.(1) همچنین فرمود:اگر سورة ذاریات‌، بر زن حامله خوانده شود، حملش آسان می‌شود.(2) 2. سورة مبارکه فجر: پیامبر اکرم‌فرمود:اگر زن حامله‌، این سوره را بخواند، خداوند فرزند مبارکی به او عطا می‌کند. 3. سوره مبارکه حجرات‌: پیامبر(ص) فرمود:هر که سورة حجرات را بخواند، برای حفظ جنینش از خطرها و سقط، موثر است‌.(3) 4 . در برخی از نوشته‌ها و جزوه‌ها درباره سفارش به زنان باردار آمده که تا چهار ماهگی 40 مرتبه سوره یس را بخوانید 8-آوا: در اسلام تأکید شده خانمی که فرزندی در راه دارد، تلاوت قرآن را فراموش نکند. البته در خصوص اینکه چه سوره هایی از قرآن برای سلامت مادر و جنین و همچنین آسان بودن بارداری و وضع حمل مفید است، روایت های مختلفی نقل شده. در کتاب «بحار الانوار» از امام صادق (ع) نقل است که فرموده اند: « خواندن سوره های مبارکه مریم و محمد در دوران بارداری مفید است». نکته دیگری که در کتاب «بحار الانوار» به نقل از امام باقر و امام صادق (ع) بر آن تأکید شده، این است که خانم های مسلمان سعی کنند در طول بارداری حتی الامکان دائم الوضو باشند. در واقع وضو داشتن نوعی آمادگی برای تقرب به خداوند محسوب می شود و روح نفس مادر و جنین او را نورانی و روشن می کند خواندن نماز شب از مستحبات دیگری است که در سلامت نفس و آرامش روحی زن باردار تأثیر دارد. در روایات متعددی به نقل از امام باقر و امام صادق (ع) بجا آوردن نماز شب به زنان باردار توصیه شده 9- اوا: اگر زنی که باردار است طبق این دعاها عمل نماید خداوند فرزندی با تقوی و شایسته که مایه افتخار پدر و مادر و دوستان باشد به او عطا فرماید. سوره هایی که در این دوره باید خوانده شود عبارتند از: 1.سوره بنی اسراییل 2. سوره مریم 3. سوره قدر 4. سوره توحید 5. روزی 50 بار استغفرالله ربی و اتوب الیه 6. روزی 140 بار صلوات 7. دعای 25 صحیفه سجادیه 8. 40 روز دعای عهد 9. زیارت عاشورا 10. پنج سوره که با سَبَح شروع می شود 10- آوا: دعا برای داشتن فرزندی صالح از مهم ترین آداب دوران بارداری به شمار می رود که اگر خدا صلاح بداند و این دعا مستجاب شود انسان هایی بسیار شایسته به وجود می آیند. پس سعی کنید در این دوران به هنگام قنوت نماز، دعای زیر را حتما بخوانید تا شاید خداوند متعال به واسطه این دعا فرزندی صالح به شما عطا نماید. الهی هب لی من لدنک ذریۀ طیبۀ= پروردگارا ببخش به من از نزد خودت فرزندی پاک و پاکیزه (چنارانی ، محمد علی – رفتار پیامبر با کودکان و جوانان – به نقل از انوار الحکمه، تألیف علامه مجلسی) 11-آوا: اینو ی مادر تو نی نی سایت تعریف کرده خلاصه که با مطالعاتی که در این زمینه میکردم قرآن و دعا خوندم مثلا - از 4 ماهگی هر روز سوره یس - یکبار قرآن را ختم کردم - 40 بار سوره های سبح دار: حدید- حشر- تغابن- جمعه- صف - هر روز سوره نبا - 40 بار سوره واقعه - 40 بار دعاهای آل یس- عهد- عاشورا-حدیث کسا- توسل - بعضی روزها سوره های محمد- نور- یوسف- انسان من به این آیات و دعاها اعتماد کردم و از صمیم قلب از خدا خواستم بچه م آروم باشه دخترم الان 3 ماهه ست و به طور شگفت انگیزی صبور و خوش اخلاقه که من حس میکنم تو بارداری از الان گرفتارتر بودم !!!!!!!!!!!!!! من به تاثیر قرآن و دعا روی جنین ایمان آوردم چون اگه گوشه ای از استرسهای من روش اثر کرده باشه حداقل باید مثل بچه های دیگه یه کم ناآرومی کنه 12- آوا جام نیوز/ حضرت زین العابدین علیه السّلام مى ‌فرماید: در روز عاشورا، پدرم مرا در حالى که خون از بدنش مى ‌جوشید به سینه‌ اش چسبانید و فرمود: پسرم، دعایى است براى رفع گرفتارى و نیاز شدید و مشکلى که پیش مى ‌آید. این دعا را مادرم فاطمه زهرا به من آموخته است و او خود از رسول خدا فرا گرفته بود و پیامبر را جبرائیل آموزش داده بود. از من فراگیر! آنگاه فرمود: بخوان: بِحَقِّ یس وَ الْقُرْآنِ الْحَکِیمِ‏ وَ بِحَقِّ طه وَ الْقُرْآنِ الْعَظِیمِ یَا مَنْ یَقْدِرُ عَلَى حَوَائِجِ السَّائِلِینَ یَا مَنْ یَعْلَمُ مَا فِی الضَّمِیرِ یَا مُنَفِّسَ عَنِ الْمَکْرُوبِینَ یَا مُفَرِّجَ عَنِ الْمَغْمُومِینَ یَا رَاحِمَ الشَّیْخِ الْکَبِیرِ یَا رَازِقَ الطِّفْلِ الصَّغِیرِ یَا مَنْ لَا یَحْتَاجُ إِلَى التَّفْسِیرِ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ افْعَلْ بِی[ذکر حاجت].[۱] ترجمه: خداوندا! به حقّ «یاسین» و قرآن حکیم، و به حقّ «طه» و قرآن عظیم، اى کسى که تواناى برآوردن نیازهاى درخواست کنندگان و محتاجانى، اى کسى که به آنچه در ضمیر و باطن است، آگاهى دارى! اى زداینده ی اندوه و دل شکسته‌گان، اى گشاینده ی غم افسردگان! اى مهربان نسبت به پیرمرد کهنسال، و اى روزى دهنده ی کودک خردسال! اى کسى که نیازمند به تفسیر و بیان نیست، بر محمّد و خاندان محمّد درود بفرست و براى من انجام ده [ذکر حاجت] 13-فاطمه: هرشب قبل خواب سوره واقعه رو بخونید روزی رو زیاد میکنه تو بارداری هم توصیه شده
بهترین تغذیه درسه ماهه ی اول بارداری به قرار زیراست: روزی 3 لیوان شیر+ روزی 1 عدد تخم مرغ + روزی 150 گرم گوشت + روزی نصف لیوان حبوبات + روزی 4 تا 5 عدد میوه + روزی 3تا 4 لیوان سبزیجات تازه خرد شده بصورت پخته در غذا یا بصورت سالا د( برای تأمین ویتامینها واملاح حتما" سبزیجات را مصرف کنید ) + روزی300 تا 350 گرم نان، برنج ، ماکارونی و شیرینی. در سه ماهه ی اول حتماً قرص اسید فولیک مصرف کنید. از مصرف روغن وچربی زیاد بپرهیزید، تا پس از بارداری دچار اضافه وزن زیاد نشوید . آرامش در موقع غذا خوردن، نخوابیدن فوری بعد از غذا خوردن، نخوردن مایعات همراه با غذا بلکه مصرف آن بین وعده‌ها، مصرف یک تکه نان برشته یا گذاشتن تکه‌ای بیسکوییت در دهان قبل از بلند شدن از تخت‌خواب و بلند نشدن‌های ناگهانی از تخت نیز به کاهش حالت‌ها و مشکلات 3 ماهه اول کمک می‌کند. باز هم تاکید اینکه مصرف تمامی گروه‌های غذایی توصیه شده یعنی گروه نان و غلات، میوه و سبزی، گوشت، حبوبات و تخم‌مرغ و لبنیات در 3 ماهه نخست بارداری ضروری است. مصرف کم سیگار، الکل، مواد مخدر و برخی داروها می‌تواند آثار سویی بر جنین گذاشته و سبب بروز اختلالات شکل‌گیری و تکاملی در جنین شود. - آوا: نقش ویتامین ( آ ) در ساختار بدن موجب سلامتی پوست ، دستگاه تنفس و چشم می شود – حس بینایی و اعصاب را تقویت می کند – در رشد سلولها ، استخوانها و موها بسیار موثر است – بدن را در برابر امراض جلدی و بیماری های میکروبی مقاوم می کند و زخم های عفونی را التیام می بخشد – عملکرد قلب را تنظیم می کند – بیماری های چشمی و عصبی را درمان می کند – از تولید سنگ مثانه جلو گیری می کند – اشتها را متعادل می کند – در فشار خون بسیار مفید است و کار غدد داخلی را تنظیم می نماید . گیاهانی که دارای ویتامین ( آ ) می باشند : آلبالو – جعفری – اسفناج – کاسنی – گوجه فرنگی – توت فرنگی – خربزه – گیلاس – زیتون – خامه تازه – کره – پرتقال – ازگیل – گزنه – کاهو – نخود سبز – انبه – هلو – بادام – موز – بلوط – شیر – پنیر – زرد تخم مرغ – انجیر – انگور – توت – کلم برگ – هویج – کدو – عدس – آویشن شیرازی – به – بولاغ اوتی – بامیه - کرفس – ماست – لیمو – انار - آلو – گل کلم – سیر - گردو – فندق – سیب – سیاه دانه – سنجد – گشنیز – ریواس – شلغم – رطب – یونجه . نقش ویتامین ( ب ) در ساختار بدن موجب تنظیم عمل قندها می شود – موجب رشد مو و جذب خوب خوراکی ها به بدن می شود – اعصاب را تنظیم و تپش قلب را منظم می کند – ضعف عمومی بدن را برطرف می کند – اشتها را متعادل می کند – از فلج جلوگیری می کند – مانع تنبلی معده و روده می گردد . گیاهانی که دارای ویتامین ( ب ) می باشند : انجیر – جو – سبوس گندم – سبوس برنج – فندق – تخم مرغ – سیزاب – اسفناج – گوجه فرنگی – آلبالو – انار – کاهو – کلم – شیر – گردو – شاه بلوط – سبزیجات سبز و تازه – کرفس – انگور – به - آلو – ریواس – هویج – پرتغال – بامیه – موز – سنجد – عدس – سیر – شلغم – گشنیز – یونجه – پیاز – بولاغ اوتی – ترب – توت فرنگی – ازگیل – رطب - ماست – لیمو . ****************************************** خوردن به نینی رو خوشگل میکنه خوردن کاهو نینی رو فوق العاده خوش بو میکنه توت فرنگی لبای نینی رو خوشرنگ میکنه دقیقا رنگ توت فرنگی خرما بچه رو صبور میکنه میوه پوست نینی رو صاف و شفاف میکنه سوره والعصر تو دوران بارداری بچه رو بسیار صبور می کنه. هر روز هم یک قاشق روغن زیتون بخورید که باعث می شه پوست بچه روشن بشه هر روز به بخورید وقتی از فصلش گذشت مربای به, میوه تقریبا روزی نیم کیلو سیب و انار و به و هلو و خربزه یه وقتهایی هم رب انار. پیازچه بجه را خیلی خوشگل میکنه آناناس هم میگن صدای بچه را قشنگ میکنه و پرتقال قد بچه را بلند میکنه ویتامین c و e در زیبا شدن بچه خیلی تاثیر داره خوردن خربزه درهنگام بارداری باعث زیبایی جنین خواهد شد و شیر در مشاعر نوزاد تاثیر نیکویی خواهد داشت. فرزند خوشرو و خوش خلق میشود. زنان باردار اگر می خواهند بچه ای زیبا داشته باشند باید هلو میل کنند. خوردن هلو سموم را از بدن دفع می کند
سلام صبح بهاریتون بخبر، نی نی جون و سحر مبارکه صدای قلب شنیدین، نرگس جون خوش اومدی، روز چندم پری بتات هزار بوده؟ مژگان مبارکه، راستی همگی تاریخ احتمالی زایمان بذارین!
سلام آرام هستم 30 ساله 5 سال ازدواج 2 سال اقدام 2 بار بارداری پوچ و سقط با قرص ، ..... الان خداروشکر باردارم 22 فروردین تاریخ اولین روز پری... عدد بتا در 22 اردیبهشت 985 بود .... محتاجه دعاتون هستم 16 خرداد وقته سونو قلب دارم ، انشالله که این دفعه قلبش تشکیل بشه و منم بالاخره مامان بشم ....
گاهی اوقات دستهایم به آرزوهایم نمی رسند شاید چون آرزوهایم بلندند ... ولی درخت سرسبز و شاداب صبرم می گوید امیدی هست چون خــــدایـــی هست ... آری ، وچه زیبا نوشته بود ... همواره با خود تکرار میکنم،امیدی هست ؛ چون خــــدایـــی هست ...
2706