2737
2734
دیروز در 25 هفته و 6 روزگی طبق سونو انجام شده توسط متخصص یا همون پزشک زنان خودم نتیجه سونو رو نرمال دونست اما فقط اندازه ی بطن های جانبی رو 9 میلی متر زده بود که گفت نباید بیشتر از 10 میلی بشه و حتما بایذ سری بعد من رو چک کنه
میشه به من بگید در صورت بالا رفتن این عدد چه مشکلی واسم پیش میاد و اصلا مفهومش چیه ؟؟ ایا خطری جنینم رو تهدید
میکنه ؟؟
خواهش میکنم جوابم رو بدید ...خیلی میترسم ...شماها چیزی نمیدونید ؟؟
همیشه قصه رفتن نیست ، یه جایی خوبه برگردی...
سلام و خسته نباشید

من تازه آزمایشهای کواد رو انجام دادم ممنون میشم نتیجه رو به من بگید

23 سالمه

17 هفته بارداری ... وزن 67 .....

T21 Prior Risk : 1:1423

T!8 Prior Risk : 1:16680

.............................................................
value unit corrected mom

AFP 37.00 IUlml 1.25

HCG 21.20 0.75

UE3 2.50 ng/ml 0.95

INA 139.00 pg/ml 0.63

..................................................................................................

TRISOMY 21: 1:24010

1:30000 > : 18""

SLOS : <1:30000

NTDS : 1:2593

...................................................

چطوره ؟ مشکلی که نیست انشاا... ؟

ممنون از زحماتتون

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

تست غربالگری دوم مادران باردار در چه صورتی در محدوده ای هست که نیاز به آزمایش آمنیوسنتز داشته باشن؟
چند درصد از کسانی که تست غربالگری دومشون در مجدوده خطرناک نیست کودکان مشکل دار به دنیا میارن؟
فَاللّهُ خَیْرٌ حَافِظًا وَهُوَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِینَ
سلام
من آزمایش بتادادم اولین بار40بود
بعد4روز شد350
وچون تعطیل بودبعد3روز بازآزمایش دادم عصرجوابش رامیگیرم
1.رشد40به350باتوجه به اینکه هردوروزبایددوبرابرشودزیادنیست؟وآیاخوب بوده است یاخیر؟
2.عدد350من بعد72ساعت بایدچقدرشودکه خوب باشد؟
3.اینکه میگویندعددهر48ساعت دوبرابرمیشوداگربیش ازدوبرابرشودیعنی بداست؟مثلا40من بایدمیشده160 احتمالا.ولی شده350یعنی بد یاخوب؟
4.عدد350یک روزبعدتاخیرمن بود.به نظرتان جنسیت ازروی آن احتمالش مشخص میشود؟میگویندبالاباشددختراست؟برای من کم بوده؟
2731
اگرازروز اول سیکلم حساب کنم الان 4هفته و5 روزم میشود
1.یعنی من دراواخرهفته5 هستم و دوروز دیگه واردهفته 6میشوم؟
2.ازهفته6که برای من مثلادوروز دیگه شروع میشود آیاسونوی واژینال میتواندقلب راببیند؟
3.به نظرتان چه هفته ای بروم مطمئن تراست؟مثلاواردکدام هفته شدم؟یاکدام هفته تمام شد؟
ببخشیداین دوسوالم یادم رفت:
4.دربارداری پوچ آیارشدعدد بتا خوب است وازعددبتانمیتوان به پوچ بردنش پی برد؟
5.باتوجه به رشدعددبتای من دیگه احتمال خارج رحمی نیست؟اگرخارج رحمی باشدعددچطور میشود؟
آزمایشگاه محترم

سلام لطفا منو از سردرگمی در بیارید

طبق آزمایش غربالگری که در آزمایشگاه شما انجام شد همکاران شما ریسک منو 77% تشخیص دادند برای سندروم داون بعد من آمینوسنتز انجام دادم و نتیجه آزمایش آمینو بی خطر اعلام شد گفتند موردی نداره اما من اصلا آرامش ندارنم همش فکر سندروم مثل خوره به جونم افتاده الان ماه 7 بارداریم اما شک منو رها نمیکنه شما آیا جواب آزمایش مرکز ژنتیک کریم نژاد رو تایید می کنید یا خیر ؟؟ خواهش میکنم کمکم کنید.
سلام خسته نباشید.من 10روز بعد اینکه باید پریود میشدم اما نشدم رفتم آزمایش مشکوک نشون دادعدد68 بود واینکه من کم کاری تیروئید دارم وقرص مصرف میکنم میخواستم راهنماییم کنید کم کاری تیروئیدم مشکلی ندارد برای حاملگیم خواهشمندم کمکم کنید چون خیلی میترسم.ممنونم
2738
حنا عزیز،

تست غربالگری دوم مادران باردار در چه صورتی در محدوده ای هست که نیاز به آزمایش آمنیوسنتز داشته باشن؟
وقتی ریسک بین 1:5 الی 1250 برای تریزومی 21 باشد بیمار کاندید آمنیوسنتز می باشد.

چند درصد از کسانی که تست غربالگری دومشون در محدوده خطرناک نیست کودکان مشکل دار به دنیا میارن؟
به طور کلی در سه ماهه اول 15% و در سه ماهه دوم 20% و در پروتکل های ترکیبی 5% منفی کاذب دارند و به صورت عدد تقریبأ از هر 4200 جواب ریسک در محدوده کم خطر یک بیمار سندرم داون بدست می آید و از هر 33-25 جواب مشکل دار یک مورد سندرم داون بدست می آرید.
2706