2733
2734
سلام دکتر یونسی.من دیروز تو هفته 36 و 2 روز 2 بار سونو انجام دادم که هر دو به این نتیجه رسیدن که کلیه جنین مشکل داره من متن مقاله شما رو هم خوندم
1-با توجه به اینکه مایع دور جنین نوشتن طبیعیه امکان بهبود خود به خود بعد تولد چقدره ؟

2- همه اونایی که این مشکل رو دارن باید دارو مصرف کنن؟

3-یکی از سونوها نوشته فول نس حد معادل هیدرونفروز گرید 1 در کلیه چپ دیده شد و فالواپ پس از تولد توصیه میشود و قطر قدامی خلفی لگنچه در حال حاضر در حد 6-7 میلی متر است. این دقیقا یعنی چه؟

4-اون یکی نوشته هیدرونفروز خفیف در کلیه و حالب چپ دیده شد و مایع آمینیوتیک هم 12 و در حد طبیعی هست؟

5- اندازه قطر قدامی لگنچه نرمالش چند باید باشه تو هفته 36 و 2 ر وز ؟

6- میخواستم بدونم مشکلش چقدر حاده و چقدر امکان بهبود خود به خودی داره و آیا اماکن داره تو سونوی بعدی که تو بارداری انجام میدم بهتر شده باشه . دکتر تورو خدا کامل جواب من رو بدید ممنون.
قهر که می کنید مراقب فاصله ها باشید بعضی ها همین حوالی منتظر جای خالی برای نشستن می‌گردند . . .
سلام آقای دکتر من هفته 15 هستم این جواب آز غربالگری منه می شه مفهومشو بهم بگید و اینکه همه چی خوبه؟
خیلی خیلی ممنون
Screening result : screen negative
Risk of Downs : Less than 1 in 20000 (at term)
Risk of NTD : 1 in 4000
Risk of Pre-eclampsia : 1 in 70
Comment : Downs risk due to maternal age alone is 1 in 1300
Comment : Not in the high risk category for trisomy 18 (risk <1 in 100
Comment : Not in the high risk category for SLOS (risk <1 in 100

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
آقای دکتر یونسی در ضمن من تو یه سایت خوندم که در هفته ای بالاتر از 30 قطر قدامی زیر میلیمتر10 تقریبا طبیعیه آیا صحت داره؟

اینم آدرسشه قسمت هیدرونفروز جنینی نوشته

http://www.rasekhoon.net/library/content-86443-7.aspx
قهر که می کنید مراقب فاصله ها باشید بعضی ها همین حوالی منتظر جای خالی برای نشستن می‌گردند . . .
2738
منصوره مامان ماهان عزیز،

1-با توجه به اینکه مایع دور جنین نوشتن طبیعیه امکان بهبود خود به خود بعد تولد چقدره ؟
در بررسی بعد از تولد این وضعیت مشهخص می شود.

2- همه اونایی که این مشکل رو دارن باید دارو مصرف کنن؟
به نظریه پزشکتان و گرید بیماری بستگی دارد.

3-یکی از سونوها نوشته فول نس حد معادل هیدرونفروز گرید 1 در کلیه چپ دیده شد و فالواپ پس از تولد توصیه میشود و قطر قدامی خلفی لگنچه در حال حاضر در حد 6-7 میلی متر است. این دقیقا یعنی چه؟
تجمع مایع در کلیه ها دیده می شود

4-اون یکی نوشته هیدرونفروز خفیف در کلیه و حالب چپ دیده شد و مایع آمینیوتیک هم 12 و در حد طبیعی هست؟
تقریبأ این دو جواب یکی است.

5- اندازه قطر قدامی لگنچه نرمالش چند باید باشه تو هفته 36 و 2 ر وز ؟
زیر 6-5 میلی متر

6- میخواستم بدونم مشکلش چقدر حاده و چقدر امکان بهبود خود به خودی داره و آیا اماکن داره تو سونوی بعدی که تو بارداری انجام میدم بهتر شده باشه .
در چک آپ بعد از بارداری بهتر می توان به این سئوال جواب داد ولی موارد خیلی بدتر از این در یک سال اول بعد از مصرف دارو و بدون نیاز به عمل جراحی بهبود می یابند.
سلام کارشناس عزیز
من پلی کیستیک هستم و این ماه با اولین دوره متفورمین روزی 2عدد و کلومیفن از شب 5پری بی 2 عدد باردار شدم . یدم احتمال سقط در پلی کیستیک ها بیشتر است، برای جلوگیری از سقط چه کارهایی بکنم؟ آزمایشی لازم هست؟ متفورمین را ادامه دهم ؟
ممنون
سلام کارشناس محترم من شبی 2 تا کلومیفن ولترزول میخوردم و 10 روز بود روزی 2 تا متفورمین
پری من نامنظمه و تا 5 روز پیش نزدیکی داشتم
دیروز آز دادم بتام 22 بود
تو برگه آز نوشته بود بالای 10 مثبت دکتر بهم گفت این منفیه
میشه راهنمایی کنید ممکنه لقاح دیر انجام شده باشه
با سلام خدمت آزمایشگاه محترم کمال تشکر رااز دقت وتوجه شما دارم .شما به من گفتین که من 0/80درصد در محدوده کم خطر قرار دارم می خواستم بپرسم که آیا نیاز به تست آمینوسنتز به طور قطع هست یا نه؟ خیلی ممنون میشم. چون الانم هفته 18 هستم.
2706