2726
با سلام
من آزمایش غربال گری سه ماهه اول رو دادم در مورد سندرم دان screen positive شده و
the risk of down syndrome is greater than the screening cut-off false positive is about 5%
و down syndrome =1:197 می باشد.
نظر شما چیه؟ من با توجه به صحبت های دکترم نگرانم
همچنین من 30 سالمه و 1.6mm= nt بود و12 هفته+5 روز تشخیص دادن.
البته به نظر من سن جنین 10 هفته و 5 روز بوده از اونجایی که در تست غربالگری سن جنین اهمیت داره این مسئله در جواب تست من چقدر موثره؟
فرقی بین سن حاملگی و سن جنین هست؟در تست غربالگری کدوم مهمه؟
من نگرانم و باید چکارکنم؟

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام من گروه خونیم A منفیه بارداری اولمه و سابقه سقط و خونریزی هم نداشتم...نمیدونید چی کشیدم وقتی فهمیدم باید 28 هفتگی میزدم دکترمو عوض کردم گفت چون اولین تجربه بارداریته اشکالی نداره و حالا قبل از رایمان بزن من ولی بازم نگرانم نکنه تو این 2 ماه تاخیر اتفاقی برا بچه ام افتاده باشه...گریههههههههههههه

فکر میکنم نکنه خون بچه ام با خودم ترکیب شده باشه بعدشم چرا بقیه تو 7 ماهگی میزنن؟البته میگم خدا رو صد 1000 مرتبه شکر خون ریزی نداشتم اما میگم نکنه زردی بگیره یا خونامون مخلوط شده باشه همش دارم گریه میکنم و استرس شدید سونو سه بعدی نرم ؟

..رشد بچه خدارو شکر خوب بوده تو هفته 34 دکترم گفت رشد سرش 2 هفته جلوتره و گفت به خودت رفته و درشته..همسرمم البته درشته....الان میگم نکنه زبونم لال مشکل پیدا کرده و به خاطر رگام نزدن بوده بعدشم خودمو دلداری میدم که بقیه 7ماهگی زدن پس اگه خطری داشته زودتر باید میزدیم...
یعنی امپول زدنم تو این هفته تاثیری بداشته یا بی فایده بوده؟
قدر خودتو بدون. تادیگران هم احترام بزارن بهت.
2728
با سلام و خسته نباشید من 31 سال دارم در هفته 13 بارداری در آبان 90به علت وجود کیست هیگرما در گردن جنین مجبور به سقط شدم گروه خونی من AB+ و هیچ فامیلی با همسرم ندارم البته من قبلا دو سقط عمدی داشتم بارداری من با درد لگن و زیر دل شروع شد ولی تو 3 ماه کاملا این درد ها از بین رفت در صورتی که در دو بارداری قبلی اصلا این دردها رو نداشتم خواستم از شما بپرسم امکان دارد در بارداری بعدی این مشکل پیش بیاید تو رو خدا جواب منو بدین خیلی استرس دارم
مرضیه عزیز،

نظر شما چیه؟ من با توجه به صحبت های دکترم نگرانم .
احتمال اینکه جنین شما مبتلا به سندرم داون شود حدود 0.5% است ولی توصیه می شود که تست تشخیصی آمنیوسنتز را انجام دهید.

البته به نظر من سن جنین 10 هفته و 5 روز بوده از اونجایی که در تست غربالگری سن جنین اهمیت داره این مسئله در جواب تست من چقدر موثره؟ فرقی بین سن حاملگی و سن جنین هست؟ در تست غربالگری کدوم مهمه؟
اگر 6 سیکل پریودی شما قبل از بارداری منظم بوده باشد بهترین معیار تعیین سن جنین اولین روز از اخرین قاعدگی می باشد ولی اگر نه بهترین معیار سن جنین همان سن محاسبه شده در سونوی NT می باشد.
مرضیه عزیز،

نظر شما چیه؟ من با توجه به صحبت های دکترم نگرانم .
احتمال اینکه جنین شما مبتلا به سندرم داون شود حدود 0.5% است ولی توصیه می شود که تست تشخیصی آمنیوسنتز را انجام دهید.

البته به نظر من سن جنین 10 هفته و 5 روز بوده از اونجایی که در تست غربالگری سن جنین اهمیت داره این مسئله در جواب تست من چقدر موثره؟ فرقی بین سن حاملگی و سن جنین هست؟ در تست غربالگری کدوم مهمه؟
اگر 6 سیکل پریودی شما قبل از بارداری منظم بوده باشد بهترین معیار تعیین سن جنین اولین روز از اخرین قاعدگی می باشد ولی اگر نه بهترین معیار سن جنین همان سن محاسبه شده در سونوی NT می باشد.
سلام کارشناس محترم
ببخشید من شنبه اومدم برای آزمایش غربالگری و بعد سونو که از آزمایشگاه منو فرستادن سونوی مژگان زارع که سه بار منو سونو کرد و هر بار می گفت که بچه نمی چرخه خلاصه بار آخر مثل اینکه یک چیزهایی دید و نوشت که ان تی 4/1 و یک برآمدگی راجع به پشت گردن نوشته بود و نوشته به علت موقعیت جنین ان تی مشاهده نشده
دکتر که جواب آزمایش رو دید گفت با توجه به اعداد جوابت خوبه ولی سونوگرافی خوب نیست و گفت که باید کواد مارکر رو در هفته 16 برم اعداد ریسک هم نوشته بود
terisomy 21 1:1684
trisomy 18 <1:30000
trisomy 13 <1:30000
توی شرح هر سه تا نوشته که low risk
تو رو خدا برام توضیح بدید که با توجه به آزمایش خون و سونوگرافی چقدر احتمال سلامت جنین هست
به بهشت نمی روم اگر مادرم آنجا نباشد
البته توی صفحه اول هم یک سری اعداد نوشته
t21prior risk: 1:308
T18 Prior risk: 1:3408
T13 Prioor risk: 1:9100
و سن من 36 سال هست

Value Corected MON
1.43 FBHCG: 43.00
0.78 3223
نمی دونم چی دیگه لازمه بنویسه می شه راهنماییم کنید ممنون می شم
به بهشت نمی روم اگر مادرم آنجا نباشد
سلام

خسته نباشید کارشناس محترم

من نوبت تست های غربالگریم برای 18 بهمن هستش ولی الان یه مطلبی اینجا خوندم که نگرانم کرده ، اونم سن جنین هستش ، من سن پریودیک حاملگیم با سنی که سونو برام زده 1 ماه تفاوت داره... آیا این میتونه نشانه یمشکل باشه؟؟؟؟؟؟؟
میدانی بهترین ورزش چیست؟؟؟ تا جایی که میتوانی خم شوی و دست نیازمندان را بگیری......
2706