2726
هلیا عزیز،

به لیست پزشکان در جواب خانم ماهک مراجعه کنید.

هر دو از سونولوژیست های خوب می باشند.

بله آلودگی در هنگام نمونه گیری به ادرار منتقل می شود. بار اول و دوم ادرار آلوده شده بود و ربطی به عفونت ندارد و در نتیجه مصرف آنتی بیوتیک هیچ تاثیری ندارد.
سلام.
من امروز دوباره رفتم سونو و اینبار نوشت جفت خلفی فوندال لولایینگ.
این فوندال یعنی چی؟

و بریچ چیه؟

ضمنا سن حاملگی رو از روی قطر سر 8 روز بیشتر از تاریخ واقعی نوشته. به نظرتون رشد بچه خوب بوده یا دور سرش نرمال نیست؟

خیلی ممنونم
no matter how you feel.Get up, dress up, show up, and never give up!  

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام خسته نباشین
1سوال داشتم
من هفته 12 بارداریم 1 آزمایش خون دادم و (Rubella-Igm من Positive و CMV-IgG;ELISA = <200 ) نشون میده خیلی نگرانم میشه راهنماییم کنین. این جواب یعنی چی؟؟؟
خیلی نگران کنندست؟
با سلام آزمایشگاه محترم.

ممنون که با حوصله به سوالات ما پاسخ میدید.

یه سوال: آیا توی آزمایشهای غربالگری میشه فهمید جنسیت جنین چیه؟ من شنیده بودم که میزان HCG نشون میده که جنین دختره یا پسر آیا صحت داره؟
به سان رود که در نشیب دره سر به سنگ می زند رونده باش, امید هیچ معجزی ز مرده نیست زنده باش...
2728
با سلام آزمایشگاه محترم.

ممنون که با حوصله به سوالات ما پاسخ میدید.

یه سوال: آیا توی آزمایشهای غربالگری میشه فهمید جنسیت جنین چیه؟ من شنیده بودم که میزان HCG نشون میده که جنین دختره یا پسر آیا صحت داره؟
به سان رود که در نشیب دره سر به سنگ می زند رونده باش, امید هیچ معجزی ز مرده نیست زنده باش...
سلام
من اکثرا موضوعات این تاپیک رو دنبال می کنم و خیلی خیلی از وقت و دقتی که صرف می کنید سپاسگزارم
پزشکی که قبلا پیششون می رفتم و از قدیمی ترین و معروفترین متخصصین زنان هست به من گفت نیازی به غربالگری و ان تی نیست و من هم برای انجامشون اصراری نکردم. هفته های بعد به خاطر مسایل بیمه و بیمارستان و ... اومدم پیش یه دکتر دیگه.
هفته قبل (هفته 19) تو سونوی 3 بعدی پیش دکتر بهنیا همه چی خوب بود جز اینکه در سونوی سر جنین یک کیست شبکه کوروئید 6 میلیمتری در طرف راست مشاهده شد. دکتر بهنیا گفت نگران کننده نیست و معمولا تا هفته 26 جذب میشه. بازم ببین دکترت چی میگه. دیشب دکترم هم همینو گفت و اضافه کرد "اما حالا که اینقدر نگرانی شنبه بیا آمنیوسنتز قبلش هم با دکتر صارمی صحبت میکنم هرچند به هر حال اگه خدای نکرده مشکلی وجود داشته باشه دیگه بعیده بشه کاری کرد"
راستش خودم ته دلم بیشتر از اینکه نگران باشم پشیمانم که چرا تو موعدش اصرار نکردم آزمایشا رو برام بنویسن
از دیشب همینطور دارم اینور اونور مشورت می کنم
خواستم نظر شما رو هم بدونم برام مهمه
با تشکر فراوان
مامان ملیحه عزیز،

1- فوندال به قسمت پایینی رحم گفته می شود. در بسیاری از مطالعات مشخص شده که جفت به صورت فوندال خلفی می باشد. بنابراین جای هیچ نگرانی نیست

2- قبل از تولد بسیاری از جنین ها به صورت سر پائین در رحم قرار دارند لذا بسیاری از نوزادان با سر بدنیا می آیند. گاهی بخش های دیگری از بدن مانند باسن و یا پاها بجای وضعیت سر پائین قرار می گیرد که به این وضعیت قبل از تولد، وضعیت بریچ گویند. بسیاری از نوزادانی که در اوایل حاملگی در وضعیت بریچ هستند در اواخر حاملگی به وضعیت سر پائین بر می گردند. نوزادان زودرس بیشتر در معرض تولد بریچ می باشند. اگر که بیشتر از یک بچه در رحم باشد یک یا بیشتر از این بچه ها با وضعیت بریچ بدنیا می آید.

3- بزرگ بودن سر تا دو هفته در چنین سنی جای نگرانی ندارد.

با سلام و عرض تشکر از حوصله شما
من قبلا یک بار مزاحم شما شدم اون موقع حامله بودم اما سن سونو 2 هفته از سن حاملگیم کمتر بود و متاسفانه من در هفته 9 سقط کردم دکتر برای سقط آزمایشی برام نوشته که جوابشو امروز گرفتم و تقاضا دارم در صورت امکان منو راهنمایی کنید ممنونم
CMV Sb(lgG H>500
Toxoplasma lgG 0.171
Anti Phospholipid lgG 12.2
T.S.H 2.86
comment H=high
All hormones are carried out by automathed electrochemiluminese method daily
elhamid عزیز،

1- اولأ شما در مرحله ای هستید که اگر بیائید غصه کار انجام نشده را بخورید بیشتر برای جنین تان خطر دارد.
2- در مورد کیست کوروئید پلکسوس توصیه میشود که به ریسک تست های غربالگری توجه شود اگر ریسک سندرم داون و ادوارد بیشتر از 1 به 1000 بود و فقط یک عدد از این کیست ها مشاهده شد فقط بین هفته 26-24 سونوگرافی انجام شود.
3- توصیه من این است که چون تا هفته 6+22 وقت برای تست کواد مارکر دارید تست فوق را انجام دهید و سپس ریسک تان را برایم بنویسید تا بهتر شما را راهنمایی کنم.
4- فقط خیلی نگران نباشید هنوز وقت برای کارهای غربالگری قبل از آمنیوسنتز دارید.
2706