2726

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

آزمایشگاه نیلوی عزیز

با عرض سلام و خسته نباشید
من 22 هفته بارداری هستم
سونویی که انجام دادم گفتند جفت کاملا پایین complete است
complete precenta previa

دکتر بهم استراحت نسبی داد ولی گفت سر کار می تونم بیام
ولی اگر لکه بینی وجود داشت دیگر سر کار نرم

من لکه بینی ندارم و از شیاف پروژسترون استفاده می کنم
من با روش میکرو باردار شدم

دکتر گفت ممکنه موقع زایمان مجبور بشیم رحمت رو در بیاریم
چون جفت کاملا بهش چسبیده

وقتی با دکترم تو ابن سینا که اونجا میکرو شدم گفتم اون گفت نه چنین چیزی نیست

من خیلی نگرانم
خواستم نظر شما رو هم بدونم
اصلا این موضوع امکان داره اتفاق بیفته؟
درصد احتمالش چقدره؟
سلام خسته نباشید میدونم سوالم به ازمایش و ازمایشگاه بی ربطه ولی الان به دکترم دسترسی ندارم اگه میشه راهنماییم کنید: من 2 ماه پیش که توی ماه 2-3 بودم ازتون راجع به احساس جریان خون در رحمم سوال کردم که گفتید چون جفتم پایین هست این احساسو دارم و دکترم هم تایید کرد و کم کم این مشکل حل شد اما متاسفانه دیروز زیاد کار کردم و خودمو خسته کردم دوباره از دیشب همین احساس واسم پیش اومده خیلی نگرانم چیکار کنم دوباره جفتم بره بالا و این مشکل حل شه؟چقدر حل این مشکل طول میکشه یعنی چند روز طول میکشه دوباره جفت بره بالا؟اگر اطلاعاتی دارید ممنون میشم راهنماییم کنید
2728
با سلام
من سونوی nt رو در هفته 13 انجام دادم و آزمایش رو در هفته 15 لطفا راهنمایی کنید که جوابش خوبه یا نه؟ در ضمن من وشوهرم دخترخاله پسرخاله هستیم و ساکن اهواز

سونو : c.r.l : 71mm
- : B.P.D
NT: 1.3

materal age at edd :29
gestation used : scan estimate crl
weight :59
ms-afp level :40ng/ml ; 1.30 mom
ue3 level : 1.7ng/ml ; 0.63 mom
total hcg level : 78000 miu/ml ; 1.85 mom
inhibin- a level ; 233 pg/ml ; 1.07 mom

هستی عزیز،

1- باید برای تأیید تست فوق تست Flurescent Treponemal Ab. بدهید. نگران نباشید بسیاری از تست های VDRL تحت تاثیر سایر بیماریها به طور ضعیف مثبت می شوند که در تست فوق منفی می شود و جای نگرانی وجود ندارد.
سلام
تست GCT همسرم در پایان هفته ی نهم بارداری 140 شد.(یکساعت پس از خوردن 50گرم گلوکز)
با توجه به اینکه روزی 4عدد متفورمین مصرف میکنند این عدد غیرعادی و خطرناک نیست؟
(ایشان به کمک IVF حامله شده اند و به تجویز پزشکشان باید مصرف متفورمین را پایان سیزده هفتگی ادامه دهند)
با تشکر از پاسخ شما...
مامان آسمان کوچک عزیز،

1- اینقدر نگران نباش. ریسک شما در محدوده بینابین قرار دارد و طبق پروتکل های بین المللی توصیه به انجام سونوی تفصیلی در هفته 20-18 می باشد و چک موارد ذیل می باشد
هایپوپلازی استخوان بینی، رودة اکوژنیک، افزایش ضخامت چین پشت گردن جنین، اتساع لگنچة کلیوی، سیستیک هایگروما، کلینو ‌داکتیلی (خم‌شدگی انگشت کوچک دست به سمت انگشت چهارم)، آترزی دئودنوم، هیدرونفروز، کوتاهی استخوان ران، هیپوپلازی و یا فقدان بند وسط انگشت پنجم ، وجود فاصلة غیر طبیعی بین انگشت بزرگ و انگشت دوم ، موج غیر طبیعی در داکتوس ونوسوس و یا هر گونه اختلال ساختاری یا رشدی در جنین.

اگر هیچکدام از موارد فوق در سونو دیده نشود با 95% اطمینان بچه مشکلی ندارد.

2- در صورتی که نتوانی استرست را کنترل کنی و یا اطمینان 100% بخواهی باید آمنیوسنتز انجام دهی.
پریسا 1 عزیز،

سونوی تفصیلی هفته 20-18 یک توصیه عمومی به تمامی خانمهای باردار می باشد که در اروپا جزو سونوی های اجباری می باشد. اگر توسط یک سونولوژیست خوب انجام شود خطر خاصی ندارد.

در ضمن فکر می کنم عدد نوشته شده برای NT نمی باشد بلکه عدد برای NF است که خوب است.
افسانه عزیز،

یعنی 5 شنبه و نتیجه زیر 10 بود با توجه به اینکه هنوز پریودی اتفاق نیفتاده به نظر شما احتمال بارداری چقدره؟؟؟؟
عدد زیر 10 می تواند از صفر باشد تا 9.9 . دقیق چند بوده است.

لازمه آزمایش بتا رو دوباره تکرار کنم یا به نظر شما به دکترم مراجعه کنم؟؟؟
بهتر است به پزشک ات مراجعه کنی

این تاخیر ممکنه برای شیافهای پروژسترون باشیه که استفاده می کنم؟؟؟
بله ممکن است.

اگه آزمایش باید تکرار بشه چند روز دیگه باید آز بدم؟؟

یا بهتر سونو گرافی بشم؟؟؟
2706