2726
نگار عزیز،

در حال حاضر با استفاده از سونوگرافی سه بعدی امکان تشخیص به موقع ناهنجاری‌های جنینی و انواع بیماری‌ها از جمله سرطان زنان فراهم شده است. تصمیم‌گیری بهتر در خصوص ختم یا ادامه بارداری و بررسی نتایج اعمال جراحی داخل رحمی، از دیگر کاربردهای سونوگرافی سه بعدی است. این روش باید پس از سونوگرافی دو بعدی آن هم در صورت تشخیص پزشک مبنی بر احتمال وجود ناهنجاری انجام پذیرد. و معمولأ به طور روتین نباید استفاده نمود.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

سلامممم....من تا الن که هفته 18 هستم سه بار رفتم سونو تا انتهای بارداری مجاز به چند بار سونوگرافی هستم چون معمولا در ماه 7 و 9 هم انجام میشه...اشکال نداره من یک بار هم در ماه 5 یا شش برم برای تعیین جنسیت؟
آنچه هستی هدیه خدا به توست و آنچه خواهی شد هدیه تو به خداوند است...پس بی نظیر باش
2728
ازمایشگاه نیلو خسته نباشید . آزمایش غربالکیری من جوابش اینه می خواستم بدونم مشکلی نیست
AFP 42.8 1.96
HCG 73500 1.87
uE3 2.9 2.21
Gestation age 14+1
trisomy 18 <10000
NTD 1.96
trisomy 21 the calculated risk for trisomy 21 is below the cut off which represents a low risk
after the result of the trisomy 21 test it is expected that among 3142 woman with the same date there is one woman with a trisomy 21 pregnancy and 3141 woman with not affected pregnancies
the calculated risk by PRISCA depends on the accuracy of the information provided by the referring physician.
please note that risk calculations are statistical approaches and have no diagnostic value
باتشکر
سلام ... وقت بخیر

من از اول بارداریم فقط یکبار سونو انجام دادم که در اون موقع سن جنین رو 8 هفته و 2 روز گفتن که با تاریخ ال ام پی یک هفته فاصله داشت ( یعنی طبق ال ام پی باید 9 هفته و 2 روز میشد )

دیروز پزشکم برام سونو نوشته (ان تی و ان بی ) که شنبه هفته بعد انجامش بدم ولی آزمایش برام ننوشته ... شنبه ی هفته بعد طبق سونو قبلی 12 هفته و 0 روز رو دارم .....

حالا سوالم اینه ... من با استفاده از همون سونوی هفته بعد میتونم برای آزمایشم بیام ؟؟ یا توی آزمایشگاه خودتون سونو انجام میدید ؟

با توجه به اینکه سونولوزیستی که قراره پیشش برم توی لیستی که توی سایت مورد نظر اعلام شده وجود ندارن .

ممنون میشم پاسخ بدید
دکتر محمود آیتی هستند

توی دفترچه فقط نوشتند سونو ان تی وانی بی با توجه به نامشخص بودن تاریخ ال ام پی

26 ساله هستم جناب دکتر

پس میتونم بگم که این سونو رو دکترم برای مشخص شدن سن دقیق جنین نوشتن ؟؟

چون گفت جواب سونو رو برام بیار تا برات آز بنویسم
2706