2737
2734
سلام دوستان
یه مورد خیلی مهم میخواستم یادآوری کنم!!!!! خیلی خیلی مهم!!!!
اگه نتیجه آزمایش غربالگری که عموماً در هفته 11 و 15 بارداری انجام دادید رضایت بخش بود زیاد امیدوار نباشید که حتماً حتماً فرزند عزیزو دلبندتون سالم هست!!!! چون نتیجه این آزمایش با حدود 80 تا 85 درصد احتمال واقعیت دارد و 15 تا 20 درصد احتمال وجود بیماریهایی نظیر سندرم داون وجود دارد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! من یکی از دوستان را میشناسم که آزمایش غربالگری در آزمایشگاه نیلو انجام داده بود که نتیجه اش خوب بود ولی بعد از زایمان پزشکان به بیماری سندرم داون بچه شک کردن و از اون خانواده خواستن که آزمایش کاریو تایپ انجام بده و گفتن تست غربالگری ملاک 100 درصد برای تشخیص این بیماری نیست!!!!!!!!!!!!!!!!! تو رو خدا مواظب باشید و با نظر پزشک آزمایشهای دقیق تری را انجام بدین!!!!! برای این بچه عزیز و نازنین هم تو رو خدا تا میتونید دعا کنید.
سلام به منم لطفا کمک کنید من آزمایش غربالگری هم انجام دادم منفی بود و گفتن همه چی نرماله و بچم که به دنیا اومد کم وزن بود و ناراحتی قلبی داشت و20 روزه فوت کرد و در بیمارستان طبی کودکان گفتن بچه احتمالا سندرمیک و لی جواب کشت بالا نرفت و اصلا معلوم نشد نمیدونم الان برای بارداری بعدی باید چی کار کنم من و شوهرم باهم فامیل نیستیم دوران حاملگیم یه سرما خوردگی شدید داشتم و دارو مصرف کردم و الان نمیدونم باید چه کار کنم
ثنای مامان روزی که تو.آمدی به.دنیا.گریان جمع ی همه خندان تو بودی گریان کاری.بکن. ای دخترم که روز.رفتن.جمعی.همه گریان.تو باشی.خندان

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام من عسلویه زندگی می کنم به خاطر همین دسترسی به دکتر متخصص نذارم و ماما هستند من روز اول پریودم 14 اسفند نود بود و 91/1/17 که ازمایش که دادم مثبت بود و پیش ماما که رفتم گفتن الان رفتی توی 5 هفته سه هفته دیگه سونوگرافی بده برای مشخص شدن تشکیل قلب.حالا تا اون موقع من کار دیگه ای نباید بکنم؟ بقیه سونو ها رو کی باید انجام بدم؟
ازمایش خون معمولی هم ماما برای من نوشتن که قرار شده 1/19 جوابش اماده بشود.فقط گفتند کیت HIVرو تو منطقه ندارن اشکالی نداره من این ازمایش رو بعدا بدهم
فقط به من گفتن اسید فولیک مصرف کنم .
خواهش می کنم من رو راهنمایی کنید چوننمی تونم به خاطر کار همسرم الان برم شیراز و تحت نظر دکتر باشم مشکلی پیش نمیاد. من سونو اول رو باید توی 8 هفتگی انجام بدم و سونو NT رو توی چند ماهگی ممنون از جوابتون
سلام
ممکنه منو راهنمایی کنید؟
در سونوگرافی 15 فروردین نکات زیر نوشته شده:
رشد با معیار BDP برابر با 18 و CRL برابر با 61 معادل 12 هفته و 4 روز.
مایع آمنیوتیک طبیعی
جفت فوندال قدامی
ضخامت NT در حد طبیعی و 0.9میلیمتر
nasal bone به طول 3.1 و به طور طبیعی قابل رویت
در بررسی جمجمه تنه و اندامهای جنین آنومالی تا این سن مشاهده نشد.
طول کانال سرویکال در حد طبیعی و 32 میلیمتر و سوراخ داخلی سرویکس بسته است.

و آزمایش روز بعدش اما برای تریزومی21 ریسک 1 به 50 و برای تریزومی 18 ریسک 1 به 163 نوشته.من در برگ آزمایش چیزی با عنوان AFP که اینجا مطرحه ندیدم اما برای papp-a نوشته 4.1 و low زده و مقابلش نوشته corr MoM 0.18 برای fbhCG هم نوشته 67.6 و corr MoM زده 1.85
من 30 سالمه و سابقه سندروم داون توی خانواده هامون نیست.ازدواجمونم فامیلی نیست.حاملگی اولمه و بعد از دو ماه اقدام باردار شدم.

ضمنا من همیشه مرتب پریود می شدم اما همون ماهی که حامله شدم پریود نشده بودم.یعنی یه ماه جا انداخته بودم بنابراین از روی تاریخ پریود در مورد سن بارداری چیزی نمیشه گفت.
من دوشنبه به دکترم دسترسی ندارم اگر جوابمو بدین خیلی لطف کردین.
2728
هاجر خاتون عزیز،

اگر زیر 35 سال هستید طبق توصیه های بین المللی فقط انجام AFP و گزارش MoM برای رد اختلالات طناب عصبی کافی است. ولی اگر بالای 35 سال در هنگام زایمان هستید باید مرحله دوم را هم انجام دهید.
ناهید عزیز،

ریسک نهایی سونوی NT و تست های بیوشیمیایی 1:164 می باشد که در صورت صلاحدید پزشکتان باید آمنیوسنتز شوید. احتمال اینکه بچه مشکل داشته باشد حدود 0.61% می باشد که پایین است ولی به هر حال تست تشخیصی باید انجام شود تا خیالمان راحت باشد.
2738
مارال 60 عزیز،

باید حتمأ تست بتا بدهید تا خیالمان راحت شود.

1- .بتای خون بایدچندباشه تابیبی چک مثبت پررنگ بشه یعنی صورتی نباشه وقرمزبشه؟
بالای 25

2.بتای ادرارچقدرکمترازبتای خونه؟
با 4-3 روز اختلاف بتای ادرار مثبت می شود

3.آزمایشگاهتون تلفنی جواب رومیده؟میخوام یواشکی ازشوهرم آزبدم وتلفنی جواب روبگیرم اگه بله شماره وآدرس آزمایشگاهتونولطف کنید؟
به سایتمان مراجعه کنید و با سوپروایزر هماهنگ کنید.

4.اگر4.5عصراونجاباشم وآزبدم کی مثبت ومنفی روبهم میگویند؟
2 ساعت بعد

5.بدون نسخه پزشک ازم آزمایش بتامیگیرنددرمحل شما؟
بله
ممنون

دکتر ژنتیک به من گفت میتونید به جای امینو اکو قلب وسونوسه بعدی انجام بدید به نظرتون درسته؟

یعنی تو اکو وسونو چیزی نشون میده

تست بیوشیمایی من کدوم هستش وعددش چنده لطفا راهمنمایی کنید
مامان الهام عزیز،

نمیدونم سونو چجوریه ؟سه بعدی؟
سونوی معمولی می باشد

در ضمن ازدواج فامیلی هستیم و هفته 16 هم باید برم پیش مشاور ژنتیکمون که نمیدونم اون چه جور آزمایشیه و چه موقع باید برم بین 15 تا 16 هفتگی؟
ابتدای هفته 15 بروید
مهراد عزیز،

تست غربالگری که در هفته 12 و 15 انجام می شود تست سکوئنشیال نامیده می شود که قدرت تشخیص 95% دارد یعنی از هر 100 مورد سندرم داون 95 مورد را تشخیص می دهد و 5 مورد تشخیص داده نمی شود. به همین دلیل به این تست ها تست های غربالگری گفته می شود (نه تشخیصی)

تست تشخیصی در این مرحله آمنیوسنتز می باشد که از آنجائیکه یک تست تهاجمی است با احتمال 1-0.5 % سقط جنین و هزینه بالایی هم دارد نمی توان بطور روتین برای تمام بیماران انجام داد. بنابراین در تمام دنیا تصمیم گیری به این ترتیب است که حداقل از تولد 90-80% موارد داون جلوگیری نمود.
مامان دینا عزیز،

حدود 2000 سندرم وجود دارد و بهتر بود دقیق مشخص می شد که مبتلا به چه سندرمی است.

به هر حال در بارداری جدید تست ترکیبی سکوئنشیال را باید انجام داده و در صورت نیاز آمنیوسنتز شوند.
ماری عزیز،

حالا تا اون موقع من کار دیگه ای نباید بکنم؟ بقیه سونو ها رو کی باید انجام بدم؟
خیر

ازمایش خون معمولی هم ماما برای من نوشتن که قرار شده 1/19 جوابش اماده بشود.فقط گفتند کیت HIVرو تو منطقه ندارن اشکالی نداره من این ازمایش رو بعدا بدهم؟
نه ولی حتمأ بدهید و در صورتی که کار می کنید مراقب خون و ترشحات بیماران باشید.

مشکلی پیش نمیاد.
خیر

من سونو اول رو باید توی 8 هفتگی انجام بدم و سونو NT رو توی چند ماهگی
هفته 0+11 تا 6+13 می توانید انجام دهید.
2706