2737
2734
پیشاپیش از لطف شما کمال تشکر را دارم.
وزن: 66 کیلوگرم
age risk at sampling date: 1:543
overall population risk: 1:600
trisomy 21: کمتر از 1:1000
trisomy 18: 1:738

the calculated risk for trisomie 18 is 1:738 which indicates a low risk
papp-a: 3.38mlU/ml , 1.53 (Corr.MoM
Fb-hCG: 7.7 ng/ml, 0.16 Corr.MoM
NT: 1.1mm
استخوان بینی تشکیل شده و اندازه آن 6/3 میلی متر
سن حاملگی 11 هفته و 6 روز
جنین با ضربان قلب منظم FHR: 157bpm
جفت در حال تکمیل عمدتا فوندال واقع شده است.
در بررسی ترانس ابدومینال سرویکس به طول 36 میلیمتر و عرض 24 میلیمتر است.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

آزمایشگاه نیلوی عزیز
خانمهایی که تست غربالگری مرحله اولشون به احتمال 85 درصد در منطقه بی خطر هست لازم هست مرحله دوم رو انجام بدن؟
من تو سونو 3 ماهه اولم دکتر یدونه کیست سه سانتی در تخمدان چپ گزارش کرده بود که خود دکتر سونولوژیست گفت بی خطره و آب میشه... این صحت داره؟
سوال دیگه این بود که هفته 14 هستم حس میکنم حالت تهوعم نسبت به هفته های پیش کمی شدید تر شده... قبلا قابل تحمل بود الان اذیتم میکنه؟ این خطری برای جنین نداره؟
متشکرم
خدایا هزار مرتبه شکرت « یا کاشِفَ الْکَرْبِ عَنْ وَجْهِ الْحُسَیْنِ اِکْشِفْ لى کَرْبى بِحَقِ اَخْیکَ الْحُسَیْنِ (ع) »...
Aylar عزیز،

اگر توصیه به انجام اکو در هفته 22-18 کرده اند پس به احتمال زیاد مشکلی نبوده و در هر حال اختلالات قلبی - عروقی در هفته های فوق در اکو مشخص می شود و بر اساس آن پروتکل درمانی تعریف می شود. فعلأ تا می توانید خودتان را نگران نکنید.
2731
سلام

ممکنه کمکم کنید واز نگرانی ام کم کنید من مرحله اول از غربالگری رو دادم وبهم گفتن که نرمال هست

اما جواب مرحله دوم رو نپرسیدام میشه شما لطف کنید اون مواردی رو که میخوایید بگین من بزنم تا راهنمایم کنید؟
2738
غزال عزیز،

اگر ریسک trisomy 21 شما بالاتر از 1:1500 باشد فقط AFP با محاسبه MoM برای رد اختلالات طناب عصبی انجام دهید.

براس تهوع هم با پزشکتان مشورت کنید تا دارو به شما بدهد.

کیست تخمدان هم مشکلی ندارد.
2706