2726
هدی عزیز،

بهتر است که آزمایش کواد را در هفته 15 انجام دهید اگر ریسک تریزومی 18 بالای 1:1000 بود نگران نباشید در صورتیکه هنوز بین 1:100 تا 1:1000 بود بهتر است یک آنومالی اسکن در هفته 18 انجام دهید.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

خیلی ممنونم از جوابتون . فقط اینکه مهم نیست سونو چند بعدی باشه؟ و اینکه شما کدوم سونوگرافی رو معرفی می کنید برای این کار که معتبر باشه؟ خود نیلو این کارو انجام میده ؟ آزمایشاتم رو همونجا انجام دادم.

2728
سلام و خیلی خیلی ممنون از پاسختون .
من همونجور که گفتم با محاسبه سن حاملگی بر اساس آخرین سونوگرافی که در هفته هشتم انجام دادم متوجه شدم که 12 هفته ام پر شده و وارد هفته 13 شدم .

نکته جالب اینکه با دکترم تماس گرفتم و گفتم ده روز دیگه برای آزمایش دیره و برای فردا برام نوبت گذاشت . جالبیش اینه که از خانوم منشی پرسیدم این آزمایش رو خانوم دکتر برای همه می نویسن یا نه و ایشون گفته بله !!!

من واقعا نمی دونم چرا در موردش با من حرفی نزده شاید فکر کرده دیر نمیشه و شاید به خاطر ازدحام بیمارا فراموش کرده ..
من هم که اونموقع اصلا حواسم به این موضوع نبود چیزی نپرسیدم .

به هر حال ممنون از راهنماییتون حالا با خیال راحت میرم انجام میدم و امیدوارم نتیجه اش خوب باشه و مشکلی نباشه .

سوال آخرم اینه که ضرورت انجام سونوی NT به نتیجه ی این آزمایش بستگی داره درسته ؟
روکسانا عزیز،

ویروس HPV عامل اصلی 70 درصد سرطان های دهانه رحم و سرطان های تناسلی دیگر است.
درحال حاضر دو واکسن برای جلوگیری از ویرویس HPV در جهان وجود دارد که هردو واکسن در برابر چهار نوع HPV که عامل 70 درصد سرطان های رحم بوده و برخی سرطان های تناسلی دیگر و سرطان دهان و زگیل های تناسلی می باشد ،ایمنی زایی ایجاد می‌کند.
به شرطی که شخص قبل از آن که در معرض ویروس قرار گیرد، واکسن را دریافت نماید،این ایمنی در بدن ایجاد می شود.
ویروس HPV متداول ترین ویروس مقاربتی در ایالات متحده بوده و بیش از نیمی از مردان و زنان در مقطعی از زندگی خود به HPV مبتلا می شوند.
دربین مرگ و میرهای ناشی از سرطان های شایع زنان در جهان سرطان گردنه رحم رتبه دوم را به خود اختصاص می دهد و در ایالات متحده هر ساله حدود 10 هزار زن به این سرطان مبتلا شده و انتظار می رود که حدود 4 هزارنفر از آنها به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست بدهند.
:HPV همچنین می تواند عامل انواع دیگری از سرطان های دستگاه تناسلی از قبیل سرطان سروگردن و زگیل تناسلی درمردان و زنان باشد.

در بارداری توصیه می شود از روش سزارین استفاده شود
سلام.

Alfa Feto Protein من در اوایل هفته ی 17برابر 68.71 بوده و این نگرانم کرده. اینجور که توی آزمایش نوشته برای هفته ی 17 بایستی 40.6 باشه . خیلی نگرانم

خواهش می کنم راهنمایی م کنید
فقط خدا
2706