2410
2553
مهربانو جان من این تجربه رو شخصاً نداشتم. ولى شغل و رشته تحصیلیم مرتبط با این موضوع بودن نگرانى شما مشکلتون رو جدى تر مى کنه. در این سن لکنت کاملاً قابل درمان هست ، به شرط صبر و آرامش شما و مراجعه به متخصص گفتار درمانى. علت لکنت در بسیارى موارد اضطراب و ترس کودک هست. و در قدم اول باید آرامش خودتون رو حفظ کنید و به کودکتون منتقل نکنید.به کودکتون آرامش بدین و عامل استرس زا رو کشف کنید.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2456
دختز من و دختر یکی از دوستامم قبل از 4 سالگی یکم لکنت داشتن خدا رو شکر خوب شدن. نگران نباش و اصلا پیش خودش حساسیت نشون نده و وقتی داده حرف میزه با حوصله به حرفش گوش کن و توی خرفش نپر
2714
مهربانو جان این لکنتهای مقطعی با همیشگی فرق داره .ابنموارد دراثر یه حادثه ممکنه پیش بیاد و همونطور که مقطعی اومده زود هم برطرف میشه معمولا هم برای بچه هایی که زود حرف می افتن و خیلی عالی حرف میزنن پیش میاد.پسر منم تو 2 سالگی کامل جمله های قوی میگفت تو 3 سالگی همین حالت براش پیش اومد روی یه کلمه تکیه می کرد و چند بار می گفت مثلا میگم میگم میگم .من خیلی وحشت کردم ولی دکترش گفت مهم نیست اصلا جلوش حرفی از این حالتش نزنید و جمله اش رو اصلاح نکنید خیلی عادی باشید و نگرانی رو نشون ندید اگه طولانی شد برین گفتار درمانی و.. که خدا رو شکر زیر یکماه حل شد.
رادو جانم ممنونم واقعا دختر من هم مثلا میگه میخوام میخوام میخوام یا همون میگم میگم میگم گاهی هم اول کلماتو گیر نمیکنه ها تکرار میکنه مثلا میگه پ پ پ پدر روان میگه با تیک و گیر نیست ولی تکراره مرسی که گفتی خیلی حالم بد بود
خواهش میکنم عزیزم فقط نه با خودش نه با شخص دیگه درباره این موضوع صحبت نکن اصلا خیلی اثر عکس میذاره براش،یه راهش هم اینه براش کتاب زیاد بخونی خیلی بلند و روان و سلیس بخون که تو نا خودآگاهش بشینه. امیدوارم زودتر خوب بشه.
2706