2737
2734
عنوان

پرورش گل و گیاه آپارتمانی

11764 بازدید | 23 پست
سلام دوستان. من چند ماهه عروسی کردم. علاقه زیادی به گل و گیاه دارم. دوست دارم همه قسمت های خانه پر از گل های مختلف باشه. ولی آشنایی با گل ها خیلی کمه. هر کسی هر چیزی داره توی خونه و نحوه مراقبت و رشد گلها را اینجا د رمیان میزاره با بقیه، تا برای همه ما تجربه بشه و خونه های قشنگ تری داشته باشیم؟؟؟
ترجیح می دهم حقیقتی مرا آزار دهد ، تا اینکه دروغی آرامم کند. . .
برای شروع خودم من یک گل آنتوریوم خریدم. برای جلوی مبل و یک رونده اسکاندیس برای رونده دور لوله گازم(توی پذیرایی) . میخوام، یک گل برای راه پله و یک گل برای سرویس بهداشتی انتخاب کنم. ترجیحا یک رونده که دور سیفون بپیچه. کسی برای این مکان ها نظری داره؟

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

داخل خونه آره. ولی خب راه پله، فقط دو تا پنجره کوچک داره و لامپ برق. سرویس بهداشتی هم نور میاد ، ولیکن نور مستقیم نداره
2728
برای نگهداری گل باید حتما حداقل 6 ساعت در روز آفتاب باشه در محل نگهداری گل . ضمنا سعی کن خودت قلمه بگیری و گلدون رو با خاک مناسب تهیه کنی و... گلهای آماده سخت تطبیق می گیرن . من هر وقت گل آماده خریدم خشک شده ولی الان 10-11 تا گلدون دارم که همسر خودش کاشته
من به آمار زمین مشکوکم ،‌ اگر این سطح پر از آدمهاست ، پس چرا دل این همه تنهاست؟!!!!!
ببین هر جای خونه گل مناسب با نور و دمای اونجا نگه دار . مثلا بنجامین و خیلی از گلها جلوی باد کولر میمیرن . کاکتوس ها مقاوم هستن به هر شرایطی جز آب زیاد . گلهای حساس نخر اولش . گلهای معمولی و متداول بخر .
من به آمار زمین مشکوکم ،‌ اگر این سطح پر از آدمهاست ، پس چرا دل این همه تنهاست؟!!!!!
2738
اصلا توی سرویس بهداشتی گل بزرگ نذار . کاکتوس ها با گلدون های سرامیکی شیک خوشگلن برای سرویس . ضمنا فکر حشرات هم باش . هر جا خاک و آب هست حشراتی مثل پشه و هزار پا هم هست
بامبو خیلی ساده نیست. دوست دارم پر باشه. ولی احتیاج به شرایط خاصی برای نگهداری نداره؟
حشرات را قبول دارم. یک گلدان کوچک کاکتوس روی آیینه دستشویی گذاشتم. یکم بزرگ شد. ولی کاکتوس اگر پایین باشه، ممکنه تیغش توی دست بچه ها بره. یا کسی حواسش نباشه. البته باز هم نمیدانم. فکر میکنم شاید حس بهتری بده وقتی وارد دستشویی میشی و سرسبز باشه
2706