2737
2734
در این تاپیک خوشحال میشوم تجربه های مفیدتون را درباره تربیت فرزندتان را بنویسید که بقیه هم استفاده کنند.
هر تجربه را در یک خط بنویسید.
یک صبحدم ز گلستان گذشته ای
شبنم هنوز بر رخ گل آب میزند
1)من برای غذا دادن به دخترم به تمیز موندن لباسش در زمان خوردن توجه نمیکنم و میزارم با آرامش غذاشو بخوره و قصد دارم بعد از دوسالگی تمیز خوردن رو بهش یاد بدم.فکر میکنم بچه ها نمیتونند توی سن کم چند تا مهارتو همزمان یاد بگیرند و صد البته توی این سن تمیز خووردن در اولویت نیست بلکه خوردنش مهمتره.
یک صبحدم ز گلستان گذشته ای
شبنم هنوز بر رخ گل آب میزند

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

من همیشه به اون میگم شما .اونم یاد گرفته میگه شما حتی اگه کسی بگه تو میگه شما.....

مهم اینکه بهشون حرفهای خوبو یاد بدیم درسته وقتی توی جامعه میرن خیلی چیزهایی دیگه هم یاد خواهند گرفت ولی اون چیزی که ما مادرا بهشون یاد دادیم از یادشون نمیره ...
2731
من به پسرام یاددادم تحت هیچ شرایطی رو زمین اشغال نریزند والان پسر دوساله ام هم هرگز اشغال توخیابون نمی ریزه ................خواهش میکنم این کارزشت رو باهم ازبین ببریم..............
خوش به حال انارها و انجیرها..... دلتنگ که می شوند..... می ترکند.
من سعی کردم احساس مسدولیت را به پسرم یاد بدم. البته الان 16 ماهشه ولی با این حال بهش یکسری کارها را که میگم انجام میده مثل روشن کردن تلویزیون، آوردن نون از یخچال(درش زا خودم باز میکنم). انداختن لباس های خودش توی مینی واشر مخصوص خودش. وقتی جایی آب میریزه بهش دستمال میدم و میگم کمک مامان کن تا تمیز کنیم و انصافا هم قشنگ دستمال میکشه! البته تمام در خواست ها را در قالب خواهش و به این عنوان که � میتونی یه کمکی بهم بدی عنوان میکنم .
اگر هیچ وقت بعد از هر لبخندی خدا را شکر نمی کنید؛ حقی نخواهید داشت بعد از هر اشکی از او گله مند باشید ...
2738
به علیرضا ی دو سال و ده ماهه ام یاد دادم که حق تقدم رو رعایت کنه مثلا موقع بالا رفتن از سرسره یا سوار شدن تاب خیلی وقت ها توی پارک می بینم خیلی از بچه های بزرگتر از علیرضا برای سوار شدن خودشون رو زمین و زمان می کوبن گریه می کنن جیغ می کشن دست آخر هم وقتی سوار می شن انقدر گریه کردن که شاد نمی شن
به امیرعباس شانزده ماهه ام هم یاد دادم مداد شمعی ها یا مداد رنگی هاش رو فقط و فقط باید روی کاغذ بکشه نه روی در و دیوار این مشکلی بود که با علیرضا داشتم و نتونستم حلش کنم چون از روز اول سفت و سخت نگرفتم وقتی به خودم اومدم که مجبور شدیم دو بار کاغذ دیواری کنیم در حقیقت در مورد امیرعباس قاطعیت رو از اول به کار گرفتم یعنی اگه روی دیوار بکشی مداد رنگی ها جمع می شن حتی اگه تا شب گریه کنی
و یه چیز مشترک که به هر دوشون یاد دادم که خودم خیلی از این عادت زشت متنفرم موقع غذا خوردن خصوصا ناهار که من با هر دوشون تنها هستم دست توی بشقاب همدیگه نکنن
خدایا بچه هام رو به خودت میسپرم به خوده خوده خودت
تورو خدا بیاین حق تقدم رو به بچه هامون یاد بدیم یه روز خوب یادمه که اواخر بارداریم بود رفته بودم بانک و یه صف خیلی طولانی بود وقتی نوبت من شد یه خانومی اومد گفت نوبت منه گفتم چطور؟ گفت من اون طرف رو صندلی نشسته بودم خیلی ناراحت شدم اجازه دادم کارش رو انجام بده اما همون روز با خودم عهد کردم که این اولین چیزی باشه که به بچه ام یاد می دم رعایت حقوق دیگران خصوصا افراد خاص مثل خودم که باردار بودم
خدایا بچه هام رو به خودت میسپرم به خوده خوده خودت
خوشحالم که هنوزم تاپیکای مفید و پرمعنا توی نی نی سایت درست می شه

می خونمتون و استفاده می کنم

ممنون دوستان
خــدایا؛دخترم حسـود نیست، دروغـگو نیست، ناســـپاس نیست، نامهـــــربون نیست، بداخـــــلاق نیست، غیبــــت نمی کنه، تهـــمت نمی زنه، دلــــی رو نمی شـــکنه ...**خودت کمــــــکـــــــــم کن اینا رو یادش نـــــــــــــــــدم** ...
محبت کردن و دوست داشتن دیگران رو از همین الان بهشون یاد بدیم
خــدایا؛دخترم حسـود نیست، دروغـگو نیست، ناســـپاس نیست، نامهـــــربون نیست، بداخـــــلاق نیست، غیبــــت نمی کنه، تهـــمت نمی زنه، دلــــی رو نمی شـــکنه ...**خودت کمــــــکـــــــــم کن اینا رو یادش نـــــــــــــــــدم** ...
عشق به طبیعت رو از الان تو وجودشون بکاریم
2706