2726
عنوان

خانومایی که بافتنی و قلاب بافی بلدن بیان تو باهم بیشتر یاد بگیریم

| مشاهده متن کامل بحث + 317432 بازدید | 1175 پست
خانومی جونم.... یه کلاه قلاببافی سفید بافته بودی که همون اوایل با نقشه اش گذاشتی.... میشه یه توضیح تئوری هم روی نقشه بدی؟
من رفتم قلاب شماره 6 خریدم واسه اینکه از اینا ببافم . ولی از روی نقشه نفهمیدم..
ببخشیدا ولی من نیمه مبتدی هستم. ممنون میشم.

Without my children, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

تو صفحه 7 توضیح داده بودم یه بار دیگه هم برای گل روی شما اینجا گذاشتم نبات جون
آپلود تک
اول 5تا زنجیره زدم به هم وصل کردم یه دور پایه کوتاه زدم (6دونه )
بعد به هر پایه کوتاه دوتا پایه بلند یه زنجیره 2تا بلند یه زنجیره ...........
ردیف بعدتو هر زنجیره (فضای داخلی ایجاد شده )2تا پایه بلند دو تا زنجیره تا آخر رج......
ردیف بعد تو هر دو زنجیره(فضای داخلی ایجاد شده ) سه تا پایه بلند و دوتا زنجیره تا آخر رج.......
این مرحله را تا حدی که اندازه کلاه کافی باشه ادامه میدی
بستگی به ضخامت کاموا داره
ردیف آخر بین هر سه پایه بلند به جای دو زنجیره یه زنجیره میزنی
اگه دلت خواست این رج رو یه بار دیگه هم تکرار کن
تمام
مبارکه
هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب ... باشد اندر پرده بازی‌های پنهان غم مخور . کاغذ سفید را هرچقدر هم که تمیز و براق باشد کسی قاب نمی گیرد! برای ماندگاری در ذهن ها باید حرفی برای گفتن داشت... 
2728
?
هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب ... باشد اندر پرده بازی‌های پنهان غم مخور . کاغذ سفید را هرچقدر هم که تمیز و براق باشد کسی قاب نمی گیرد! برای ماندگاری در ذهن ها باید حرفی برای گفتن داشت... 
??
راستی یه پیشنهاد هم داشتم که لطفا عکس و صفحه اموزشهارو بگذارین واینکه هر مدل که اموزش داده میشه با چه شماره نخ ومیل یا قلابی هست وبسته به نازک وکلفتی نخ چقدر دونه ها وزنجیره ها کم وزیاد میشه؟
هروقت که خواستی در مورد راه رفتن کسی نظر بدی اول کمی با کفش های او راه برو
مدل شال سه گوش طرح مهناز افشار
http://journal-online.biz/wp-content/uploads/gholabbafi/lebas_zanane/shal/18%20(1).jpg

در فیلم تسویه حساب به کارگردانی خانم تهمینه میلانی
مهناز افشار یک شال سه گوش پوشیده بود
البته رنگ اون شال آبی فیروزه ای بود
بافتش رو هم دقیق یادم نیست اما مدلش مثل همین مدل بود
خیلی ام به خانوم خانما می اومد.

اندازه نهایی: ?????? سانتی متر
نخ مورد نیاز: ??? گرم
شماره قلاب: ? میلی متر

آموزش بافت:

رج ?: یک حلقه درست کنید (آموزش ساخت حلقه شروع بافت)
سپس در حلقه ? زنجیره ببافید + ? پایه بلند + ? زنجیره + ? پایه بلند

رج ?: با ? زنجیره رج دوم را شروع نمایید در ادامه ? پایه بلند در همان پایه ای که روی آن قرار دارید ببافید
+ یک زنجیره
+ ? پایه بلند + ? زنجیره + ? پایه بلند (در فاصله ی دو زنجیره ای از رج قبل ببافید)
+ ? زنجیره + ? پایه بلند(این سه پایه بلند را در چهارمین زنجیره از رج قبل ببافید)

رج?: از این رج به بعد تمام بافت تکرار رج یک و دو می باشد
با اضافه کردن سه پایه بلند در فاصله ی یک زنجیره ای از رج قبل

در پایان ، حاشیه بافت رو دور تا دور شال ببافید.

دقت کنید:
ابتدا و انتها و مرکز بافت ثابت می باشد
در هر رج در فاصله های یک زنجیره ای از رج قبل سه پایه بلند اضافه می شود
با اضافه کردن این پایه ها بافت شکل مثلثی به خود میگیرد
حتما ابتدا و انتهای هر رج پایه بلندها را در همان زنجیره ای که روی آن قرار دارید
ببافید تا زاویه های شال سه گوش شما صاف و یکدست در بیاید.

موفق باشید.

اینم آدرس یه سایت که آموزشهای بافتنی داره http://www.ashpazonline.com/forum/forum-f180/topic-t7271.html

مدل قلاب بافی پالتو

اندازه: ۳۸-۴۲
نخ مورد نیاز: ۱۰۰۰ گرم
نوع نخ: ۷۰% اکرلیک، ۲۶% پشم، ۴% پلی آمید
متراژ نخ: هر کلاف ۵۰گرم، ۹۰ متر
شماره میل قلاب: ۷ میلی متر

http://journal-online.biz/wp-content/uploads/gholabbafi/lebas_zanane/palto/5%20(1).JPG
شال سه گوش

http://journal-online.biz/journal-Gallery/pictures/V_N10_2011_(5).jpg
2706