2726
عنوان

...تاپیک آموزش کامل و قدم به قدم خیاطی

55795 بازدید | 784 پست
سلام دوستان در ادامه تاپیک های آموزش بافتنی، آموزش نمد دوزی و قلاب بافی، در اینجا تاپیک جدیدی را برای آموزش خیاطی به صورت قدم به قدم باز میکنم. این آموزش ها در قالب یک مجموعه مقالات پشت سر هم و کامل، تکنیک های خیاطی را از ساده ترین مفاهیم آغاز نموده و هنرآموز را تا پیشرفته ترین تکنیک های خیاطی همراهی خواهد نمود. پس همراه با هم شروع میکنیم.
آموزش خیاطی؛ درس اول: طراحی و چیدمان اتاق خیاطی برای هرکسی که با کار دوخت و دوز و خیاطی سر و کار دارد، در اختیار داشتن یک اتاق اختصاصی برای کار خیاطی، یک خواسته منطقی و البته شاید برای برخی، به سختی دست یافتنی باشد. بدون انجام یک سازماندهی صحیح روی ابزارها و لوازم خیاطی، محیطی که در آن به کار خیاطی می‌پردازید، سریعاً به یک آشفته بازار، تبدیل خواهد شد. ابزار و وسایل بسیار زیادی اعم از قرقره‌های نخ، انواع سوزن، روبان، نوار اریب و البته پروژه‌های نیمه کاره و تکه پارچه‌های مربوط به آن‌ها، وجود دارند که اگر به خوبی سازمان دهی و چیدمان نشوند، شما را دچار سردرگمی و آشفتگی ذهن خواهند نمود.
آموزش خیاطی؛ درس دوم: آشنایی با ابزارها و وسایل خیاطی هر خیاط، به یک حداقل ابزار و لوازم خیاطی مثل یک متر اندازه‌گیری، 2 عدد قیچی (یکی برای برش پارچه و دیگری برای بریدن پارچه‌ها و نخ‌های اضافی)، سوزن خیاطی و سوزن ته گرد، احتمالاً یک انگشتانه، نخ قرقره برای دوخت، یک بشکاف و یک ظرف نگه دارنده لوازم خیاطی نیاز دارد. یک اتوی خوب و میز اتو نیز مورد نیاز خواهد بود. البته لوازم دیگری نیز هستند که داشتن آن‌ها مفید خواهد بود. در نهایت، یک چرخ خیاطی و ماشین سر دوز نیز، جزو لوازم ضروری کار خیاطی محسوب می‌گردند. h

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

آموزش خیاطی؛ درس سوم: قیچی و سایر ابزارهای برش انواع بسیار متنوعی از ابزارهای برش در خیاطی وجود دارند اما در مورد همه آن‌ها یک اصل وجود دارد: کالاهایی با کیفیت بخرید که قابلیت تیز شدن مجدد را داشته باشند. هنگام انتخاب قیچی‌های برش پارچه، اطمینان حاصل کنید که آن‌ها با عرض دست شما (در حالت باز) متناسب باشند. این بدان معناست که شما بتوانید، براحتی با یک حرکت، تیغه قیچی را تا آخرین حد خود باز کنید که برای ایجاد خطوط برش دقیق و صاف روی پارچه، خیلی مهم است.
2728
آموزش خیاطی؛ درس چهارم: ابزارهای اندازه‌گیری طول و نشانه‌گذاری در خیاطی
یک طیف وسیعی از ابزارها در حوزه خیاطی وجود دارند که به خیاط اجازه می‌دهند تا اندازه‌گیری‌های دقیقی را انجام دهد. انتخاب ابزار صحیح برای وظیفه اندازه‌گیری در خیاطی، مهم است. قدم بعدی، علامت گذاری روی کار با کمک ابزارهای مناسب برای این کار می‌باشد. برخی ابزارها، برای یک کار خاص، بسیار مناسب هستند در حالیکه برخی دیگر از ابزارها ممکن است عمومیت بیشتری داشته باشند.
ابزارهای زیادی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند هرچیزی را از عرض یک درز یا جای دوخت تا ابعاد بدن (اندازه‌های لازم برای خیاطی)، تا ابعاد یک پنجره برای دوخت پرده را اندازه بگیرید. یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین این ابزارها، متر خیاطی است. توجه داشته باشید که اگر متر اندازه‌گیری، کش بیاید (تغییر طول) و یا لبه ابتدایی آن به هر دلیلی بریده شود طوری که در اندازه‌گیری خطا ایجاد کند دیگر قابل استفاده نیست و باید با یک متر اندازه‌گیری جدید، جایگزین شود.
سلام مطمئنم تاپیک پر باری میشه ممنون
هزار سال هم که بگذرد من در توهم حضورت نفس می کشم من آن شانه هایت را می خواهم که پناهم بود (روحت شاد پدر مهربانم)ﺧﺪاﻳﺎ ﻣﺎﺩﺭﻡ ﻧﺒﺾ ﺯﻧﺪﮔﻴﻤﻪ ﺩﺭ ﭘﻨﺎﻩ ﺧﻮﺩﺕ ﺣﻔﻆﺶ ﻛﻦ ﺁﻣﻴﻦ
سلام آوامن میخوام برم کلاس خیاطی آموزشگاه 4ماهه گفت بهت یادم میدم درحدمتوسط که خودم میخوام 6ماهه هم بامدرک کدومش بهتره به نظرت؟
ایرانمون پر میشه از امید هر کوچه ای پر میشه از آواز...قفس یه روزی میشکنه آخر پرنده توی خونشه پرواز✌
سلام به دوستان عزیزم. انشاالله با همراهی شما پربار خواهد بود. گل بانوی عزیز در هر کاری اگه علاقه باشه حتما موفقیت هم هست. اگه بتونی مدرکش رو هم بگیری تا انشاالله بعدا بتونی ازش استفاده کنی قطعا بهتره عزیزم. موفق باشی
آموزش خیاطی؛ درس پنجم: انواع سوزن خیاطی و کاربردها
نتخاب نوع مناسب سوزن برای هر وظیفه‌ای در خیاطی بسیار مهم است، چرا که انتخاب سوزن نامناسب برای یک کار، می‌تواند به پارچه آسیب بزند و سوراخ‌های کوچکی را روی پارچه باقی بگذارد. سوزن‌های خیاطی، از جنس فولاد هستند. در این مقاله با انواع سوزن‌ها و کاربرد هریک از آن‌ها آشنا خواهیم شد.
آوا جان شما خیاطی؟
هزار سال هم که بگذرد من در توهم حضورت نفس می کشم من آن شانه هایت را می خواهم که پناهم بود (روحت شاد پدر مهربانم)ﺧﺪاﻳﺎ ﻣﺎﺩﺭﻡ ﻧﺒﺾ ﺯﻧﺪﮔﻴﻤﻪ ﺩﺭ ﭘﻨﺎﻩ ﺧﻮﺩﺕ ﺣﻔﻆﺶ ﻛﻦ ﺁﻣﻴﻦ
من به امید خدا دیپلممو اواخر خرداد میگیرم از اواخر مهرمیرم آموزشگاه اگه مایل باشید تو این تاپیک باهم به هم کمک کنیم البته شما استادی ما ناواردیم
2706