2703
2553
عنوان

مزاج شناسی و گیاه درمانی

| مشاهده متن کامل بحث + 692187 بازدید | 1854 پست
تقویت تخمدان :

برای تقویت تخمدان یک ماساژی را قبلا هم یاد دادم خیلی موثره محل تخمدان ها را روی شکم از کلیه ها به سمت داخل پیدا کن درست کنار استخوان ایلیاک است . به کسی بگو هر روز با شست ماساژ بده. کسی که داره برایت ماساژ میده اگر دقت کنه هر تخمدان اندازه یک توپ کوچولو است باید روی آنها را ماساژ بده.
- یک قطره ای هم به نام قطره ویتاگنوس هست از داروخانه ها بگیر خیلی موثره روزی 40 قطره صبح ناشتا نیم ساعت قبل از صبحانه بخور
- نباید هیچ وقت پریودت نامنظم باشه باید هر طوری شده به پریود هایت نظم کامل بدهی
- رازیانه و مریم گلی را دم کن و مداوم بخور
- در ضمن خونریزی های ماهانه را کنترل کن تا دفع خون هر ماه به میزان نرمال باشه کمتر از حد نرمال دلیل کند کار کردن وبد کار کردن سیستم تخمک گذاری است
افسوس روزی خواهد آمد که بی دینی، نمادروشن فکری است!(دکتر علی شریعتی )
افسردگی

افسردگی که در اثر سودایی شدنه خون ایجاد میشه و حاصلش توهم و خیال پردازی و افکار منفی وفکرای جورواجور وکابوس های شبانه و اینکه هی خواب میبینن دارن از بلندی پرت میشن یکی هی داره دنبالشون میکنه هی تو خواب از چیزی وحشت دارن و.... هستش Tروانپزشکا با دادن داروهای ارامبخش در واقع بر شدت برودت مزاج اضافه میکنن و نه تنها افسردگی ریشه کن نمیشه بلکه مریضه بیچاره به دارو معتاد میشه و تا دارو رو ول کنه مجدد دچار مشکل میشه(آخه اینم شد درمان؟؟)
درمان یعنی ریشه کن کردنه بیماری ...به ذهنه کی میرسه که مثلا به این مریض افسرده بگه:برنج نخور عدس نخور سالاد نخور فلان دم کرده رو بخور فلان ادویه رو بخور یا مثلا تا 40 شب 7 تا زیتون بخور تا خوب شی؟؟
میبینید چطور غذا شخصیت سازه؟؟
البته مزاج فقط به غذایی که میخوریم نیست ...مصالح ساختمانی خانه ای که درش زندگی میکنیم منطقه جغرافیایی تکلم و حرفهای روزمره محیط کار و شغل حتی رنگ لباسایی که میپوشیم همگی در تنظیم و تغییر مزاجمون موثر هستن
مثلا آب اصفهان نسبت به آب تهرون! طبع سردتری داره و آدمای اصفهان نسبت به تهران نجوش تر و سرد ترهستن
حالا لطفا به کسی برنخوره! داریم مثال میزنیما
یا منطقه ای که آب شهرش از رودخانه ای تامین میشه که آب اون رودخانه خروشان و پر تحرکه..این آب روی شخصیت اثر میذاره و آدم رو فرز و تیز و باهوش میکنه
یا
مثلا گچ مزاج سرد داره و برای افراد روماتیسمی و بلغمی اصلا مناسب نیست که دیوارهای خونه شون از گچ پوشیده بشه خصوصا در فصلهای مرطوبه سال توی این خونه ها حالشون بدتر میشه...

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام حسنا جون من باردار شدم. تازه جواب آزم رو گرفتم فکر کنم بچم همش 2-3 هفتش بیشتر نباشه . میشه یه سری توصیه های تغذیه ای و گیاهی بهم بکنی که برای این دوران خوب باشه. چی بخورم برای هوش و زیبایی و کلا سلامت جنین خوبه . ممنون از لطفت.

برای مادر باردار :

کندر روزی یک نخود کوچک ... جویده بشه ... قورت ندید ... اگر تلخه با عسل بجوید ... تا تلخیش بره ..... و نیم ساعت جویده بشه کافیه ... بعدش بندازش دور ... یا قورتش بده ...

به ... انار ... سیب ... و در ماههای آخر آب هویج زیاد بخور ...

پنیر و چایی شیرین خوب نیست ... اگر پنیر ( اونم پنیر گوسفندی که پنیر لیقوان گوسفندی خوبه ) با سیاه دونه یا گردو خورده شه محشره ...

برای صبحانه میتونی خرما تخم مرغ درست کنی ... میتونی خاگینه درست کنی ... و خیلی چیزای دیگه که قبلا مفصل نوشتم ....

مثل آب و بادام ( چهارمغز یا یکیشون ) با عسل میکس کنید و بخورید ... اینم خوبه ...

برای زردی نوزاد ... پیشنهاد اینه که مامانای باردار تا حد امکان نزدیکای زایمان گرمی کمتر بخورن ... عرقیات خنک مثل کاسنی شاه تره بید ... بذرهای ملین و خنک که بهت گفتم .... عسل ... جوانه گندم ... اینا خورده شه ...

وقتی هم که نی نی به دنیا اومد اگر زردی داشت شیرخشت ترنجبین براش خیلی خوبه ... و همینطور شست و شوی نی نی با آب هندونه ... البته آب هندونه رو باید ولرم کنید طوری که جوش نخوره بعد نی نی رو توش بشورید ...

بعد از زایمان ملین زیاد خورده شه ... و همینطور چهار مغز در طول بارداری و بعد از بارداری فراموش نشه چون شیر مادر رو زیاد میکنه .. خوردن عرق رازیانه هم در طول شیردهی شیر رو زیاد میکنه ...

در سه ماه اول جنین ما بیشتر به کلسیم و مشتقات اون نیاز داره بنابراین شیر و لبنیات نبایداز برنامه غذایی ات قطع بشود
- قرص روغن ماهی یادت نره
- قرص مخمر آب جو
- جوانه گندم
-عسل
- خرما
- روزی یک عدد سیب حتما
- برنج کمتر بخورید
- سبزیجات پخته
- چهار مغز
- مواظب باشید یبوست نداشته باشید

مجددا تغذیه در بارداری :

روزی یک عدد قرص روغن ماهی
- اگر افت قند نداری روزانه ناشتا به اندازه یک نخود کندر
- قبل از ناهار و شام یک عدد قرص مخمر آب جو دقت کن مخمرش حتما اصل و خارجی باشد
- صبحانه جوانه گندم آسیاب شده + شیر + عسل + زرده تخم مرغ رسمی
- روزی سه لیوان شیر و دو لیوان کشک یا ماستت را حتما بخور تا نی نی نرمی استخوان نگیره و درشت بشود در ضمن اینطوری سلامت دندون هایش هم تضمین میشود
- حتما خرما را فراموش نکن حتما روزی 5 عدد حداقل بخور
- یک استکان در کنار این گرمی ها عرق شاتره یا بید بخور ولی نه یکباره بلکه کم کم
- قرصهای فولیک اسیدت را فراموش نکن
- مواظب باش یبوست نگیری اگر احساس کردی داری یبس میشوی حتما خاکشیر با آب گرم را در برنامه غذاییت قرار بده
-مصرف گوشت سفید و قرمز رافراموش نکن فقط گوشت گوساله نمیخواهد بخوری
- خوردن سرخ کردنیها را کم کن و بیشتر غذا ها را بخار پز کن
-همراه غذا باید یک سالاد فصل یا سبزی خوردن مفصل مصرف کنی
برنج تنها ماده غذایی که توی دوران بارداری بهش نیاز نداری میتونی نخوری یا کم بخوری

ویار

خوردن نون خشک مثل نون جو یا نون سنگگ تست شده خوبه ... رنجبیل رب انار ... آب خنک و عسل و لیموترش تازه ... اینا همشون موثره ... سیرابی ... و یه سری مخلوط میوه :‌

خب چند نمونه نکتار مفید برای ویار بارداری معرفی میکنم ... عالینننننننن

یک عدد سیب + یک چهارم ق چ زنجبیل ساییده + یک قاشق غذاخوری عسل + آب یک عدد لیموترش تازه + یک لیوان آب خنک رو با هم تو مخلوط کن خوب هم بزنیدددددددددددد نوش جان کنید ... برای ویار عالیه ...

یکی دیگه هم هست :

یک عدد گلابی + یک ق غ عسل + یک چهارم ق چ زنجبیل + یک لیوا ن آب سرد رو باز هم مثل بالا تو مخلوط کن قاطی کنید ... دوای ویار شدیده ...

روزانه حتما 3 تا 4 لیوان مصرف شود نترسید امتحان شدست ... (( یعنی هر خانم بارداری اجازه استفاده از از یک قاشق زنجبیل درروز رو داره بیشتر نشهههه ها ))

برای جلوگیری از ویار شدید بارداری از شربت عسل با لیمو ترش تازه و یخ استفاده شود و بهتر است که برای حالت تهوع کمی زنجبیل سائیده را به شربت عسل اضافه کنید. بعد از بهبودی بهتر است که از غذاهای گیاهی ساده میل کند از خوردن غذاهای بودار پرهیز شود.

نکتار مفید برای ویار :

یک عدد سیب + یک چهارم ق چ زنجبیل ساییده + یک قاشق غذاخوری عسل + آب یک عدد لیموترش تازه + یک لیوان آب خنک رو با هم تو مخلوط کن خوب هم بزنیدددددددددددد نوش جان کنید ... برای ویار عالیه ...

یکی دیگه هم هست :

یک عدد گلابی + یک ق غ عسل + یک چهارم ق چ زنجبیل + یک لیوا ن آب سرد رو باز هم مثل بالا تو مخلوط کن قاطی کنید ... دوای ویار شدیده ...

موفق باشید
2456
سلام حسنا جون من اتفاقی با این وب آشنا شدم به نظر شما قابل استفاده است؟
http://robabnaz18.persianblog.ir/1389/7/
حضرت محمد «صل الله و علیه و آله»(ازدواج کنید و فرزند بیاورید و زیاد هم فرزند بیاورید چرا که من به زیادی و کثرت شما امت اسلام در مقابل سایر امت ها در روز قیامت افتخار می کنم حتی به بچه های سقط شده شما افتخار خواهم کرد) **** منم دوست دارم دو تا دختر و دو تا پسر خدا بهم هدیه کنه ****
راستی حسنا جون من شوهرم همه مطالعه اش از طریق کامپیوتر به همین خاطر چشمهاش بشدت می خاره و قرمز میشه دکترهم فقط اشک مصنوعی بصورت قطره داده که موقت خوبش می کنه شما نسخه بهتری ندارید که خوب بشه ممنون
2- چند سالیه که من وقتی از کلاس تدریس بیرون میومدم دیگه صدام درنمیومد یعنی وقتی یه کم صحبت می کنم سریع صدام میگیره خصوصا که دوست دارم قران را هم خوب بخونم اما سر کلاس که جدیدن میرم بازهم خیلی صدام میگیره چکار کنم؟؟؟؟؟/ممنون از راهنماییهاتون

1- نور مانیتور رو تنظیم کنن ... از LCD استفاده کنن همیشه ... و فاصله رو رعایت کنن و نور محیط هم مناسب باشه لطفا .... عسل خوب و طبیعی رو رقیق کنید با آب جوشیده ای که ولرم شده و بعد شب موقع خواب بچکونن تو چشم و گوشه ی چشمشون و صبح بشورن ...

2- حریره بادام بخور ... آب با لیموی تازه و عسل تازه بخور ...

تقویت جنجره و تارهای صوتی و مفید برای مشکلات زنانگی :

برای درمان آبله و بیماریهای ویروسی نیز تجربه شده ...

کد 139 عنبر نسا :
عنبر نسا همان مدفوع الاغ می باشد که دود آن برای کاهش خونریزی و کوتاه کردن دوره پریود و درمان انواعی از عفونت های واژینال مورد استفاده قرار می گیرد و باید بیمار دود عنبر نسا را داخل مجاری واژن خود بخور دهد.

طرز استفاده:
برای این کار 2 الی 3 عدد عنبر نسا را همراه با خاک شیر و اسپند،
روی کمی ذغال انداخته و گلدان سفالی که ته آن سوراخ داشته باشد را روی آن برگردانید، که در این صورت مانند دودکش می شود، لباس زیر خود را درآورده و دامن بلندی بپوشید و به حالت نیم خیز روی آن بیاستید.
این کار را 2 روز قبل از زمان پریود، 2 روز در زمان پریود و 2 روز بعد از پریود انجام دهید.

ضمناً برای تقویت حنجره و تارهای صوتی نیز دود عنبر نسا کاربرد دارد که باید آن را داخل حنجره تان بخور بدهید.

/ شوهرم بیماری پوستی پاراپسوریاسیس داره به اسم انگشتی هم میگن لکه های قرمز البته اوایل کم و قرمز بود الان قهوهای و زیاد شده خیلی دکتر رفتیم و یک مدت از شاهتوت و رزیم خدادادی استفاده کرد فایده نداشت

2/ 26 سال دارم موهام داره سفید میشه چی کار کنم

3/ از نظر جنسی شوهرم انزال زود رس داره و همین باعث شده از روابط زناشویی دوری میکنم و روی روانم خیلی تاثیر گذاشته( کتاب مجربات استفاده کردفایده نداشت)

4/یک سوال معنوی از خدا خیلی دور شدم نه نماز نه روزه نه هیچی نمیدونم چیکار کنم

5/جوش سر سفید رمی پوست صورت از نئوستراتا ههم استفاده کردم فایده نداشت

ممنون ارزوی ما شادی توست

1- این بیماری در قدیم توسط ابوعلی سینا صددرصد درمان میشده الان درمان قطعیش رو توسط گیاه درمانی گم کردن متاسفانه ...

موارد مهم :

عصبی نشن ... خواب و استراحت کافی داشته باشن ... لباسهای پلاستیکی نپوشن و جنس لباساشون خوب و راحت باشه ... و حتما حتما از خوردن مواد مصنوعی و کارخانه ای و رستورانی دوری کنن ... هر چه به سمت گیاه خواری برن سلامتی بیشتری حاصل میشه ... این مشکل منشاش در کبده ....

غذاهای مفید برای کبد

غذاهای مفید برای کبد عبارتند از:
انواع میوه جات، سبزیجات، بخصوص کاهو و هویج و خیار، روغن زیتون، انار و شاتوت که اثر معجزه آسایی روی کبد دارند. در حقیقت شاتوت ضد هپاتیت است. انواع بذرهای ملین از قبیل خاکشیر، اسفرزه، بارهنگ، تخم ریحان و تخم شربتی، بالنگو، شیرخشت، ترنجبین، فلوس به مقدار کم، سوپ جو، آش جو، نان جو، بخصوص نان جوی دوسر و نوشیدن روزانه حداقل شش لیوان آب خنک نیم ساعت قبل و دو ساعت و نیم بعد از غذا، سالاد فصل همراه با لیموترش تازه و روغن زیتون قبل از غذا، زرشک و آب زرشک، عسل، کشمش، توت و انجیر، برگه هلو و برگه زردآلو، کدو خورشتی، کدو حلوایی، کنجد، اسطوخودوس، بادرنجبویه، کاسنی، آب مرکبات، مغز بادام خام.

با تغذیه صحیح و مناسب می توان کبد را سالم نگه داشت. در واقع سالم بودن کبد مساوی است با سلامت جسم و روح. یکی از شگفتی های کبدترشح ماده ضد ویروسی است به نام اینترفرون. این ماده زمانی تولید می شود که کبد در نهایت سلامت باشد. پس باید از این اندام شگفت نهایت مراقبت انجام شود.
آیا نمی توان عظمت خدا را در کبد دید؟

به نقل از کتاب 15 روز تا سلامتی، تالیف استاد جمشید خدادادی، صفحه 77

اینارو رعایت کنن ... عرق کبد هم براتون میزارم : کاسنی + بید + شاه تره

انشالله این بیماری با رعایت این موارد متوقف میشه ...

اول از یه حدیث از امام صادق ع شروع میکنم:

"گوشت گاو دیر هضم و خون متولد از آن سوداوی و سبب امراضی مانند انواع سرطانها، جذام، ورم طحال، واریس(دوالی)، بهق(لکه های تیره پوست) جَرَب، قوبا(پسوریازیس= نوعی ناراحتی پوستی)، وسواس ، درد مفاصل، عِرق النساء(سیاتیک)، قاطع حیض، ولادت پیش از موعد، خارش بدن ،موت فُجاة(مرگ ناگهانی ) میشود.."

بیماریهایی که سودایی ها بیشتر از مزاجهای دیگه مستعد ابتلا به اون ها هستن و هر کسی در اثر عدم مراعات اگه سوداش زیاد بشه ممکنه به این بیماریها مبتلا بشه..:

وسواس
فوبیا(ترس شدید و بی مورد)
اسکیزوفرنی یا مالیخولیا
بواسیر
واریس – واریکوسل
پسوریازیس و انواع اگزماها – خشکی پوست و ترک خوردن پوست
بی خوابی
افسردگی
خشکی ناخن
کابوس
پیرچشمی
سرطانها

2- سفیدی مو : غذاهای مقوی کبد مثل بالا ....

چرا موها سفید می شوند؟؟
همه ما از سفید شدن موهایمان در اثر افزایش سن نگران هستیم و بسیاری از ما علت اصلی این مساله را نمی دانیم. مطالعات در این زمینه نشان می دهد که دانه سلولی (follicle) موجود در ساقه مو با افزایش سن دیگر ملانین (melanin ماده شیمیایی که رنگ ساقه مو را ایجاد می کند مشکی ، قهوه ای ، طلایی و قرمز) تولید نمی کند.

هر دانه سلولی یا فولیکول خود از مقداری سلول های رنگ دانه ای تشکیل شده است که در واقع این سلول ها هستند که ملانین تولید می کنند.

درخشندگی و یا کدری موها بستگی به میزان ملانین موجود در هر تار مو دارد، ملانین در سلول های پوست نیز وجود دارد و همین ماده شیمیایی هست که موجب تغییر رنگ پوست زیر نور آفتاب می شود.

با افزایش سن سلول های رنگ دانه ای موجود در فولیکول ها به تدریج می میرند. در نتیجه تارهای مو نیز در اثر مرور زمان رنگ خود را از دست داده و به رنگ خاکستری ، نقره ای و یا سفید رشد می کنند.

در سنین بالاتر تمامی سلول های رنگ دانه می میرند و در نتیجه کل موها سفید می شوند.

البته سنی که موهای هر فرد سفید می شود بستگی به عوامل ژنتیکی دارد زیرا موهای بعضی افراد در سنین جوانی حتی در دوران دبیرستان و بعضی دیگر در سنین بسیار بالا سفید می شود و برای مثال بیشتر زنها برای اولین بار در سنین حدود سی سال موهای سفید خود را مشاهده می کنند.

سفید شدن موها در یک دوره زمانی طولانی از ده سال به بالا اتفاق می افتد، این دوره از زمان مشاهده اولین تار موی سفید تا سفید شدن کل موها آغاز می شود. در حالیکه عوامل ژنتیکی مهمترین دلیل سفید شدن مو می باشد ولی مسائل دیگری نیز وجود دارند که آن را تشدید می کنند.

به طور مثال کمبود ویتامین ب و اسید پانتوتنیک (pantothenic acid ویتامین محرک رشد از گروه ویتامین های) تغذیه ناسالم، کم خونی، فقر آهن، مشکلات تیروئیدی و حتی سیگار کشیدن ارتباط مستقیم با سفید شدن موها دارد.

سیگار کشیدن موجب تسریع دوره سفید شدن موها می شود زیرا سیگار اکسیژن موجود در خون را تخلیه می کند.معالجات و روش های درمانی بکار رفته برای درمان بیماری هایی نظیر سرطان و ایدز نیز موجب سفید شدن موها می شود.

مسائلی نظیر شکه شدن و در نتیجه سفید شدن ناگهانی موها در طول یک شب و یا سفید شدن موهای والدین در اثر استرس وارده از طریق فرزندان هیچکدام مبنای علمی ندارند و به اثبات نرسیده اند.

....

جلوگیری از سفید شدن موها :

در مورد موهای سفید ...

عزیزم اگر ارثی نباشه ( که خیلی کم پیش میاد ارثی باشه ) بلغم زیاد باعث زود سفید شدن مو میشه ...

اولین قدم در رفع سفیدی مو تغذیه مناسبه ... برای تغذیه مناسب هم سعی کن حتما مطالب قبلی رو یه مروری بکنی ...

شیر زیاد مور رو زودتر سفید میکنه ... بیشتر از دو سه لیوان درروز نباید شیر خورده بشه ...

خوردن مغز خرگوش مفیده ...

نسخه دیگه هم اینه :

پوست هلیله کابلی و هلیه سیاه 38 مثقال
پوست شونیز 24 مثقال
آمله پوست کنده زرد 23 مثقال
فلفل سیاه 22 مثقال
دارفلفل زنجبیل فلفلمویه نارمشک قاقله کوچک اشق و مویز هر کدام 12 مثقال
بزغنج 14 مثقال
کبابه و بلادرپاک شده از عسل 6 مثقال
مغزتخم خیار 7 مثقال
و نبات 3 مثقال

همرو خوبه خوب میکوبی صافش میکنی که حسابییییییییییییی دیگه پودر باشه بعد مخلوط میکنی و 365 تا قرص ازش میسازی ... زوی یک دونه میخوری تا یک سال که ولی 30 دونش برای یک ماه که مو رو از سفیدی در بیاره کافیه .... اگر اثر نکرد میتونی همچنان ادامه بدی ...

اگر دیدی با خوردنش خارش و گرمی گرفتین باید با چیزای خنک مثل آب انار ... تخم خیار و خیار چنبر و عرق کاسنی و عرق شاه تره و عرق بید خودتو خنک کنی و با چیزایی مثل ترشی و ماست و این جور چیزا خودتو خنک نکن ... با خنکی های طبیعی خنک شو ...

3- مشکل همسرتون ریشه ایه .... در مورد تقویت قوای جنسی زیاد توضیح دادم ولی ... ایشون باید اعتدال رو رعایت کنن در خوردن سردی ها و گرمی ها ....

4- ....

5- عرق رازیانه به دفع اینها کمک میکنه ...

یه سری ماسک هم هست که اونارو تو همین چند صفحه گفتم

موفق باشید

حسنا جونم ممنون.این یعنی چی خانمی ؟"پیاز گرمه ... پیاز نخور ... بنظر میاد غلبه ی گرمی داری"

پیاز گرمه ...

شما اگر غلبه ی گرمی داری بهتره از گرمی ها دوری کنی و البته بنظر من بهتره که اعتدال رو رعایت کنی ...

گرمی پیاز انقدرا نیست که بخوای ازش پرهیز کنی ....

پیاز خام نخور فقط .... پخته باشه بهتره
2714
حسنا جان سلام خانوم. من ٥ ماه و نیمه باردارم و درضمن به خاطر بیمارى هایپو مانیا روزی ٢ تا قرص تگرتول ٤٠٠ و پرفنازین ٥٠ یکی می خورم که بهم گفتن از جفت رد نمیشه و مشکلی برای جنینم نداره، حالا دو سوال ازتون دارم : ١) برای درمان بیماریم راه دیگه ای غیر از این داروها نیست؟ ٢) من با اینکه چای و ماست به هیچ وجه نمی خورم و سعی می کنم روزانه یک قاشق عسل و خرما رو بخورم اما به شدت نفخ می کنم و خیلی ببخشید شروع می کنم با آروغ زدن که رفته رفته بیشتر میشه و آخر شب دیگه خیلی زشت و بد میشه. حسنا جان واقعا نمی دونم چه کارکنم و در ضمن تا آخر ماه ٤ بسیار بد ویار بودم و وزن زیادی از دست دادم. ممنون از راهنماییت عزیزم
+_______________________

عزیزم ....

شما در دوره ی حساسی هستی ... و اصلا در مورد تغییر روش درمانت فکرشم نکن ...

ولی بدون که هست بله ... انشاالله فارغ که شدی اولا بیش از پنجاه درصد مشکلت حل میشه و ثانیا دست و بالت بیشتر بازه واسه درمانهای دیگه ...

شما زیره رو آسیاب کرده همیشه داشته باش ... بعد از غذا فورا یه قاشقشو بریز تو یه کم آب قورت بده ...

معده و رودت سرد شده کلا در بارداری بدن زن سرد میشه بلغمی میشه ...

از کشمش ... مویز ... چهارمغز ... عسل ... عرق نعناع ... زنجبیل روزی یک قاشق چای خوری ... کندر ... استفاده کن حتما ....

مخصوصا کندر ... اندازه ی یک نخود هر روز صبح بجو ... تلخه با عسل بجوش تا تلخیش بره ... نباید قورت بدی ....

غذاهاتو رعایت کن ... وسط غذا آب نخور ... برنج رو بدون زیره نخور ... روغن زیتون زیاد بخور ... آب هویج زیاد بخور .... یبوست اصلا نداشته باشی یه وقت ...

خوب میشی انشاالله

نگران نباش عزیزم

بووووووووووس
حسنا جان یه چیز دیگه اینکه من دهنم بوی بد میده. نه که از دهنم باشه فکر کنم از معده ام باشه چون بلافاصله بعد از مسواک هنوز بو میده البته بهتر شده ها اما هست و اینکه لثه هام هم خونریزی داره که باعث میشه از مسواک اذیت بشم.
بازهم ببخشید حسنا جان خیلی وقتت و گرفتم

خونریزیت مال کمبود کلسیمه ... مگه قرص کلسیم نمیخوری تو ؟؟

واسه معدت آداب و نوع غذا خوردنتو درست کنی و چیزایی که بهت گفتم ر وانجام بدی خوب میشی ...

میتونی ارده ی خوب رو بگیری و روزی دو سه بار بمالی به لثه هات ... انگشتتو بزن بهش و بمال به همه جای دهنت ...

بوووووووس
سلام حسنا جون امروز که از خواب بلند شدم دست راستم انگشتاش ورم کردن و سفت شده بودن مثل کسی که زنبور گزیده باشه اولش خارش دردناک هم داشت البته هفته های گذشته هم یکی دوبار اینطور شده بودم به نظرتون چیه ؟
دیشب هم کمی شربت خاکشیر خوردم که دوباره صبحش دوتا پاهام شروع به خارش شدید کردن و قرمز و تاولی شدن علتش چیه؟ شرمنده که اینقد سوال دارم.

اگر مطمئنی از حشره ای چیزی نیست ... همون چیزایی که بالاتر واسه کبد گفتم رعایت کنی خوب میشی ....

مشکل شما هم در گرمی کبده ...

غذاتونو مراقب باشید ...

سلام حسنا جون.من یه هفته پیش حجامت کردم از اون روز صورتم جوشای بدشکل و بزرگ و ریشه ای دردناک زده این جوشا چرکی نیست قرمزه.قبلا هم هر از گاهی جوش میزد ولی نه اینجور اصلا من حجامت رفتم تا جوشای صورتم خوب شه.نمیدونم چم شده.برای حجامت که رفته بودم گفتن من صفراوی مزاج هستم.ممنون میشم راهنمایی کنی...

عیبی نداره تحمل کن ....

برون ریزی و پاک سازی بدن مرحله ای بهبوده ...

اگر صفراوی هستی عرق کبد رو بخور پس : کاسنی + شاه تره + بید

من مینو هستم 26 سال دارم می خواستم مزاجم را بدونم .من فردی خود خور و رنجور و حساس هستم تحرک و فعالیتم زیاد است ریزبین هستم زود افسرده می شم ولی وسواسی و بد بین نیستم با سما بد هستم حتی در تابستان آروم و خشک هستم قدم 1.63 و وزنم 60 کیلو است صورت گردی دارم به تازگی موهایم خیلی چرب می شود پیشونیم همیشه پر از جوشهای ریزی است هر چیز سردی که می خورم زود سردیم می شه ولی گرمی هم که می خورم جوش بهم می زنه و نمی توانم گرمی را تحمل کنم .من صبحها حالت تحوع دارم برای رفع سردی و جوش هایم چه کنم یک دختر دو ساله و نیمه هم دارم اگه بخوام پسر دار بشم در چه ماهی باید اقدام کنم لطفا جدول ماههای بارداری را به من بدهید. متشکرم خانم حسنا

طبعتون بنظر میاد گرمه .... ولی غلبه دارید ...

سرتونو با سرکه ی طبیعی انگورقبل از حمام ماساژ بدید ....

در خوردن چربی .. روغن ... گوشت احتیاط کنید ...

برای پسر دار شدن در صفحه ی یک یا دو مفصلا مطلب گذاشتم عزیزم ...

موفق باشید
سلام حسنای گل عزیزم مامانم بعد از یا ئسگی دچار گرگرفتگی شدید شده الان سه ساله بیچاره ان قدر حالش بد می شه که می گه هیچی دیگه برام مهم نیست خیلی از این موضوع ناراحته بخصوص الان که روزه هم می گیره وبیرون زیاد می ره خواهش می کنم کمکش کنید.

بله متوجه هستم ... پریودی واقعا نعمت بزرگیه ....

حتما موادی رو مصرف کنن که دارای ویتامین ای هست ...

جوانه ی گندم ... حبوبات کلا ...

حجامت بدن رو خنک و سرد میکنه ...

سعی کنن گوشت و چربی رو کنار بزارن .... میتونن برن فصد کبد و طحال بکنن ... یه رگیه کنار انگشت شست میزننش و اصلا خونریزیش و دردش زیاد نیست ....

روزی یک مشت کنجد حتما باید بخورن ...

سیاه دونه رو کمی بکوبن با عسل مخلوط کنن روزی دو قاشق چای خوری باید بخورن

اینا واسه اینه که پوکی استخون نگیرن ... و گر گرفتگیشونم رفع میشه انشاالله

عرق کبد بخورن : کاسنی + بید + شاه تره

قند و شکر و چای و روغن ( فقط روغن زیتون بخورن ) و تخم مرغ و گوشت و سس سفید و ... براشون خیلی بده

خوردن جوشانده ی عناب واقعا معجزه میکنه واسه مادرتون ....

و چیزایی که واسه کبد گفتم مفصلا چند پست قبل تر براشون عالیه ...

قرص آگناگل هم براشون مفیده ...

موفق باشید

سلام/حسنی جون/ماه 3 بارداریم/ترشح پشت حلقم زیاد شده/اب دهنم رو قورت میدم انگاری نایلون توگوشمه/فکر کنم عفونت داره و سینوسم تحریک شده/دکتر برم سفالکسین رو شاخمه/فدات شم از دکتر نجاتم بده/////ببخشید اینقدر دماغم رو خالی میکنم خشک شده بیچاره//میدونم اویشن نمیشه بخورم چیکار کنم///یه دنیا متشکرم//بوس بوس بوس

سلام گلم

تو بارداری بلغم بدن مادر بالا میره ... طبیعیه ولی باید با گرم و خشک جلوشو بگیری...

عسل + آب لیموی تازه + زنجبیل ( در روز یک قاشق چای خوری مجازی ) + آب ... در روز حتما بخور ... به خصوص ناشتا

کندر روزی یک نخود کوچک که باید جویده بشه ...

بخور عنبرنسا بده صورتتو .... عالیه

و چهار مغز مرتب بخور ...

آره آویشن نباید بخوری ...البته در حد مجازش میشه خورد ولی خب گاهی بعضی ها خودشون مشکلی دارن و وقتی عود میکنه میندازن گردن یه چیز دیگه ... به خاطر همین میگم نخوری بهتره ...

نسخه اول سینوزیت

نصف استکان عرق نعناع خالص رابا یک قاشق مرباخوری عسل طبیعی مخلوط کرده ویک قطره بینی درست کنید.می توانیداین محلول رادرظرف خالی شده یک قطره پزشکی بریزید.یابرای ریختن این قطره دربینی ازقطره چکان استفاده کنید.

یک قاشق غذاخوری گل بابونه را به مدت 15 دقیقه جوشانده ومثل روش قبل خودرا بخوردهید.بعدازبخوردادن 5 قطره درهرسوراخ بینی رابافواصل یک دقیقه ای بریزید.به این شکل که ابتدا درسوراخ سمت راست بینی یک قطره ریخته ویک دقیقه صبرکنیدودوباره قطره دوم را بریزیدویک دقیقه صبرکنیدوهمینطورادا مه دهیدتا قطره پنج تمام شود.برای سمت چپ هم همینکاررابکنید.البته سینوسهایتان ممکن است دردناک شوندکه دراینحالت بایدفورا پیشانی راباروغن زیتون ماساژدهید.مطمئن باشیدباهرباراستفاده دردتان کمترمی شودوبالاخره قطع می شودوسینوسهایتان کاملا پاک می شوند.

نسخه دوم سینوزیت

گل بابونه+برگ اوکالیپتوس+برگ اسطوخودوس+آویشن شیرازی+سیاهدانه
به مقدارمساوی ازموادبالا گرفته همه را کوبیده وپودرکنید.حالا یک قاشق مرباخوری ازموادپودرشده فوق رادریک لیوان آبجوش ریخته ویک قاشق سرکه به آن اضافه نمایید.حالا این محلول رادریک ظرف دیگرریخته و3 تکه آجرآب ندیده تهیه کرده وبرروی خودملافه یاچادربکشیدطوری که ظرف زیرآن وروبروی شماباشد.حالا 3تیکه آجررابا کمک کس دیگری برروی آتش داغ کرده ویکی یکی درظرف گذاشته تا حرارت آجرها باعث عرق کردن وبخوردادن سینوسها شود.
بعدازحدودحداکثرنیمساعت سینوسهایتان کاملا بازمی شوند.حالا با یک دستمال پیشانی خودرامحکم ببندیدوسرتان را به طرف پایین نگه دارید.یااینکه درحالیکه سرتان پایین است تحرک نماییدمثلا جاروبزنیدیاورزش کنیدیااینکه مرتب سرخودرابه طرف پایین مرتباحرکت دهید.بعدازاین تحرک حس خواهیدکردکه چرکها ازبینی وحلق شما خارج می شوند.تا جایی که می توانیدفین کنیدوبینی خودراکاملا بشویید.نگذرایدچرکها واردمعده شما شوند.
برحسب تجارب انجام شده معمولاتا 3 روزاگراینکارراانجام دهیدخوب می شوید.ولی برحسب نیازمی توانیدبیشترهم انجام دهید.

سینوزیت....

چکاندن روغن زنبق سفید یا رازقی یا یاسمن در بینی شفای هفتادددددددددد درد است ...

انغوزه کلا برای گوش و حلق و بینی مفیده ...

بو کردن سیاهدانه و کمپرس جوشانده آن به سر هم سردرد هم زکام و هم سینوزیت رو خوب میکنه ... برای حساستها هم عالیههههههههههههههههه

در سینوزیت و تنگی نفس و زکام هر ساعت یک قاشق مربا خوری عسل را با موم مصرف کنند و موم آن را یک ربع بجوند ...

گندم بوداده و داغ را ذر پارجه ای بریزنید روی سر بیمار ببیندید تاسرد شود ..

جوشانده نعناع در رفع سینوزیت موثر است ...

ماش رو بپز ... بعد بریزشون لای پارچه و به هم مالیدنشون به هم پوست روشونو بکن ... و روی پیشونیت ببند ...

موفق باشی

2706