2726
عنوان

مزاج شناسی و گیاه درمانی

| مشاهده متن کامل بحث + 692307 بازدید | 1854 پست
سلام حسنا جون می خواستم بدونم سویق چیه آخه در مورش خیلی مطلب نوشتن و خیلی سفارش به خوردن سویق کردن میخوام بدونم تو عطاری ها هست یا نه ؟مرسی گلم

سویق عربیه ... معنیه پودر میده ... پودر هر چیزی .... مثل آرد گندم ، آرد برنج ، آرد عدس ... بوداده ی اینها بسیااااااااااار مفیده ...

سَویق

فصل سى و هفتم
سَویق
37 / 1
خواصّ سَویق
1825 . امام باقر علیه‏السلام : سویق ، چه قدر پُربرکت است! اگر انسان در حالى که سیر است ، آن را

بخورد ، غذا را گوارش مى‏دهد و اگر در حالى که گرسنه است ، بخورد ، او را سیر
مى‏سازد . سویق ، چه نیکو توشه‏اى در سفر و در حضر است !
. امام صادق علیه‏السلام : سویق ، گوشت مى‏رویاند و استخوان را استحکام مى‏بخشد .
. امام صادق علیه‏السلام : به کودکانتان در خردسالى‏شان سویق بدهید ؛ چرا که گوشت مى‏رویاند
و استخوان را استحکام مى‏بخشد .
. المحاسن ـ به نقل از بکر بن محمّد اَزدى ـ : عَیثَمه ، در حالى که پسر خویش را به
همراه داشت ـ و به گمانم نام او محمّد بود ـ بر امام صادق علیه‏السلام وارد شد .
امام صادق علیه‏السلام به او فرمود : �چرا مى‏بینم تن فرزندت ، نحیف است؟� . گفت : او
بیمار است .
امام علیه‏السلام به او فرمود : �به او سویق بخوران ؛ چرا که گوشت مى‏رویاند و استخوان را
استحکام مى‏بخشد� .
. امام صادق علیه‏السلام : هر کس چهل روزْ سویق بخورد ، بازوانش پُرتوان مى‏شود .
. امام صادق علیه‏السلام : خوردن سویق با روغن زیتون ، گوشت مى‏رویاند ، استخوان را استحکام
مى‏بخشد ، پوست را نازک مى‏کند و بر توان جنسى مى‏افزاید .
. امام صادق علیه‏السلام : درون تب‏دار را از سویق ، پُر کنید . سه بار در آب شسته شود و آن‏گاه به
او خورانده شود .
. امام صادق علیه‏السلام : سویق ، تلخه را از تن ، و بلغم را از معده ، کاملاً جدا مى‏کند و هفتاد
گونه بلا را دور مى‏سازد .
. امام کاظم علیه‏السلام : سویق خشک و آب گوشت گاو ، پیسى را از میان مى‏برند .
. الخرائج و الجرائح ـ به نقل از ابو هاشم جعفرى ـ : در محضر امام رضا علیه‏السلامبودم . به
سختى تشنه شدم ؛ امّا از هیبت ایشان ترسیدم که در مجلس ایشان ، آب بطلبم .
امام علیه‏السلامخود ، آبى طلبید و جرعه‏اى از آن نوشید و سپس فرمود : �اى ابو هاشم !
بنوش ؛ چرا که سرد و خوب است� . نوشیدم . سپس دیگر بار ، تشنه شدم .
امام علیه‏السلام به خدمتگزارْ نگریست و فرمود : �نوشابه‏اى از آب و مقدارى سویق و شکر
برایش بیاور� .
آن‏گاه فرمود : �سویق را مرطوب کن و قدرى شکر رویش بپاش� .
[پس از آن ، به من] فرمود : �اى ابو هاشم ! بنوش ؛ چرا که عطش را از میان
مى‏برد� .
. امام رضا علیه‏السلام : سویق ، چه نیکو خوراکى است ! اگر گرسنه باشى ، سیر مى‏کند و اگر سیر
باشى ، غذایت را گوارش مى‏دهد .
ر. ک : ص225 (آنچه براى گوارش ، سودمند است / سویق) .
ص296 ح 964 و ص297 ح969 و970 .

37 / 2
خواصّ برخى از انواع سَویق
الف ـ سَویق جو
1836 . الکافى ـ به نقل از سیف تمّار ـ : یکى از همراهانمان در مکّه به بیمارى بَرسام ، مبتلا
شد . من به حضور امام صادق علیه‏السلامرفتم و او را آگاهاندم .
به من فرمود : �سویق جو به او بخوران ؛ چرا که به خواست خداوند ، بهبود خواهد
یافت . آن ، غذایى در درون تن بیمار است� .
ما جز دو روز (یا دو بار) به او سویق ندادیم ، مگر این که همراه ما ، بهبود یافت .
ب ـ سَویق عدس
1837 . الکافى ـ به نقل از محمّد بن موسى ، در حدیثى که سَند آن را به امام صادق علیه‏السلامرسانده
است ـ : امام صادق علیه‏السلام فرمود : �سویق عدس ، تشنگى را از میان مى‏برد ، معده را
تقویت مى‏کند ، درمان هفتاد درد در آن است ، صفرا را خاموش مى‏کند و درون را
سردى مى‏بخشد� .
ایشان ، چون سفر مى‏کرد ، از این سویق ، جدایى نداشت و چون در کسى از
خدمتگزارانش خون به جوش مى‏آمد ، به وى مى‏فرمود : �از سویق عدس بخور ؛ چرا
که جوش‏آمدگىِ خون را فرو مى‏نشاند و حرارت را خاموش مى‏کند� .
ر. ک : ص310 (آنچه براى درمان بند نیامدن خون عادت ، سودمند است).

ج ـ سَویق برنج
1838 . السرائر : روایت شده که یکى از اصحاب امام صادق علیه‏السلام ، از شکم‏رَوى‏اش نزد ایشان
اظهار ناراحتى کرد . امام علیه‏السلام به او فرمود که قدرى سویق برنج برگیرد و بیاشامد .
او این کار را انجام داد و بهبود یافت .
. دعائم الإسلام : درباره امام صادق علیه‏السلام نقل شده که یکى از یارانش از شکم
رَوِش(بیرون‏رَوى) ، نزد ایشان اظهار ناراحتى کرد . امام علیه‏السلام به او فرمود که سویقى از
برنج فراهم کند و بخورد .
او این کار را کرد و شکمش بست .
همچنین فرمود : �من ، دو سال یا بیشتر بیمار شدم . پس خداوند ، استفاده از
برنج را به من الهام کرد . گفتم تا آن را آوردند ، شستند ، خشک کردند ، سپس روى
آتش گرفتند و آن‏گاه آرد کردند . قدرى از آن را سویق و قدرى را شوربا کردم و از آن ،
بهره‏جستم و بهبود یافتم� .
ر. ک : ص234 (آنچه براى برخى دردهاى شکم ، سودمند است / آرد برنج).
د ـ سَویق سیب
1840 . امام صادق علیه‏السلام : براى مسمومیّت ، دارویى سودمندتر از سویق سیب ، سراغ ندارم .
. الکافى ـ به نقل از ابن بُکَیر ـ : سالى در مدینه به خون‏دماغ مبتلا شدم . یارانمان از امام
صادق علیه‏السلام درباره چیزى که مانع خونریزى بینى شود ، پرسیدند . به آنان فرمود : �به او
سویق سیب بدهید� .
آنان به من از این سویق خوراندند و خونریزى بینى‏ام قطع شد .

. الکافى ـ به نقل از زیاد قندى ـ : در حالى که برادرم سیف با من بود ، به مدینه درآمدم .
آن‏جا مردم به خون‏دماغ گرفتار شدند و کسى که خون‏دماغش دو روز ادامه
مى‏یافت ، مى‏مُرد .
من به منزل باز گشتم و دیدم سیف ، خون‏دماغ‏شدیدى دارد . نزد امام کاظم علیه‏السلام
رفتم . فرمود : �اى زیاد ! به سیف ، سیب بخوران� .
من آن را به او خوراندم و وى بهبود یافت .
. الکافى ـ به نقل از احمد بن محمّد بن یزید ـ : ایشان ، چون کسى از اهل خانه را مار یا
کژدم مى‏گزید ، مى‏گفت : �به او سویق سیب بخورانید� .
ر. ک : ص235 (آنچه براى برخى دردهاى شکم ، سودمند است / آرد گاوَرْس).
37 / 3
خواصّ سَویق خشک
1844 . امام صادق علیه‏السلام : [خوردنِ] سه کف دست ، سویق خشک در حالت ناشتا ، بلغم و تلخه را
خشک مى‏کند ، تا جایى که تقریباً چیزى را از آن بر جاى نمى‏گذارد .
. امام صادق علیه‏السلام : سویق خشک ، چون ناشتا خورده شود ، حرارت را خاموش مى‏کند و
تلخه را فرو مى‏نشاند ؛ امّا چون به روغنْ درآمیخته و خورده شود ، این اثر را ندارد .

. الکافى ـ به نقل از ابراهیم بن بسطام ، از یکى از مردمان مَرْو ـ : امام رضا علیه‏السلامدر روزگارى
که در میان ما بود ، کسى را نزدمان فرستاد و سویق خواست . ما براى ایشان مقدارى
سویقِ مرطوب فرستادیم . امام علیه‏السلام ، آن را برگرداند و برایم پیغام فرستاد که : �سویق ،
چون خشک باشد و ناشتا خورده شود ، حرارت را خاموش مى‏کند و تلخه را فرو
مى‏نشاند ؛ امّا چون تَر شود ، این اثر را ندارد� .
ر. ک : ص271 (آنچه براى درمان پیسى ، سودمند است / سویق).

http://fa.parsiteb.com/acology.php?nid=152
http://ch3.ir/salamat/index.php?option=com_content&view=article&id=334&Itemid=199

موفق باشید
افسوس روزی خواهد آمد که بی دینی، نمادروشن فکری است!(دکتر علی شریعتی )
حسنا جون بعد از حاملگی یه سری دونه های قرمز رو پشتم زده.خیلی ریز و زیاد.می خواستم ببینم علتش چیه وچگونه رفع می شه.الان پسرم 14 ماهه است ولی هنوز دونها سرجاشه.ممکنه از صفرا باشه؟.من با خوردن یه پر پیاز اینقدر تو خواب سرفه می کنم که نگو

عزیزم ...

پیاز گرمه ... پیاز نخور ... بنظر میاد غلبه ی گرمی داری ...

جو ... رب انار ... زرشک ... عناب ... اینارو زیاد بخور ...

عرق کبد هم هست که برات خوبه : کاسنی + بید + شاه تره ...

سعی کن گوشت قرمز نخوری مدتی ...

آلوسیاه که فصلشه الان زیاد بخور ....

و اگر تونستی یه حجامت هم بکن ...

خبرشو بهم بده ...

بووووووووس

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

میترا جان

برای ریزش مو عالیه ... کلا برای پرپشت شدن مو اینا خوبه :

قرص مخمر آبجو ... خود جو ... و ماءالشعیر خانگی ... ذرت ... شلتوک برنج

موفق باشی

خدا خیرت بده ان شاالله حاجت روابشی گلم بگو برای معیوبی شون چی بخورم وچکارکنم ؟؟؟

برای کم کردن وزن چکار کنم ؟؟؟
آخه معده ام خیلی ضعف میزنه وبعد از رژیم گرفتم گاهی جلوی چشام سیاه میشه سرم گیج میره

سلام ترانه ی امیدوارم ...

تو همین یکی دو صفحه ی اخیر در مورد تقویت رحم و تخمدان مطلب گذاشتم ...

اینارو هم اضافه میکنم :

قلوه ی گوسفند رو کباب کن و بهش مصطکی بپاش مثل نمک ... مقدارش زیاد نباشه لطفا ... و بخور ... مرتب این کارو انجام بده ...

یه سری حلوا و مواد مقوی جنسی گذاشتم تو همین چند صفحه ی گذشته مصرف کنید ...

برای لاغری :

درمان جاقی��������������

در درمان چاقی باید خیلی مواظب کبدتون باشید ... نباید با پرهیزهای سخت به کلیه و کبد و ماهیچه ها فشار بیارید...
کسی که چربی و گوشت و تخم مرغ و خرما و کشمش و روغن مایع و میوه های روغنی و شیر و پنیر و کره و برنج و نان و سیب زمینی و انجیر خشک و عسل و قند و ... کلا مواد انرژی زا رو کم وبیش مصرف میکنه نباید انتظار لاغری داشته باشه ...
رژیم انگور اگر میگیرید باید انگور ترش و شیرین باشه نه انگور خیلی شیرینین که خودش قند داره ...
میوه هایی مثل پرتقال ترش و لیمو و هلو و آلو و توت فرنگی و هندونه و خربزه رو میشه در رژیم انگور مصرف کرد ... تا مواد مورد نیاز بدن تامین بشه ... همراه رژیم انگور باید حمام آ?فتاب و ورزشهای تنفسی هم باشه ..
در رژیم انگور هر یک ماه حدودا نیم تا یک کیلو کم میکنید ...
رژیمهایی که سریعتر از این کم کنید خیلی برای بدن مضره ... نباید سریع وزن کم کرد ... بدن دچار قحطی میشه ... از ماهیچه ها چربیشو و انرژی شو میگیره بعد مریض میشید ...
یکی از موارد اینه که افراد چاق صبحانه نباید بخورن ... یا به خوردن پرتقال و لیمو اکتفا کنن ...این در کوچک کردن شکم خیلیییییییییییی موثره ... خودمم امتحانش کردم ...
بعضی چاقی ها مال جمع شدن چربی و بعضی مال جمع شدن آب زیر پوسته ...
یکی از موارد مهم نمکه ... چرا میگن نمک چاق میکنه ؟ چون نمک هفتاددددددددددددد برابر خودش آب جذب میکنه و این آب میره تو بافتهای پوستی و چاقی الکی ایجاد میکنه ... یعنی همش پفه! پس اگر چاقی شما مال نمکه فقط باید نمک رو نخورید اصلاااااااااا ویا کم بخورید خیلی کم میبینید که راحت وزن کم میکنید!
خوردن جوشونده دم گیلاس هر شب یک لیوان برای بیرون کشیدن آب زیر پوست مفیده ...
حمام های بخار هم موثره چون آب بدن رو از زیر پوست میکشه بیرون و اگر کسی به علت نمک زیاد چاق شده باشه این حمام هم موثره ..
اصلا به شیرینی دست نزنیدددددددددد!! جیزه... ( چشمک)
درروز 2 ساعت پیاده روی خیلی خوبه برای افرادی که خیلی چاقیشون اذیتشون میکنه ...
کاهو و شلغم و هویج و تره فرنگی در درمان چاقی موثره ..
سیب زمینی هم چاق کنندست اگر با روغن وکره باشه وگرنه آب پزش مشکلی نداره ( برخلاف تصور عموم)
3 گرم از گلهای فندق رو تو یک لیتر آب بجوشونی ضد چاقیه ..
رژیم پیاز هم برای کشیدن این آبها از زیر پوست مفیده ..
به جای نمک ترخون بخورید ... ترخون نمیزاره کم نمکی رو حس کنید ...
هویج و سیب هم عالیه برای درمان جاقی...
خرما رو اصلا نخورید چون خیلی انرژی زاست ...
گوجه کدو بادمجون و آلبالو هم در درمان چاقی موثره ..

تخم شوید لاغر کننده و پایین آورنده چربی خونه ...
آبغوره در لاغری موثره (‌آش آبغوره رو قبلا توضیح دادم خیلی خوبه حتما مصرف کن)
آب کرفس و خود کرفس هم در لاغری موثرن ...
ریشه روناس هم لاغر کنندست ...
صبحانه میوه هایی مثل آلو گوجه گلابی و لیمو و شلغم بخور و تاظهر هیچی نخور ...
غذی شب سبک باشه ولی صبحانه نخور...
ترب هم خیلی خیلی خوبه ...
شلغم هم که گفتم عالیه ... چربی بدن رو میسوزونه...

شکرو چایی و قندو شیرینی رو بزار کنار ...
پسته تازه 50 گرم + آب سرد 4 لیوان + عسل 3 ق غ

رو بریز تو میکسر حسابی که قاطی شد بخورش ... برای ازدیاد آهن عالیهههههههههههه ... انقدر که برای کسانی که مشکل خونی ندارن توصیه نمیشه !
�����������������������مهـــــــــــــــــــــــم���������������

3 قاشق غذاخوری ترنجبین رو تونصف لیوان آب داغ حل کن بعد 3 قاشق غذاخوری خاکشیر رو خوبه خوب بشور و با یک لیوان آب سرد قاطی کن و همرو بریز تو هم ... حالا بخورش ... بدون شکر چون خودش کمی شیرینه .. نوش جانننننننن

این شربت برای جوش و درمان بواسیر و یبوست و دفع سموم بدن هم فوق العادست خودم هرروز ناشتا مصرف میکنم اگر با یک لیوان عرق کاسنی در طول روز این مخلوط رو مصرف کنی پوست رو فوق العاده خوب و جوون میکنه ........

یعنی صبحها ناشتا مخلطو خاکشیر و ترنجبین رو بخوری بعد عصرا یک لیوان عرق کاسنی رو همونجوری خالی بدون آب و شکر بخوری ... پوستت توپپپپپپپپپپپ میشه .. چون برای کبد عالیهههههههههههه

(((((((((( عزیزم نمک دریا استفاده کنید به جای نمک سوپری ... اگر چشماتون سیاهی میره یعنی رژیم درستی نگرفتید .... میتونید در طول روز میوه بیشتر مصرف کنید یا آب میوه ... روغن زیتون رو فراموش نکنید ...

من به کسانیکه رژیم میخوان بگیرن توصیه میکنم که همراهش جوشونده ی مقوی اعصاب مصرف کنن :

گل گاوزبون + سنبل الطیب + لیموعمانی ... اینو هر روز روزی دو بار بخور ... و فعالیت هم داشته باش ...

)))))))))

موفق باشی عزیزم
2728
سلام حسنا جان برای ترشحات ضد اسپرم دهانه رحمم ونازایی کدام قسمت بدنم حجامت کنم واون داروهای که گفتی بشینم داخلش چه روزهای وبه چه مدت؟

عزیزم

من حجامت بین دو کتف رو به همه پیشنهاد میکنم ... ولی اگر دکتر خوبی پیدا کردی که نوع حجامتی غیر از ین هم بهت پیشنهاد میکنه مثل حجامت کمر ، اون هم مفیده ....

ولی بین دو کتف واقعا دواست ...

روزی دو بار هر بار 20 دقیقه مناسبه ... حداقل دو سه هفته ادامه بده اثراتشو نشون میده ...

موفق باشی
سلام حسنی جونم/قسمت بالای ران برادرم به شدت با یه ماشین برخورد کرده/البته با عکس مشخص شد نه ترک ونه شکستگیه/فقطمیخواستم بدونم برا کاهش درد عضلاتش ورگهاکه به شدت کوفتگی داره چه روغنی مناسبه؟ممنونم

روغن ضد درد رو صفحه ی قبل گفتم عزیزم ...
حسنای عزیزم . از اینکه اینجایی فوق العاده خوشحالم.

1. نسخه تیرویید : من تره تیزک و عرق دولاغ اوتی پیدا نکردم در عطاریهای اصفهان. اصلا نمی شناسند. چه کنم ؟؟؟؟؟؟؟

2. آستانه تحملم به شدت اومده پایین . چه باید کرد؟

3. برای چاق شدن چه کنم؟

ممنون از جوابدهی.

تره تیزک و بولاغ اوتی نوعی از سبزی شاهی هستن ....

بگو یه نفر از شیراز برات بفرسته عزیزم ...

آستانه دردت رو اینجوری بالا ببر : گل گاوزبون + سنبل الطیب + بابونه + چای کوهی + چای ورون + لیموعمانی ... روزی دو بار بخور ... اگر نتونستی همرو تهیه کنی ... گل گاوزبون + سنبل الطب + لیموعمانی رو درست کن بخور .... خودمم مصرف میکنم ... اعصابتو تقویت میکنه ....

برای چاق شدن تو همین چند صفحه ی پیش مفصلا مطلب گذاشتم عزیزم ...

موفق باشی
زیادکردن و تقویت اسپرم...

50 گرم خولنجان
25 گرم زنجبیل
1 کیلو پسته

همه مواد رو خوب آسیاب کنید و روزانه 3 قاشق مربا خوری میل کنید ..

������������

آرد جوانه گندم را باشیر گوسفند مخلوط نموده هرروز بخورید ...

������������

کنجدرا آسیاب کرده باشیر مخلوط کنید و میل کنید ....

������������

درمصارف روزانه از روغن زیتون جای روغن نباتی استفاده کنید ...

������������

2 مثقال زنجبیل
2 مثقال خولنجان
3 مثقال شکر زرد

ابتدا زنجبیل و خولنجان رو آسیاب کنید و با شکر زرد مخلوط کرده و روزانه مقداری از آن را میل کنید ...

������������

نخود رو 24 ساعت بخیسونید و بعد هم نخودش رو خام بخورن و هم آبشو با عسل قاطی کنن بخورن ...

������������

بذر یونجه بسیاررررررررررررر مفید است ...

������������

انارشیرینی کرفس موز کلم فندق با روغن زیتون نارگیل روغن پنبه دانه ( چون ویتامین ب داره عالیه ) تخم مرغ مویز پیاز خام شاهی تخم آفتاب گردان تخم پیاز سیر و پیاز کنگر وانیل دارچین هویج نخود زعفران سنبل الطیب پسته فندق اینا عالین ...

������������

واسه صبحانه شیر با گردو و خرما رو میکس کن بده شوهرت بخوره عالیه ...

������������

هل میخک دارچین زنجبیل فلفل سیاه گز باز دهن باز گلرنگ زیره سبز بادیان تخم شوید رازیانه زنیان ساهدانه زردچوبه قرص کمر این فرمول رو در کاچی که با آرد گندمه بریزید بسیار مقویهههههههههههه...

������������

این نسخه خیلی موثره ...

بارهنگ پهن خشک 250 گرم
پوست خشک دارچین 150 گرم
ریشه خشک شیرین بیان 100 گرم
آب انگور قرمز یک تا 2 لیتر

تمام گیاهان فوق را در یک ظرف مناسب بریزید آب انگور اضافه کنید تا کاملا روی سطح گیاهان را بپوشاند مخلوط را برای چهار تا 10 روز به حال خود رها کنید تا برای مصرف آماده شود . روزی یک فنجان میل شود سپس مقداری آب انگور قرمز مجددا روی ترکیب بریزید تا روی گیاهان را بپوشاند.
• من دستور حافظه زیاد دارم عزیزم ... شما تمرکز حواستم کمه ... بهت پیشنهاد میکنم کلاسهای خودهیپنوتیزم و تقویت حافظه بری ... کندر رو روزانه اندازه به نخود بزار زیر زبونت وبجو تا شب ...

پنیر نخور ... چایی نخور ... سردی جات نخور ...
گیاهان ضداسپاسم عضلانی ...

بابونه شیرازی ... برگ بو ... تخم کرفس ... رازیانه ... زیره سبز ... خارخاسک ... شین دان ( مرغ maragh ) ... انغوزه ... آویشن شیرازی ... اسطوخدوس ... انیسون ... بادرنجبویه ... برنجاسف ... جعفری

اینا همش ضد اسپاسو عضلانیه ... و معمولا گیاهان ضد اسپاسک عضلانی اثر بادشکن و ضد نفخ هم دارن ....
- برای درمان میخچه پام چیکار کنم؟ دکتر بهم دارویی داد گفت اگه با این خوب نشد(که نشد) بیار ببرمش و ورش دارم من نمیخوام راهی نداره که خودم درمانش کنم؟
2- من تنبلی تخمدان دارم داروی شیمیایی خوردم ولی جواب نداده البته فولیکول داشتم اما باردار نشده....الان دو دوره است که یکی دو روز قبل پری ب ب چ ام +++++++++ میشه خط قرمز خیلی کم رنگ......ولی بعدش پری میشم..این از چی میتونه باشه؟
مرسی عزیز
3-من قند خونم بالاست 120 البته بالا پایین میشه دفعه قبلش 88 بود......تو آزمایش قند ، قندم سریع بالا میره و دیر افت میکنه چکار باید بکنم
در ضمن خودم فکر میکنم بلغمیم.....پوست سفید، موهای فرفری خرمایی، کک و مک صورت ، و چاقم

برای میخچه :

طبق نظر ابن سینا خاکستر بید همراه با سرکه درمان مؤثری برای زگیل و میخچه می باشد. در طب جدید اسید سالیسیلیک را به عنوان کراتولیتیک در درمان زگیل و میخچه بکار می برند.

سیر رو بزارید روش و ببندید ...

قبل از پریودی بعضی هورمونها زیاد بالا پایین میره و علت اینکه قبل از پریودی خط قرز میشه نوسان زیاد هورمنهاست ...

برای تنبلی تخمدان تو همین صفحاتی که هست در موردش گفتم ... بگرد عزیزم ...

انسولین های گیاهی :

عسل طبیعی ... لوبیا چشم بلبلی ... این دو مورد بهترین انسولین های گیاهی هستن ... قندو شکر وشیرینی جات مصنوعی روحدف کن و خرما و توت خشک رو جایگزین کن ...

این مورد زیاد پیش میاد که قند خون نوسان داشته باشه ... چون ممکنه روز قبلش چیز خاصی مصرف کرده باشی ...

برای کنترل قند خون :

جوشونده ی گزنه ... عرق شنبلیله ... هویج خام و پخته ... پیاز ... لوبیا ... تمشک .... ریشه کاسنی .... دم کرده برگ درخت گردو .... سیب زمینی ترشی .... لیموترش تازه ... انار ... آلبالو .... نارنگی ... تمشک ... تره تیزک یا همون شاهی ... طالبی .... ریواس ... تخم و گوشت کدو ... لوبیا و سویا .... گلابی ... گوجه .... پرتقال ... فندق ... توت فرنگی ... کنگر ... زغال اخته ... نارنج ... آلو ...

و

ــــــــــــــــــــــــ‌ برای پایین آوردن قند خون ـــــــــــــــــــــــــــــــــ

چوب دارچین رو دم کنید با آب پرتقال قاطی کنید هرزگاهی بخورید ...

روزانه 3 استکان صبحناشتا و ظهر و عصر قبل از غذا عرق باباآدم و 2 استکان عرق بولاغ اوتی بیاشامید...

روزانه حتما از این غذاها میل کنید :

((((((((((‌ آش جووووووووووو (( همیشه اینو تو غذاهاتون بگنجونید))
عرق کاسنی
سوپ برگ شنبلیله
آش تمبرهندی
آبغوره بی نمک
آب عناب
آش آلو ((‌کلا هر چیزی که باعث میشه روزانه دفع مدفوع تاسه یا چهار بار برسه کلا دفع مدفوع واقعااااااااااا برای هر مرضی توصیه میشه ))
خیار (( خیار رو همیشه یا تهش بخورید اول تهشو بخورید تا تلخ نشه چون اگر خیار رو از سرش یعنی جای شیرینش بخورید وقتی میرسید به تهش تلخه ..ته خیار پتاسیم داره و خیلی مفیده ))
آش قره قروت
آش ماست

تخم شنبلیله رو پودر کنید و صبحها به اندازه یک مثقال و هنگام خواب نمیم مثقال بخورید ....

کلا خوراکیهای ضد قند خون ایناست :‌

باباآدم
بولاغ اوتی
کدو
سیب
ریواس
شلغم
توت
گردو
گزنه سیاه
عناب

اگر بلغمی هستی ... زنجبیل و دارچین رو حتما در غذاهات بگنجون ...

موفق باشی
ترنم جون

عزیزم ... اگر بار سفید داری خنکی بخور ... مثل عناب ... زرشک ...کاسنی + شاه تره + بید ... آلوسیاه ... آبغورهی بی نمک ...

ترشی صبحها نشانه ی غلبه ی بلغمه ...

سعی کن گرمی و سردی رو به تعادل برسونی ...

یعنی زنجبیل مصرف کن ... دارچین مصرف کن ... و غذاهای گرم مصرف کن و در کنارش صفرابر ها رو هم مصرف کن ...

پرش عضله مال اعصابته بیشتر ...

گل گاوزبون + سنبل الطیب + لیموعمانی دوای دردته ...

بوووووووووس
شوشوم مزاجش صفراویه از 16 سالگی علائم کولیت روده پیدا میکنه و چند سال مداوم دارو میخوره تا اینکه عائمش بهتر میشه گرچه هنوزم اگه یه باد بهش بخوره دلش درد میگیره و زود باید بره دستشویی، اما تقریبا 2 ساله که واسه کولیتش دارو مصرف نمیکنه طی آزمایشی که داد متوجه شد آنزیمهای کبدش خیلی بالاست و کبدش چرب شده و نا گفته نگذارم که شوشو تا یه سردرد کوچیک....

سلام ممول جان

قربونت برم ... شما نباید مرغ و گوشت گاو بخورید خب ... درست چیزایی رو دارید میخورید که به ضررتونه ...

سعی کنید گوشت بوقلمون مصرف کنید و بیشتر به سمت گیاه خواری برید ....

برنج هم سرده اگر بتونید برنج کامفیروزی بخورید که گرمه بهتره ....

مشکل همسرتون حل شدنیه انشاالله ....

حتما روزانه دو الی سه بار از این جوشونده بهشون بده :

گل گاوزبون + سنبل الطیب + چای ورون + لیموعمانی

و برای سیستم دفاعی بدنشون :

میوه ی گل نسترن از عطاری بگیر ... روزی دو بار دم کن بده بخوره ....

جوشونده ی پونه ی کوهی بده بخوره هرزگاهی ....

نسترن سرشار از ویتامین سی هست و سیستم دفاعی بدن رو تنظیم میکنه ...

پونه سرشار از کلسیم هست و سیستم دفاعی رو هم تقویت میکنه ...

ماست و چای و ترشی جات به این بچه نده عزیزم ....

چهارمغز ...

و

مفید برای سیستم دفاعی بدن

هویج + کرفس + سیب + چغندر+جعفری

هویج + کلم بروکلی + سیب

هویج + سیب + جعفری + زنجبیل

(( آب 3 تا هویج متوسط + 2 عدد سیب رو آبشونو بگیر + 10 شاخه حعفری + یم چهارم ق چ زنجبیل میکس کن بخور ))

کرفس + هویج + سیر + جعفری

(( آب 2 عدد ساقه ی کرفس + 3 عدد هویج متوسط رو آبشونرو بگیر همراه 1 حبه سیر + 10 شاخه جعفریدر مخلوط کن بریز و بخور ))

هویج + چغندر + اسفناج

بقیشم همینطورین دیگه ...

فقط روزی تا 3 لیوان سعی کن بخوری...

من باز برات میگردم چون همچین مشکلی رو یکی دوبار بیشتر ندیدم دم دستم نیست .. میگردم چیزی بود برات مینویسم حتماااااااااااااااااا...
زهرای عزیزم شما که قصد بارداری داری بهترین و مفدید ترین توصیم جبران آهن بدنته ... آهن خونتو و بدن خودتو تقویت کن ...
اینارو بهت توصیه میکنم ...

پسته تازه 50 گرم + آب سرد 4 لیوان + عسل 3 ق غ

رو بریز تو میکسر حسابی که قاطی شد بخورش ... برای ازدیاد آهن عالیهههههههههههه ... انقدر که برای کسانی که مشکل خونی ندارن توصیه نمیشه !

منابع غذایی آهن دار:

گوشت قرمز(گوسفند و گوساله)
گوشت سفید(مرغ و ماهی)
صدف
جگر ......دل ........قلوه ........زبان .......مغز
حبوبات : نخود، لوبیا، عدس، باقلا، لپه ، ماش ((‌البته در مامانای باردار دیده شده غذاهای نفاخ بچه رو هم به نفخ میندازه ))
گردو بادام فندق پسته و تخمه ها
سبزیهای با برگ سبز تیره
موز
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

واملی که باعث کاهش جذب آهن می شوند:

چای ........قهوه
شیر و پنیر و ماست
نوشابه های گاز دار
جوش شیرین

عواملی که جذب آهن را افزایش می دهند:

مصرف همزمان با ویتامین ث: مثلا مصرف لیمو ترش با گوشت
وجود هویج ، سیب زمینی گوجه فرنگی کدو تنبل همراه با گوشت ، جذب آهن گوشت را افزایش می دهند

معجون آرامش اعصاب :

14 تا تا بادام را + یک لیوان آب سرد + یک تکه یخ کوچک + 2 قاشق عسل رو بریز تو میسکر خوب که مخلوط شد نوش جان کن ( اینو روزانه مصرف کنید اعصابتونو توپ میکنه )

پرزردآلو و انجیر و کشمش و سنجد هم براتون دواست ...

ایشون لبنیات بهتره مصرف نکنن ... چای رو اصلا نخورن .... خیلی براشون مضره ....

افسردگی دارن چون ویتامین های ب ای که توسط موجودات موجود در روده باید جذب بشه ، جذب نمیشه ...

برای کبدشون هم : آب انگور ... آب انار ... و آب سیب و هویج و ... آب میوه های طبیعی بخورن ....

و استراحت کنن و کمی هم باید تعریق داشته باشن ...

حجامت براشون بسیار توصیه میشه و بسیار مفیده ....

درمان اسهال :

درمان اسهال ??????????????

یک عدد انار را با کمی برنج و جو نیمکوب کرده و بو دهید و کمی تفت دهید (بدون روغن ) بعد بجوشانید بعد آنرا برروی محل معده و روده روی پوست بمایلد یا غرغره کنید ....

پوست خشک انار ر ابا مازو به نسبت مساوی نرم بکوبید و در سرکه بجوشانید تا کاملا پخته شود وآب خود را بکشد ... بعد مواد را حشک کنید و با آن حب های کوچک اندازه فلفل ساخته و میل کنید ... در رفع اسهال مزمن و رخم معده و دلپیچه مفید است ..

????????????? داروهای ضد اسهال ??????????????

پوست گیاه بلوط هندی را نیم تا 2 گرم خوب کوبیده و دم کنید روزی 3 فنجان میل کنید ...

گل انار را 2 تا 4 گرم کوبیده و دم کنید و روزی 3 فنجان میل کنید ...

پوست انار را 2 تا 4 گرمو بکوبید و دم کنید روزی 3 فنجان میل کنید ...

50 تا 100 گرم هویج را پخته و بخورید .... برای بچه ها آب آنرا بخورانید ...

سیب درختی روزانه 7 عدد میل کنید .... (( اینو به یکی دادم و انجامش داد کاملا خوب شد ... از اسهال شدید بستریش کرده بودن و اصلا خوب نمیشد با همین سیب روزی 7 تا خوب شد ))

میوه سنجد و زیره هر کدام به طور مساوی مخلوط کنید و بکوبید ... هر دفعه یک قاشق غذا خوری ازآنرا دم کنید و روزی 2 فنجان بخورید ... ((‌یعنی اون 2 قاشق غذاخوری رو که دم میکنید 2 فنجان آبش بمونه و بخورید )

گیاه غافث برای اسهال مفید است ...

....

ورزش و فعالیت رو فراموش نکنن ...

موفق باشید
ممنون حسنا جونم از راهنماییهاتون اما من نمی دونم چه غذاهایی بخورم که سردی و سودایی بدنم از بین بره
2- اطراف زانو هام خیلی خارش پیدا کردن بطوری که بعدش تاولی میشن علتش چیه عزیز؟
3- دیروز توی مدفوع دخترم معذرت می خوام کرم سفید ریز دیدم ایا انگل داره؟ باید چکار کنم؟
عرق کاسنی هم کم و بیش می خورم اما حس می کنم شاید سردیم را بیشتر کنه؟؟؟
راستی عزیز جدیدن یه داروخانه گیاهی هندی کشف کردیم منتظر دستورات گیاهی خانم دکتر حسنا جونم هستم .بوووووووووس

شما غلبه ی سودا داری ... زانوهاتونو زالو بندازید .... و حجامت بین دو کتف انجام بدین ....

ضد کرم و انگل :

آویشن انغوزه و ریشه انار و پوست انار و زنیان و برنجاسف و سیر و جوشانده میوه نسترن و قارچ کوهی و قره قوروت و برگ هلو ... اینا همشون موثرن ...

و

رای انگل :

انگل از غلبه ی بلغم در روده هاست ... روزی یک تا 2 قاشق غذاخوری آویشن دم کرده بخورن ...

ترشی و شیرینی نخورن ...

عسل بخورن ... نمک بعد و قبل غذا بخورن ...

تخم کدوی شیرین مرتب به بچه بدن ... ( این خیلی خیلی توصیه میشه )

سیر ... براشون عالیه ...

صبح ناشتا چند تا انجیر خشک و 7 تا گردو بخورن در طول روز ...

اگر دکتر قرص دادن و تشخیص دادن انگله قرص رو هم مصرف کنن اگر نه اینارو رعایت کنن حتما...

ماست چای هله هوله به این بچه ندن ...

http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=7352&postID=4834625#4834625

در مورد سودا و مصلح غذاها زیاد گفتم ...

موفق و موید باشید ...

سلام هستی خانم گل

شما بالاخره باید یه فعالیتی داشته باشی ... تعجب میکنم میگی یوگا مشکل زا شده برات !!!

همیوپاتی برای شما عالیه اگر واقعا دکتر حاذق و دلسوزی پیدا کنی ... چون مثل شمشیر دو لبه ست ... اگر دکترت خوب باشه عالی جواب میده مخصوصا در مواردی مثل شما که مشکلت روحیه تا جسمی ... ولی اگر دکترت خوب نباشه اثرات منفیش خیلی بیشتره ....

خواهشا در مورد دکتر همیوپاتیست خودت خیلی تحقیق کن ....

در مورد جوش هات .... این نوع جوشی که میگی بر اثر گرمیه .... و البته در موردی مثل شما نشونه ی خوبیه ....

میتونی با مصرف عرق رازیانه جوشهاتو کمتر کنی بعلاوه اینکه گرم هم هست و روی تخمدانهات اثر مطلوبی میزاره ...

جوشونده ی اعصاب رو حتما هر روز مصرف کن : اقلا اینو حتما مصرف کن : گل گاوزبون + سنبل الطیب + لیموعمانی

من بیشتر شمارو سوداوی میدونم تا بلغمی ... نمیدونم حدسم تا چه درسته ... البته طبع پایه تون رو نمیدونم ولی غلبه ی سودا در مغز شما به خصوص بیشتر بنظر میاد ....

حجامت هاتو ادامه بده ....

و واسه تیروئیدت حتما نسخه ای بهت دادم رو انجام بده خیلی ها جواب گرفتن خیلی سریع ...

نمک دریا مصرف کن ... و تو خونه نشین ... حتما یه فعالیتی داشته باش ...

مرسی که برام دعا کردی ... من هم از ته دل برات دعا میکنم که شفا پیدا کنی .....

بیماری که بعد از 4 سال عارض شده توقع نداشته باش که یه دفعه خوب بشه ... آرام آرام باید ریشه کنش کنی ... تو میتونی عزیزم .... خدا رو داری ... توسل کن ...

و امیدوار باش

بوووووووووووس
2706