2726
عنوان

مزاج شناسی و گیاه درمانی

| مشاهده متن کامل بحث + 692307 بازدید | 1854 پست
دوست جونم حسنا خانم برای غر زدن هم دوایی چیزی هست تجویز کنی برامون؟
بهت افتخار می کنیم:)

:)) دوست داری همش حرف بزنی و خودتو تخلیه کنی آره ؟؟؟

برو یوگا ببینم دیگه غری میمونه که بزنی یا نه :)))
افسوس روزی خواهد آمد که بی دینی، نمادروشن فکری است!(دکتر علی شریعتی )

من کم کاری تیروئید دارم و تخمدان هام هم پلی کیستیک بودند البته قبل زایمان ...حین بارداری هم یه کیست بزرگ داشتم که بعد از زایمانم که الان تقریبا دو سال ازش میگذره دیگه نداشتم ولی بدنم مستعد تولیده کیسته....پریودم هم نامنظمه و شااااید هر دو ماه یکبار پریود بشم و این خیلی آزارم میده ...در ضمن دو ماه دیگه ایشالا میخوام اقدام کنم برای بارداری.....راستش من درمان تمام مشکلاتمو تو تک تک صفحه ها پیدا کردم اما این که چطوری همه اینا رو با هم انجام بدم رو نمیدونم....ضمن اینکه نمیدونم درمان اینا با هم مشکلی ایجاد نمیکنه...یه چیز دیگه ...میل زیاد به شیرینی جات رو با چی کنترل کنم؟؟؟.....راستی من بچه اولم دختر هست و با چندین ماه صبر و استرس وآخرش بیخیالی ! باردار شدم....تنبلی تخمدان هم دارم......کلا یه جای سالم ندارم...هههههه

درمان تیروئید رو که شامل cheshom عرق تره تیزک و نمک دریا هست همراه با قرص تیروئید انجام بده ...

برای مشکل پریودیت حالا که خوندی و آشنایی داری به نحوه ی درمانت ، رازیانه و گل همیشه بهار و فراسیون رو انجام بده ...

در ضمن ترشی و شیرینی قنادی و چای و ماست نخور ....

بادکش خورشیدی رو یاد دادم انجام بده واسه رحمت

حجامت رو فراموش نکن

عسل و سیاهدونه و چهارمغز و زنجبیل برات خوبه

مشک تو حل شدنیه نگران نباش و فقط رعایت کن

برای شیرینی .... عزیزم فقط و فقط عادته ... شما یه مدت بدنتو از عادت در بیار و بهش توجه نکن ....

وقتیم دلت شدید هوس شیرینی کرد خرما و توت خشک و انجیر و موز بخور .... نه تنها مشکلی ایجاد نمیکنه بلکه بسیار هم برات مفیده ...

ممکنه اوایل حالت ضعف بهت دست بده چون متاسفانه نشاسته و شکر یک ماده ی اعتیاد آوره که ترکش سخته ... ولی خواهشا طاقت بیار ...

تو تاپیک مجمع گیاهخواران که مال خودمه و بالاتر لینکشو گذاشتم بیا و ببین چه غذاهایی میخوریم ...

موفق باشی عزیزم

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

به من فعلاً همون نسخه تقویت تخمدان و رحم بده بعد از دو سه ماه که اینارو خوردم بعد میرم واسه اقدام و اون موقع

نسخه پسر زایی رو اجرا میکنم. خوبه؟؟ :))

البته خیلی ها رو از اینجا کپی کردم پرینت گرفتم. حالا میخوام بدونم پیاز درمانی هم خوبه یا نه؟ و استفاده اش تداخلی

با این داروهایی که من از اینجا کپی کردم نداره.

آره عزیم این بهتره

پیازدرمانی معده ی قوی میخواد .. اگر میتونی انجامش بدی بده ... ولی بنظرم درمانهای زیادی وجود داره ...

تداخلی به داروها نداره نه

1)من بعد از اولین باری که صورتمو بند انداختم جوشهای شدیدی صورتم زد.که جاش مونده.و هنوزم میزنه.چی کار کنم که از شر خود جوش و جاهاش رها شم. بخدا تو این چند سال باعث شده اعتماد به نفسمو از دست بدم.من که از آمپول خیلی میترسم صورتمو حجامت کردم.هر کاری میکنم که خوب بشه.هیچ مشکلی هم ندارم.

//////////// سلام عزیزم ... چشم همرو یکی یکی جواب میدم .... اگر در اثر بند انداختن جوش زدی باید پس از مدتی بره ... مشخصه که علت اصلیش چیز دیگه ایه .... مشکلات هورمونی میتونه از علتاش باشه .... شما عرق رازیانه مصرف کن و به صورتتم بزن .... نتیجه رو بهم بگو ... روزی دو استکان بخور ....

2)الان سه سال و نیمه که ازدواج کردم بعد از دوسال اقدام چند ماه پیش باردار شدم که متاسفانه در هفته 6 سقط کردم
الن دوباره اقدام کردم که بینتیجه بوده و دکتر برای ماه آینده آی یو آی درنظر گرفته از لحاظ تخمدان مشکلی ندارم فقط لوله سمت راستم بسته است.شوهرم هم مشکلی ندارد.به نظر شما چه کار کنم؟و اینکه چه بکنم که دیگر دچار سقط نشوم.
//////////همون رازیانه که گفتم خیلی موثره ... در کنارش عسل + سیاهدونه ی نیم کوب شده هم بخور .... تا بدنت گرم شه و استعاداد باروریت بالا بره ...

3)خوردن داروهای شیمیایی با گیاهی مشکلی نداره؟مثلا من قرص جینسینگ را با اسید فولیک و هماتنیک میخورم؟
4)راهکارهایی که بابت جوش صورتم میدهید تا چند وقت درمان میشود و برای من که در حال اقدام به بارداری هستم مشکل ساز نیست؟ //////////// اینا با هم تناقضی نداره .... برای کم خونیت از روزی 50 گرم پسته ی خام + عسل + آب استفاده کن .. و حتما حتما روزی سه تا خرما بخور .... چهارمغز رو کلا فراموش نکن .... و ترشی و ماست و چای و شیرینی قنادی نخور تا رودت مواد رو به خوبی جذب کنه اینها از جذب مواد جلوگیری میکنه ...

5)داروهای شما را با داروهای دکتر معالجم مصرف کنم یا اینکه یکی را باید مصرف کنم؟ ////////// مصرف کن طوری نیست ...
6)من کم خونی(فقر آهن) دارم و زود هم جوش میارم و اکثر اوقات هم سردیم میشه برای رفع اینها چه بکنم؟ //////////// بالاتر گفتم ... سردی نخور و اگرم میخوری به میوه و سبزیجات کفایت کن و گوشت قرمز رو سعی کن قطع کنی ... بهترین گوشت برای تو بوقلمون و میگو هست ....

7)شنیدم یکی از علل سقط یا ناباروری به علت پایین بودن دمای رحم است درسته؟
//////////// بله گرمی زیاد وسردی زیاد هر دوشون مانع باروری سالم میشه ...

واژینال عسل طبیعی حداقل هفت شب با اپلیکاتور خیلی موثره ...

2728
حسنا جونم سلام ا ز روز چندم پری باید رازیانه خوردممنونم میشم جواب بدین

از بعد از پاک شدن تا قبل از پریود شدن میشه خورد .... تو پریودی در بعضی ها توصیه نمیشه ...
حسنا جون ماها که بلغمی هستیم بعد نزدیکی رحمو با آب گرم بشوریم یا سرد من رازیانه رو از روز اول شروی کردم مشکل برام پیش میاد

بعد از نزدیکی اگر میخواید باردار شی یه نیم ساعتی پاتونو بالا بگیرید و یه چیزی بزارید زیر کمر تا اسپرم به راحتی برسه به رحم .... و بعدش که میخواید خودتونو بشورید با آب ولرم بشورید برای همه همین توصیه میشه
مشکلات مستمر من یکی حساسیت فصلی هست که اوایل بهار و پاییز خیلی اذیتم میکنه و یکی هم مشکل لنفاتیک رگهای پام هست که همیشه به خاطرش جوراب واریس میپوشم و قرصهای رقیق کننده و دی اورتیک مصرف میکنم
ممکنه کمکم کنی عزیزم؟

حساسیت فصلی میتونه از غلبه ی بلغم و عفونت های مونده ی قبلا باشه .... که مصرف جوشونده ی زنجبیل تازه با عسل مفیده ... و همچنین ورزش هایی مثل یوگا که باعث تخلیه ی هوای فاسد و مونده ی ریه ها میشه ....

برای پات ... گوشت زیاد مصرف میکنید ؟؟ ماست ترشی چای ؟ اینارو رعایت کن و قطعشون کن ....

اسید بدنت بالاست ....

کتاب معرفی میکنم بخون حتما ....

بیماری های مفصلی از ماشاالله فرخنده از انتشارات نواندیش ....

و پاهاتو مرتب با روغن کنجد مالش بده ....

سیاهدونه ی کوبیده شده + عسل روزی دو سه قاشق چای خوری مصرف کن

مورد زیاده برای گفتن ....

حجامت کن هرزگاهی ...

بنظر من غلبه ی بلغم داری ...

اکثرا این روزا همینطورین .. سودا و بلغم غلبه کرده بهشون ...

بلغم:

-مهمترین دلیل کسالت صبح همان افزایش بلغم ( رطوبت ) در بدن است که بارها بارها در موردش توضیح داده شده . این افراد نه تنها در صبح احساس خستگی میکنند بلکه حالتی مثل کوفتگی و کوبیدگی اعضاء و ماهیچه های بدن نیز دارند. آدمهای بلغمی در صبح و آخر شب خیلی کسل هستند با اینکه اصولا زود برای خوابیدن به رختخواب میروند ولی از آن طرف صبح هم دیر بیدار میشوند . گاهی در طول شب آب دهنشان روی بالش میریزد. در موارد شدیدتر دست و پادرد و معده درد هم به آنها عارض میشود. اصطلاحا می گویند کمی که از صبح میگذرد یخ این افراد باز میشود. این جور آدمها در مناطق مرطوب مثل شمال ایران خیلی مشکلشان بدتر میشود. حالا راه درمان این افراد:
1- خوردن دم کرده زنجبیل هر روز
2- پرهیز از مواد غذایی مرطوب مثل : خیار-کاهو - بیشتر غذاهای دریایی - هندوانه - کدو حلوایی - گوجه فرنگی - آلو بخارا - کیوی- شیر گاو ( شیر شتر برای این افراد خوب است ) - ماست - دوغ
3- استفاده دائم از : عسل - دارچین - زنجبیل - خرما - گردو - زعفران - جین سینگ ( خصوصا این مواد بهتر است در شب استفاده شود )
4- بهره گرفتن از نور خورشید ( آفتاب گرفتن )
5- افراد مذکور بهتره در طول روز نخوابند
- اگر کسالت صبحگاهی همراه با تلخی و خشکی دهان باشد این نشانه افزایش صفرا است که این افراد معمولا علاوه بر کسالت دلشوره هم دارند

- دلیل دیگر کسالت صبحگاهی میتواند اختلال هورمونی خصوصا اختلال غده تیروئید در بدن باشد که در این صورت حتما باید اسکن انجام شود . چند تا از علائم کم کاری یا پر کاری تیرویید از این قرار است:
1- گودی و کبودی غیر عادی دور چشم
2-بیرون زدگی چشم
3- برجستگی گردن در ناحیه قرار گرفتن غده تیرئید
4-عصبانیت دائم و از کوره در رفتن بی دلیل
5-لرزش بدن خصوصا دست در زمان عصبانیت
6-بی قراری و اضطراب
7- پریدن لقمه یا حتی آب و یا آب دهان در گلو به شکل مکرر
8-لاغری یا چاقی ناگهانی بدون تغییر رژیم غذایی
- دلیل دیگر کسل بودن در صبح شوک عصبی یا یک ناراحتی عمیق است و این عکس العمل بدن در واقع شروع یک افسردگی است.

از نشانه های غلبه بلغم :

همین پیسی که گفتین ... درد کمر و درد شانه ها و بین کتفها ... اسپاسم ماهیچه ای ... موهاشون زود سفید میشه ... سردی دست و پا دارن ... آروغ های ترش میزنن ... غذا زیاد در معدشون توقف میکنه .... دیر هضم میکنه معدشون ... خواب آلودگی ... آب دهانشون زیاد میریزه ... آب بینی شون رقیقه .... مغزشون سردوتر میشه .... منگی و گیجی دارن ... فراموش کاری دارن ... کندذهن میشن ... کم حواس میشن .... دفع ادرار زیاد دارن .... سستی و بی حالی ... ادرار رو با فشار زیاد دفع میکنن ... ریزش مو دارن ... در دمعده و قولنج میاد سراغشون .... پادرد میگیرن ... زانو درد میگیرن ... دچار لغوه و یا پارکینسون میشن .... نفرس و تنگی نفس و تپش قلب بخصوص وقتی از خواب بیدار میشن .... سرفه زیاد .... ضعف مثانه ... لک داخل چشم ...

بذرهای ملین :

ذرهای ملین عبارتند از: خاکشیر، بارهنگ، اسفرزه، تخم ریحان، تخم مروبالنگو و تخم شربتی.

طریقه استفاده از بذرها: خاکشیر و بارهنگ را به نسبت مساوی مخلوط کرده و ریگ شور کنید، و پس از یک جوش خوردن و خنک شدن استفاده کنید.

توجه:اگر خاکشیر و بارهنگ را بجوشانید، یبوست را نیز برطرف می کند؛ در غیر این صورت اگر یخ مال شود، برای بند آمدن اسهال مفید است! بقیه بذرها را حتما بعد از لعاب دادن مصرف کنید. از سایر بذرها می توانید به مقدار 2 قاشق مرباخوری از یک نوع و یا مجموعه ای از آنها به یک لیوان آب جوش اضافه کرده و هم بزنید و بعد از لعاب دادن مصرف نمایید( صبح ناشتا و شب هنگام خواب). مفدار مصرف مخلوط خاکشیر و بارهنگ شسه شده یک چهارم لیوان بعد از لعاب دادن و دو مرتبه در روز است.

خواص بذر های ملین: خواص بذرهای ملین عبارت از یبوست مزاج و جلوگیری از توقف بیش از حد مواد غذایی در روده است. این بذرها همچنین باعث دفع سموم از بدن، و در نهایت پاک سازی آن از آلودگی ها است و همانگونه که قبلا اشاره شد، موجب سبکی جسم، آرامش خیال، لاغری و تناسب اندام و فعال کردن سیستم گوارش می گردد.
نمونه ای از مزاج های مختلف

در مورد مزاجها پرسیده بودی.........
اولا اینکه میگویی ما هر مزاجی را میخونیم میبینیم به هر چهار تا میخوریم کاملا درسته چون انسان سالم هر چهار تا را با هم داره وقتی که اوضاع جسمی یا روحی به هم میریزه یا بیماری غالب میشود یک مزاج ظاهر میشود
ثانیا هر انسانی با یک مزاج پایه متولد میشود که در زمان بیماری یا کهولت باید با اون مزاج پایه درگیر بشود و دست و پنجه نرم کند
ثالثا مزاج پایه یک آدم سالم را بیشتر از روی خلق و خو اش تعیین میکنند نه از روی چیزهای دیگه
مثلا یک انسان فعال و بجوش و در حال حرکت نمیتوند بلغمی باشد هر چند که به دلیل شرایط مجبور باشه کارهای زیادی را انجام بده و به احتمال خیلی بیشتر سودایی هم نمیتونه باشه پس یا دموی است یا صفراوی
یک آدم پر خور معمولا نمیتوند صفراوی باشد
یک آدم افسرده نمیتونه دموی باشه
یک آدم لجباز نمیتونه بلغمی باشه
یک آدم تخیلی و رویایی معمولا یا سودایی است یا صفراوی
یک آدم خندان نمیتونه سودایی باشد
ما هر کدوممون یه مزاج پایه داریم که باهاش متولد شدیم و این برامون طبیعیه نه بیماری....اما گاهی دچار یه مزاج عارضی میشیم که حالا اون میشه بیماری...

از مزاج صفراوی شروع میکنم

یعنی شخصی که با مزاج پایه صفرا متولد شده
آثار کواکب و سیارات و ستارگان و مزاج والدین و خیلی چیزهای دیگه دست به دست هم دادن تا یه کودک صفراوی متولد بشه
البته تشخیص مزاج در کودکی و طفولیت کار متخصصای طب سنتی هست
الان ویژگیهای فرد بزرگسال صفراوی رو تشریح میکنیم:
صفرا مثل آتش هست
شخص صفراوی یعنی شخصی که عنصر آتش از ارکان اربعه در وجودش از بقیه عناصر آب و خاک و هوا؛بیشتر هست ...
{ جنّ مطلقا از عنصر آتش ساخته شده...}...زنبور هم از جنس صفراست...
بگردید دنبال ویژگیهای آتش:
زود گـُــر میگیره و راحت هم خاموش میشه
آدمهای صفراوی زود قاط میزنن و خیلی سریع هم پشیمون میشن ...
اگر موقع عصبانیتشون یه پارچ آب یخ بریزید روی سرشون خیلی سریعتر خاموش و آروم میشن
دیدین بعضی آدما بداخلاقی میکنن ولی توی دلشون هیچی نیست؟زود هم آروم میشن انگار نه انگار همین چند لحظه قبل عصبانی و برافروخته بودن..پیله نمیکنن..لجباز نیستن...

آتش و حرارت همیشه به سمت بالا حرکت میکنه مثل صفرا! پس هیچ وقت رسوب نداره
یعنی آدم صفراوی هیچوقت کینه به دل نمیگیره ...بدیهای دیگران رو زود فراموش میکنه.

یه بار خواستم مزاج یکی از همکاران رو تشخیص بدم ازش پرسیدم زود عصبانی میشی؟گفت خیلی زود! گفتم: زود هم پشیمون میشی ؟..گفت: مثل سگ!!!.. :D

صفرا باعث تیزی و حدت در جریان خون میشه ...خون در مغز این افراد فرز تر جریان داره پس مطالب رو زود میگیرن!!حافظه خوبی دارن ...حدت ذهن دارن..حاضر جواب و پر حرف هستن همیشه جواب توی آستین دارن .... کم نمیارن
اکثرا بسیار سریع و مثل فشفشه حرف میزنن ..یه دوست صفراوی دارم که از بس سریع حرف میزنه همیشه حرف " دال" رو جا میزاره....الفبا به گرد پای صحبتاش نمیرسن ...
*
هنوز سوال از دهنت در نیومده جوابت رو میدن

اعتماد به نفس و جسارت بالایی دارن که البته شدت و ضعف داره
یعنی ادمهای صفراوی یه قالب و تابلوی مشابه هم دارن با یه طیف وسیع ....
گاهی پر انرژی و پر تحرک هستن گاهی بی رمق و خسته
گاهی میل جنسی بالایی دارن و گاهی کم

اصلا تحمل ریاست دیگران رو ندارن!!!از انتقاد خوشش نمیاد...
خوابشان کم است ...
ما یه استاد صفراوی داشتیم که شبی 2 ساعت می خوابید البته احساس خستگی هم نمیکرد...
بد ترین فصل براشون تابستونه حسابی کلافه هستن و گرمایی

صفرا داغه مثل آتش پس حرارتش چربیهای بدن رو میسوزونه
پس آدم صفراوی لاغر هست و از اون ادمهایی هستش که هر چی میخوره بازم شکمش به پشت کمرش چسبیده و عمری در حسرت چاق شدن میسوزه...

مثالش همین ادمایی که همش دنبال رژیم چاقی میگردن هر چی هم میخورن چاق نمیشن...

قیافه آدمهای صفراوی:

اکثرا صورتهای کشیده ای دارن با بینی و یا دهان بزرگ!!یا هردو بزرگه یا یکیشون...
چون صفرا از عنصر آتشه و باید از یه راهی خارج بشه تا نسوزیم!! راه خروجش هم بینی و دهان هست ...حالا یه دختر صفراوی دماغشو عمل کنه در واقع سیستم تهویه حرارت بدنشون رو دستکاری کرده....

ممکنه بر حسب شدت حرارت چشمای ریزی داشته باشن
بدنشون لاغر و رگهای پشت دستشون برجسته و مشخصه
سرشون بزرگه!! (کله گُنده)!!...

مردان صفراوی در قسمت جلوی سر کچل میشن ...
در دوران بلوغ قسمت پیشانی و گونه ها جوش میزنه و چانه از جوش در امانه
چون صفرا از حرارته و تا میتونه میره بالا پس زیاد به چونه کار نداره
چون حرارت دارن ،فولیکولهای مو در بدنشون میسوزه و بدنشون مثل آدمهای دموی مزاج پرمو و پشمالو نیست...چندان چهار شونه هم نیستن
قفسه سینه باریک و قد و بالای لاغر و کشیده دارن
رنگ پوست متمایل به زرد است و حالت سبزه و گندمگون ندارن
موی سر افراد صفراوی لخت و صاف نمیشه اکثر خشکه و فر داره
خوب!!
حالا یه بار دیگه ویژگیهای ظاهری افراد صفراوی رو مرور کنید و قیافه آقای احمدی نژاد و علیرضا خمسه رو تجسم کنید ...این دو نفر نمونه بارز مزاج صفراوی هستن
خاله شادونه!!که برنامه کودک اجرا میکنه هم کاملا چهره افراد صفراوی مزاج رو داره!!. ..ببخشید دیگه مجبوریم از کسایی مثال بزنیم که همه دیده باشن

توی درمانگاه دو تا همکار صفراوی دارم: دقیقا صورت کشیده چهره متمایل به زرد لاغر با بینی بزرگ و دهان گشاد!! یکیشون وقتی میخنده نیشش تا بناگوش باز میشه اینجوری: هردو پر حرف ...و خیلی هم سریع و تند و فرز صحبت میکنن پر کار و پر انرژی...
یکیشون عین فشفشه راه میره
یه بار صفرای هردوشون همزمان زد بالا ...قاط زدن اساسی و حسابی دعواشون شد ...دو دقیقه بعد آروم شدن انگار نه انگار....

میزان بزرگی دهان و بینی رو نسبت به فرد ی با مزاج معتدل می سنجیم علی الخصوص اگر خانم باشن و انتظار نمیره یه خانم صفراوی دهان و بینی آنچنان بزرگی داشته باشه....به هر حال یه بزرگی در دهان یا بینی هست البته بستگی به شدت حرارت و صفرا داره
من خودم امروز جایی یه خانم صفراوی دیدم با بینی متوسط و دهانی نسبتا بزرگ که البته بزرگیش به چشم نمیاد...رگهای پشت دستش برجسته بود و توی این سرما
بی جوراب و با کفش تابستونی می گشت!!!..صورتش هم کشیده بود و ته رنگ چهره اش زرد...صدای کلفتی داشت و بلند صحبت می کرد...
از طرفی بعید است شخص صفراوی مزاج، لب و دهان غنچه ای و بینی نهفته و ریز مثل ژاپنی ها داشته باشه...این رو به خاطر داشته باشید..(ممکنه طرف سرش یه مزاج مثل بلغمی داشته و تنش صفراوی و فرز و گرمایی است!!)
یا در تشخیص اشتباه کردید یا در سنجیدن میزان بزرگی دهان و بینی دچار خطای دید شدین....
از طرفی امروز بر خلاف قدیم اکثر مردم مزاج ترکیبی دارن یعنی سرشون یه مزاج و تنشون یه مزاج دیگه داره مثلا سر دموی مزاج و تن بلغمی.

هر چیزی که فکرش رو بکنید دارای مزاج هست فقط انسان و غذا مزاج ندارن
مثلا مزاج خواب ، سرد و تر است
مزاج خشم،گرم و خشک است....و خلاصه نوع فرهنگ و میزان ایمان و نحوه تربیت و تک تک افراد خانواده ووووووووو همگی در میزان بروز شدت صفراوی بودن فرد موثر هستن...چون همگی مزاج دارن ..
سن ،فصل سال ،ساعات روز همگی مزاج دارن که کم کم بهش می پردازیم
فکر نکنید واقعا همه افراد صفراوی یه میزان گستاخ هستن و زود جوش میارن..شدت ها متفاوته و همه متاثر از نوع تربیت فرد و خیلی چیزای دیگه هم هست اینهایی که میگم یه تابلوی کلی از وجه اشتراکات افراد صفراویست میزان کشیدگی صورت متفاوته میزان درشتی بینی و دهان متفاوته
بالاخره همه صفراوی ها که به یه میزان حرارت ندارن...

اینکه شخصی از هر مزاجی چیزی رو به یاد گار برده امکان نداره حداکثر دو خلط از اخلاط چهار گانه در بدن غلبه دارن بقیه ش مربوط میشه به میزان تمرین ها و عادات خود فرد در بروز و غلبه یا سرکوب خلق و خوی متناسب با آن مزاج...
بحث تربیت هم مفصله که در پایان بهش می پردازیم ....ملا ک های تشخیص رو هم داریم کم کم بهش می پردازیم..
زیاد عجله نداشته باشید

آدمهای صفراوی مزاج در نیمه ماه قمری وقتی قرص ماه کامل است دچار جوش و خروش بیشتری میشوند و احتمال اینکه برخوردها و رفتارهای گزنده ای نسبت به دیگران داشته باشند بالا تر است..

همونطور که جاذبه ماه باعث جزر و مد آب دریاهاست ،جزر و مد در بدن گرم مزاجان هم اتفاق میفته یعنی صفراوی ها و دَمَوی ها...

مثلا ممکنه در نیمه ماه قمری فرد صفراوی دچار عصبانیت های زودرس شده برخوردهای تند و شتاب زده ای نسبت به دیگران داشته باشد و قضاوت ها و برداشتهای نادرست که البته چون هیچ خودخوری ای ندارند و اکثرا افراد بی پرده و جسوری هستند ممکنه بسته به شرایط و نوع تربیت و هزار فاکتور موثر دیگه؛قضاوتهای نادرست نسبت به شخص مقابل رو به زبان بیارن و باعث دلخوری بشوند...
حتی ممکنه این اشخاص در نیمه ماه قمری اوضاع یک سایت رو به هم بریزند اما کم کم از 17 ماه قمری به بعد آرام میشن و به گوشه ای می خزند و ارسالهای عادی رو از سر میکیرند...و نسبت به خیلی چیزها بی تفاوت تر میشن
ممکنه دست به ارسالهای دور از تامل بزنند که بعد از چند رو ز خودشان واقعا پشیمون می شن.....نمونه اش رو بارها با هم در این سایت شاهد بودیم..
اصولا صفراوی ها عجول هستند و بعضا با شتاب تصمیم میگیرند
هر گز گرم مزاجان صفراوی کار امروز رو به فردا نمی اندازند ..تاخیر و شک و دودلی در اجرای تصمیم ها ندارند...
باز هم بسته به نوع تربیت و شرایط زندگی!!صفراوی ها میتونند فرماندهان و مدیران جسوری باشند

مزاج صفراوی رو اگر در جهت مثبت رشد بدی انسانهای فوق العاده و شجاع و سالمی میشن !!

مثال:
یه خانم 24 ساله مهندس کامپیوتر از دانشگاه آزاد خیلی فرز و زبل و باهوش و معروف به پرحرفی!!....قد کشیده صورت کشیده دهان در حالت خندیدن بیخ تا بیخ باز میشه...بینی هم کمی بزرگتر از بقیه خواهر ها و مادرش....
سر سفره شام یه شب تابستانی جایی مهمونی هستن
تلفن به صدا در میاد و خبر قبولیه یکی از اقوام در دانشگاه آزاد ابلاغ میشه!!
یکی از حضار میگه:ولش بابا مدرک دانشگاه آزاد که به درد نمیخوره...
هنوز حرف از دهن این پیر مرد 70 ساله( که منظوری هم نداشت) در نیومده بود که این خانم قاطی کرد....تند تند شروع کرد به دفاع از مدرک دانشگاه آزاد و بدون در نظر گرفتن شان و سن و سال طرف مقابل کلی حرف زد آخرش هم زد زیر گریه!که مردم نمیفهمن ما هم زحمت کشیدیم و از این حرفها
همه ساکت بودن کسی جرات حرف زدن نداشت چون سابقا به تجربه ثابت شده این وقتا باید سکوت کرد!!!وگرنه طرف بیشتر قاطی میکنه و ممکنه فحش هم بده...
این ویژگی افراد صفراویست که بسته به نوع تربیت و فرهنگ و ظرفیت وجغرافیای محل زندگی و...با گستاخی و بدون در نظر گرفتن شان طرف صحبت میکنن...اتفاقا این خانم در خانواده ای رشد کرده بود که کسی یه بار هم بهش نگفت بالای چشمت ابروست....پس گستاخی و به قولی زبون درازی!!در این شخص بیشتر نمود پیدا کرده...
تا اینجا باید متوجه شده باشید که همه صفراویها به یه اندازه صفاتشون نمود پیدا نمیکنه
اتفاقا چند دقیقه بعد این خانم آروم گرفت انگار نه انگار اتفاقی افتاده...میگفت و میخندید!!!!!..........

سن صفراوی+فصل تابستان+مزاج پایه صفرا+عدم یادگیری در کنترل خشم های آنی در خانواده !!!= گستاخی های دور از شان
بدیه قضیه اینه که این افراد راحت و بی پرده حرفشون رو میزنند و خودشون رو خالی میکنند بدون در نظر گرفتن مزاج و روحیه شخص مقابل ...خصوصا اگه شخص مقابل یه آدم سودایی مزاج باشه
2706