2737
2734
عنوان

مزاج شناسی و گیاه درمانی

| مشاهده متن کامل بحث + 692360 بازدید | 1854 پست
من باردارم اوایل بارداری برای حالت تهوع کلی منو راهنمایی کردی الان وسط ماه 7 هستم 11 کیلو چاق شدم حداکثر من اچازه دارم 12 تا 13 کیلو وزن اضافه کنم به نظرت چی کار کنم اشتهام به نشاسته زیاده
در ضمن چه توصیه های دیگه ای برای من داری تا نی نی سالم به دنیا بیارم انشالله
مرسی خدا خیرت بده

سلام عزیزم

خب باید جلوی خودتو بگیری تا دیدی بیخودی داری هوس چیزی میکنی فوری میوه بخور ... سیب بخور هویج بخور ... کاهو و شیره بخور ...

راهی نداری خب ... نشاسته که خیلی خاصیت غذایی خوبی نداره که عزیزم ....

خرما بخور . کشمش بخور . انجیر بخور .

خلاصه باید جلوی خوذتو بگیری عزیز دلم
افسوس روزی خواهد آمد که بی دینی، نمادروشن فکری است!(دکتر علی شریعتی )

چندتا سوال دارم: 1.چای ترش چیه؟ مارکش چیه؟ از کجا باید بگیرم؟ ///////////// چای ترش تو عطاری هست همون چای مکه ست ...

2.زرشک ابی با زرشک پلویی فکر کنم فرق داره.درسته؟ //////////// بری عطاری بهت میده ...

3.زیره سبز یا سیاه؟ پودرش یا نکوبیده؟ //////////// زیره ی سیاه .... فرقی نمیکنه ...

4.شنبلیله تازه باشه یا خشک؟ ////////// خشک و تازش فرقی نمیکنه ... اگه میتونید تازه ... اگرم نه خشک

5.گل همیشه بهاررو عطاری ها دارند؟ /////////////بله عزیزم ...

6.اینارو که باهم قاطی کردم چندقاشق غذاخوری ازش رو با چه قدر اب بجوشونم و چند دقیقه؟ //////////// مثلا یه قاشق غذاخوری پر رو با مثلا دو سه لیوان آب بجوشونن .... یه 5 دقیقه ای بجوشه و بعد زیرشو کم کنید دم بکشه یه بیست دقیقه ای ....
7.روزی چند بار و هر بار چقدر ازش رو باید خورد؟ //////////// بستگی به طاقتشون داره .. برای کسی که فشارش ثابته و مشکلی نداره دو لیوان .. اگر نمیتونه یکی دو استکان در روز ...

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

1 ) چه چیزی شیر مادر را زیاد میکند. 2) من نفخ زیاد میکنم . و باعث میشه دخترم چهار ماهشه دل درد بشه چیکار کنم ؟

- برای نفخ معده ، یک قاشق چای خوری زنیان + زیره آسیاب شده را بعد از غذا بخورید و چیز شیرین حتی عسل هم نخورید زیرا بدتر میکند . ولی اگر چیز تلخ بخورید فورا" فروکش میکند . .

و عرق شیرین بیان + زنیان + آویشن

برای شیر مادر :

آب لیموی تازه
دوغ
سوپ جعفری
آب گوشت
شیر حیوان
سبزیجات
کاهو با سرکه
غازیانی
آبغوره
ماست شیرین
آب جوجه
آش عدس
آش رشته
آش کوشت
شنگه کوهی
آش سبزی

2 قاشق شاهدانه را با 2 سیر تخم خشخاش و 2 سیر کنجد بجوشون و همراه سیر گه گاهی بخور ...

کشک ساییده شده رو با آب ترب مخلوط کن بخور ...

عزیزم ...

شوید .... زیره ... سیاهدانه ... مالت ( که از جوی سبز گرفته میشه ... خود ماءالشعیر هم فوق العاده شیر رو زیاد میکنه )) ... ترهتیزک ... رازیانه ... همش محرک ترشح شیره ...

ازدیاد شیر مادر :

آبجو با گلاب ... (( خود آب جو هم عالیه ))

بزر خیار چنبر

مغز پخته حیوانات

شیر گاو یا شیر بز تازه

گوشت ماهی گوشت بزغاله و گوشت مرغ چاق

سوپ جو که با شیر پخته باشه

هویج کرفس

سوپ از آرد گندم با شنبلیله و رازیانه

آرد کنجد رو در شراب هالص خوب بهم بزن و حسابی چنگ بزن و همش بزن بهد ته نشینی که میمونه ازش اونو بمال
روی سینت ...

نخود رو تو آب خیس کن 24 ساعت بعد هرروز ناشتا آب نخود رو بخور خیلی در زیاد شدن شیر موثره ...

نخود رو در شیر خیس کن و با آب جو و همراه عسل و گلاب بخور ... ((‌خود نخودارو نخور میتونی باهاش غذا درست کنی بعدا ))

((چند تا نسحه با شرابه که چون جنبه درمانی داره مضر نیست اما من میگم تا اینا هست اونو انجام ندی بهتره پس نمینویسمشون))

روغن حیوانی مخصوصا روغن جیوانی گاو خیلی برات خوبه ....

سیاهدانه رو با عسل بخور ....

دارچین هم عالیه ...

خوردن خود پستان بز و گوسفند هم موثره ...

هر چیزی که دارای B1 , B2 , PP است عالیهههههههههههه ...

شقاقل + تخم شاهی + شکر + تخم ترب + آرد برنج + گل پنیرک + زیره سبز + تخم شوید

بکوبید و در آرد برنج حل کنید و همراه شکر بپزید تا به صورت حلوا شود .... روزی سه مرتیه به مقدار سه قاشق مرباخوری میل نمائید ...

برای دل درد نوزاد ... یه قطره هایی هست تو داروخونه که توش رازیانه هم هست برای نوزادان هست .... بری بهت میدن ... دل درد رو خوب میکنه .... واگر پیدا نکردی ... خودت یه قاشق چای خوری عرق رازیانه بریز تو دهنش ... آروم میشه ..

اینو یکی از مامانا برای نوزادش انجام میداد و نتیجه گرفته بود ...

.... آها راستی بچت نوزاد نیست ... پس بهش عرقشو بده طوری نیست ....

دل دردش اگر از یبوسته که انجیر بهش بده و شب بخیسون و آبشو مرتب در طول روز بهش بده بخوره ... روغن زیتون بده .... ترنجبین بده ... خوب میشه

من به دلیل پرولاکتین بالا و آنتی کوالانت بالا یه بار سقط داشتم در مورد پرولاکتین راه حل گیاهی آن را پیدا کردم و خوندم مرسی. ولی در مورد دوم دکتر بهم گفت که آنتی کوالانت یه چیزیه که باعث رسوب مواد یا خون (نمیدونم کدوم) در رگها میشه و مانع تشکیل جفته. آیا راه درمانی براش دارین؟

برای پرولاکتین فراسیون رو فراموش نکن ...

برای مشکلت ...

شما یه مدت گیاه خواری و تغذیه درمانی کنید ....

www.tebbeghorani.com

برو قسمت مقالات سایت خدادادی ... و مقاله ی غذاهای ممنوعه و کلا مقالاتشو بخون ....

درد بی درمان وجود ندارههههههههههه خیالت راحت

مگر اینکه ما بلد نباشیم

و کتاب بیماری هاسی مفصلی از ماشاالله فرخنده از انتشارات نو اندیش رو بگیر بخون

تا متوجه بشی که چقدر تغذیه ی ما بده که اینطوری دچار بیماری های بی نام و نشون میشیم....

ولی بدون که این مشکل حل شدنیه

بووووووووس

2731
آخ آخ تلما جون ...

چقدر ناراحت شدم وقتی خوندم خاطراتتو

چه بلایی به سرت آوردن واقعا

خب شما شروع کن صبحها گل همیشه بهار رو یک قاشق مربا خوریشو بریز تو یک لیوان آب جوشه جوش و درشو بزار تا یک ربع دم بکشه .... و بعد با عسل نوش جان کن ...

روغن زیتون بخور ... انجیر کشمش مویز چهارمغز .... اگر چلغوز یا چلغوزه گیر اوردی که بیشتر تو مشهد گیر میاد بگیر و هرزگاهی بخور ... عین تخمه ست ولی مغذی ...

سیاه دونه رو نیم کوب کن با عسل قاطی کن روزی دو سه قاشق چای خوری بخور

پسته رو مغز کن روزی 50 گرم با آب و عسل میکس کن بخور

موز بخور ... سعی کن ماست و ترشی و چایی نخوری ...

خرما روزی حتما 10 ، 12 تا بخور ... حتمااااااااااااا

کنجد بخور .. ارده بخور ...

و عرق رازیانه بگیر بخور ....

دارچین و زنجبیل رو فراموش نکن ....

فعلا اینارو انجام بده تا بدنت پاک شه ... سعی کن خوب بخوری و لی سالم بخوری ....

آب میوه های خونگی بخور ...

سایت خدادادی رو بالاتر گذاشتم ... مقالاتشو حتما بخور

واژینال عسل کن ... عسل طبیعی ها .... شب ها واژینال کن با اپلیکاتور .... و روزها خودتو تمیز کن

انشاالله که مشکلاتت حل میشه ... و به سلامتی میگذره این دوران

بووووووووووووس
من هم به کمکت نیاز پیدا کردم:
لطفا اگه میتونی کمکم کن مزاجم رو پیدا کنم و صفرا یا ... بودنم و سرد و یا ..
کلا بیشتر حالت عصبی دارم و تمایل زیاد به شیرینی خوردن از ترشی جاتم گریزانم و فشارم رو میاره پایین، ترشحات پشت حلقمم زیاده.
فکر میکنم کم کاری تیرویید هم آوردم و خوابم بشتبز از 8 ساعث میخوام مثلا 9-10 ساعت ممکنه چون خوب نمی خوابم .
تمایل به غذای نمکی هم دارم.
لطفا بهم بگو درمان زخم رحم با درمان گیاهی که گفتی حدودا چقدر طول میکشه و آیا این درمانی که گفتی با دراورهای شیمیایی و پماد مثل تریپل سولفا مشکل یا تضاد دارند با هم درمان کنم؟

بلغمی هستی جانم ....

شما گرمی بخور و شیرینی رو خرما و توت خشک و عسل بخور یعنی طبیعی بخور ... ماست و ترشی و چای برای شما بده و زنجبیل و دارچین بسیاااااااااااااااااار موافق طبع توئه .... حتما بخور

جوشونده ی زنجبیل تازه رو درست کن مرتب بخور

برای تیروئید هم نسخه ی تره تیزک و cheshom دادم .... عسل واژینال کن و همرو انجام بده ...

طول کشیدنش بستگی به بدن خودت داره ولی حداکثر سه ماهه خودشو نشون میده ...

با هم درمان رو انجام بده عیبی نداره

ضمنا برای تیروئیدت نمک دریا رو فراموش نکن ...

و دکتر برو ...

سلام حسنا خانم.دختر 1 ساله من 10 روزه که اسهال داره روزی 8 بار شکمش کار میکنه آبکی{ببخشید}ا
هر چیزی که خوبه بهش دادم .دکتر آزمایش داده که اون هم امروز جوابش رو گرفتم ولی تا جایی که میدونم مشکلی نداره...امروز سبز سبز کار کرد ..روزای قبل زرد رنگ بود..این اسهالش از 10 روز پیش شروع شد .جایی رفته بودیم واز دست کسی آلوچه گرفته وخورده البته از این آلوچه بهداشتی که بسته بندیه از همون موقع که خونه اومدم اسهال گرفت.میشه راهنمایی کنید

بهش آب سیب بده مرتب ... آب سیب زرد ... عرق نعناع بهش بده .... این اسهال اسهال خوبیه داره عفونت دفع میکنه .... آلوچه آلوده بوده .... مراقبش باشید بیشتر و بیشتر ...

نگران نباش بند میاد اسهالش

من یبوست گرفتم دخترم هم که 3 ماه و 13 روزشه و هر روز شکمش حداقل یه بار کار می کرد 3 روز یه بار با سختی کار می کنه ...لطفا راهنمایی کنید...ممنون

برای یبوست خیلی صحبت کردم

یکم برید عقب تر میبینید ....

برای بچه هم ترنجبین بدید .... روزی یک دو قاشق چای خوری ...

ترنجبین رو حل کنید تو آب و بهش بدید ...

برای خودت ، یکم قبل تر رو بخونی همه چیز دستت میاد

2738
من احساس می کنم دور سینه ام دوندون زده ای پرولا کتین م بالاست چه داروی گیاهی بخورم وچکار کنم اسپرم تو بدنم نمی ره

سلام عزیزم ... ببخشید که معطل شدی ... آخه به ترتیب جواب بدم بهتره

مطمئنی پرولاکتینت بالاست یا حدس میزنی ؟؟

بدن بلغمی و سرد اسیدش میره بالا و اینطوری میشه

مراقب خوراکت باش و ماست و ترشی و شیرینی غیرطبیعی و چای نخور

واژینال عسل کن ... حداقل هفت شب ...

ناشتا گل همیشه رو یه قاشق مربا خوریشو بریز تو یه لیوان آب جوشه جوش درشو بزار یک ربع بمونه با عسل بخور

عرق رازیانه بخور ...

بهارنارنج بخور

عسل روغن زیتون انجیر کشمش چهارمغز بخور

آب میوه بخور

گرمی بخور ... کنجد ارده خرما توت خشک حلواهای مختلفی که گذاشتم قبلا رو بخور

درست میشه ... نگران نباش

در مورد سویق مطلبتون را خوندم اتفاقا امروز هم سویق عدس درست کرده بودم آسیابش کردم و بو دادم اما نمی شد خالی بخوری باید چطور خورده بشه ( حلو یا کاچی هم میشه ؟)

بله با حلوا یا کاچی بخور ... خیلیم عالیه

اگر خاطرتون باشه مادرم شیمی درمانی میشد برای تومور تخمدان که البته کلا تخلیه رحم و تخمدان شدند.......

میخواستم بدونم باد کش براشون خوبه؟؟ جای تخمدانشون میشه بادکش کرد؟ یا خظرناکه؟ چه جاهایی براشون بادکش

خوبه؟؟بدنش همیشه کوفتس ////////////// عززیم خل از عوارضشه دیگه .... خب چرا وقتی تخلیه رحم و تخمدان شدن ، میخوای بادکش بندازی ..... ؟؟

بدتر از اوننننن انگار سموم داخل پاهاش مونده و ورم کرده وحس نداره . اصلا انگار پاش خون نداره:( راه میره پاهاشو میکشه زمین.... حتی الانم که 2 ماهه دارو نزده به خاطر افت پلاکت پاهاش بهتر نشده . چه باید کرد؟؟ بادکش هم خوبه برای پاهاش؟؟ /////// بله از عوارضشه اینم ...... باید آب و آب میوه ی خانگی انقدر بخورن که بدنشون یواش یواش تخلیه شه ....

عزیزم اصلا این دستگاههای بادکش خویه؟ یا همون روش سنتی؟؟اخه من از روش سنتیش میترسم:( و اینکه این پدهایی که برای دفع سموم بدن از پا هست خوبه؟؟؟؟؟؟؟ یا فقط تبلیغاته؟؟ //////////// این پدها رو من هنوز ازش گزارشی نشنیدم .... ولی تست کنید عیبی نداره ضرر نداره اقلا .... بادکش سنتی چرا میترسی ؟؟ پشتشونو چرب کن با روغن کنجد و بادکش بنداز ... ترس نداره کههههههههههههه

وای ببخششششششش انقدر سوال کردم:( خودم هم مفاصلم خیلی صدا میده یا زانوم انگار استخونش نبض د اره :(
همه اون چیزایی که گفتی ممنوعه قطع کردم به جز کاکاو:(بی صبرانه منتظرم.................تشکررررررررر

/////////////// مایع بین مفصلیت داره خشک میشه در اثر خوراک بد و فعالیت کم و یا نادرست ....

ورزش کن ... شنا یوگا ....

یه کتاب بهت معرفی میکنم بخون برای خودت و مادرت ...

بیماری های مفصلی .... از ماشاالله فرخنده ... انتشارات نواندیش

به مادرت جوشونده ی جو با پوست بده .... همون ماءالشعیر خانگی ... جوشونده ی پونه + آویشن بده ... جوشونده ی زنجبیل تازه بده ... خودتم بخور خوبه

بدنشونو با روغن کنجد ماساژ بدید ....

باید دفع شه آرام آرام ...

موفق باشید
من پلی کیستیکم 4ساله اقدام میکنم تخمکگذاری ندارم میخاستم در مورد ویتاگنوس یا اگنوگل بدونم که برام موثره یا نه؟

رازیانه فراسیون بومادران گل همیشه بهار ...

ویتاگنوس خوبه برات

طرز مصرف اون بالایی رو گفتم قبلا و برات عالیه

سردی نخور ... بلغمی شدی

واژینال عسل کن

ماست و ترشی و چای نخور

پسرم 6سالشه از موقع تولدش تاحالا همیشه بی اشتها بوده وهیچ وقت یادم نمیاد به غذایی میل داشته باشه خیلی خیلی هم لاغره طوری که نگاش میکنم دلم میگیره این کم اشتهایی داره رو قدش هم اثر میزاره تازگی براش آزمایش دادم خوشبختانه هیچ مشکلی نداره .توی مدرسه آرامه ولی توی خونه خیلی بیقراره طوری که همش درحال بالا وپایین پریدنه راه نمیره مثل گنجشک میپره حسنا جان خیلی ممنون میشم کمکم کنی.

عزیزم ... ببرش پیش مشاور .... و بهش چهار مغز به خصوص بادام زیاد بده ...

من حدس میزنم مشکلش یه چیز دیگست ...

حتما نتیجشو بهم بگو ..

ــــــــــــــــــــــــــــــ‌ درمان سینوزیت (بسیارمجرب)‌ ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

برای درمان قطعی سینوزیت دوروش بسیارمجرب خدمتتان ارائه می کنم تا برای همیشه ازشراین بیماری خلاص شوید.
نسخه اول:
گل بابونه+برگ اوکالیپتوس+برگ اسطوخودوس+آویشن شیرازی+سیاهدانه
به مقدارمساوی ازموادبالا گرفته همه را کوبیده وپودرکنید.حالا یک قاشق مرباخوری ازموادپودرشده فوق رادریک لیوان آبجوش ریخته ویک قاشق سرکه به آن اضافه نمایید.حالا این محلول رادریک ظرف دیگرریخته و3 تکه آجرآب ندیده تهیه کرده وبرروی خودملافه یاچادربکشیدطوری که ظرف زیرآن وروبروی شماباشد.حالا 3تیکه آجررابا کمک کس دیگری برروی آتش داغ کرده ویکی یکی درظرف گذاشته تا حرارت آجرها باعث عرق کردن وبخوردادن سینوسها شود.
بعدازحدودحداکثرنیمساعت سینوسهایتان کاملا بازمی شوند.حالا با یک دستمال پیشانی خودرامحکم ببندیدوسرتان را به طرف پایین نگه دارید.یااینکه درحالیکه سرتان پایین است تحرک نماییدمثلا جاروبزنیدیاورزش کنیدیااینکه مرتب سرخودرابه طرف پایین مرتباحرکت دهید.بعدازاین تحرک حس خواهیدکردکه چرکها ازبینی وحلق شما خارج می شوند.تا جایی که می توانیدفین کنیدوبینی خودراکاملا بشویید.نگذرایدچرکها واردمعده شما شوند.
برحسب تجارب انجام شده معمولاتا 3 روزاگراینکارراانجام دهیدخوب می شوید.ولی برحسب نیازمی توانیدبیشترهم انجام دهید.
نسخه دوم:
این نسخه هم ازمجربات بسیارعالی می باشد.
نصف استکان عرق نعناع خالص رابا یک قاشق مرباخوری عسل طبیعی مخلوط کرده ویک قطره بینی درست کنید.می توانیداین محلول رادرظرف خالی شده یک قطره پزشکی بریزید.یابرای ریختن این قطره دربینی ازقطره چکان استفاده کنید.
یک قاشق غذاخوری گل بابونه را به مدت 15 دقیقه جوشانده ومثل روش قبل خودرا بخوردهید.بعدازبخوردادن 5 قطره درهرسوراخ بینی رابافواصل یک دقیقه ای بریزید.به این شکل که ابتدا درسوراخ سمت راست بینی یک قطره ریخته ویک دقیقه صبرکنیدودوباره قطره دوم را بریزیدویک دقیقه صبرکنیدوهمینطورادا مه دهیدتا قطره پنج تمام شود.برای سمت چپ هم همینکاررابکنید.البته سینوسهایتان ممکن است دردناک شوندکه دراینحالت بایدفورا پیشانی راباروغن زیتون ماساژدهید.مطمئن باشیدباهرباراستفاده دردتان کمترمی شودوبالاخره قطع می شودوسینوسهایتان کاملا پاک می شوند.
نکته بسیارمهم:
درطول مدت درمان سنوزیت ازمصرف چایی وماست جدا خودداری نمایید.

از کتاب مجربات باقر

سرفه :

عرق چنار ... جوشونده ی پونه + آویشن همراه با غرغره قورت بدید .. عسل ... لیموترش + زنجبیل + آب + عسل

سلام زیبا جوووووووووووووووووووون

آفرینننننننننننننن بهت افتخار میکنم

باور کن هممون اگر همینطوری دست اطرافیانمون رو بگیریم همه چیز عالی میشهههههههههه

مشخصه سر حالی ... یعنی کاملا انرژیتو گرفتم از پستت ...

خیای خوشحالم برات ... و مشخصه که شدیدا عوض شدی ...

اونم چون خودت خواستی اینطوری شده

به این میگن روحیه ی قوی و عقل سالم و جسم سالم ...

والا ما خودمونم درس پس میدیم ... همش دروس و تجربیات دیگرانه ... من که یه بنده ی ناچیز حقیرم

خیلی برات خوشحال شدم باور کن که الان نصفه شبه چشام نورانی شد با خوندن پستت

بابت صلواتت خیلی خیلی مرسییییییییییییییی

امثال تو هستن که به من روحیه ی ادامه دادن میدن ... باور کن یک ساعت و خورده ایه نشستم یه ضرب دارم جواب دوستان گل رو میدم .... و اینو مدیون کسانی مثل تو هستم

برات آرزوی بهترینهااااااااااااااااااااا رو دارم عزیزم
2706