2410
2713
عنوان

مزاج شناسی و گیاه درمانی

| مشاهده متن کامل بحث + 692103 بازدید | 1854 پست
عزیزم من یکماه پای راستم یه احساس کوفتگی میکنه دردش توی قسمتای مختلف پام جا به جا میشه بعضی وقتا توی رونم هست بعضی وقتا پشت ساق پا بعضی وقتا هم توی مچ پام کف پاهام بعضی وقتا سرد سرد میشه دست راستم هم بی جون شده تمام آزمایشهارو هم انجام دادم تست رماتیسمم هم منفی شد تنها 50تا چربیم بالا بود همه چی نرمال بود یعنی من چم شده ؟

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

طبعم رونمیدونم چی هست تحمل گرما ی تابستون رو ندارم ولی چند بار هم برام پیش اومده که شبا کناردهنم آب اومده بیرون همیشگی نیست زبونم ترک داره روش انرژی خوبی دارم ورزش میکنم گوشت نمیخورم سنم 32 سال هست قدم162وزنم 60هست رگهای دستم برجسته هست معاشرتی وخونگرم هستم خوابم قبلا خوب بود الان شبا به علت اینکه دوتا پام درد میگیره خیلی بی خوا ب شدم تا نزدیکهای صبح بیدارم شبا باقرص خواب میخوابم بیا کمکم کن طبعم چیه ؟بیماری من چیه ؟متخصص مغز واعصاب رفتم متخصص روماتولوژی رفتم میگن چیزیت نیست پس من چم شده
حسنا جان سلام ... چند تا سوال دارم ببخشید که خیلی زیاده معذرت می خوام . خدا خیرت بده .می دونم سوالهام زیاده اما شرمنده ... دعا کن خدا شفام بدهاللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم -خدا کنه همیشه سالم باشی-
1- مخمر آبجو فرانسوی می خورم روزی یکی . مدتیه صورتم جوش می زنه در صورتی که جوشی نبودم بخاطر این مخمر نیست؟؟؟؟؟راستش اندکی ترسیدم . چون من کسی بودم که خیلی کم جوش می زدم حتی با خوردن انواع شرینی جات !مخمر مگه اثرش روی پوست نیست پس چرا دارم جوش می زنم؟؟؟؟
2-حسنا جان سیاه دانه خریدم . چه جوری مصرفش کنم ؟ قورتش بدم . همین جوری خریدم . چون شنیدم خیلی خاصیت داره .
3 حسنا جان یک مشکل خیلی خیلی حاد دارم ( با عرض معذرت) برای زدودن موهای ناحیه تناسلی مستاصل شدم . همیشه تیغ می زدم اما الان اون ناحیه خیلی حساس شده و پوست نازک دیگه تیغ نمی تونم بزنم . دو بار هم از این موبر های ایرانی استفاده کردم خیلی راضی نبودم همه موها را نمی برد ؟؟؟؟ چکار کنم ؟؟؟؟؟ چه موبری برای من با این پوست حساس خوبه؟((((خسته شدم)))) ...واقعا این مشکلم حاد شده . آخرین بار که تیغ زدم فوق العاده سرخ شد و سوزش شدید و دیگه نمی تونم از تیغ استفاده کنم ...ضمنا اون ناحیه تناسلی من همیشه خشکه . چکار کنم ؟ یکی گفت وازلین بچه بزن به اونجات خوبه؟؟؟؟خیلی خیلی اون ناحیه خشکه .
4-حسنا جان چه سرکه ای برای تغذیه معمول خوبه ...سرکه سیب یا انگور و ...
5- می خوام برم حجامت . مهم نیست کجا برم ؟؟؟ آخه اکثر درمانگاههای اطراف ما هم حجامت می کنن ؟ یا باید جای خوبی پیدا کنم ؟ کجا برم که جواب خوبی بگیرم از حجامت ؟؟؟؟
6- عطاری خوب از کجا پیدا کنم که برم مثلا عنبر نسارا بگیرم و ... مطمئن باشه. و محصولاتش خوب.
7- جوانه گندم آماده از بیرون بگیرم مصرف کنم اشکالی نداره؟؟؟ ریزش موی زیاد دارم.
8- حسنا جان دندونهام جدیدا خیلی خراب می شن راهی نداره که با قرقره چیزی کمتر بشه.ضمنا 5 قسمت گلاب با یک قسمت سرکه دهانشویه خوبی هست؟؟؟
9- مامانم چند سال وسط سرش موش ریخته(ریزش موی سکه ای ) راهی نیست در بیاد موها ؟بنده خدا خودش هم ناراحته و همیشه روسری سرش که معلوم نشه .خیلی دکتر رفت . انواع محلولهای مالیدنی که دکترها می دادن هم کاری نکرد.
10-یک کتاب خوب میشه معرفی کنی که برای طب سنتی باشه . ما یک کتاب قدیمی و نسبتا خوب داشتیم خواص همه خوراکی و راههای درمان برخی بیماریها با گیاهان و میوه ها رو داشت اما پوسیده و قابل استفاده نیست .الان هم در بازار از این کتابها که خواص گیاهان و میوه ها رو نوشته فراوونه . کدومش رو بخرم .یک کتاب خوب با نویسنده خوب که واقعا بکار بیاد .
11-فوق العاده ادم مضطربی هستم . اضطراب شدید بیمار گونه دارم . طوری که با شنیدن یک خبر استرس آور حالم بد میشه بدنم سر میشه و به شدت عصبی و مغزم از کار میفته .چکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟حسنا جان این مشکلم خیلی جدیه . باور کن اصلا نتونستم بخاطر این مشکل ادامه تحصیل بدم و تا لیسانس جلوتر نرفتم . سر جلسه امتحان با دیدن اولین سوالی که بلد نیستم مغزم می ایسته دستم می لرزه بدنم سر و .... خیلی بده خیلی بد ....دکتر روانپزشک هم رفتم اما چه فایده .باور کن داره منو از پا درمیاره .
12- شامپوی برای مو چی بزنم ؟ خسته شدم از بس شامپو عوض کردم . شوره هم می زنم .یکی موهامو خشک میکنه یکی بیشتر باعث شوره میشه .
13 ناخن دو تا شصت دستم چروکه . هر جا دکتر رفتم میگه ارثیه . راهی نداره؟؟؟چروک چروک از بچگی این جور بوده . بقیه ناخن هام سالمن . اما این دو تا قیافه خوبی نداره
14نمیدونم کم خونم یا نه اما می خوام هر زوز یک عدد قرص مخمر آبجو+ یک عدد ویتامین ای + یک عدد کپسول روی + یک عدد فروس سولفات مصرف کنم . تداخل دارویی با هم ندارن . خوبه؟ چند مدت فروس سولفات مصرف کنم؟؟؟ ریزش مو هم دارم .
15 من هم زخم رحم دارم و هم قارچ و عفونت . دکتر که رفتم گفت . با داروهاش خوب شدم اما دوباره خارش و سوزش برگشت. ضمنا همون دکتر گفت بجای اینکه تو سرکه بشینید تو دوغ بشینید. درسته؟؟حالا هم از عسل استفاده کنم و هم عنبر نسارا ؟ با هم استفاده کنم . یا اول یک دوره مثلا عسل و بعد یک دوره عنبر نسارا؟
ممنون از جواب دادنت(با صبر و حوصله). باز م عذر که زیاده..اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم...میدونی چقدر ثواب میکنی.
آپلود عکس
*خدایا شکرت **همیشه پناهم بودی و هستی ** جز تو پناهی ندارم*
تصاویر
2720
سلام
من این تاپیکو تازه دیدم
حسنا جان خسته نباشی ممنون میشم جواب منو هم بدی
پسرم سه سال و نیمه ست اما شبا خیلی بد میخوابه تا ساعت 1 و 2 بیداره گاهی حتی خیلی هم خسته ست اما نمیخوابه میخواستم ببینم ماده گیاهی واسه تنظیم خواب کودک وجود داره

ممنونم
موفق باشی
سلام حسنا جون

می شه اگه چیزی هست که در رشد قد بچه تاپیر داره به من بگی . من پسرم 3 سالشه قدش متوسطه من و باباش هم متوسطیم البته من کوتاهم 158 هستم و شوهرم 170 دوست دارم پسرم بلند قد بشه چی کار کنم؟ ممنون
Lilypie Maternity tickers
taha جان
من تجربه خودم رو بهت بگم برای پسر من عرق بهار نارنج تاثیر داشت 3-4 ساعت قبل خواب بهش بده بعد هم از 2 ساعت قبل خواب کم کم خونه رو اروم و تاریک کن و هی بهش یاداور شو موقع خوابه کم کم ببرش تو فاز خوابیدن
Lilypie Maternity tickers
2714
سلام حسنا جون خسته نباشی
یه سوال داشتم راجع به نعوذ شوهرم
ما قبلا مشکلی نداشتیم ولی جدیدا که اقدام داریم برا بچه دار شدن شوشو وسط پروژه نعوذ کامل نداره یا اگه باشه وسط می خوابه
از چند ماه پیش یه دکتر گیاهی داریم که جین سینگ و کلی دارو های دیگه داده که کپسول تقویت قوا و ... که با شیر می خوره و این ماه هم تصمیم گرفتم با اجبار نباشه این قضیه و هر وقت حس داشت کاری بکنیم و خدا رو شکر 2 روز یکبار به پیشنهاد خودش این موضوع انجام می شه
نمی دونم ممکنه خدای نکرده شوشو واریکوسل داشته باشه یا مشکلش چیه نکنه فیزیکی مشکل داشته باشه و با دارو ها بدتر بشه ؟
می دونم کمی استرسه ولی می ترسم مشکلش حاد باشه
دکترم نمی ره به هیچ وجه
کمکم کنی ممنونت می شم
خدا جونم کاش صلاح تو و آرزوی من یکی باشه
راستی یادم رفت بگم که من لوله چپم بسته است و پریودهام کاملا منظم
لازمه برم دنبال قرص و آمپولای تقویت تخمک و ... یا با بادکش کردن می تونم لوله ام رو باز کنم ؟
لازمه برم دنبال قرص و آمپولای تقویت تخمک و ... یا با بادکش کردن می تونم لوله ام رو باز کنم ؟
سلام حسنا جون
شاید مطالبم زیاد باشه ولی تورو خدا حوصله کن و جوابمو بده. ممنونم.
پسر من 5/4 سالشه.
از نوزادی بیماری متابولیک (شلی عضلات) داشت. دائما تحت نظر دکتر است. رژیم پروتئین دارد (ممنوعیت گوشت و لبنیات و حبوبات-الهی بمیرم برای یه ذره شیر التماس می‌کنه، خیلی سخته آدم داشته باشه نتونه به بچش بده!). همه کارهاش با تاخیر بود: حدودا 3 سالش بود که تازه راه افتاد و حرف زد و ...
الان با اینکه خیلی بهتر شده و دکتر داروهاشو کم کرده ولی بازهم مثل بچه‌های هم سن و سال خودش نیست. مثل اونها بدنش سفت و سخت نیست. اگه پاش به چیزی گیر کنه می خوره زمین. تعادلش کمه. الهی بمیرم هم سر و صورتش همیشه به جایی می‌خوره هم همه جای ساق پاهاش کبوده. صورتش هم همیشه زخمیه.
توی این چهار سال با عذاب بهش داروهای تلخش رو می‌دادم. هر دکتری هم که بگی بردمش از فوق تخصص غدد تا مغز و اعصاب و عکس و سی تی اسکن و نوارمغزی و ......... .
از بس که به زور بهش دارو دادم از غذا هم افتاده. خیلی ضعیفه. البته متوجه شدم وقتی شیر می‌خوره خیلیییی تعادلش کمتر می‌شه از وقتی که گوشت می‌خوره فکر کنم پروتئین شیر خیلی بدتره. گاهی براش عصاره گوشت هم می‌گیرم.

1- برای اینکه بدنش سفت و قوی بشه (البته باتوجه به رژیمش) چیکار کنم؟

2- هر سه ماه آزمایش خون داده. از اون 10 سی سی ها!!! یه وقت کم خونی نگیره.... چیکار کنم؟

3- روزی یک چهارم قرص لووتیروکسین می‌خوره. گفته بودی چشم برای تیروئید خوبه. به پسر من با این شرایط می‌شه داد؟ اگرهم بشه، اون که نمی‌تونه اونها را قورت بده! چیکار کنم؟

4- چون شیر و لبنیات بهش نمی‌دم برای جلوگیری از کمبود کلسیمش چیکار کنم؟ (البته کوبیده سیاه‌دونه و عسل بهش می‌دم)

5- شربت امگا3 براش خوبه؟

دیگه نمی‌دونم چی بپرسم تو را به حضرت ابالفضل هرچی به ذهنت می‌رسه و براش خوبه بهم بگو.

خواهش می‌کنم زود جوابمو بده. به خاطر خدا.

خیلی حرف زدم. عذر می‌خوام.
حاجت روا بشی الهی.
ممنونم.
گفت: با "مادر" یه جمله بساز؛
گفتم: من با "مادر" جمله نمی‌سازم، دنیـامو می‌سازم.
حسنا گلی بانو جانم سلاممممم

عزیزم قبلاتو موارد دیگه کلی راهنماییم کردی و نتیجه اش.و دیدم.
الان یه مشکل حاد پیدا کردم.

بخاطر پاره شدن ک.ا.ند.و.مه کوفتی الان تو یه بارداری ناخواسته ام که تااین لحظه دقیقا بیست روزه گذشته از جریان.

فدات چند بار شربت زعفرون{یعنی تنها راه حلی که به ذهنم رسید} رو امتحان کردم ولی هیچی به هیچی.
شاید لازم باشه بگم تا امروز ده روز از موعد پریم هم گذشته.

موندم با یه بچه کوچیک شیر خوار و نمیدونم چه کنم.
اگه فوری راهنماییم کنی واقعا ممنونت میشم عزیزم.
سلام حسنا جونم
خدا خیرت بده عزیزم که جوابمونو میدی
حسنا جان من چند تا سوال دارم خوشحال میشم لطف کنی جوابمو بدی
1- پسرم 1 سال و 2 ماهشه اما یه کم ریزه و سخت وزن میگیره .خیلی بهش میرسم اما کم وزنش میره بالا خواستم ببینم چیزی هست غذایی هست کمک کنه یه کم وزنش بالا بره نمیگم خیلی تپل بشه دوست دارم یه پرده گوشت بگیره

2- من الان دارم شیر میدم اگه یادت باشه تنبلی تخمدان داشتم و چند سال درمان کردم تا باردار شدم الان در اثردرمان های شیمیایی صورتم افتضاح شده لک و کک مک و موی زاید .راستش از دکتر پوست و نسخه های گرونشون هم خسته شدم
به نظرت با داروهای گیاهی به جایی میرسم؟
3- حسنا جونم همش ضعف دارم پسرم شیطونه از بس دنبالش میدومم شب که میشه چشام سیاهی میره انقدر ضعف دارم که نمیتونم از جام بلند بشم نمیدونم باید چیکار کنم

عزیزم ممنون میشم جوابمو بدی
به خدا همیشه سر نمازام یادت هستم
یاد اون زمانی که واسه باردار شدنم بهم نسخه میدادی
همیشه دعات میکنم بوس
آرزویی کن گوش های خدا پر از آرزوست و دستهایش پر از معجزه... شاید بزرگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه خدا باشد...
2706