2703
2553
عنوان

مزاج شناسی و گیاه درمانی

| مشاهده متن کامل بحث + 692103 بازدید | 1854 پست
من یه پسر 2.5 ساله دارم، ماه پیش برا معاینه جشم بردم. دکتر براش شربت فروگلوبین نوشت.
(احتمالا متوجه کمخونیش شده دیگه)

حالا سوال اساسی اینه که نکنه این شربت دندون بچه رو از بین ببره؟
دارم بهش میدم اما با ترس و لرز...
میشه راهنمایی کنی که چیکارش کنم؟

تو آب بریز بهش بده بخوره ...

برای مو تا دلت بخواد نسخه دادم ...

افسوس روزی خواهد آمد که بی دینی، نمادروشن فکری است!(دکتر علی شریعتی )

کسانی که از ریزش مو رنج میبرن ..
پر زردآلو بخورین ... همون زردآلو هم عالیه ... اگه خشکش کنین هم خوبه ...
کلا چیزایی که آهن داره برای مو خوبه ...
انجیر و رطب و گیاه سک زبان هم عالیه ...
///////
گیاه سک زبان چیه؟

بلال فصلشه زیاد بخور .... جوشونده ی شلتوک برنج ... ماءالشیعیر خانگی آموزششو دادم ... خوردن قرص مخمر آبجو .... قرص زینک ..

گیاه سگ زبان یک نوع گیاهه ولی اون راه حل هایی که دادم هم کفایت میکنه ...

مراجعه کنید به صفحه ی اول همین تاپیک چند تا لینک گذاشتم به دردتون میخوره ...

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

حسنا جان منظورت از جوشانده جو چیه؟

جوی با پوست رو بشورید بزارید با آب زیاد خوب بجوشه تا رنگش به قهوه ای بخوره .. همون ماءالشعیر خانگیه ...

باور کنید بار سی امه دارم میگم اینو ...
سلام حسنا جون خانمی یه سوال در مورد تنبلی معده داشتم .یکی از آشناهام شدیدا" معده اش تنبله یعنی غذا که می خوره یه روز بعد هضم می شه و شدیدا" هم به میوه حساسه یعنی اصلا"‌نمی تونه میوه خام بخوره.ممنون می شم راهنمایی کنی .

ورزش کنه .... و داروهای ورم معده رو استفاده کنه ..... چیز خام نخوره ...
2720
بی بهار جان ...

راجع به جوشونده های از 15 دقیقه تا 45 دقیقه .... به بعضی ها حتی گفته میشه که بریزید تو آب جوش و بزارید لعاب بندازه وبخورید ...

بستگی به شرایط روحی هر کسی داره ... اگر بیشتر بمونه یعنی تا 45 دقیقه عصارش بیشتر در میاد ...

من پیاز درمانی کردم به مدت دو هفته الان دارم می بینم ترشحات سفید و زرد رنگ دفع می شه در صورتی که قبلش اصلا عفونت نداشتم ضمنا واژینال عسل را به مدت 5 شب انجام می دادم که بعدش یه مایه زرد رنگ صبحش دفع می شد به نظر شما عسل خودش تو رحم رقیق می شه و دفع می شه یا این سردی رحمه ؟

نشونه ی خوبیه ... ادامه بده
دخترم داره دندون در میاره و لثه هاش زیاد میخاره چی بخوره که راحت دندوناش در بیاد

در مورد نی نی :

سوپ هویج به طور متناوب برای تغذیه طفلی که دارای معده حساس است و شیرمادر به آنها نمیسازد مفید است ....

به اطفالی که دارن دندون در میارن سوپ ریشه هویج بدهید و یک تکه هویج را در دست طفل بدهید تا به کمک آرواره ها بجود ...

به جای لاستیک ها و پلاستیک ها ریشه ختمی رو تمیز کنید و به دست کودک بدهید تا بجود ...

برای رشد و استخوان بندی ودندان درآوردن بهتر نوزاد به او از انگبین ها بخورانید که شمال اینها هست : شیرخشت ... گزانگبین ... ترنجبین ... رشد کودک بسیارررررررررررررررررر خوب میشود ... و در رشد قد بسیار موثر است ...

برای جلوگیری از لکنت زبان کودک تکه کوچکی خسرودار ( ساقه زیرزمینی خولنجان ) زیر زبان اون بگذارید .. باعث زود حرف زدن نوزاد هم میشود ...

ماست محلی که از شیر الاغ تهیه شده باشد هضمش برای کودک آسان است ... ماستهای دیگر بخصوص کارخانه ای به بچه ها ندهید ...

برای تقویت لثه کودک آب لیموی تازه را با انگشتانتان به لثه کودک بمالید ... همینطور میتوانید این کاررا با روغن زیتون هم انجام دهید ...

جوشانده جو پوست کنده در زفع کولیت و اسهال ساده برای بچه ها و بزرگسالان بسیارررررررررررر مفید است ....

برای باز کردن بینی نوزاد یک قطره روغن بادام در بینی او بچکانید ...

دود خاکشیر به بینی طفل برسانید ...

برای سلامتی بیشتر و بهتر نوزاد هر هفته 3 مثقال روغن بادام شیرین یا هفته ای یکبار 2 تا 3 مثقال ترنجبین در آب جوش حل نموده به نوزاد بدهید (( چون باعث میشه روده هاش کار کنه عفونت از تنش بیرون بیاد قدش بلند شه ... یبوست مادر بیماریهاست ))

برای نفخ معده بچه ناخونک ( اکلیل المک) رو خوب بسایید و در آب جوش حل کنید به ظفل بخورانید ...

برای درمان برفک دهان کودک یک قاشق چای خوری عسل رو با آب لیموی تازه مخلوط کنید به طفل بدهید تا مضمضه کند ...

اگر به طفل روزانه یک قاشق قهوه خوری عسل بدهید هیچ گاه دچار امراض روده و معده مثل نفخ و یبوست نمیشود ...

عسل اثر گندزدایی و ضدعفونی کنندگی دارد ... به بچه های ناآرام عسل بدهید به خصوص عسل گیاهان خوشبو فوری میخوابد و آرام میگیرد ...

اگر بچه ای با خوردن شیر گاو گوش درد گرفت مربوط به حساسیت است نه عفونت ...

گاهی در اتاق کودک به خصوص موقع خواب کودک دستگاه بخور روشن کنید ...

می شه در مورد خوردن انواع ماهی در بارداری اطلاعات بدی؟ شنیدم ماهی های حاوی جیوه نباید خورد ولی نمی دونم چه ماهیهایی جیوه دارن. لطف می کنی اسم ماهی های ممنوع در بارداری رو بگی ؟

انقدر همه چیز مشکوک شده که من خودم به شخصه اگر باردار شم انشاالله اصلا ماهی نمیخورم .. ولی قرص روغن کبد ماهی تو داروخونه ها هست خوبه ...
2714

حالا موندم چی کار کنم بهش بدم یا نه ؟

اگه در حد روزی یه بار یا فقط موقع درد بهش بدم باز هم رو هورمون هاش تاثیر داره؟

چی کار کنم به نظرتون؟ دکترهای اینجا خودشون از این مسئله هورمون بی اطلاعند

عزیزم موردی نداره .... رازیانه برای معده عالیه ... برای ورم و نفخ معده پیشنهاد میشه ... نگران نباش
من یه سوال داشتم رفتم دکتر گیاهی
بهم گفت ریوتد چینی+گل زرد+هلیله زرد و آسیاب کنم ا ق چای خوری سه روز اول پری هر روز دم کنم بخورم
میخواستم بدونم اینا برا چی خوبه و چه خاصیتی داره؟
اسم اولی و مطمئن نیستم درست نوشته باش
_________

اسم اولی ریوند چینی هست ...

مشکلتون چی بوده ؟؟؟
سلام حسنا جون. ممنون که هستی و جواب ما را میدی.
خواهر من 7 ماه پیش باردار شد 13 روز لکه بینی داشت و بعد از 2 ماه خود به خود سقط کرد گویا قلب بچه رشد نکرده بوده. الان دوباره باردار شده و 5 روزه لکه بینی داره نگرانه که دوباره وضعیت قبلی تکرار بشه. چی کار میتونه بکنه؟

صبــــــــــــــــــــــــر

لوازم آرایشی و بهداشتی

مواد جایگزین

صابون:
از صابون رنگی استفاده نکنید. از صابون زیتون یا بادام استفاده کنید

ماسک ویتامین:
صورت را با صابون بادام بشویید. خشک که شد یک قاشق غذا خوری عسل در یک ظرف کوچک می ریزیم. سپس چند قطره آب لیمو ترش تازه اضافه می مخلوط کرده روی صورت ماسک می کنیم. بمدت نیم ساعت تا ویتامینهای عسل جذب پوست شود.
توجه: این مواد همان لحظه باید مصرف شود و نباید برای بعد بماند.

ریمل:
سرمه (مغز قلم گاو یا فندق یا گردو) را در ظرف شسته شده ریمل همراه با یکی دو قطره (با یک قطره امتحان کنید زیرا اگر شل شود شره می کند) روغن بادام (بهتر است) یا زیتون هم زده ریمل تهیه می شود
مفید برای: قوی شدن مژه و قوی شدن دید چشم

کرم:
بهترین کرم برای پوست روغن بادام یا زیتون است خیلی سریع ویتامین د جذب می شود و همیشه پوست شاداب است.

عطر:
گل محمدی – مریم – شب بو – یاس خوب می باشد زیرا ادکلن الکل دارد.

رنگ مو:
گل ریواس 25 گرم + گل بابونه 25 گرم + پوست سبز گردو خشک شده را با یک لیتر آب بجوشانید تا نصف شود و دو قاشق غذاخوری قهوه و یک قاشق غذاخوری حنا را در آن خمیر کرده روی سر تا صبح بگذارید بماند سپس سر را بشوئید

................

��������رنگ موی قهوه ای با رنگ طبیعی ����������

1 ق غ حنا
2 ق غ بابونه
1ق چ روناس
1 ق غ قهوه
1 لیوان آب جوش

همه مواد رو پودر نموده سپس در آب جوش حل نمائید به صورت حریره میشود پس از چهار ساعت به موها مالیده و یک ساعت صبر کنید سپس موها رو بشورید...
��������

اینم بگم خیلی بستگی به زمینه موهاتون داره شاید واسه یکی قهوه ای پررنگ شه واسه یکی کم رنگ تر ..

���������������رنگ موی مشکی ������������

2 ق غ پودر پوست انار
2 ق حنا
1 لیوان سرکه

پوست انار و حنار و در سرکه حل کرده تا به صروت حریره شود پس از یک ساعت به سر مالیده و یک ساعت صبر کنید بعد سر را بشوئید اگرم وها مشکلی نشدند دوباره این عمل را انجام دهید ..

����������������رنگ موی مشکی ��������������

2 ق غ پودر شقایق
1 لیوان آب جوش
2 ق غ پودرسبزگردو

گل شقایق و پودر سبز گردو رو پودر کنید و با آب خمیر نموده دو ساعت صبر کنید سپس به آرامی به موها مالیده و بعد از یکساعت بشوئید...

�����������������������رنگ موی تیره �����������

1 ق غ برگ کنجد
1 ق غ حنا
1 ق ف سنا مگی
1 لیوان آب جوش

موادرو پودر کنید در آب جوش حل کنید بزارید 2 ساعت بمونه بعد خمیر را به موها بمالید و پس از دو ساعت با آب ولرم بشوئید..

رنگ موی مشکی برای موهای سفید

4 ق غ تنباکو

2 ل آب جوش

تنباکوها را 30 دقیقه با آب بجوشانید و صاف کنید ... بعد موها را با این محلول ماساژ دهید ... چند بار این عمل را تکرار کنید تا رنگ موی دلخواه بدست آید ...

رنگ کردن موهای سفید

2 ق چ مریم گلی

2 ق چ الکل سفید

2 ق چ چای سیاه

2 ل آب مقطر

مریم گلی و چای را در ظرفی ریخته آب مقطر را برروی آن بریزید و 2 ساعت روی حرارت ملایم بجوشیانید ... بعد از حرارت بردارید صبر کنید تا سرد شود سپس صاف کنید و الکل را به آن اضافه کنید و بعد قابل اسفاده است ...

برای اینکه موهای سفید شده کاملا رنگ بگیرد طی روز 3 بار از این محلول به موها بزنید و خوب ماساژ دهید تا موها کاملا مشکی شود ...

اینا چندتاشه ....

بازم هست ...
حنا و وسمه:

برای آنکه مویی به رنگ روشن تر داشته باشید از یک قسمت حنا و دو قسمت وسمه استفاده کنید و رنگ آماده را به مدت 30 دقیقه به روی موها نگه دارید.
برای مشکی نمودن موها یک قسمت حنا را با سه قسمت وسمه مخلوط کنید و به مدت چهار ساعت در روی موها قرار دهید. (معین کردن مدت دقیق نگهداشتن رنگ بر روی مو بسیار مشکل است زیرا به خصوصیات مو و رنگ مو بستگی دارد).
قبل از رنگ کردن چند دانه موی خود را ببرید و تمیز بشویید و خشک کنید و رنگ کنید با حاصل شدن رنگ دلخواه مدت رنگ کردن را معین کنید.
حنا و وسمه را باید در جای تاریک و خنک، در ظرف در بسته نگهداری کنید.

رنگ کردن موها با پوست گردو:

آب پوست گردوی تازه به موها رنگ قهوه ای بسیار زیبایی می بخشد ولی این رنگ بر روی مو زیاد دوام نمی آورد.
صد گرم پوست گردوی سبز تازه را بکوبید و در یک لیتر آب بریزید و بر روی آتش ملایم حرارت دهید تا نصف آن بخار شود. موها را با این محلول به مدت 30 تا 40 دقیقه تر نگه دارید.
رنگ وموی گیاهی :

http://www.niku.mihanblog.com/post/614

http://www.aftabir.com/articles/view/health_therapy/other/c13c1208958853_hair_color_p1.php/%D8%B1%D9%86%DA%AF-%D9%85%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B7%D8%A8%DB%8C%D8%B9%DB%8C-%D8%B1%D9%86%DA%AF-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%DB%8C%D8%A7%D9%87%DB%8C
خواهش میکنم عزیزم .... تو کتابهای آرایشی و تو اینترنت ، جدیدا مردم دارن رو میارن به موا دطبیعی .. زیاد به این مطالب پرداخته شده ... موفق باشی
2706