2703
2713
عنوان

مزاج شناسی و گیاه درمانی

| مشاهده متن کامل بحث + 692103 بازدید | 1854 پست

مادرم مدت 3ماهه شیمی درمانی میشه و2 ماه از اون هم باقیمانده البته اگر دوباره دکتر اضافه نکنه.مشکلش هم کیست تخمدان بوده که متاسفانه بدخیم بود و شکمش پر از اسیت شده بود.
حالا دست و پاش گز گز میکنه. بی حسه.برای حل این مشکل باید چه کار کنه؟؟ برای تقویت مغز استخوان چی باید بخوره؟؟؟ برای از بین رفتن کامل اسیت چی؟؟؟ کلا برای تقویتش و اینکه دیگه بیماری برنگرده چه باید کرد؟؟؟

راستی صورتش هم لک اوردههههههه :( راه حلی داره؟

مادر شما جوشونده پونه + چای کوهی بخورن .... روزی دو بار ...

برای استخوان .... بادام ... سیاهدانه رو بکوبن بریزن تو عسل و روزی دو سه قاشق چای خوری بخورن ... و چیزای خنک براشون خوبه ... خاکشیر خوبه ... سویا خوبه ... سویای روغن نگرفته ی عطاری منظورمه ...

عرق کبد : کاسنی + بید + شاهتره براشون خوبه ..

انشاالله خوب میشن ...

افسوس روزی خواهد آمد که بی دینی، نمادروشن فکری است!(دکتر علی شریعتی )
حسنا جان من برات ایمیل کردم نمی دونم دریافت کردید یا نه ؟
واینکه شوهرم همیشه زیز چشماش پف کرده است چکار کنه که برطرف بشه ؟؟؟
راستی حسنا جون استفاده از ظرف روی خوبه چون فعلا دست رسی به ظروف مسی ندارم ؟
میگن پنیر پیتزا سرطان معده و روده میاره به جاش چی استفاده کنیم ؟اگه زحمتی نیست یه کم درمورد ظروف سالم و تغذیه سالم برامون می نویسید م

چک نکردم ... خیلی مشغله داشتم این کدت ...

پف چشم یا ارثیه و یا اینکه از کلیه ست ... معمولا کسیکه مشکل کلیوی داره چشمش پف میکنه ...

چای نخورن ... و سعی کنن مقوی کلیه بخورن ... مواد خوب برای کلیه رو گفتم قبلا ... لبنیات هم براشون خوب نیست ...

من مس رو پیشنهاد میکنم ... روی هم خوبه ..

پنیرپیتزا بده آره .. خیلی خیلی بده ... من جایگزینی براش پیدا نکردم ... که کش بیاد اینطوری ...

در مورد اینها قبلا مفصلااااااااااااا گفتم ...

لینک دو سه تا تاپیک رو تو پستهای اول خودم گذاشتم تو همین تاپیک ...

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

محیا جان

الحمدالله که مشکلاتت حل شد عزیزم ...

گفتم که عرق پولک رو تو شیراز همه جا دارن ...
2720

من هفته 32 بارداری هستم بدنم به شدت میخاره و دچار کهیر شده و دو سه روزه که تاول می زنه

چی کار ی میتونم بکنم دو بارم دکتر رفتم وای افاقه نمیکنه.نی نی نازم هم دختره

خنکی بخور ...

به خصوص عرق کاسنی برات خیلی خوبه ...

و سعی کن گرمی کمتر بخوری ... و لبنیات هم نخور ...

یه سوال داشتم. من ریزش موی شدید دارم. حتی موهام خیلی بلند بود، رفتم کوتاهشون کردم. یه کمی کم شد اما هنوز خیلی ریزش داره. رفتم دکتر و واسم یه سری دارو نوشت. فایده نداشت.
از طرف پدرم ریزش مو ارثی هستش.
اما من می خوام از الان جلوشو بگیرم. میشه یه راه حل خوب بم معرفی کنی؟

زینک مصرف کن .... و مراقب باش حرارت بدنت زیاد نشه ... یعنی نه گرمی زیاد بخور نه سردی زیاد ... و غذاهات هم رو اصول باشه ...

صابون قهوه ای NG استفاده کن واسه سرت .... و خوب ماساژش بده تو حموم با صابون ... نمیخواد مو بلند کنی ... بزار کوتاه باشه بهش برس ...

کف سرت رو با روغن زیتون و سیر ماساژ بده ... سیر رو ریز ریز کن تو روغن زیتون مالیدنی بریز و بزار رو گاز یه جند دقیقه ای تا روغن خوب گرم بشه و سیر موادش در بیاد ... بعد بزار هفت روز بمونه ... و از اون روغن به سرت بمال ...

مراقب تغذیت باش

سلام ترنم نازنینم ...

عزیزمییییییییییی ... نگران من نشید ... من خیلی این روزا مشغولم ... شرمندم نکنید ...

مدام پونه و آویشن دم کنید بخورید ... و برای خودتم عرق پولک مصرف کن .....

منم همش یه حالت مثل سرماخوردگی و سستی و رخوت میاد سراغم و میره ... !!!!

چیزایی که ویتامین ث داره زیاد بخورید ... جوشونده ی گل نسترن هم سرشار از ویتامین ث هست .. پرتقال کیوی لیموشیرین ... اینارو زیاد مصرف کنید ...

انشاالله که خوب میشین ...

بووووووووووووس عزیزمممممممممم
آیلا جان ...

کلا خوردن آب بیش از حد مشکل زا میشه برای همه ...

هر چزی رو تعادلشو رعایت کنید ... و برای مزاج بلغمی خوردن زنجبیل و عسل بسیار مفیده ...
2714
- حتما در دوران قدیم هم حساسیتهای این چنینی وجود داشته ولی احتمالا چون مادر اطلاع نداشته و پرهیز هم نمی کرده بدن بچه پس از مدتی سازگار می شده پس ممکنه رعایت نکردن این رژیم ها بهتر باشه و بدن بچه پس از مدتی سازگار شود. ضمنا از نشانه های این آلرژی اسهال، دل درد و مدفوع بلغمی یا خونی هست که برخی اوقات یکی یا تمام این نشانه ها با هم رخ میده
2- آیا در طب سنتی بحثی به اسم الرژی به پروتیین گاوی و کلا این نوع حساسیت ها داریم

سلام عزیزم ...

عزیزم ... بله این حساسیت ممکنه بوجود بیاد .... کبد و آنزیمهای کبد تا 2 سالگی کاملا قابلیت هضم همه چیزو نداره ... و در بعضی ها ممکنه این بیشتر خودشو نشون بده ...

مدتی رعایت کنید .... و خودتونم زنجبیل و آب و عسل و لیموترش تازه سه بار درروز بخورید ....

نگران نباشید این حالات رفع میشه ... ولی در غذاهاتون دقت کنید و سعی کنید لبنیات رو به خصوووووووص نخورید ...

خوردن بادام و چهارمغز اصلا ربطی به این موضوع نداره و حتی برعکس ضد حساسیته ...

من تاکیدم رو چای و لبنیات و غذاهای رستورانیه ....

خوب میشه نگران نباش

بوووووووس
ن مدتی احساس درد مبهم و گاهگاهی در ناحیه ی زیر شکم و رحکمم دارم
دکتر تشخیص عفونت داد و کرم واژینال داوالاگ (کلیندامایسین) داده ولی چون تو اقدامم میترسم گه نی نی دتشته باشم م شکلی ایجاد کنه میخواستم بدونم برای عفونتم چیکارر باید انجام بدم
اگه راهنماییم کنی منو مدیون خودت میکنی!!!!

اگر عفونت داری :

از داروهایی که دادم واسه عفونت زنان استفاده کن .... اگر نی نی داری اون داروها رو نباید استفاده کنی ...
سنا جونم دوباره سلام
میدونم که برای عفونت واژن حتما واژینال عسل تو نسخه ات هست
میخواستم بپرسم اگه تخمک با اسپرم لقاح انجام داده باشه،و در شرف لانه گزینی باشه،تزریق واژینال عسل برای اون مشکلی ایجاد نمیکنه؟

بهتره اول درمان صورت بگیره و بعد اقدام بشه ... اگر در مرحله ی لانه گزینی هستی استفاده نکن
حسنا جان کجایی پس؟ سوال منم شبیه سوال غزال جونه. من پوست معمولی دارم ولی یه ماهی هست که بدجور جوش میزنم. بیشتر صورتم هم پر شده از جوش سر سفید. مث غده چربی.
جوشهای قرمز هم مث زخم میمونه. هم اینکه صورتم خیلی میخاره. باید چیکار کنم؟ خیلی حالم بده. البته اینم بگم که من بعد زایمانم دچارتنبلی تخمدان شدم و الان که بچه م سه سالشه به زور آمپول پریود میشم. اونم خیلی کم.
یه سوال دیگه اینکه من صبحها چشمام خیلی پف داره. حتی اگه صبح 7 هم بیدار بشم باز ساعت 12 انگار تازه بیدار شدم. چشمام هم درد میکنه. دکتر هم رفتم ولی ضعیف نیست و گفت مشکلی ندارن. مرسی گلم.

برای شما رازیانه ... مریم گلی ... فراسیون ... بومادران درمانه ...

غلبه ی سردی به خصوص بلغم بیشتر بنظر میاد که عامل مشکلات شما ست ..

سلام به حسنای عزیزم من در مورد جاریم می خواستم بپرسم
عزیم جاری من کبدش بزرگ شده
بعضی دکترها گفتن باید نمونه برداری کنه
بعضی ها گفتن فقط باید یه رژیم غذایی رو رعایت کنه
خلاصه این که شکمش هم بزرگ شده موهای زائد هم درآورده گفتن شاید به خاطر کبدش باشه
میشه منو راهنمایی کنی
چکار باید بکنه؟؟؟؟
ممنون از این که وقت می ذاری عزیز

یکی از علائم سیروز کبدی بزرگ شدن کبده .. ایشون باید مشخص شه مشکلش ... داروهای مقوی کبد رو مصرف کنن قبلا گفتم ...

مراجعه کنید به لینکهای صفحه ی اول ...
حسنا عزیزم میشه به من بگید مزاجم چیه-همیشه احساس سرما دارم آلرژی دارم -مشکل معده دارم و الان چند روزه دارم داروهای هومیو پاتی رو میخورم به من یه دارو داده به نام اسید نیتریک میشه به من بگید واسه چیه

یکی از موادی که در در بسیج کردن و آماده سازی سیستم دفاع بدن نقش موثری را ایفا می کند، ماده ای است موسوم با اسید نیتریک و خوشبختانه بادام زمینی با داشتن مقادیر قابل توجهی آرژنین قادر است مایحتاج بدن ما در این زمینه را به خوبی برطرف کند.

آیا جوشاندن آب در کتری برقی که بوسیله برق جوش می آید مضر است؟
یکی از دوستانم با توجه به اینکه سن زیادی هم نداره اما زیر چشمش خیلی چروک افتاده خواست بدونه علتش چیه و چه تغذیه غذایی انجام بده که پیش گیری بشه؟ و آیا دارویی هست که این چروکهاشو برطف کنه؟ ممنون
- برای تپل شدن یا همون گوشتی شدن فقط صورت شما چه پیشنهادی دارید؟
.در اخر هم اینکه برای آبریزش و سرفه بچه ها ، 2.5 سال باید چکار کنیم ؟
ببخشید که اینقد سوال می پرسم یه دنیا ممنون بووووووووووووس

برای چروک ... یه دوره یوگای صورت رو من پیشنهاد میکنم به همه .... در ثانی باید خوب بخوابه و اعصابش آروم باشه که برای همش دارو دادم ... برای چروک هم نسخه ی ماسک دادم ....

برای گوشتی شدن صورت : اگر ارثی باشه کاریش نمیشه کرد ... ولی مالیدن سرکه ی طبیعی انگور به نقاطی که میخوایم تپل شه موثره تا حدی ...

برای آب ریزش و سرفه : جوشونده ی پونه آویشن رو به همه پیشنهاد میکنم ...

2706