2410
2553
عنوان

ریسک بالا در غربالگری اول

74522 بازدید | 52 پست
ا عرض سلام من در هفته چهاردهم بارداری هستم متاسفانه ازمایش غربالگری سه ماهه اول من با ریسک همراه بود ولی سونوگرافیم خوب بود ان تی ۱.۲ بود و ان بی هم دیده شد حالا میخوام شنبه که میشه ۱۴ هفته و ۳ روز برم غربالگری دوم را بدم سوالم اینه اگه جواب این ازمایش بدون ریسک باشه من دیگه خیالم راحت باشه و دیگه احتیاجی به امینو سنتز نیست ؟ آخه من نمیخوام امینو رو انجام بدم نظر دکترم این بود که حتما امینو بشم ولی خودم ازش خواستم بذاره ازمایش دوم رو انجام بدم تروخدا راهنماییم کنید انشالله اگه جواب دومی خوب باشه بعدش باید چکار کنم خیلی نگرات نی نیم هستم. با تشکر

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2456
ایشالا که جواب دومت خوبه ولی من توباردلری اولم یه خانومی بود که با من باردار بود و باهم رفته بودیم غربال گری بهش گفته بودن که خیلی ریسک بالا هست و طفلی خیلی غصه خورد و گریه کرد ولی امینو سنتز کرد بچه سالم سالم بود بعد یه بارم بعد زایمان تو بیمارستان واسه شنوایی سنجی دیدمدیه دختر ناز و سالم داشت زیاد نگران نباش اونا فقط میگن ریسکش بیشتره یا گمتره همین خدا بزرگه توکلت به خدا باشه
2714
ممنون دوستای گلم ریسکم یک به ۲۵ بود میدونم خیلی خطرناکه ولی میگن اینا همش احتماله خوب توکلم به خداست گفتم که سونوگرافیم خوب بود راستی پس اشکال نداره تو ۱۴ هفته و سه روز برم آزمایش غربالگری دوم ؟

سلام
من وظیفه خودم می دونم که تجربه ام و بگم

منم رفتم بیمارستان پارس به سفارش دکترم به خاطر اینکه جواب ازمایش و می فرسته آلمان و چون با سفارت خونه ها در تماسه گفتم معتبره

نوبتم شد و رفتم یک اقای جوان به نام بابک بودند

۱- جا و صندلی برای همسر نداره و باید مثل در به در ها وایستند

۲- دکتره اجازه داد صداش و رکورد کنم اما یک کلمه حرف نزدُ‌

تا جایی که من پرسیدم سونو بد هستش؟ بچم مشکل داره؟ گفت به تنهایی نمی تونید این و بفهمید و باید با ازمایش مقایسه بشه ُفرم و پر کرد و اومدم بیرون منشی هاش گفتند با این برگه برو قسمت نمونه گیری، بدون ریپورت سونو فقط با ۴ تا عکس کیفیت پایین

من رفتم بخش نمونه برداری یهو دیدم عدد nt و برام زده 4.4 -عدد درست و نمی دونستم ولی حس کردم زیادهُ اهان بدون اینکه بپرسم دکتره گفت هنوز خیلی زوده اما احتمالا بچه دختره

تو نمونه گیری ازم خون گرفتند و من به زنه گفتم nt بده؟ گفت دکتر چیزی نگفت بهت .گفتم نه تنها حرفی که بهم زد جنسیت بود

خلاصه با نمونه خون در دست رفتم بخش خارج از کشور ُ‌همونجایی که ثبت کرده بودیم اول مشخصاتمون و - نگاه رو میز زنه انداختم دیدم دو نفر قبل از من 2.1 هستندُ - گفتم خانم ان تی من خیلی بده نگاه کرد -گفت شما اصلا نباید ازمایش می دادید.نمونه خونم و ریخت دور، تو این بی خونی، همسرم بیرون نشسته بود

زنگزد منشیه به بخش سونوگرافی گفت با ان تی بالا چرا این و خون فرستادید گفت برو ریپورت بگیر  از سونو(ریپورت ویژه) ، ما پول از خونت و پس می دیم

بخش سونو یک ریپورت داد با اون عدد ان تی ، عکس های جنینم بهم داده بود.نوشته بود بچه  مشکل داره مشاوره ژنتیک توصیه می شه، تغه بینی دیده نشده

فکر کنید من با چه حالی وسط بیمارستان زمین نشسته بودم و گریه می کردم

بهم گفتند جواب و ببر پیش دکترت ، زنگ زدم برای سه روز بعد وقت گرفتم از دکترم

فردا صبحش باز رفتم پیش دکتر شاکری و سونو دادم، دستگاه های پیشرفته تری داشت (رنگی بود)- قلبم همینجا رفته بودم-

تا تعداد استخوانهای بچه رو تو ریپورت نوشته کامل بود گزارشش

ان تی من و هم اعلام کرد 1.6

حالا این وسط موندم کی درست می گه کی غلط

جنسیتم زد احتمالا پسر

از غربالگری دادم و منتظر جوابم 

برام دعا کنید نمی دونم کدومشون درست گفتند

شاکری بهم یک سی دی هم داد، که اندازه بچه و فیلمش داخلشه

2706