2703
2553
سلام به دوستای گلم
من هفته 12 بارداریم و تقریبا از هفته 5 ترشحات شدیدی دارم که اذیت میشم بخاطر خیس شدن بیش از اندازه
میخواستم ببینم شما که باردارید ترشح هم دارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2720
سلام یه کاری می گم انجام بدید برای ترشحات زیاد یک بسته از داروخانه نوار بهداشتی روزانه بگیر اگر این کار را بکنی نه دیگه نیاز به تعویض لباس زیر داری نه عفونت این کار و بکن باور کن دعام می کنی
2714
2- ترشحات :
هر گونه ترشحی که از مجرای واژن و مجرای ادرار دیده شود.
2-1 لکه بینی :
- ماه به ماه پریود یه لکه کوچک دیده میشود و تمام میشود. مشکلی نیست.
- لکه کوچک دیده می شود، با استراحت تمام میشود . مشکلی نیست.
- لکه بینی در هفته های آخر به علت قرار گرقتن سر بچه در لگن، باعث شکننده شدن دهانه رحم میشود و ممکن است مویرگی پاره شود و لکه ایجاد شود. مشکلی نیست.
نکته : هیچ کدام از موارد بالا با درد همراه نیست و با استراحت از بین می رود. ولی اگر ادامه دار باشد باید بیمارستان مراجعه کنید و علت بررسی شود.
- لکه قهوه ای بعد از هفته 37 هم که عالی ست و نشانه آمدن بچه.
2-2 خونریزی :
هر زمانی از بارداری اگر خونریزی واضح و روشن دیدید، بیماستان مراجعه کنید. بعضی وقت ها جفت جلو هست و بعضی مواقع دهانه رحم خیلی شکننده است و خونریزی می دهد و بعضی وقت ها جفت از عضله رحم جدا میشودو ....
2-3 ترشحات بیش از حد :
* نمناک بودن لباس زیر بخصوص در هفته های آخر خیلی طبیعی است. نوع هورمون ها عوض می شود چون باید دهانه رحم و واژن لیز شود تا زایمان طبیعی راحت تر صورت گیرد.
( ترشحات بی بو و بی رنگ هیچ اشکالی ندارد )
** ترشحات بودار که رنگش متمایل به زرد و سبز باشد یا سفید رنگ و پنیری شکل باشد، این عفونت یا قارچ است و باید بررسی و مداوا شود. اگر این ترشحات ادامه دار باشد و با تعویض لباس زیر و خوردن آب و ماست خوب نشود، چون باکتریایی است، می تواند باعث پاره شدن کیسه آب شود. حتی یک سرما خوردگی و تب هم می تواند باعث پاره شدن کیسه آب شود بنابراین مادران باردار سرماخوردگی همراه با تب را باید جدی بگیرند. عفونت دندان و لثه باید سریعا درمان شود.
*** ترشح بودار و زرد رنگی که بعد از مدت طولانی سوزش و خارش به آن اضافه نمی شود ، قسمتی از ترشحات طبیعی بدن شماست. اگر این رنگ زرد به سمت سبز برود عفونت است. توصیه میشود که ماست در رژیم غذایی تان باشد، مایعات به اندازه کافی بخورید و موقع ادرار حتما کمی به سمت جلو خم شوید تامثانه کاملا خالی شود.
همیشه سوزش و خارش ودرد پهلو ها نشانه عفونت ها واژینال نیست. و عفونت های ادراری هم داریم. پس اگر سوزش دارید بهتر است که کشت کامل ادرار بدهید تامشخص شود .
2-4 پارگی واضح کیسه آب و سوراخ شدن کیسه آب:
علت اصلی هردو عفونت است. بعضی وقت ها هم بچه هایی که درشت هستند و یا سنگین هستند ، بر اثر فشار آوردن باعث پاره شدن کیسه آب می شوند.
پارگی زمانی است که حجم زیادی آب یکباره از شما خارج شود مثلا به اندازه یک سرامیک زیر پای شما و کل لباستان خیس می شود. این پارگی واضح کیسه آب است. اگر این اتفاق بیفتد چه قبل هفته 37 و چه بعد از هفته 37 باید به حالت خوابیده بروید و پاها را بالا قرار میدهید و ایستاده قرار نمی گیرید و خودتان را به بیمارستان می رسانید.و اگر بعد از هقته 37 باشد که نشانه زایمان است و درد ها شروع می شود و ...
اگر قبل هفته 37 اتفاق بیافتد پیگیر می شوند و علت را پیدا می کنند و اگر عفونتی باشد آن را پیدا می کنند وتا جایی که امکان دارد بچه را نگه میدارند. اگر آب دور بچه به یک حداقلی برسد مجبور به بیرون آوردن بچه می شوند.
موقعی که سوراخ میشود تشخیص مشکل میشود. نمناکی درلباس زیرتان می بینید و باید دید که ترشح است یا دفع ادرار بر اثر بی اختیاری است (بعضی مادران در ماههای آخر دچار بی اختیاری ادرار میشوند) و یا کیسه آب سوراخ شده است.
ترشح که وضعییتش معلوم است ، رنگی و کلآ غلیظ تر از مایع دور بچه است. برای اینکه مادر بفهمد که ادرار است یا مایع دور بچه ، از مادر می خواهیم که برود دستشویی و مثانه را کاملا خالی کند و یک نوار بهداشتی تمیز توی لباس زیرش بگذارد و چند تا سرفه ملایم بکند و نه شدید. اگرنواربهداشتی نمناک نشد پس مشکلی نیست ولی اگر نمناک شد سواخ شدگی کیسه آب است و به بیمارستان مراجعه می کنید و پس از دو روز استراحت و پیدا کردن علت و درمان، سوراخ شدگی ترمیم می شود.
سلام صدف عزیزمممممممممممممم
چقدر خوشحال شدم وقتی اومدم و دیدم که مامان شدی دوستم.
نمی دونم من رو یادت میاد یا نه؟ اما من برات تا بی نهایت خوشحال شدم عزیزم خیلی. الهی که بقیه ماه های باقیمونده رو هم به خوبی خوشی بگذرونی عزیزم......... دوست دارم بهترینم............ مراقب خودت خیلی باش
زندگی کن و لبخند بزن به خاطر انهایی که با لبخندت زندگی می کنند...
2706