2733
2734
سلام دوستان ومادرای مهربون.من فارغ التحصیل رشته گفتاردرمانی هستم و 10 ساله که توی کرج مطب دارم وکارمیکنم.بارها دیدم که خانما نگران مشکلات گفتاری بچه هاشون هستن.به خاطرهمین تصمیم گرفتم که این تاپیکوراه اندازی کنم تا بتونم درزمینه تخصصم دوستان رو راهنمایی کنم.میتونیدسوالاتتونو اینجامطرح کنید.من شب ها میام و جواب میدم.البته به علت مشغله هایی که دارم احتمالا یه شب درمیون حضورخواهم داشت.لطفاسوالات رو مختصربنویسید تا زودتر بتونم جواب بدم.امیدوارم کوچولوهاتون همیشه سلامت باشن.
شماره تماس مطب جهت تعیین وقت ویزیت:34492097

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام عزیزم، من یه دختر سه سال و یک ماهه دارم حدوداً چند ماهی است که لکنت زبان گرفته، بعضی وقتا اصلاً هیچ مشکلی نداره و خیلی خوب و روان صحبت می کنه ولی بعضی روزها زبانش میگیره و نمیتونه خوب حرف بزنه
2728
سلام مریم جان پسرم 5 سالش تموم شده و حرف س و ز رو سر زبونی تلفظ میکنه یعنی بعضی وقتا خوب میگه بعضی مواقع هم سر زبوبی میگه رفتم پیش گفتار درمان گفت که زوده براش شروع کنیم تا شش سالگی صبر کن شاید خودش خوب بشه الان به نظر شما چیکار کنم امکان داره خودش خوب بشه؟
http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=1040038 فروش ویژه پسته و قاووت و زیره کرمان
مریم جون پسرم 5 سالشه . اول در مورد خصوصیات اخلاقیش بگم : بسیار بسیار مورد توجه خانواده هست . بسیار باهوش و زیرک ..... . از اول به هر چی خواسته رسیده . از 2.5 سالگی شروع به حرف زدن کرد . که اون موقع هم خیلی با ادا و اطوار های خودش . بدمش دکتر گفت بند زیر زبانش کوتاهه باید عمل شه . عمل انجام شد اما مشکل اصلیش اینه که تو حروفهایی که کشیدگی و حالت آوایی دارند مشکل داره البته از 100% مشکلش 60% بهتر شده اما خیلی نگرانم ....
خدایا ! بخاطر تمام بزرگی و بخششت شکر ......
دوستان من شب حتما جواب میدم.بطساوه جان بنظرمشکل پسرتون نگران کننده نیست.به خودتون استرس ندید.شب راهنمایی کامل خواهم کرد.
سلام لطفا من رو هم راهنمایی کنین...شب میخونم. پسرم سه و نیم سالشه.ما تو آذربایجان زندگی میکنیم..و کلا همه با پسرم فارسی حرف میرنن و خودمون هم..اما پسرم بیشتر کارتونای ترکیه رو میبینه.و توحرفزدناش همش کلمات و جملات استامبولی به کار میبره..مثلا میگه ...من تورو خیلی سویوروم..،، یا مثلا سوال میپرسم کامل استامبولی جواب میده..همسرم اهل تهرانه و تو خونه معمولا فارسی حرف میزنیم..اما اینکار پسرم نگرانم کرده. به نظر شما چیکار کنم ❓ بزارم نگاه کنه یا محدودش کنم❓البته انگلیسی هم خودم باهاش کار میکنم و حدود سی تا کلمه بلده.
...
2738
سلام مریم جان دختر من 25 ماهه است خیلی کم کلمه میگه بیشتر یا داد و زورگویی حرفش رو میفهمند البته اینم بگم مثلا حوصله داشته باشه میگه آب بده ولی نداشته باشه پشت سر هم میگه آب آب آب و آخرش داد میزنه میخواستم بدونم آیا مشکلی داره و برخوردم باید چطور باشه
یا رب نظر تو برنگردد
ترنم جان علت لکنت اضطراب هست.شایدشمابگی اضطراب نداره اما حتما داره شمامتوجه نیستید.حتما حتماببریدش پیش یه گفتاردرمان باتجربه چون اگه الان درمان بشه احتمال بهبودی بالاست.ضمنا یادتون باشه هیچ وقت بخاطر لکنتش بهش تذکرندید و دعواش نکنید.محیط خونه باید اروم وامن باشه.وقتی کودک حضورداره راجع به لکنتش بادبگران صحبت نکنید.موفق باشید
ستاره شب اگرپسرتون توجه کافی داره و میشینه وبا گفتاردرمانش همکاری میکنه دوباره اببریدش گفتاردرمانی.چون سنش الان کاملا مناسبه.ضمنا معمولا مشکل نوک زبانی حرف زدن خود به خود حل نمیشه
2706