2737
2734
عنوان

سزارین یا طبیعی، درست انتخاب کنیم

2550 بازدید | 67 پست
این تاپیک رو با هدف اطلاع رسانی در مورد زایمان ایجاد می کنم. توی این تاپیک فواید زایمان طبیعی رو ترجمه می کنم و کم کم می گذرام
اول باید بگم که خود من پسرم رو در خارج از کشور با روش سزارین اضطراری به دنیا آوردم و سزارین جون من و پسرم رو نجات داد. یعنی اینکه اگه مثلا صد سال پیش بودمن هم از جمله مادرهایی می شدم که سر زا رفته اند. انا لله و انا الیه راجعون

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

در خارج از کشور عمل سزارین عمل اضطراری است و نه انتخابی و زایمان طبیعی اجباریه دستشون درد نکنه که خیال همه رو راحت کردن و هم دکتر ها و هم خانم های باردار تکلیفشون رومی دونند. ماشاالله ایران دارای رتبه ی اول در سزارین در دنیاست!
2728
ببینید الان دکتر با معاینه هفته های اخر میتونه تشخیص بده بدن مناسب زایمان هست یا نه بعضی ها دهانه رحمشون باز نمیشه یا لگنشون کوچیکه و زایمان طبیعی براشون خیلی سخته این رو دکتر میتونه تشخبص بده
مسلم سزارین برای خیلی موارد لازم و ضروری هست هیچ عیبی هم نداره چون اول سلامتی بچه و مادر مهمه نه نوع زایمان ولی اگه موردی نباشه دلیلی نداره جراحی رو انتخاب کنیم درست مثل این که بیمار نباشیم ولی بریم جراحی کنیم!
2738
اینهمه داستان گفتم که به این نتیجه برسم که بهتره به خودمون برای زایمان طبیعی فرصت بدیم. شاید کاملا شرایط یه زایمان طبیعی خوب رو داشته باشیم و نیازی به جراحی سنگین سزارین نباشه
من دوست های خارجی توی کشورهای مختلف دنیا مثل فرانسه و امریکا دارم همگی هم تحصیل کرده هستند اماهمگی بدون استثنا زایمان طبیعی داشتند جز بعضی هاشون مثل خود من که مجبور شدند سزارین اضطراری داشته باشند نه انتخابی یعنی به دلایل مختلف بچه به دنیا نمیاد و برای نجات جان بچه و مادر باید سزارین انجام بشه
واقعا من هم از اینکه شکم و لایه های زیرش و رحمم رو ده سانت ببرن و بچه رو در حالیکه خوابه و با خیال راحت نشسته و از جایی خبر نداره یکهو بکشن بیرون و یکهو مجبور شه هوای طبیعی تنفس کنه و شوکه بشه بیزارم.
من هم باردارى اولم به خاطر باز نشدن دهانه رحم سزارین شدم براى دومى خارج از کشور بودم و دکترم گفت که هیچ مانعى نداره و میتونى طبیعى زایمان کنى اما حق انتخاب رو به خودت میدیم من هم چون احتمال مى دادم این بار هم نشه سزارین رو انتخاب کردم اما واقعا ناراحتم که شکمم دو بار پاره شده . به خانمهاى باردار توصیه میکنم براى زایمان اول الکى تن به سزارین ندن چون واقعا دوباره و سه باره اش خوب نیست
2706