2737
2734
درمان اعتیاد یکی از دشوارترین و پیچیده ترین موارد درمانی در علم پزشکی بوده و موفقیت درمان تنها با آمیزه ای از علم، تجربه، هنر، عشق، صبر و تعهد کادر درمانی در قالب یک کار گروهی منسجم حاصل می گردد که تحقق این همه متاسفانه کمتر به چشم می خورد. آگاهی کامل فرد از مراحل مختلف درمانی قبل از اقدام به درمان نقش بسیارمهمی در کسب نتیجه مطلوب درازمدت دارد، در مقابل آسان گرفتن امر درمان و اقدام به درمان بدون بررسی و مطالعه کافی منجر به بروز ناکامیهای مکرر در درمان این معضل و نهایتا” بروز یاس و نا امیدی از درمان میگردد. در حالیکه چنانچه درمان بدرستی شروع شده و ادامه یابد، یک بار اقدام کافی است تا بیمار را به نتیجه مطلوب برساند.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
- آیا ترک اعتیاد می تواند سلامتی فرد را به مخاطره افکند؟ درمان وابستگی جسمی به مواد مخدر که اصطلاحا سم زدائی نامیده شده و در جامعه به ترک اعتیاد معروف است در مواردیکه بیمارتحت ارزیابی صحیح پزشکی و آزمایشات لازم انجام نگرفته و یا استانداردهای مراقبتهای پزشکی و پرستاری رعایت نشود می تواند با خطرات جدی همراه باشد، در غیر اینصورت سم زدائی سلامتی فرد را مورد تهدید قرار نمی دهد. سم زدائی از نظر علمی عبارتست از بکار بردن روشهایی که به بیمار کمک نماید تا دوره ترک را با حداقل علائم و بطور کنترل شده و بی خطر پشت سر گذارد.
سوال یکی از دوستان سلام پاکسیما جان من به شوهرم شک دارم.شکم به خاطر رفتاراش هست.وگرنه تا حالا ندیدم چیزی مصرف کنه یا اثری و یا ردی بویی چیزی حس نکردم.بیشترین شکم هم به خاطر اینکه زود عصبی میشه و وقتی با دوستاش بیرون میره سرحال برمیگرده واکثر دوستاش اعتیاد دارن.البته خودشم قلیون میکشه.حالا چطوری میتونم مطعن بشم؟؟چه راهی دارم؟
جواب با سلام عصبی بودن و یا بهبود خلق پس از وقت گذرانی با دوستان دلیلی بر اعتیاد نمی باشد،همین طور عدم وجود بو دلیلی بر پاک بودن نمی باشد در موارد مشکوک دقیق ترین راه آزمایش خون و ادرار می باشد،که البته در شرایط شما شاید قابل انجام نباشد اما علایم زیر می تواند کمی راه گشا باشد در صورت امکان با حضور شخص مشاوره پزشکی شامل معاینه بالینی و آزمایشات لازم صورت گیرد در صورت عدم امکان:ء فردیکه دچار اعتیاد است در زمان های خاص از جمع غیبت می کند تا مصرف صورت گیرد اگر مصرف به شکل خوراکی باشد معمولا بوی خاصی وجود ندارد البته در مورد محرک های صنعتی حتی تدخین(کشیدن) هم بویی نخواهد داشت استفاده از محرک خلق شخص را افزایش می دهد و شخصبه شکل کاذب بیش فعال می گردد، کاهش وزن ، تغییرات الگوی خواب و تغییرات رنگ و روی صورت. در کنار تغییرات خلقی مانند بی حوصلگی و پرخاشگری به نفع سوء مصرف مواد می باشد در پایان مجددا خاطر نشان می کنم هیچ چیزی جانشین مهاینه بالینی و آزمایش نمی باشد موفق باشید
2738

پاکسبما جون منو راهنمایی کن

شوهرم اعتیاد ب ترا داشته ۲سال من ۳ماه پیش فهمیدم ترک کرد

و وده ساله از زندگی مون میگذره ی پسر۸ساله دارم خودم ۲۵وشوهرن ۳۳سالشه

ارشد داره و جایی کارمیکنه تا۵اونجاس

و کم کم لو داده ک تو این چندسال سراغ جیرای دگه هم رفته و مصرف کرده 

ولی کانل لو نمیده

من از توحرفاش میفهمم 

هی دعوا داریم

نمیتونم بهش اعتماد کنم

یهو کسله

یهو خوشحاله

یشب زیاد میخوابه

ی سب کم

خوراکش زیاد شده

چای تلخ عشقشه

چکار کنم؟؟؟

ک دگه نره سراغ این چیزا

تو این ده سال عین چشام بهش اعتماد داشتم.

❤️برای آرامش و موفقیت خودم و اعضای خانوادم دعام کنید از شر فتنه هم دور بمونیم❤️  💙💠🔷عضو گروه آبی🔷💠💙  🧡  شروع کالری شماری ۵ ابان با وزن ۷۶ با گروه نارنجی🧡 ۱۸ ابان ۷۵ کیلو💪هدف نهایی۶۰💪  19 دی وزن 69/۹۰۰ 💪تاریخ 27 دی به هدف اولم 68 رسیدم😍 بعد یک سال حدودا وقفه 16/09/1402 بازم شروع کالری شماری میکنم با وزن۶۹ 😍هدف نهایی 60😍 وزنم تا یلدا 6۸😍

مثلا دیشب راحت خوابیده بود

امشب هی خروپف میکنه

میپره

تکون زیاد میخوره

شبای قبل جنازه میشد.

❤️برای آرامش و موفقیت خودم و اعضای خانوادم دعام کنید از شر فتنه هم دور بمونیم❤️  💙💠🔷عضو گروه آبی🔷💠💙  🧡  شروع کالری شماری ۵ ابان با وزن ۷۶ با گروه نارنجی🧡 ۱۸ ابان ۷۵ کیلو💪هدف نهایی۶۰💪  19 دی وزن 69/۹۰۰ 💪تاریخ 27 دی به هدف اولم 68 رسیدم😍 بعد یک سال حدودا وقفه 16/09/1402 بازم شروع کالری شماری میکنم با وزن۶۹ 😍هدف نهایی 60😍 وزنم تا یلدا 6۸😍

امروزه با پیشرفت خدمات درمانی از داروهای ترک اعتیاد به عنوان درمان کمکی برای ترک استفاده می شود. اعتیاد یک بیماری جسمی و روانی است که هم بیمار معتاد و هم خانواده او را درگیر می کند. برای ترک اعتیاد لازم است که هم جسم و هم روح فرد سم زدایی شود تا فرد دوباره به سمت مخدر گرایش پیدا نکند. سم زدایی روان توسط روانشناس متخصص انجام می شود و سم زدایی بدن با روش های ترک جسمانی به کمک داروهای ترک اعتیاد صورت می گیرد. اغلب داروهای ترک، جایگزین ماده مورد مصرف می شوند و به مرور دوز آن ها کم می شود تا جایی که بدن فرد دیگر نیازی به مصرف مواد مخدر نداشته باشد. در ادامه مقاله به بررسیداروهای ترک اعتیاد، عوارض و تداخلات دارویی می پردازیم.

منبع : داروهای ترک اعتیاد | معرفی بهترین داروهای ترک اعتیاد

2706