2733
2739
عنوان

♥♥♥ دفتر آشپزی من ♥♥♥

13057 بازدید | 227 پست
آپلود عکس سلام به همه مهربون هایی که اومدن و قدم به چشم من گذاشتن..... من قراره از امروز شروع کنم به نوشتن همه دستورایی که توی دفتر آشپزیم دارم .. دفتری هست پر از خاطرات خوش ... موقعی که داشت نوشته میشد .. خوشحال میشم شمام ازین نوع نوشته هاتون برامون بذارین ...از دست نوشته هاتون و نکات آشپزی
وَمَکَرُواْ وَمَکَرَ اللّهُ وَاللّهُ خَیْرُ الْمَاکِرِینَ .......... خدا برای همه زندگیمون کافیه ... تکیه به اون یعنی اوففففففففففففف خیالم راحته ..هیشکی کاری نمیتونه بکنه [smiley]s/sm_59.gif[/smiley]
فهرست : صفحه 1 : پیراشکی گوشت - شیرینی نخودچی - شیرینی میکادو - قطاب یزدی 2 : نوشیدنی هندوانه و بستنی - صبحانه ساده اما خوشمزه 3 : نان خامه ای - شیرینی گردویی - شیرینی زعفرانی - سالاد مرغ - کیک کشمش و نارگیل - حلیم بادمجان - شنیسل مرغ 4 : ژله انار - تزیین لبو مخصوص شب یلدا - ته چین مرغ - باسلق - کلوچه توت فرنگی و پرتقال - تهیه خامه زده شده برای انواع شیرینی و کیک - خمیر پیتزا - شیرینی نان و چای - کیک شکلاتی 5 : لازانیا - سس سفید - کیک فنجونی - روش سرخ کردن سیب زمینی مجلسی 6 : نان پنجره - کباب کوبیده 7 : غذای هندی به نام پاکوره - نکته تنبلانه برای خمیر پیتزا - اردور گوشت مرغ - لقمه گوشتی - ناگت مرغ - سوپ جو 8 : کتلت گوشت کوبیده - بادمجان شکم پر - همبرگر 9 : اسنک 1 - اسنک 2 - نگهداری مرغ برای پخت فوری - جوجه کباب سرخ شده - سمبوسه بوشهری - سس گوجه تند 10 : ماهی سرخ شده 11 : کیک با آرد ذرت - کیک رولت خامه ای - دلمه سیب زمینی - لواشک آلو 12 : سالاد ماکارانی - تزیین ژله - تزیین برنج
وَمَکَرُواْ وَمَکَرَ اللّهُ وَاللّهُ خَیْرُ الْمَاکِرِینَ .......... خدا برای همه زندگیمون کافیه ... تکیه به اون یعنی اوففففففففففففف خیالم راحته ..هیشکی کاری نمیتونه بکنه [smiley]s/sm_59.gif[/smiley]
.....

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
آپلود عکس در ابتدا میخوام اصطلاحاتی که مینویسم رو براتون بذارم .. پ : پیمانه ق : قاشق غ : غذاخوری چ : چایخوری س : سوپ خوری گ : گرم
پیراشکی گوشت مواد لازم : گوشت چرخ کرده 200 gr - پیاز سرخ شده 3 ق غ - رب گوجه فرنگی 3 ق غ - جعفری خرد شده 2 ق غ - تخم مرغ پخته و سفت شده 2 تا 3 عدد یا 1 قوطی کنسرو ذرت - روغن مایع 3 ق غ طرز تهیه : روغن مایع و گوشت و نمک و فلفل را روی حرارت گذاشته و مرتب هم میزنیم تا آب آن کشیده شود . بعد پیاز و رب گوجه را اضافه کرده و میگذاریم آبش جمع شود . ( یا تخم مرغ پخته را رنده میکنیم همراه با جعفری ریز شده و 1 لیوان ذرت پخته را اضافه میکنیم ..) مایه آماده مصرف است . مواد لازم جهت تهیه خمیر پیراشکی : روغن 50 گرم - شکر 1 ق غ - تخم مرغ 2 عدد - نمک 1/3 ق چ - مایه خمیر 1 ق غ - آرد به حدی که خمیر بدست آید طرز تهیه خمیر : مایه خمیر را در نیم استکان آب نیم گرم خیس کرده تا کاملا حل شود . تخم مرغ ها ، روغن ، شکر ، نمک و مایه خمیر حل شده را در ظرفی ریخته و آرد را بر روی آن میریزیم تا خمیر شود و خمیر بدست نچسبد . خمیر آماده شده را به مدت نیم ساعت زیر پوشش گذاشته تا حجیم شود . روی میز آرد پاشی خمیر را به ضخامت 2 تا 3 mm پهن کرده ، قالب گرد زده و داخل آن را با مایه گوشتی پر کرده و 2 لبه آن را چسبانده و در روغن داغ سرخ میکنیم .......... و روغن اضافی آن را میگیریم نوشششش جون آپلود عکس
2738
شیرینی نخودچی : مواد لازم : آرد نخودچی 1 پ سرخالی - آرد سفید 1/3 پ - روغن 1/2 پ - پودر قند 1/2 پ - وانیل 1/2 ق چ - خلال پسته برای تزیین طرز تهیه : آرد نخودچی و آرد سفید را با هم مخلوط کنید .سپس الک کرده و کنار بگذارید . روغن و پودر قند و وانیل را با همزن بزنید تا یکدست شود.سپس آردها را کم کم اضافه کنید . و با دست ورز دهید تا یکدست و نرم شود . بعد به مدت 2 ساعت در یخچال در کیسه فریزر بگذارید . بعد از مدت طی شده ، خمیر را روی پلاستیک به ضخامت 1 سانت باز کرده و قالب بزنید . سپس توی سینی که کاغذ روغنی در آن انداخته شده بچینید و روی آن را خلال بگذارید . سینی را در فر با درجه حرارت 170 درجهبه مدت 25 دقیقه بگذارید . بعد از طبخ و سرد شدن شیرینی ها را از کاغذ جدا کنید . * فر از قبل به مدت 15 دقیقه گرم شود *
خانم خوشگلا امروز میخوام دستور یه شیرینی خوشمزه که خودم درست میکنم رو بذارم اینجا .... شیرینی میکادو امیدوارم خوشتون بیاد و نوش جون کنین
طرز تهیه : کره را به روش بن ماری آب کرده ، بعد پودر کاکائو را به آن اضافه کرده و هم میزنیم . در ظرف دیگر تخم مرغ و شکر و وانیل را با همزن مخلوط کرده تا کرم رنگ و کش دار شود . بعد مواد اول را کم کم به تخم مرغ ها اضافه کرده تا تخم مرغ ها بسته نشود . بعد از هم زدن پودر گردو را اضافه کرده ، هم میزنیم و سپس پودر بیسکوییت را اضافه میکنیم _ مواد نباید زیاد شل یا زیاد سفت باشد .. تقریبا به حالت کاکائو صبحانه شود مناسب است . در این قسمت نان بستنی را در یک سینی قرار داده و مواد را روی آ ن پهن میکنیم .البته به اندازه 1 سانتیمتر از اطراف نان بستنی نباید آغشته به مواد شود .. به همین ترتیب نان دوم و سوم و چهارم را قرار داده و این کار را تکرار میکنیم . میتوان این کار را تا 6 لایه نیز انجام داد . بعد یک وزنه سنگین روی آن میگذاریم و بعد به مدت 1 ساعت در یخچال گذاشته و بعد با چاقو اره ای برش میدهیم ....
شیرینی میکادو : مواد لازم : تخم مرغ 1 عدد - پودر شکر 1/2 پیمانه - پودر کاکائو 1 ق غذاخوری - کره 100 گرم - وانیل 1/8 ق چای خوری - پودر گردو 1 پیمانه - پودر بیسکوییت به میزان لازم - نان بستنی ( نان میکادو ) 4 ورق
نگران نباشین .... منم عکس ندارم ...این دفتر چندین و چند ساله منه ... اصلا وقتی درست میکردم عکس نگرفتم ... فقط بعضی هاش که جدیدتره عکس گرفتم ...اما همش رو تقریبا درست کردم .
2706