2726
سلام مامانای عزیز بهار وتابستون 94. همونطور که همه میدونید قرآن خوندن تاثیر شگرفی روی جنین وآرامش مادر داره. بچه ایکه مرتب تحت تاثیر نوای زیبای قرآن و امواج مثبتش باشه بعدا هم بچه خیلی آروم بامحبتی خواهد بود وهم خودبخود خودش با قرآن مانوس میشه. من این تجربه رو بارها دیدم.ازجمله پسر خودم. هرکی از مادرای مهربون علاقمند بود بیاد وعضو شه.برحسب اینکه روزی چند صفحه میتونه بخونه گروه بندی میکنیم.وهرروز میتونیم گزارش بدیم. ومامانایی هم که علاقمند باشن میتونیم برنامه حفظ داشته باشن ،من برنامه حفظ هم میذارم.هرکی هرقدر که تونست.حتی روزی یک آیه. فقط وفقط خواهش میکنم وسط راه قطع نکنید و رهاش نکنید.اگه واقعا میخواین بیاین وادامه بدین بسم الله......
مادر گرامی! در دوران جنینی کودک دلبند شما چیزهایی فرا می گیرد که بیشتر از هر دهه از عمر آینده اوست. زمانی که در رحم شماست صداها به گوشش می رسد و هیجانات را احساس می کند. خواب می بیند و حرکات و تماس ها را تجربه می کند. هوشیار بودن جنین باعث می‌شود که این توصیه را به خانم‌های باردار و البته خانواده‌ها داشته باشیم که مراقب آنچه جنینشان می‌شنود باشند. - فرزند قرآنی: قرآن خواندن برای جنین به خصوص با صوت و لحنی زیبا برای او آرامش‌بخش است. حتی می‌توانید آیات قرآن را به فارسی ترجمه کنید و درباره شرح و تفسیر آیات با او حرف بزنید. برایش از قصه‌های قرآنی بگویید و آنچه آموزنده است به او یادآوری کنید. کتاب و قرآن خواندن برای جنین وقت زیادی از شما نمی‌گیرد. همین که قصد دارید برای خودتان کتاب یا قرآن بخوانید جنین را از این قضیه آگاه کنید و به او بگویید که می‌خواهید برایش بخوانید. نزدیک ترین فرد به هر نوزاد و جنینى مادر اوست که هر صدایى را که او بخواهد فرزندش به آن انس مى گیرد. درباره تأثیر صداى قرآن روى جنین تحقیقات زیادى انجام شده است و روانشناسان، متخصصین شنوایى، و نیز مدرسین قرآن مى گویند: جنین با هر صدایى که انس بگیرد پس از تولد و در دوران کودکى به آن صدا پاسخ آشنایى مى دهد. همین تحقیق درباره شنیدن صداى قرآن نیز آزمایش شده است، به گونه اى که کودکانى که در ایام جنینى صداى قرآن شنیده اند پس از تولد نسبت به شنیدن این صدا عکس العملهاى آشنایى از خود بروز مى دهند.
من خیلی دوس دارم قران بخونم ولی خیلی تنبلیم میاد دقیق باید چیکار کنیم؟ مثلا چقد باید بخونیم؟ چند روز باید بخونیم؟
🌹میشه صلوات برام بفرستین سلامتیمو به دست بیارم؟🌹

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728
اهان مثلا الان شروع میکنم بعد تا هروقت تونستم دیگه قران و ختم کنم؟؟؟ آخ کاش اینقد تنبل نبودم خدااااااااا من نی نیم خرداد دنیا میاد اولی هم هست
🌹میشه صلوات برام بفرستین سلامتیمو به دست بیارم؟🌹
اسم کاربری......فرزند......تولد نی نی............ختم یاحفظ........................شروع(آذر93).....................پیشرف ماتیا...............دوم.........اواخر خرداد...........ختم(روزی10ص) ...............ختم(9/17-ص342)..........(10/04-ص482) ماتیا........................................................حفظ(3روز 1ص).................حفظ(10/07-ص10)............. ملوسی..........اول..........اردیبهشت..........ختم(هفته1-2 جزء)...............(9/21-ص402)................(9/29-ص442) سرور.............اول.........اردیبهشت..........ختم(هفته یک جزء).................(9/17-ص1) الینا...............اول.........خرداد.................ختم(روزی2ص).......................(9/17-ص1) مهرسا...........اول.........فروردین.............ختم(متغیر)...........................(9/18-ص32).................(9/24ص62) باربیم............اول.........مرداد...............ختم(هفته یک جزء)..................(9/18-ص1) ...............(9/20-ص22) بارون الی55..........اول.........تیر...................ختم(هفته 2حزب)..................(9/18-ص1).................(10/03-ص42) مریم............اول.........تیر....................ختم(روزی 5 ص).....................(9/18-ص106).............. نورا.............اول.........خرداد.................ختم(روزی3ص).....................(9/21-ص1).................... پروانه........دوم..........خرداد..................ختم(روزی1ص)....................(9/21-ص64)................. شیفو........اول..........شهریور...............ختم(متغیر)..........................(9/24-ص1) مامان کوچولو..اول.....فروردین..............ختم(متغیر)...........................(9/24-ص1)........ مامان ماهور......................................ختم(متغیر).........................(9/24-ص1)........ ستین.......اول.......تیرماه.................ختم(متغیر)..............................(9/30-ص115)............ النا..........دوم......خرداد..................ختم(متغیر)...............................(10/07-ص287)..........
تاثیر قرآن بر روی جنین و کودکان چهار شنبه 14 اسفند 1392 | تعداد بازدید: 696 جنین با هر صدایى که انس بگیرد پس از تولد و در دوران کودکى به آن صدا پاسخ آشنایى مى دهد. بهترین هدیه اى که یک مادر مى تواند به فرزندانش چه دختر و چه پسر بدهد آرامش است. به گفته یکى از مشاوران خانواده که متخصص گفتار درمانى نیز هست، پس از به دنیا آمدن کودک، مادر مى تواند به این روش قرآن را از طریق صورت به صورت براى نوزاد خود بخواند: دو دستش را در کنار شانه هاى نوزاد قرار داده صورتش را در برابر صورت او قرار دهد و قرآن را شمرده شمرده بخواند و به کودک نگاه کند، این کار باعث مى شود کلمات قرآن در جان نوزاد ثبت شود.همچنین خواندن آرام قرآن هنگامى که نوزاد در آغوش مادر و در حال شیر خوردن است مى تواند او را با قرآن مأنوس کند. پس از دوران شیرخوارگى و در هنگامى که مادر با کودک خود بازى مى کند نیز روشهایى براى انس او با قرآن گوشزد شده از جمله اینکه در روایات آمده است: حضرت فاطمه (س) وقتى با کودکان خود بازى مى کردند و آنها را بالاى سر مى بردند اشعار توحیدى برایشان مى خواندند. قصه گویى و آموزش مفاهیم قرآن از طریق قصه را تاکنون موفقترین روش انس با سخن خداوند دانسته اند. مهدى قره شیخ لو، قارى بین المللى و مدرس قرآن مى گوید: بهترین روش براى آموزش کودکان زیر هفت سال قصه گویى قرآنى هنگام خواب به وسیله مادر است و آموزش روخوانى یا خواندن قرآن با صوت را باید به پس از رفتن کودک به دبستان محول کرد. همچنین درباره گرایش و علاقه کودک بالاى سه سال به نوارهاى قرآن مى گوید: بهترین روش شنیدن غیر انتخابى مادر هنگام کار کردن در آشپزخانه است. شهریار پرهیزکار، حافظ کل و مدرس قرآن در این باره مى گوید: من هیچ وقت فرزند خودم را به حفظ قرآن مجبور نمى کنم و از او حتى نمى خواهم قرآن را حفظ کند؛ بلکه اگر خودش نسبت به این کار اشتیاقى نشان داد به او کمک مى کنم. برخى از مدرسین قرآن، آموزش حفظ به کودکان زیر هفت ساله را موجب بروز عکس العملهاى ناخواسته رفتارى در سن نوجوانى مى دانند و این کار را تنها به علاقه و اشتیاق خود کودک وامى گذارند. اساتید نبوغ و یا بروز شایستگى هاى خاص رامنحصر به کودکان خاصى مى دانند و آموزش ویژه ایشان نباید براى تمام کودکان همسال آنان نسخه واحد تلقى شود.فشار فکرى و روحى براى آموزش حفظ قرآن به کودکان گاهى باعث افسردگى آنان نیز مى شود. جنین با هر صدایى که انس بگیرد پس از تولد و در دوران کودکى به آن صدا پاسخ آشنایى مى دهد. تربیت و آداب قرانی اما از اثر صوتى و آموزش ظاهر قرآن که بگذریم مادر بهترین الگو براى پیاده کردن آداب قرآن در فرزند است. عدالت در رفتار و گفتار، محبت زیاد، بجا و به موقع و رفتار سنجیده و متانت و وقار همیشگى مادر مى تواند براى فرزند الگوى مناسبى در رفتار قرآنى باشد.مادرى مى گوید: وقتى قرآن مى خواندم فرزندم مى آمد و مى گفت: بگو ببینیم «خدا چه گفته» است؟ و من آیاتى که جنبه روایى و داستانى داشت را براى او مى خواندم و داستانش را تعریف مى کردم.همین طور شبها هنگام خواب همین قصه ها را و بخصوص داستانهایى که شخصیتهاى خردسال در آنها هست براى او تعریف مى کردم که چندین و چند بار هم خواهان شنیدن این داستانها مى شد. مادر دیگرى مى گوید: من در زمانى که فرزندم را دعوا مى کنم یا مورد عتاب قرار مى دهم هرگز نوار قرآن پخش نمى کنم، پس از آن سراغ قرآن نمى روم و یا سر نماز نمى ایستم، حتى اگر از تلویزیون قرآن پخش شود فوراً تلویزیون را خاموش مى کنم تا خشم و قرآن با هم تداعى نشود. اما در مقابل وقتى مسافرت یا به گشت و گذار مى رویم قرآن پخش مى کنم. یکى از مدرسین قرآن و معارف اسلامى نیز معتقد است بهترین هدیه اى که یک مادر مى تواند به فرزندانش چه دختر و چه پسر بدهد هدیه آرامش است. او مى گوید: من هیچگاه با فرزندانم با تندى حرف نزدم، آنها را مجبور به کارى نکردم و در امور دینى آنها را به اجبار نکشاندم. این مادر همچنین مى گوید: پدرم که خود مجتهد بود هیچ وقت به من نگفت قرآن بخوان، اما وقتى بزرگتر شده بودم و هر روز به طور مرتب قرآن را مى خواندم پدرم تشویقم کرد و اهمیت این تشویق از تأکید او خیلى بیشتر بود. بسیارى از دانشمندان و بزرگان اندیشه وقتى از خاطرات کودکى خود مى گویند خواندن قرآن مادر یا دعاهاى او سر سجاده را از تأثیرگذارترین اتفاقات آن دوران مى دانند.نزدیکترین فرد به هر نوزاد و پیش از آن هر جنینى مادر اوست که هر صدایى را که او بخواهد فرزندش به آن انس مى گیرد. درباره تأثیر صداى قرآن روى جنین تحقیقات زیادى انجام شده است و روانشناسان، متخصصین شنوایى، و نیز مدرسین قرآن مى گویند: جنین با هر صدایى که انس بگیرد پس از تولد و در دوران کودکى به آن صدا پاسخ آشنایى مى دهد. همین تحقیق درباره شنیدن صداى قرآن نیز آزمایش شده است، به گونه اى که کودکانى که در ایام جنینى صداى قرآن شنیده اند پس از تولد نسبت به شنیدن این صدا عکس العملهاى آشنایى از خود بروز مى دهند. منبع:sabzevarQuran.ir
سلام دوستان، ایشاالله که هم نینیا سالم و صالح به دنیا بیان ، من نینیم خدا بخواد اردیبهشت بدنیا میاد، تا الان هم سعى کردم حداقل هفته اى یک یا دو جز رو بخونم، ولى هر روز نمیتونم، ولى در طول هفته حتما میخونم، راستى بچه اولم هست
الهى،تو را مى خوانم که بهترینها هستى،پس به بهترینهایم ، بهترینها را عطا کن
صفات خوب را باید از دوران بارداری به فرزند منتقل کرد تربیت نه از 7 سالگی شروع می شود٬ نه 3 سالگی ونه چند ماهگی بلکه از دوران جنینی است که همه چیز شکل می گیرد. البته روایت های بسیاری وجود دارد که در آن بر اهمیت دوران بارداری و سلامت روحی و روانی مادر باردار تأکید شده؛ بنابراین٬ این دوران نه تنها برای جنین بلکه برای مادر هم بسیار مهم و تأثیر گذار است. درواقع اضطراب یا آرامش روانی مادر در دوران بارداری به جنین منتقل شده و هر دو را تحت تأثیر قرار می دهد. پس برای اینکه مادر و جنین هر دو در آرامش و سلامت روحی و جسمی باشند٬ باید هم مادر و هم اطرافیان او به ویژه پدر مواردی را در نظر داشته و رعایت کنند. 1. همنشینی با آیه ها در اسلام تأکید شده خانمی که فرزندی در راه دارد٬ تلاوت قرآن را فراموش نکند. به نقل از امام باقر و امام صادق (ع) بر آن تأکید شده٬ این است که خانم های مسلمان سعی کنند در طول بارداری حتی الامکان دائم الوضو باشند. در واقع وضو داشتن نوعی آمادگی برای تقرب به خداوند محسوب می
سلام نینی منم اردیبهشت دنیامیادولی من هنوزکماکان تهوع دارم واین یکم اذیتم میکنه.چطوربخونیم؟
پسرنازوقشنگم توهفته ی بیست هستش.خدایاهزاران بارشکرت.به همین ماه عزیزقسمت میدم که همه منتظرانینی داربشن.الهی آمییییین.
آخه روزی یک صفحه که تااردیبهشت تموم نمیشه
پسرنازوقشنگم توهفته ی بیست هستش.خدایاهزاران بارشکرت.به همین ماه عزیزقسمت میدم که همه منتظرانینی داربشن.الهی آمییییین.
2706