2737
2734
دوستان سلام امیدوارم بهترین ها در انتظار همه باشه من از 1 خرداد پارسال تقریبا هر روز به این سایت سر میزنم و در تاپیک ها و کلوپ هایی که عضو هستم مطلب مینویسم ولی این تصمیم رو گرفتم در مورد مشکل خودم هم یه تاپیک ایجادکنم تا اگر دوستی مشکل شبیه من رو داشت بتونیم از اطلاعات همدیگه استفاده کنیم دوبار سقط بخاطر توقف ضربان قلب جنین در هفته هشت رو تجربه کردم . برای همین تصمیم گرفتم ازمایش های مربوط به سقط رو انجام بدم. در آزمایش هام علاوه بر مشکل ترومبوفیلی که معمولا با هپارین حل میشه ازمایش کاریوتایپم هم طبیعی نبود. در ازمایش کاریوتایپم نوشته شده inv 9 (p12-q13) precentric بعد از کلی غصه خوردن و زجر کشیدن شروع کردم به جمع آوری اطلاعات نظر پزشکان مختلف رو در این زمینه جویا شدم که به اختصار در همین تاپیک میذارم خیلی دلم میخواد کسانی رو بشناسم که با داشتن این مشکل فرزند سالمی دارند. البته قطعا نظر و تقدیر خداوند حرف اول و آخر رو میزنه
یا رب نظر تو برنگردد
سوال یک بیمار از آزمایشگاه ژنتیک دکتر اکبری موضوع : وارونگی کوروموزومinv(9)( p11q13) توضیحات : با سلام جواب کاربو تایپ تشخیص inv(9)p11q13 می باشد لطفا برای اقدام به بارداری راهنمایی نمایید. جواب) در کل برای هرگونه ناهنجاری ساختاری در والدین توصیه به انجام تست کاریوتایپ آمنیوسنتز در هفته 15 بارداری می شود. برای این واژگونی تا بحال بیماری خاصی گزارش نشده است ولی در برخی از مطالعات ناباروری در فرد حامل گارش شده است.
یا رب نظر تو برنگردد

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سوال خودم از سایت دکتر اکبری موضوع : وارونگی کروموزم 9 توضیحات : با سلام و احترام به دلیل دوبار سقط در هفته هشت من و همسرم ازمایش کاریوتایپ دادیم. کاریوتایپ همسرم نرمال بود ولی برای من نوشته inv 9 pre p12-q13 ایا با وجود این مشکل میشه به شکل طبیعی باردار شد و فرزند سالم داشت ؟ پاسخ شماره 1 موضوع : واژگونی کروموزوم 9 و سقط توضیحات : واژگونی کروموزومی 9 یک بازآرایی پلی مورفیسم است و یک واریانت نرمال محسوب می شود و علت سقط مکرر محسوب نمی گردد.
یا رب نظر تو برنگردد
2731
سوال یک بیمار از سایت دکتر اکبری با سلام جواب آزمایش زنتیک شوهر اینه لصفا برام تفسیرش کنید:46xy pericentric Inv(9) p11q13) تعداد کل پاسخهای موجود : 1 پاسخ شماره 1 موضوع : واژگونی کروموزوم 9 توضیحات : نتیجه تست کاریوتایپ همسر شما نشان می دهد که قسمتی از کروموزوم 9 ایشان دچار واژگونی شده است. از نظر پزشکی این تغییر ساختاری مشکلی ایجاد نمی کند. ولی در افرادی که دارای سقط مکرر یا نازایی هستند بیشتر دیده می شود. مراجع علمی این تغییر ساختاری کروموزومی را طبیعی گزارش کرده اند.
یا رب نظر تو برنگردد
سلام عزیزم من در مورد وارونگی کروموزوم 9 اینا میدونم که توی ایران هم کار شده و دیدن که روی قدرت باروری جنین اثر داره و در اینده مشکل ناباروری خصوصا جنین پسر خواهد داشت. این هم لینکاش http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3168150/ http://www.jri.ir/Documents/FullPaper/Fa/129.pdf
2738
نظر پزشک متخصص آزمایشگاه نیلوفر یافته های علمی ارتباط قطعی وارونگی کروموزم شماره 9 و سقط را مشخص نکرده است. از نظر بسیاری از محققین آزمایشگاهی این مورد یک بازآرایی پلی مورفیسم است. در آزمایشگاه ما نتایج کاریوتایپ های این چنین نرمال فرض می شود .
یا رب نظر تو برنگردد
سوال از ازمایشگاه ژنتیک دکتر اکبری س)ببخشید مجدد سوال میکنم ولی من چندتا مقاله خوندم در مورد اینکه وارونگی پری سنتریک منجر به سقط یا اختلالات مادرزادی در کودک میشه، ممنون میشم بیشتر توضیح بدیی از سایت خوبتون بسیار ممنونم ج) وارونگی کروموزومی از نوع پری سانتریک موجب ایجاد گامت های با کروموزوم های فاقد این واژگونی و دارای واژگونی می گردد و در صورتیکه کراسینگ اور بین این دو همولوگ صورت گیرد، می تواند گامت هایی با حذف و اضافه بخشی از کروموزوم ایجاد گردد که اکثرا موجب سقط می شود. در مورد واژگونی کروموزوم 9 یک واریانت ساختاری محسوب می شود و در کل محققین این واریانت را علل سقط نمی دانند. در مورد مقالاتی که مطالعه کرده ای به احتمال زیاد مطالعات مورد - شاهدی بوده اند که بیان نموده اند این واژگونی در میان بیماران مبتلا به سقط مکرر با فراوانی بالاتری مشاهده شده است. این به این معنا نیست که علت سقط می باشند و هر کسی که دارای این واریانت باشد مبتلا به سقط مکرر می شود، بلکه به این معناست که با این بیماری همراهی دارد. البته باید نقطه شکست را هم مد نظر گرفت.
یا رب نظر تو برنگردد
سلام دوست عزیز ومتاسفانه منم یه همچین مشکلی دارم جابه جایی قسمتی از کوروموزومهای 2 و 9 دارم با اینکه دو بار سقط داشتم مشاور ژنتیک گفت از هر 4 بارداری دوتاش برات میمونه ولی نموند و برای بار سوم جنینم در 8 هفته قلبش ایستاد که ای کاش قلب من میایستاد منم در حال حاضر نمیدونم باید چکار کنم:-(
عاقبت در یک شب از شب های نزدیک/کودک من پا به دنیا مینهد/آن زمان برمن خدای مهربان/نام شور انگیز " مادر " می نهد.
2706