2733
2734
سلام. من مدت زیادی عضو نینی سایت بودم، که بنا به دلایلی ناچار به حذف همه پست‌هام شدم. حالا با دغدغه‌های تربیتی برای بچه‌های خودم و همه بچه‌های دیگه برگشتم. همه‌مون می‌دونیم که تو این روزگار، تربیت بچه برای مادری که دغدغه پرورش فکر و خلاقیت بچه‌اش رو داشته باشه، کار سختیه. به خصوص اگر به فرهنگ هم علاقمند باشی و نخوای بچه‌ات فقط یه نخبه با سواد محدود به یک حوزه بشه، یا یه طوطی که هرچی بهش تلقین کردی، از حفظ بگه. چون خیلی از محصولات تجاری‌ای که با این عناورین تولید می‌شن، درحقیقت مخرب خلاقیت بچه‌ها هستن، نه پرورش دهنده اون. از این طرف مشکل محدودیت محصولات و امکاناتی هست که برای مادری کردن با این دغدغه‌‌ها وجود داره. از اون طرف هم حتی امکانات و محصولاتی که هست، به خوبی معرفی نمی‌شه. خیلی وقت‌ها بغل گوش‌مون چیزهایی هست که ازش خبر نداریم. نشانه‌اش هم این سوال همیشگی "کتاب خوب برای بچه من چی هست؟!" که همه ما اقلا یه بار اینو از یکی پرسیدیم! چون نمی‌دونستیم تو این آشفته‌بازار کتاب کودک، باید سراغ کدوم بریم. که هم محصول فرهنگی غنی‌ای باشه، هم بدآموزی نداشته باشه، هم به خلاقیت بچه ضربه نزنه، و هم حتی به ذهن و خلاقیت بچه کمک کنه. حالا میخوام دستمو به سمت همه شما مامان‌هایی که دغدغه تربیت یه بچه خلاق رو دارین دراز کنم، تا دست‌هامونو به هم بدیم و به هم کمک کنیم، تا در همین روزگار از تجربه‌های هم استفاده کنیم و راه‌های تجربه شده رو بشناسیم. به امید نسلی که از ما خلاق‌تر، فکورتر و آگاه‌تر باشن. :)
برنامه پیشنهادی من برای این تاپیک اینه که هر هفته یک موضوع مشخص داشته باشیم، و محصولاتی در همون رابطه معرفی کنیم. خیلی خوبه که هر محصولی که معرفی می‌کنین، اطلاعات کاملی داشته باشه. مزایا و معایبش رو بگین، تجربه شخصی خودتون و کودک‌تون با اون رو بگین. قیمت و نحوه تهیه‌اش رو بگین. و اگر میتونین عکسش هم بذارین. حواس‌مون باشه که این تاپیک برای معرفی محصولاتی برای "پرورش خلاقیت" کودکه. پس از این دایره خارج نمی‌شیم. نکته: تبلیغ برای "هرچیزی" در این تاپیک ممنوعه و پست‌های تبلیغاتی حذف می‌شن (از تلیغ شوی لباس گرفته تا تبلیغ ختم قرآن دسته‌جمعی!)
جمع‌بندی تاپیک رو در این پست میتونین ببینین: ***کتابهایی برای پرورش خلاقیت کودکان رده سنی 1 تا 3 سال*** کتاب رنگ‌ها (که از این سری چیزهای دیگریش هم هست، مثل شکل‌ها و...) نشر پیام مشرق. صفحه‌آرایی: معتاب یعقوبی. / سری کتابهای باز کن، ببین از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان / سری کتابهای "پنج تا انگشت بودند که..." اثر مصطفی رحماندوست. تصویرسازی هدا حدادی. نشر پیدایش. / سری کتابهای "چه کسی .... قایم شده؟" نشر سایه‌گستر. / سری کتابهای "من میتوانم" نشر پیک ادبیات. نوشته زهرا فرمانی. / ترانه های کودکانه آموزش فصل ها نوشته فاطمه رستمی مشهدی. انتشارات فرشتگان / بعضی از سری کتابهای شیمو شاعر ناصر کشاورز . نشر پنجره / سری کتاب من خوشحالم که 1 و 2 و 3 و 4 داره کتابهای بنفشه. نشر قدیانی / کتاب میوه ها و رنگها رو بشناسیم کتاب اشنایی با پرندگان کتاب حیوانات را بشناسیم همگی از انتشارات:نشر لیدا / تپلی بگو قوقولی قوقو انتشارات خانه هنر / حسنی ما یه بره داشت مهمانهای ناخوانده خروس نگو یه ساعت حسنی نگو بلا بگو و.... سایر کتابهای منوچهر احترامی / شیوه های تقویت هوش نوزاد از انتشارات با فرزندان هر دوره 3 ماهه / دوره جورواجورها - نشر قدیانی. کتابهای بنفشه. این دوره متاسفانه تو تصویرسازی بعضی هاش اصلا خوب در نیومده. یعنی شکلهاش عملا وحشتناکه!!!! بهترین هاش، خونه ها جورواجورند و ماشین ها جورواجورند هستن که هم رنگهاشون خوبه، هم تصویرسازی شون ترسناک نیست! / کتاب "چه کسی به دنبال آقا فیله می‌رود؟" واحد کودک و نوجوان نشر نوشته- کتابهای خورشید خانوم. / سری کتابهای چه مهربان است خدا مجموعه شعرهای خیلی کوتاه از مهری ماهوتی. نشر طلایی. / بوسه‌هایی برای بابا نشر مبتکران. / مجموعه غاز کوچولو از انتشارات بافرزندان (خیلی خوبه) / مجموعه سه جلدی : بهترین بابای دنیا ، بهترین مامان دنیا ، بهترین دوستای دنیا / قصه هایی برا ی1 ساله ها ،لنگه جوراب گمشده و 10 قصه دیگر...موسسه نشر و تحقیقات ذکر / حیوانات را بشناسیم ،انتشارات خانه ادبیات. از این سری ،وسایل نقلیه را بشناسیم و میوه ها و رنگ ها را بشناسیم ،هم منتشر شده / میبینم و یاد میگیرم ،انتشارات قدیانی ،این یه مجموعه 6 جلدی به نام وسایل خانه ،اعداد و مفاهیم ، میوه ها و سبزی ها،حیوانات و شکل ها و رنگ ها،ماشین کشتی هواپیما / ترانه های کوچک برای هوش کودک ،شاعر :ناصر کشاورز ناشر نشر رویش / نخودی ها ،سروده شکوه قاسم نیا مجموعه 6 جلدی انتشارات قدیانی / تاتی کوچولوها ،شعرهای ناصر کشاورز و شکوه قاسم نیامجموعه 10 جلدی انتشارات قدیانی / دنیای داداشی،سروده شکوه قاسم نیا مجموعه 6 جلدی انتشارات قدیانی / تو هم میتوانی نوشته نانامی اسانو ،مجموعه 6 جلدی ،انتشارت قدیانی(دندانم را مسواک میزنم ،به همه سلام میکنم ،اسباب بازیهایم را جمع میکنم،خودم لباسم را میپوشم ،خوردنیها را دوست دارم ،خودم به دستشویی میروم ) برای اطلاعات بیشتر در مورد این کتابها، به صفحات 1 تا 6 همین تاپیک مراجعه کنید. * ***کتابهایی برای پرورش خلاقیت کودکان رده سنی 3 تا 6 سال*** به زودی جمع بندی خواهد شد.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
سلام من عزیز باتاپیک قبلیتو ن آشنا هستم تو روزهای حاملگی خیلی بش سر میزدم و قسمت نبود طبیعی زایمان کنم ولی خیلی برام مفید بود
خدای مهربون ممنونم که زیباترین گل بهشتی رو به من هدیه کردی و من مادر شدم
CafeMom Tickers
خب پس اگر موافقین، اولین موضوع رو "کتاب‌های خوب برای پرورش خلاقیت کودک 1 تا 3 ساله" بذاریم. تا جمعه هفته آینده در مورد این موضوع حرف میزنیم و کتابهای خوبی رو که میشناسیم به هم معرفی میکنیم. موافقید؟
2738
من فردا خودم میام پیشنهاداتم رو معرفی میکنم. به دوستان دیگه تون که این جور دغدغه‌ها رو دارن این تاپیک رو معرفی کنید. هر چی بیشتر باشیم، محصولات بیشتر و متنوع‌تری معرفی میشه. :)
دختر منم زیر 2 سال هست .... من یه سری کتاب های مصور حیوانات پرندگان میوه ها و.. براش گرفتم که خیلی خوب همشو یاد گرفته و بسته مقدماتی بالا بالا باعث شد دقتش زیاد بشه و با خیلی حروف و کلمات جدید آشنا بشه .....
خدای مهربون ممنونم که زیباترین گل بهشتی رو به من هدیه کردی و من مادر شدم
CafeMom Tickers
من مکعبهای رنگی هشت تایی رو برای پسرم گرفتم که میگن توی هماهنگی مغز و دست موثره و به نظرم از وقتی باهاش کار کردم به نظرم درسته. حلقه هوش رو باهاش کار کردم که توی شناخت مفاهیم بزرگ و کوچک و شناخت رنگها موثره البته پسر من هنوز رنگهارو درست یاد نگرفته
دوستان عزیز... لطفا برای اروم شدن پسرم یک صلوات بفرستید....ممنون
ماه بانو جان. بگو خب! شروع کن! شما با کتابها شروع کن! اگر بخوایم موضوع رو باز بذاریم، یهو خیلی به هم ریخته میشه. یکی کتاب معرفی میکنه، یکی بازی، یکی سی‌دی، یکی موسسه پرورش خلاقیت، یکی هم کلاس فلان استاد!!! خیلی پراکنده میشه! به نظرم اگر هر هفته برای یه چیزی وقت بذاریم، مرتب‌تره. بعد یه فهرست هم صفحه اول میذاریم که هر کس خواست تاپیک رو دوره کنه، بتونه فوری ببینه هر موضوعی کجاست. فوقش اگر خواستیم در مورد یه موضوعی دوباره حرف بزنیم، خب دوباره موضوعش میکنیم!! پیگرد قانونی که نداره!!! :))
2706