2737
2734
سلام. مختصر و مفید بگم بهتره. دختر من از بدو تولد کم شیر میخورد. هر 2-3 ساعت یکبار 4-5 دقیقه. ماه اول وزنگیریش خوب بود اما ماه دوم کم بود. تا اینکه از فردای روزی که واکسن 2 ماهگی رو بهش زدیم دیگه سینه نگرفت. بماند که اون روز من چی کشیدم. دخترم 7 ساعت گشنه بود و سینه نمیگرفت و تا زیر سینه میومد جیغش به آسمون میرفت. تا بالاخره شیرم رو دوشیدم و با سرنگ بهش دادم. شیشه ندادم چون میدونستم اگه به شیشه عادت کنه دیگه سینه نمیگیره. دیگه از اون روز به بعد کارم شده بود یا شیرم رو بدوشم و بهش بدم و یا توی خواب بهش شیر بدم. کل روز هر 2 ساعت خوابش میکردم و با کلی ادا وادارش میکردم به شیر خوردن. خیلی سخت بود، خیلییییییییی. چون همه مادرها تا نوزاد میخوابه میرن دنبال کارهای خودشون اما من تا دخترم میخوابید شروع میکردم به وررفتن با فک و گوش و بینی تا بتونم وادارش کنم میک بزنه. گاهی اوقات این تلاش 1 ساعت طول میکشید. تا اینکه بردمش دکتر گوارش اطفال. آزمایش کامل ادرار و خون واسش نوشت. خدا رو شکر سالم سالم بود. دیگه بهم گفت باهاش بساز. ناگفته نماند که تو اون ماه خیلی خوب وزن گرفته بود. چون توی خواب 20 دقیقه شیر میخورد. یه روز تصمیم گرفتم با صدای سشوار بهش شیر بدم و در کمال ناباوری دیدم که خورد. دنیا رو بهم دادن. اما باز بعد جند روز اینکار هم واسش تکراری شده بود.همه بهم میگفتن شیر خشک بهش بده و خودتو داغون کردی. خدایی هم خیلی خسته و درمونده شده بودم اما به هیچ وجه دلم نمیخواست شیرخشک بدم. حاضر بودم کل 2 سال رو توی خواب بهش شیر بدم اما شیرخشک ندم. بعضی روزها راه میرفتم و شیر میدادم، آواز میخوندم و شیر میدادم. عین کانگورو میپریدم و شیر میدادم. و اما حالا...
ترنم عشق مامان و بابا، محمد کوچولو هم سالم بیاد تو بغلم بگو آمین
الان که دارم اینا رو مینویسم دیگه خیلی کم توی خواب بهش شیر میدم. چون 2 هفته است که هر وعده با صدای سشوار شیر میخوره. فکر نکنین که هر وعده سشوار رو روشن میکنماا! یه نر افزار گرفتم واسه گوشیم به نام white noise baby که همه جور صدایی توش هست. از جمله صدای سشوار. اینو میزنم و اولش نق نق میکنه اما بعد از چند دقیقه شروع میکنه به خوردن. فقط بعضی اوقات بدقلقی میکنه که میخوابونمش و بهش شیر میدم. درسته از نظر خیلی ها این رفتارها غیر عادیه اما برای منی که همیشه مجبور بودم انقدر دخترم رو روی پاهام تکون بدم تا بخوابه و شیر بدم، رفتار الانش بهشته! اینم بگم که بعضی اوقات هم یهو خودش بدون هیچ کاری سینه ام رو میگیره.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

چرا انقدر خودتو زجر میدی باور کن مادر بودن فقط به شیر دادن نیست .منم متل تو خودمو کشتم که شیر خشک ندم اما مجبور به دادنش شدم هر چند که در کنارش شیر خودمم میدم اما همه این فشارها به خاطر تبلیغ زیاده دکترش بهم گفت درسته شیر مادر عالیه اما شیرخشکم نیاز نی نیم رو براورده میکنه نباید سخت گرفت
2731
اینا رو نوشتم واسه کسایی که خیلی راحت نوزاد رو از شیر مادر محروم میکنن. دوستان هیچ وقت در مقابل سینه نگرفتن نوزاد کوتاه نیاین. صبوری به خرج بدین. خیلی سخته. من روزهای زیادی گریه کردم. اما خوشحالم که بعد این همه تلاش الان وضعیت بهتر شده و امیدم به اینه که یه روز برسه که منم مثل همه مادرها با خیال راحت به بچه ام شیر بدم. میدونم اون روز دور نیست. شماهم دعا کنین برامون
چرا انقدر خودتو زجر میدی باور کن مادر بودن فقط به شیر دادن نیست .منم متل تو خودمو کشتم که شیر خشک ندم اما مجبور به دادنش شدم هر چند که در کنارش شیر خودمم میدم اما همه این فشارها به خاطر تبلیغ زیاده دکترش بهم گفت درسته شیر مادر عالیه اما شیرخشکم نیاز نی نیم رو براورده میکنه نباید سخت گرفت
آناهیتا جان منم میدونم که شیرخشک های امروزی اصلا بد نیستن اما اون آرامشی که من از شیر خوردن دخترم میگیرم هیچ جا پیدا نمیکنم. اینم بگم که شیرخشک هر چی هم عالی باشه شیر مادر از اون بهتره
2738
اما من برعکس توام......دخترم نوزاد که بود تا صداش در میومد سینمو فرو میکردم تو دهنش...دیگه عادت کرده تا منو میبینه میاد یقمو طلبکارانه میکشه و شیر میخوره...بعضی وقتا اینقدر میخوره که احساس میکنم مغز استخونمو داره میمکه.. من میگم کاش کنار شیر خودم شیر شکم میدادم. درسته بچه باید شیر مادر بخوره اما ماهایی که تغذیه درست و حسابی نداریم باید کمکی هم به بچمون بدیم تا خودمونم باقی بمونیم. به نظر من میتونستی تو خواب شیر خودتو بدی بیدار شد شیر خشک بدی.
پفک نمکی جان دخترم مستعد سینه نگرفتن کامل هست. دکتزش میگه اگه شیرخشک بخوره دیگه هیچ وقت شیر منو نمیخوره. درسته بعضی بچه ها درکنار شیرمادر شیر حشک هم میخورن اما دختر من از این جور بچه ها نبود
دختر من هم درست سینه نمیگرفت ، باورت نمیشه چه جوری بهش شیر میدادم ، دیگه موقع شیر دادن که میشد اشکم در میومد ، با هر بدبختی که بود بهش شیر میدادم از دراوردن صداها و حرکات عجیب غریب گرفته تا رفتن تو اتاق کاملا تاریک و بدون صدا ، دردسرهایی داشت برام شیر دادن نزدیک های یک سالگیش درست شد ، کم کم عاشق می می شد تا حدی که از دستش مینالیدم ،الان دو سال و هشت ماهشه و حدود 5،6 ماهیی میشه از شیر گرفتمش ولی هنوز عاشق میمی هست ، بعضی وقتا اصرار میکنه که همینجوری بهش بدم ، عزیزم این دوران هم میگذره نگران نباش انشالله که دخترت بهتر و بهتر میشه ، تن خودت و دخترت سلامت باشه
2706