2726
سلام به همه ی عزیزان این تاپیک ادامه ی یک تاپیک در خصوص بارداری بعد از سقط هست که بعضی از دوستان رو کنار هم جمع کرده. هدف از ایجاد این تاپیک، پیگیری درمان پس از سقط تا بارداری مجدد هست. از همه ی دوستانی که سقط داشتن یا در این خصوص تجربه ای دارن تقاضا دارم نظرات و پیشنهادات و درمان هایی رو که انجام دادن و پزشکان حاذقی رو که در این زمینه میشناسن معرفی کنن. فقط بچه ها چون قرار گذاشتیم صفحه اول درمورد مسایل مربوط به سقط باشه جسارتا بقیه پستها رو پاک کردم. با تشکر از همه ی شما مشخصات بچه های تاپیک: 1- کتی *** 25 *** یک بار *** نامعلوم *** هفته هشت *** مشکلی نیست *** ؟؟؟ *** فقط خدا می دونه *** ***************************************************************** 2- عروسک...سن: 27... تعداد سقط:2بار.... دلایل سقط:تشکیل نشدن قلب..وایست ضربان قلب... هفته ی سقط.:هفته هشت..وهفته دوازده.....مشکل کنونی:پایان مدت تعیین شده برای اقدام... روزهای اقدام(درصورت بارداری جدید)............. تاریخ مامان شدن: ****************************************************************** 3- سها سن: 29 تعداد سقط1 دلایل سقط: نامشخص هفته ی سقط: 6 هفته مشکل کنونی: روزهای اقدام(درصورت بارداری جدید) پایان ماموریت آقای شوهر تاریخ مامان شدن:هر وقت خدا بخاد (امیدوارم زیاد طول نکشه) ****************************************************************** 4- ساقی سن : 32 تعداد سقط: 1 بار دلایل سقط: نامعلوم هفته سقط :4 مشکل کنونی : عفونت مزمن- تاریخ مامان شدن: 93.9.10 بیبی چک مثبت . خدارو شکر *************************************************** ***************************************************************** 5- یاس- 30سال- یک سقط- به دلیل ترومبوفیلی(انعقاد خون)- هفته 10- مشکل کنونی: 14 ماه انتظار ****************************************************************** 6-مرمر **** سن:26 **** تعداد سقط یک بار **** دلایل سقط نا معلوم **** هفته سقط ۴ هفته ****مشکل کنونی عفونت ادرار وعفونت واژینال****زمان اقدام آذر ماه اقدام میکنم****تاریخ سقط اول ابان 93****روزهای اقدام(درصورت بارداری جدید)............. تاریخ مامان شدن:.......... ****************************************************************** 7- شیرین جون 35 - دوبار سقط- یکی 4 هفته - یکی 6 هفته - مشکل گفتن ندارم- از آذر میرم اقدام- fبلاخره مامان شد خدا رو شکر مشکل بزرگم ترس و استرس بیش از حد خودمه ****************************************** مامانای گل تاپیک: 1- ساقی جون 2- دوقلو جون 3- ساره جون 4-جای خالی شیرین جون که به زودی دوباره پر میشه 5- ناهید جون 6-آیدا جون 7-مرمرجون 8- طهوراجون ****************************************** لیست انتظار مامان شدن: 1- سایه گلی 2- عروسک گلی 3- سهیلا گلی 4- مرمر گلی........ مامان شد 5- کتی گلی 6- لیلی گلی 7- قاصدک گلی 8- طهورا گلی.........مامان شد 9- مامان اردیبهشتی گلی 10- هستی گلی 11-سها گلی 12-یاس 13-شیرین جون 14- عاطفه گلی
ﺩﺷﻤﻨﯽ ﮐﻪ ﺻﺎﺩﻗﺎﻧﻪ ﮐﯿﻨﻪ ﻭﺭﺯﯼ ﮐﻨﺪ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺩﻭﺳﺘﯽ ﮐﻪ ﻣﺨﻔﯿﺎﻧﻪ ﺗﺤﻘﯿﺮﻡ ﮐﻨﺪ، ﺗﺮﺟﯿﺢ ﻣﯿﺪﻫﻢ.
تا الان متوجه شدیم که این آزمایش ها بعد از سقط ضروری هست و باید انجام بشه: 1. پرولاکتین 2. ویتامینD 3. سرخچه 4. انگل گربه 5. پروتئین C و S(که کمبودشون باعث انعقاد خون و نرسیدن خون به جنین و نهایتاً سقط میشه) 6. اسپرم همسر این آزمایش ها رو هم همتای عزیز پیشنهاد داده: 7. ازمایش کاریوتایب=از ژنتیک برای بررسی های کوروموزومی معمولا برای کسایی که 2یا چند سقط داشتن داده میشه زوج باید بررسی بشن 8. lh=درواقع همون هورمونیه که وقتی از کیت تخمک گذاری استفاده میکنید به شما نشون میده که به زمان تخمک گذاری نزدیک شدین 9. atpo=انتی بادی های تیرویید هستن بیشتر کسایی که تیرویید پریاکمکار دارن بنوعی باهاشدرگیرناین هورمون به جنین حمله میکنه واونو جسم خارجی میدونه ونمیزاره رشد کنهدرزمان غیربارداری هم ازرشد به اندازه تخمک جلوگیری میکنه. هرکس تجربه ی دیگه ای هم داره بنویسه و من مرتب این پست رو ویرایش می کنم و به آزمایشها اضافه می کنم.
همچنین اقدامات پس از سقط: 1. خوردن موادغذایی با طبع گرم که رحم رو پاک کنه و برای بارداری بعدی آماده کنه. موادی مثل عسل، موز، گردو، کاچی با زعفران و زیره و رازیانه 2. استراحت دادن به رحم برای بارداری بعدی. فرصتی نهایتاً 3 ماهه نه بیشتر. البته بسته به تعداد سقط و نظر پزشک ممکنه متفاوت باشه. 3. تقویت غذایی خود و همسر

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

تو ۹ماه سر پسرم هپارین میزدم یه قرص هم بود که منقبض,کننده دهانه رحم بود اسمش یادم نیست با یه سوزن که هفته ای یبار میزدم.سرکلاژ که نیاز نداشتم دوره ای پر از استرس و شیرینی خاص خودش و داشت.از هفته ۵تا ۴ماه همش لکه بینی یا خونریزی
وقتی چترمان خداست.....بگزار ابرهای سرنوشت هرچه میخواهند ببارند
2728
سلام درسا جونی. لطف می کنی میای اطلاعات میذاری. خدا گل پسرتو واست نگه داره و این یکی رو هم سالم واست به دنیا بیاره.
درسای عزیز منم مثل شما ترومبوفیلی یا همون انعقاد خون دارم و اگر باردار بشم باید 9 ماهو هپارین بزنم
یاسی جونم من با این شرایط کاری شوهرم فعلاً به بچه فکر نمیکنم نمیدونم تا کی ولی دیگه حرفی برای گفتن تو این تاپیک ندارم. میام بهتون سر میزنم و از مطالبتون حتماً استفاده میکنم برا بعدها که به فکر بچه افتادم. از این به بعد لایک میکنم که بدونید همیشه دوستون دارم و فراموشتون نمیکنم. بهترینا رو از خدا براتون میخام دوستای گلم.........
سلام ازمایش کاریوتایب=از ژنتیک برای بررسی های کوروموزومی معمولا برای کسایی که 2یا چند سقط داشتن داده میشه زوج باید بررسی بشن lh=درواقع همون هورمونیه که وقتی از کیت تخمک گذاری استفاده میکنید به شما نشون میده که به زمان تخمک گذاری نزدیک شدین atpo=انتی بادی های تیرویید هستن بیشتر کسایی که تیرویید پریاکمکار دارن بنوعی باهاش درگیرن این هورمون به جنین حمله میکنه واونو جسم خارجی میدونه ونمیزاره رشد کنه درزمان غیربارداری هم ازرشد به اندازه تخمک جلوگیری میکنه
همتای عزیز یک دنیا ممنون بابت اطلاعاتت. سر فرصت این آزمایشا رو هم وارد اون پست می کنم.
سها جونی خودم خوش اومدی. سها گلی اینجا قرار نیست فقط از سقط و بچه و اینا حرف بزنیم که. اینجا خونه ی جدیدمونه. برای اینکه دور هم بمونیم و همدیگه رو از دست ندیم. ما دلمون برات تنگ میشه. لایک کردن خالی که فایده نداره. بیا با ما باش. از هر چی دوست داری حرف بزن.
سلام دوستان.منم یه سقط داشتم تو هفته هشتم.برای من جنین و قلبش هم تشکیل شده بود ولی چون هماتوم داشتم یهو بی دلیل و حتی بدون درد خونریزی کردم با شیاف کنترلش کردم اما همچنان لکه بینی داشتم.تا آخرین بار که رفتم سونو گفتن جنین جمع شده و رشد نکرده.هرچند که خیلیها میگفتن هماتوم مشکل خاصی ایجاد نمیکنه و با استراحت برطرف میشه ولی برای من نشد
2706