2737
2734
عنوان

برنامه و راهکار برای مدیریت اقتصاد خانواده

| مشاهده متن کامل بحث + 200777 بازدید | 4212 پست
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

یعنی مونده بودم چیکار کنم با این سفرها مرسی نجاتم دادین....خخخخخخ پنج شنبه می خواستم بخرم همسرم دیر رسید نشد....نگو قسمت به این بوده که پولم خرج نشه...
7راز خوشبختی از کوروش کبیر: متنفر نباش"عصبی نشو"ساده زندگی کن کم توقع باش"همیشه لبخند بزن"زیاد ببخش 1دوست خوب داشته باش
خودشم حرف نداره و فوق العاده هم با سلیقه هست دو تا تشک واسه دخترم درست کرده هر کس میبینه میگه واااای چه خشگله
7راز خوشبختی از کوروش کبیر: متنفر نباش"عصبی نشو"ساده زندگی کن کم توقع باش"همیشه لبخند بزن"زیاد ببخش 1دوست خوب داشته باش
2728
سلام دوستان ختم سوره ذاریات هر کس خواست بیا بگه: http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadid=923298&postID=41743809
برای حاجت رواییم فقط یک صلوات بفرستید.ممنون
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم یا ضامن آهو به دادم برس إِلَهِی کَیْفَ أَدْعُوکَ وَ أَنَا أَنَا وَ کَیْفَ أَقْطَعُ رَجَائِی مِنْکَ وَ أَنْتَ أَنْتَ إِلَهِی إِذَا لَمْ أَسْأَلْکَ فَتُعْطِیَنِی فَمَنْ ذَا الَّذِی أَسْأَلُهُ فَیُعْطِینِی إِلَهِی إِذَا لَمْ أَدْعُکَ [أَدْعُوکَ‏] فَتَسْتَجِیبَ لِی فَمَنْ ذَا الَّذِی أَدْعُوهُ فَیَسْتَجِیبُ لِی إِلَهِی إِذَا لَمْ أَتَضَرَّعْ إِلَیْکَ فَتَرْحَمَنِی فَمَنْ ذَا الَّذِی أَتَضَرَّعُ إِلَیْهِ فَیَرْحَمُنِی إِلَهِی فَکَمَا فَلَقْتَ الْبَحْرَ لِمُوسَى عَلَیْهِ السَّلامُ وَ نَجَّیْتَهُ أَسْأَلُکَ أَنْ تُصَلِّیَ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَ أَنْ تُنَجِّیَنِی مِمَّا أَنَا فِیهِ وَ تُفَرِّجَ عَنِّی فَرَجا عَاجِلا غَیْرَ آجِلٍ بِفَضْلِکَ وَ رَحْمَتِکَ یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِینَ خدایا چگونه تو را بخوانم و حال آنکه من منم،و چگونه امیدم را از تو قطع کنم‏ و حال آنکه تو تویى،خدایا!آنگاه که از تو نخواهم که به من عطا کنى پس کیست که از او درخواست عطا کنم؟ خدایا!آنگاه که تو را نخوانم تا مرا اجابت کنى،
چه خوب پارچه بگیر واست مانتو بدوزه لباس توی خونه واسه دخملت لباس خوشگل درسته پارچه هم گرون شده با دکمه و مخلفاتش شاید ارزون تر در نیاد ولی خوبیش اینکه هر مدلی دوس داشته باشه میتونن بدوزن
اتفاقا خواهرم بر عکس من خیلی مفتصده اما من نمی خوام همه زیر و بم زندگیم و بدونه میام اینجا می حرفم...چون دعوام میکنه خخخخخخخ و جاهایی و میشناسه که پارچه ارزون دارن اما کیفیت خوب....مثلا تیکه یا آخر پارچه رو میخره خیلی ارزونتر....باید ارتباطه مادیم و با خواهرم بیشتر کنم
2738
رانا نیازی نیست همه چی روبه خواهرت تعریف کنی میتونی بگی از مدلای بیرونی پسندم نشد همیشه نیمه پر لیوان رو ببین یا جنس خوب پیدا نکردم یا به خواهرت بگو نمیخوای امسال بهم عیدی بدی
سلام رانا خانم و دیگر کاربران گرامی رانا خانم تبریک میگم تاپیک بسیار عالی با محتوای کاربردی و خوبی داری مخصوصا اشتراک گذاشتن کامل و مفید تجربیاتت از مدیریت و اجرای نکات اقتصادی خانواده. صفحه اول تاپیک و نکات اشتباهتو که مطرح میکردی بسیار کاربردی بود و من هم بهشون فکر کردم. بنظرم حداقل یکی از دو طرف خانواده یعنی زن یا شوهر بایستی این مدیریت را در خانواده انجام بده. یک برنامه بودجه شده ماهانه برای خودتان تعریف کنید با توجه به سطح درآمد و مخارج در نهایت اختلاف این ارقام برای شما منتج به پس انداز میشه. مثلا در آمد حقوق شوهر درآمد حقوق همسر. درآمد اجاره و سود سپرده ها. مخارج را طبقه بندی کرده و اول ماه برنامه مالی برایش مشخص کنید مثلا اجاره خونه به میزان مبلغ کرایه. مواد سوپری و میوه- هدایا- سفر- رستوران و کافی شاپ- آب برق گاز تلفن اینترنت- هزینه پوشاک- هزینه کرایه تاکسی و رفت و آمد- اقساط وام و سایر و بر اساس آن برنامه ریزی و کنترل کنید خرج هاتون رو حتما سعی کنید مبلغی به عنوان پس انداز هر چند ناچیز در ماه داشته باشین. ببخشید خیلی حرفیدم امیدوارم بصورت روشن بیان کرده باشم.
خیام اگر ز باده مستی خوش باش با لاله رخی اگر نشستی خوش باش چون عاقبت کار جهان نیستی است انگار که نیستی چو هستی خوش باش
شرک جان اصلا اخلاقش اینطوری نیست...دعوام میکنه که مثلا من یتونستم برات بدوزم چرا رفتی گرون خریدی همین حرفهای شما اما خوب بعدا هم هی به روم میاره اذیت میشم...هی میگه دیدی گفتم فلان کار و کن و فلان چیز و نخر گوش نکردی...؟معذب میشم اتفاقا خیلی کمک مالی بهم میده به بهونه های مختلف به دخترم کادو میده و براش شیر میخره یا پوشک و حتی خوردنی های یخچال....
سلام امیر آقا....مرسی که به تاپیک سر زدین و وقت گذاشتن و خوندین و ممنونم که زحمت کشیدن و پست گذاشتین و راهنمایی کردین دقیقا من اشتباهم این بود که وقتی دیدم همسرم ولخرجه خودم مدیریت مالی خانواده رو دست نگرفتم ریز بینی توی مخارج نداشتم...به آینده فکر نمیکردم و توی حال زندگی میکردم خلاصه همه چیز دست به دست هم داد...خیلی خوب طبقه بندی کردین مخارج خونه رو ....فکر همه چیزم بودین.... مثلا ما یک ماه پول قبض و شارژ و ... 150 پرداخت میکردیم بعد مه بعد همه پول و خرج میکردیم اون ماهی که شارژ میدادیم یا باید قرض میگرفتیم یا از وام هایی که گرفته بودیم بر می داشتیم
والله من از دوجا میتونستم بگیرم اما هیچکدوم بدردنمیخورد.قرارداد ادارمون نیستم وبه صورت شرکتی براش کارمیکنم وگرنه مال اداره خوب بود چون ماهانه کگم میشه ولی بقیه جاها درسه قسط باید بدی مثلا بیمه تکمیلی بچه های اداره برای دوسال دندون پزشکی2میلیون بافرانشیز10 درصد هست
باید به خودمون یاد بدیم زیاده خواهی نکنیم یه حراج کفش توی شهر خواهرم بود همه کفشای طبی 10 هزار تومن به نظر همه مفت و ارزون ولی من فقط یه جفت برداشتم ست مانتوی اداریم و تمام همکارم بهم میگه چرا چند جفت برنداشتی برای چند وقتت بود گفتم نیاز ندارم برای پس انداز کردن باید برای همین حال همین امروز خرید کنیم اینکه یه حراج دیدم بریم از هر چیزی چند تا برداریم که بعدا استفاده کنیم خوب نیست شاید بعدا طرح یا رنگش دلمون رو زد یا جنسش کیفیت نداشت پشیمون شدیم که چرا چند تا خریدم
2706