2726
عنوان

تفسیـر نـهـج البــلاغــه

4189 بازدید | 240 پست
آپلود عکس رایگان و دائمی تمام لذت عمرم در این است که مولایم امیرالمومنین است . ستایش مخصوص خداوند است از او کمک مى خواهیم و به او ایمان مى آوریم و بر او توکل مى کنیم و از شر نفس و بدى کردارمان به او پناه مى بریم ، خدایى که هدایت کننده اى نیست آنکه رااو گمراه سازد و گمراه کننده اى نیست هر که را او هدایت کند گواهى مى دهم که معبودى جزخداى یگانه نیست و محمد بنده و فرستاده اوست.""من پیش از شما به حوض کوثر مى رسم و شما در کناره حوض بر من وارد خواهید شد،حوضى که عرض آن به اندازه فاصله صنعا تا بصرى است ، و در آن جامهایى است از نقره به شماره ستارگان، حال بنگرید که پس از من با دو میراث گرانبها چگونه رفتار مى کنید." مردى از میان جمعیت فریاد برآورد: یا رسول اللّه ! آن دو چیز گرانبها چیست ؟ فرمود: یکى از آن دو که بزرگتر است ، کتاب خداست یک طرفش در دست خدا و طرف دیگرش به دست شماست ، پس آن را محکم نگه دارید تا گمراه نشوید و دیگرى که کوچکتر است ، عترت و خاندان من است و خداى نیکى کننده آگاه به من خبر داده است که این دو هرگز از هم جدا نمى شوند، تا در لب حوض در قیامت به من رسند من هم از خدا همین را خواسته ام، پس شما ازآنها پیشى نگیرید که هلاک مى شوید و از آنها وا نمانید که هلاک مى شوید (بخشی از خطــبه رسول اکرم) بســـــــــــــــــــم رب الزهرا سلام الله علیها اللهم صل علی محمد و آله الاولیاء الائمة الاثنی عشر و عجل فرج مولانا صاحب الزمان علیه السلام و العن اعدائهم اجمعین الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایت امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب و الائمة المعصومین علیهم السلام لعن الله غاصبین ولایت حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام لعن الله ظالمیک و قاتلیک و ضاربیک یا فاطمة الزهرا سلام الله علیها با عرض سلام خدمت همگی شما دوستان عزیز در این تاپیک قصد داریم که به یاری حق و عبدصالحش اباصالح المهدی (عج) ارواحنا فداه قطره ای بسیار کوچک از اقیانوس عمیق و وسیع حکمت ها و درس های آموزنده امیرمومنان علی علیه السلام در نهج البلاغه را بیاموزیم . امید است که بتوانیم آنها را سرلوحه زندگی قرار داده و راه ضلالت را از راه صراط المستقیم که همانا راه علی علیه السلام است را از یکدیگر بشناسیم . ثواب این تاپیک معنوی هدیه به بی بی فاطمه الزهرا (سلام الله علیها) در این مسیر خوشحال میشیم همکلاسی باشیم ... ساعت دقیق کلاس متعاقبا اعلام خواهد شد . قوانین تاپیک : از گذاشتن اسپم حتی المقدور خودداری فرمایید . دوستانی که مباحث این تاپیک رو قبول ندارند تشریف نیاورند و در صورت پست گذاشتن ، پست آنها پاک خواهد شد . آپلود عکس رایگان و دائمی
██████ کیا میخوان روی ایمان و معرفتمون کار کنیم؟ ██████ بیاین همسفر راه بندگی باشیم http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=1063114&PageNumber=1

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

2728
آپلود عکس رایگان و دائمی جرج‌ جرداق" دانشمند بزرگ‌ مسیحی‌ در عظمت‌ نهج‌البلاغه‌ می‌گوید: "جاذبه‌های‌ نهج‌البلاغه‌ امام‌ علی(ع) شوری‌ در من‌ ایجاد کرد که‌ 200 بار نهج‌البلاغه‌ را مطالعه‌ کردم"!!! یک‌ دانشمند مسیحی‌ 200 بار نهج‌البلاغه‌ را می‌خواند اما ما که‌ خود را از شیعیان‌ امیرالمؤ‌منین‌ علی(ع) می‌شماریم‌ و ادعای‌ محبت‌ و ولایت‌ او را داریم‌ به‌ راستی‌ چند بار نهج‌البلاغه‌ را خوانده‌ایم؟ و با مفاهیم‌ ارزشمند آن‌ به‌ چه‌ میزان‌ آشنایی‌ داریم؟ ماکه‌ در خانواده‌ شیعه‌ کشور شیعیان‌ زندگی‌ می‌کنیم‌ چرا باید با نهج‌البلاغه‌ بیگانه‌ باشیم؟
██████ کیا میخوان روی ایمان و معرفتمون کار کنیم؟ ██████ بیاین همسفر راه بندگی باشیم http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=1063114&PageNumber=1
برای سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف ) صلوات آپلود عکس رایگان و دائمی

『 W 』 - 庭のヒメフウロ

سلام علیــکم ان شالله به یاری خدا و مدد امام زمان باشد که قدم کوچکی در این راه برای شنــاخت امیر المومنین برداریم از سیده بانو عزیز هم متشــکرم ان شالله که حضرت زهرا شفاعتتون رو بکــنه
● عشق تو حالیست که فانی شدنی نیست وصف نتوانش کرد به کس دم زدنی نیست یا موسی بن جعفر علیه السلام ●
السلام علیک یا امیرالمومنین تاپیک جدید مبارک. روز کلاس یکشنبه ها ساعت ۴ عصر خوبه ؟ دوستانی که میتونن اون موقع لایک کنن این پست رو
که دنیا به خسران عقبی نیارزد/به دوری ز اولاد زهرا نیارزد/ و این زندگانی فانی، جوانی، خوشیهای امروز و اینجا/به افسوس بسیار فردا نیارزد.
بسیــار عالیه فقط حقیــر اون ساعت نیستم میام میخونمتون ان شالله بعد از اتمام ماه محرم و صفر اون ساعت هســتم اما در این ایام پیش رو.. ساعت شش به بعد هســتم..
● عشق تو حالیست که فانی شدنی نیست وصف نتوانش کرد به کس دم زدنی نیست یا موسی بن جعفر علیه السلام ●
فهرست مطالب تاپیک ان شاءالله ❀ تفسیر حکمت اول ←موضوع :فتنه←صفحه 3 ❀ تفسیر حکمت دوم← موضوع :طمع← صفحه 4 ❀ تفسیر حکمت سوم← موضوع:بخل← صفحه 5 ❀ تفسیر حکمت چهارم← موضوع :← صفحه
2706