2726
عنوان

مسیحا اسم دختر یا پسر ؟

| مشاهده متن کامل بحث + 52498 بازدید | 25 پست

ی مشکلی که ماهایی که اسممون مسیحاست داریم اینه که همه میگن اسم دختره و این اسم پسرونه نیست ، ولی این اسم برای هر دو جنس استفاده میشه ، مامان منم قصد داشت اگه من دختر بودم اسمم رو بزاره مسیحا که پسر شدم و الانم مسیحام ، و ما شدیم یک خواهر و برادر ، مهسا و مسیحا 

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728
مسیحا نام دختر است الف تثنیه دارد ...مانند  مبین و مبینا.......مسیح و مسیحا....مسیح نام پسر است ...

😬😬😬والا من خیلی تحقیق کردم و متوجه شدم مسیحا نام پسر هست حتی ثبت احوال الان برای نام دختر قبول نمیکنه این اسم رو.الف آخر اسم مسیحا الف تکریم هست مثل حافظا مثل سعدیا ونمیشه مراسمی که دیدیم رویه الف بزاریم آخرش بگیم‌اسم دخترم هست🥰در تمامی اشعاری که داریم مسیحا به عنوان فردمذکر نام برده شده.واینکه شاعر بزرگی داریم به نام مسیحا برزگر که آقا هستن🥰

اسم: مسیحا (پسر، دختر) (فارسی، عربی) (مذهبی و قرآنی) (تلفظ: masihā) (فارسی: مسيحا) (انگلیسی: masiha)

معنی: لقب حضرت عیسی ( ع )، ( مسیح ) [در قرآن مجید کلمه «مسیح» آمده و الحاق حرف «ا» در پایان کلمه مسیح از تصرف فارسی زبانان است که بعضی گویند آن ( الف ) علامت تعظیم است]، ( = مسیح )، مسیح به علاوه در قرآن مجید کلمه ' مسیح ' آمده و الحاق حرف ' ا ' در پایان کلمه مسیح از تصرف فارسی زبانان است که بعضی گویند آن ( الف ) علامت تعظیم است، منجی بلند مرتبه، منجی مبارک، مسیح ( عربی ) + ا ( فارسی )، الف اضافه شده به آخر مسیح الف تعظیم است