2733
2739
عنوان

مامانا کمکم کنید بدجور موندم چیکارکنم!

| مشاهده متن کامل بحث + 702 بازدید | 67 پست
سیاه و سفید جان من همین بخیه رو هم نصفش رو تقصیر ایرانی بودنمون میندازم. به سیستم سنتی ایران نگاه کن. یکی که حاملست فکر می کنه بیماره مریضه دست به کمر اه و ناله یا ویار داره یا دراز کشیده . اصلا اینکه زن باردار هوس مثلا گوجه سبز تو زمستون می کنه و... هیچ جا تعریف نشده .این بحثش با مورنینگ سیکنس که طبیعیه و همه دارن فرق داره. من اینجا وقتی به بقیه ی خانومای باردار خارجی از این چیزا حرف میزدم تعجب میکردن!! کلا کردن تو مغزمون که وقتی بارداریم بیماریم بقیه باید هوامونو داشته باشن. مثلا ورزش کردن باعث میشه دهانه رحم باز شه و کم بخیه بخوری. توی ایران زنه دست به کمر که کلا به طرز وحشتناک تلقینی دچار ویار غیر نرمالی هست چطور میشه بهش بگی پاشو راه برو. بدن باید از نوجوانی اماده باشه چون حتی اینجاهام به کسی که تو عمرش ورزش نکرده نمیگن تو بارداری ورزش کن. من خودم قبل از بارداری هر روز 10 کیلومتر میدوییدم و یک ساعت شنا میکردم و ورزش تخصصیم کانویینگ هست توی بارداری بهم اجازه ی پیاده روی سریع دادن و شنا و کانو کلا هم یه بخیه خوردم اونم زیبایی بود. دکترم توی ماه نهم دوی ماراتن شرکت کرده حالا ببین چقدر بدنش امادست.... ولی دوست ایرانی من به خاطر یه ورزش ساده ی 15 دقیقه ای بچش سقط شد ماه دو. یا یکی دیگه مامانش اومده بود پیشش کلا دست به سیاه و سفید نمیزد فقط دست به کمر اه میکشید دخلش درومد تا 4 سانت دهانه رحمش باز شد اخرم با کلی مورفین و اپیدورال بعد از 23 ساعت درد و جیغ با 17 تا بخیه بچه اورد.
بزرگان بر خود سخت میگیرند ... حقیران بر دیگران . 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
عزیزم باید ب دکتر اعتماد کرد در اینکه زایمان طبیعی بهترین اتفاق برای مادر و کودک شکی نیست اما اگر تشخیص دکتر درست باشه خاطره تلخی برات میمونه باز اگر برای معاینه پیش دکتر دیگه ای هم بری و اون هم تایید بکنه خیالت راحت میشه، بخیه داخلی خیلی مشکل بزرگی نیست زود بهبود پیدا میکنه ولی ممکنه موفق نشی طبیعی فارغ شی اون موقع خیلی ضعیف میشی، حالا باز تصمیم با خودته خانم میتونی بزاری دردت بگیره بعد جراحی کنی اینجوری نی نی هم حسابی کامل شده، چون زود دنیا اومدنش هم خوب نیست. هرچند تو ی جا خوندم نوشته بود وقنی برای تولد جنین تاریخ تعیین میکنید مثل این میمونه به ی پیرمرد هفتادساله بگید دیگه عمرت رو کردی کافیه بیا برو اون دنیا... هرچی کمتر تو روند زایمان دخالت کنیم درست تره
بزار جریان زایمان شروع شه بعد اگر خواستی جراحی کن بنظرم اینحوری بهتره باز از دوست عزیزمون هم در مورد مطالب جالبی که نوشته بودن تشکر میکنم اطلاعاتمون زیاد شد ولی من فکر میکنم باز تناسب هیکل جنین و مادر تو روند زایمان تاثیر گذار باشه تا حدودی بالاخره اما داستن امادگی شرط اصلیه برای داشتن ی زایمان طبیعی شیک و راحت ورزش تغذیه اعتماد بنفس...
2740