2737
2739
فیزیولوژی نخوندی هنوز نه؟ من پیشنهاد میکنم فیزیو لوژی گایتون جلد یک و دو یه نگاهی بندازی
❌لطفابخاطر طولانی بودن نام کاربریم ریپلای نکنید

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
ببین الان نگاه کردم همین فیزیولوژی گایتون جلد یک .فصل 23 در مورد دریچه های قلبی و صداهای قلبو دینامیک اختلالات مادرزادی و دریچه ای قلب
عمر دریچه : دریچه ها به سه نوع تقسیم می شوند : دریچه های گاوی یا خوکی – دریچه های فلزی – دریچه های انسانی عمر متوسط دریچه های خوکی یا گاوی ۱۰ سال است که بعد از مدت فوق، دوباره باید بیمارعمل شده و دریچه خراب برداشته شده و دریچه دیگر جایگزین آن گردد که این عمل به مراتب مخاطرات و مشکلات بیشتری در مقایسه با عمل اول دارد . هرچه در سنین پائین تر دریچه های خوکی یا گاوی گذاشته شود، سرعت خراب شدن آن بیشتر و در نتیجه عمر دریچه کوتاه خواهد بود . ولی در سنین بالای ۶۰ سال عمر متوسط این دریچه ها بالاست . دریچه های انسانی مختصری از دریچه های خوکی یا گاوی عمر بیشتری دارند . دریچه های فلزی بنا به ادعای کارخانه های سازنده عمر بیش از ۵۰ سال دارند . اما بعد از گذاشتن درداخل قلب مراقبت خاصی را می طلبد . آنچه باید به خاطر سپرد : خون انسان در برخورد با دریچه های مصنوعی تمایل به تشکیل لخته دارد و تشکیل لخته دراطراف دریچه نیز در کارکرد آن اختلال ایجاد می کند . بنابراین باید سیستم انعقادی (لخته شدن) خون را ضعیف بکنیم. یکی از راهها، مصرف قرص ضعیف کننده سیستم انعقادی می باشد . اگر در مصرف قرص فوق سهل انگاری کنید هیچ ضمانتی در کارکرد دریچه های شما وجود ندارد . افراد مختلف جامعه نسبت به مصرف قرص فوق واکنشهای مختلفی نشان می دهند . بطور مثال فردی ممکن است با مصرف نصف قرص روزانه، سیستم انعقادیش ضعیف گردد فرد دیگر ممکن است با مصرف دو قرص روزانه سیستم انعقادیش ضعیف گردد و … بنابراین نمی دانیم شما بامصرف چقدراز این قرص، لخته شدن خونتان ضعیف خواهد شد . پس با آزمایش متناوب بعد ازعمل ، واکنش شما به داروی فوق سنجیده می شود . این آزمایش ، پروترومپین (PT)نام دارد. بعد از تنظیم اولیه آزمایش شما و مشخص کردن مقدار مصرفی داروی فوق از بیمارستان مرخص می گردید . ولی چون غذاهای مصرفی در منزل با غذاهای بیمارستان فرق می کند وغذاهای مختلف نیز روی آزمایش (PT) تاثیر می گذارند و پس از آن حداقل هر ۱-۲ ماه براساس نظر پزشک معالج باید یکبار آزمایش(PT) را انجام دهید و بهتر است جواب آزمایشات دردفترچه(PT) توسط پزشک نوشته شود . داروی فوق باید طوری برای شما تنظیم گردد که سیستم انعقادی را تا حدی که خون لخته نشود ضعیف کند . چون اگر سیستم لخته کردن خون را زیاد ضعیف کند آنوقت ممکن است خونریزی اتفاق افتد . خونریزی ممکن است بصورتهای زیر با شدت کم یا زیاد اتفاق بیفتد : خونمردگی زیر پوست – خونریزی زیاد از دندانها موقع مسواک زدن – ادرار با رنگ قرمز – درخانمها مقدار خونریزی زمان قاعدگی بیشتر شده و یا مدت زمان زیادی طول بکشد – خونریزی از بینی – سیاه شدن (مثل قیر) مدفوع و … در مواجهه با چنین حالاتی به پزشک مراجعه نمائید . گفته های بالا اهمیت مصرف درست داروی وارفارین یا کومادین را گوشزد می کند .
2740