2752
2734
عنوان

دیگه الان رو اعصابمه ....

| مشاهده متن کامل بحث + 1609 بازدید | 55 پست
مینا جون با دعوا که بدتر میشه گلم. از چاقی گذشته به خاطر کبد چربشون باید حتما رژیم مناسب بگیرن. سعی کن خودت بیشتر غذاهای رژیمی درست کنی مخصوصا شام رو روغنی نذار باهاشون صحبت کن نه در مورد چاقی به خاطر سلامتی و رفع کبد چرب که خطرناکه و عوارض داره، بخاطر بچه ها و.. ببین من خودم قبلا چاق بودم. 110 کیلو پس نمیخوام شعار بدم. این کاملا حقیقت داره که اکثر کسانی که چاق هستن وقتی عصبی میشن علاقه بیشتری به خوردن پیدا میکنن. متلک و دعوا و سرکوفت بیشتر باعث تحریک میشه و اعتماد به نفس ظاهری از خودشون نشون میدن در حالی که ته دل آدم تو اون شرایط غوغاست فقط نمیخواد کم بیاره. قبول کن رژیم گرفتن سخته و تکرار این حرف بیشتر حساسیت ایجاد میکنه. لطفا اول آرامشت رو حفظ کن و بعد از در دوستی و بخاطر حفظ سلامتیشون صحبت کن. تازه اونم نباید هر دقیقه تکرار بشه چون اثر معکوس میذاره. من خودم با اینکه 14-15 ساله لاغر کردم و الان 61 هستم اما هنوز تک تک متلکها و حرفهایی که بهم گفته شده یادمه ببخشید زیاد حرف زدم. موفق باشی
فرشته کوچک من سلامتی تو تنهای آرزوی من در زندگیست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

سلام مینا جون شوهر منم کبدش چربه بعد ماه رمضون پاش درد گرفت می دونی که مثل نقرس می شه. بعد خودش دیگه تصمیم گرفت صبح ها ورزش می کنه دیگه برنج خیلی کم درست می کنم مثلا هفته ای یه بار روغن هم خیلی کم. الان شکمش مثل زنای حامله خطی خطی شده.
ببین اول اینکه باید خیلی مهربون و صبور باشی ولی تضمین میکنم جواب بده 2 . تمام روغن ها و کره رو با روغن زیتون جایگزین کردم . حتی روغن برای توی کیک و شیرینی یا سرخ کردن سیب زمینی . یه نکته که درباره روغن زیتون خیلی مهمه اینه که از هر روغن زیتونی استفاده نکنی . معمولا روغن زیتون رو به خاطر گرون بودن با روغنای دیگه قاطی میکنن میفروشن که خیلی ضرر داره . شوهر منم مثل آقای شما مشکل چربی داشت و خب هر چند وقت یکی آزمایش میدادیم . اوایل به اصرار خودش روغن زیتون خارجی گرفت که به حساب خوب باشه ولی کلسترولش رفت بالا . الان از یه روغن زیتونی استفاده میکنیم که مال کشت و صنعت یکی از دوستامونه و مطمعنیم ازش . 3 . هر نوع سس ، کره و نوشابه حذف کامل شد . تن ماهی به شدت محدود شد. 4 . چون رژیم برای چربی بود ماه اول گوشت قرمز و مرغ کامل حذف شد و سویا و نخود جایگزین شد . ماه دوم کم کم گوشت مرغ دوباره شروع شد . 5 . سهمیه هر روزش 10 قاشق برنج بود که فرق نداشت شام بخوره یا نهار . زیاد هم سخت نمیگرفتم که از نظر روانی اذیت نشه .
صلح و آرامش از حقیقت بهتر است :)
6 . سوسیس و کالباس حذف شده و خودم خونگی درست میکنم خوشمزه میشه. شیرینی بیرون حذف شده . آجیل حذف شده . :) 7 . تمام لبنیات کم چرب حتی قبل از قضیه پالم . 8. تخم مرغ هفته ای 4 تا سهمیه بود که بازم اون معمولا یکی دو تا بیشتر میشد به خاطر کیک و اینا . 9 . سعی نمیکردم نخوره ولی هی چیزای شکم پر کن میذاشتم دم دستش . میوه . سالاد با سس روغن زیتون و آبلیمو . کیک های کم کالری . آب . آب میوه 10 . سرش رو گرم میکردم که یادش نیافته . موقع های بی کاری سی دی فیلم میذاشتیم میدیدیم و این جور چیزا . نزار بیکار بشه 11 . چن تا چیز ممنوعه . اذیتش نکن تحت هیچ شرایطی . به هیچ کس نگو رژیم داره و تو مهمونی ها بزار هر چی میخواد بخوره . ترازو فقط هفته ای یه بار و همیشه تشویقش کن حتی اگه نیم کیلو کم کرده . انعطاف پذیر باش و بعضی وقتا بهش چیزای مضر جایزه بده :))) بدون که اون گرسنه میشه ولی سعی کن تا جایی که ممکنه کم کنی گرسنگیشو ولی با چیزای سالم . هویج خیلی خوبه دم دستش باشه . برای کلسترولش . 12 . سعی کن غذاهای محبوبشو درست کنی تا نفهمه تو رژیمه الان چیز بیشتری یادم نمیاد اما فقط یه چیزی رو یادت باشه . این لاغری مثل همه روش های دیگه برگشت پذیره و باید همیشه مواظب باشی . به خصوص درباره روغن و هله هوله .
صلح و آرامش از حقیقت بهتر است :)