2733
2739
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

2728
2740
تولد دخترت مبارک ،به نظر من هم تبلت نخر ،بچه تو این سن فعالیت کنه ،بدو بدو کنه وبا همسناش بازی کنه خیلی بهتره ،تبلت هم چشمش رو اذیت می کنه ،هم از خلاقیت و شادی دورش می کنه ،هم تنبل و یک جا نشینش(!) می کنه درسته خیلی از بچه ها دارن اما لزوما چیز خوبی نیست
بین این دوتا چیزی که گفتی به نظر من تبلت بهتره!!!!
والا....منکه چون خودم همیشه آیپدم دستم بود(حتی کتاب آشپزیم توی اونه!)پسرم از ١٨ماهگی یا کمتر دستش گرفت!منتها من کنترلش میکردم!فقط وقتی میخواستم بشینه بهش میدادم!(موقع غذا خوردن،توی یه مهمونی وقتی به خرابکاری میافتاد!،توی ماشین وقتی داشتیم میرفتیم سفر!)بعد هم فقط بازیهای آموزشی توش ریخته بودم که اتفاقا خیلی هم خوب بود!هم انگلیسی یاد گرفت هم سرعت عمل ودقتش بالا رفته بود!اما بهت بگم...دیگه براش عادی شده و الان بیشتر خودم باهاش کار میکنم!؛)بنابرین منکه راضیم!
اما......به نظرم لزومی نداره کادوی به این گرونی بخری!اونوقت سال دیگه چی میگیری؟!
اسباب بازی بهتره.البته نهایتا مجبور میشی بگیریا!
دختر من هم 5سالشه ولی اصلا حاضر نیستم براش تبلت بخرم...به نظرم این چیزها(تبلت،بازیهای موبایلی،کامپیوتری و....) فقط بچه ها را از تحرک و خلاقیت دور می کنن.بچه های این نسل خواه ناخواه با این وسایل اشنا خواهند شد حالا چند سال دیرتر اشکالی نداره ولی خاله بازی و بدو بدو و ...دیگه وقتش که گذشت برگشت نداره....

دوستی دارم که از اهواز اومده بودن پیشمون. ازش پرسیدم پسر 5ساله ات تو ماشین و راه اذیت نکرد ؟گفت نه خدا را شکر. همش تبلت را دادم دستش و بازی کرد!!!!
ما خودمون مسافرت ماشینی خیلی خیلی زیاد می ریم ولی تمام طول راه را با دخترم در مورد چیزهایی که می بینیم، مناظر،شهرها،شکل ابرها و ....صحبت می کنیم. مسلما" برای من هم خیلی راحتتره که تبلتم را بدم دست بچه و یا بخوابم یا با شوهرم حرف بزنم ولی یه وقتهایی فکر می کنم روزی خواهد رسید که در حسرت همین مسافرتها و گپ زدنها خواهم بود...

یه اسکوتر،دوچرخه،عروسک خوشگل (مثلا از مجموعه baby born) همین کاردستیها که دوستمون گذاشته می تونه یه هدیه به یادماندنی تر و بهتری باشه البته از نظر من....
گاهی اونقدر خدا زود به خواستمون جواب می ده که باورمون نمی شه از طرف اون بوده...اینجاست که می گیم :"عجب شانسی آوردم"
یه موضوع خیلی مهم دیگه هم که باعث می شه من کلا با خرید این چیزها مخالف باشم از نظر من اینه که این وسایل سطح توقعات بچه ها را به شددددددددددددددددددددت بالا می بریم.
بیاییم امسال تبلت بخریم...

7سالگیش باید لپ تاپ بخریم..
9سالگیش یه گوشی موبایل ...
13 سالگیش اخرین مدل گوشی موبایل و لپ تاپ...
18 سالگیش ازمون به عنوان کادوی تولد ماشین می خوان..
اون موقع است که "نه" نمی تونیم بگیم و اگه بگیم "نه" می شیم مامان بابای بد....
دیگه اون موقع است که اصلا بچه مون به این فکر نمی کنه که اخه باباجان این مامان بابای بیچاره من تو 5سالگی برام کادوی تولد تبلت خریدن!!!!

نمی دونم شاید طرز فکرم صحیح نباشه ولی با دیدن دختر پسرهای نوجوون و جوون پرتوقعی که دورو برم هست احساس می کنم این موضوع باید درست نهادینه بشه....
گاهی اونقدر خدا زود به خواستمون جواب می ده که باورمون نمی شه از طرف اون بوده...اینجاست که می گیم :"عجب شانسی آوردم"
دوست خوبم ببخش زیادی رفتم رو منبر ولی راستش چون دخترنازنینت با دخترم همسن هستن احساس هم فکری و همدلی بیشتری کردم

به هرحال برای دختر گلت ارزومند روزهایی شاد سرشار از عشق و محبت و سلامتی و موفقیت هستم.
تبلت

به نظرم عصر تکنولوژیه..بچه هامون هر چه زودتر با این چیزا اشنا شن در آینده بیشتر پیشرفت میکن و ذهن خلاق تری دارن
طراحی و اجرای بی نظیر تمهای تولد..جشن دندونی..جشن قدم..سیسمونی.. www.panitem.ir
2706