2733
2734
پتوش ملافه داشته باشه لباس بیشتر نخی بپوشه خودت هم ادویه و کنسرو ها و رب بازاری نخور به نی نی هم بادام و تخم مرغ و مرکبات نده
همه ﭼﻴﺰﺍﯼ ﺧﻮﺏ ﻣﺎﻝ ﻣﺮﺩﺍﺱ ... ﻧﻤﻮﻧﺶ ﻣﺎ خانم ها ... ! ﻭﺍﻻ!! ☝️ خدا سایمونو از سرشون کم نکنه!! *** http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=1258877&T=%D9%87%D9%85%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%87_&PageNumber=1

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

موضوع: @@@ اگــــــزما شیــــــــــــرخواران @@@ http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=1031258&PageNumber=2
همه ﭼﻴﺰﺍﯼ ﺧﻮﺏ ﻣﺎﻝ ﻣﺮﺩﺍﺱ ... ﻧﻤﻮﻧﺶ ﻣﺎ خانم ها ... ! ﻭﺍﻻ!! ☝️ خدا سایمونو از سرشون کم نکنه!! *** http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=1258877&T=%D9%87%D9%85%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%87_&PageNumber=1
سلام عزیزم پسر من از سه ماهگی دچار اگزمای نوزادان شد. بعد ازاینکه شیر خشکشو بدلیل نایاب شدن عوض کردیم. اول تمام بدنش ریخت بیرون بعدشفقط روی دو تا لپاش... منم به بچم پماد کورتون نزدم. پیش دکتر پوست بردم. اول با یک دهانشویه و پنبه استریل لپاشو تمیز میکردم و روش وازلین... تنها چاره اش چرب نگهداشتنه
2728
سلام به همگی. در مورد اگزمای نوزاد میخواستم یه درمان فوق العاده که واسه دختر من معجزه کرد رو بگم. دختر ما هم اگزمای نوزادی داشت و چند بار دکتر رفتیم و داروهای مختلف از جمله هیدروکورتیزون و کلی کرم های گرون و مختلف استفاده کردیم و تاثیری نداشت. ولی در نهایت یه دکتر باتجربه و عالی بهمون یه دستور خیلی ساده داد که واقعا معجزه کرد . من شب که این دارو رو به صورت دخترم زدم، باورم نمیشد که همون فردا صبح نتیجه اش رو ببینم. این دارو : ترکیب کرم بتامتازون 0.1 درصد + کرم A D مارک ایروکس بود. نحوه ترکیب : هفته اول نسبت بتامتازون به A D بصورت 1 به 2 (یعنی بیامتازون نصف A D بود) و بعد هم هفته های بعد نسبت بتامتازون کمتر و کمتر میشد ... نحوه مصرف : هفته اول روزی 3 بار ، هفته دوم روزی 2 بار و بعد هم روزی 1 بار ، هر هفته هم مقدار بتامتازون کمتر میشه تا نی نی خوب بشه. البته اگر شما هم مثل ما زود جواب گرفتین و صورت نی نی همون روزای اول مصرف در حال خوب شدن بود، از حجم کرمی که ساختید که کم میشه فقط A D رو اضافه کنید تا به تدریج بتامتازون دارو کم و کمتر بشه. بعد هم که کامل خوب شد، دیگه مصرف نکنید و فقط وقتی دوباره جایی از بدن نی نی اگزما زد ، با نسبتی مثل 1 به 3 یا کمتر ، دارو رو روی محل اگزما بزنید. ضمنا دکتر به ما گفت معمولا تا 1 سال اگزمای نوزادی ممکنه ادامه داشته باشه. در صورتی که خودتون شیر به نی نی میدین ، برای پیشگیری و کم کردن شدت اگزما هم باید ببینید نی نی شما به چه غذایی که شما میخورید حساسه ، معمولا غذاهایی که طبع گرم دارن و یا تند هستند و یا مثلا زعفران، باعث تشدید اگزما میشن. و البته قطره شیرافزا و رازیانه ، با اینکه خیلی شیر رو زیاد میکنن اما ممکنه باعث اگزما هم بشن. من با چند بار امتحان متوجه شدم که اگزمای دخترم به خاطر رازیانه ،قطره شیرافزا و زعفران که میخوردم شدید میشد. اینم از تجربه من. :) امیدوارم واسه نی نی شما هم جواب بده.

تجربه اگزما و حساسيت پوستي نوزاد

از سه ماهگي پسرم متوجه اگزماي بسيار شديدش شديم

تمام صورت و بدنش قرمز مي شد و كهير مي زد

در صورت عدم رسيدگي به موقع اين التهابات و قرمزي ها تبديل به زخم مي شد و كم كم موادي ترشح مي كرد

واقعا درك اين بيماري براي ما مشكل و دشوار بود

مشكل تر اينكه هيچ پزشك متخصص اطفال هم در اين خصوص شما رو راهنمايي درست نمي كنه و يا حداقل شما رو به پزشكي كه تخصص درمانش رو داشته باشه معرفي نمي كنه و براي افزايش علم خودش شروع ميكنه آزمون و خطاي طبابت روي بچه عزيز شما انجام بده و همه خانواده رو دچار رنج و عذاب مي كنه.

بالاخره پس از مدت ها درگيري و حتي يكبار بستري و تزريق انبوهي از كورتون به كودك خوشحال شديم كه بچه داره خوب ميشه ولي اين خوبي تا يك هفته كه كورتونها تو بدن بچه بود جواب ميده و بعد روز از نو روزي از نو

ما كه سر از كورتون در نمياورديم و طفل معصوم رو داده بوديم دست برخي از اين به اصطلاح متخصص ها.

وقتي نمي تونن بچه رو درمان كنين حداقل در مورد بيماري توجيه امون كنيد بريم متخصص اصلي رو گير بياريم.

از اونا بدتر پزشك‌هاي متخصص پوست هستن كه اونا هم از ديد خودشون طبابت ميكنن و شما رو با اصل قضيه آشنا نمي كنن.يه نايلون كرم و شامپو و لوسيون بهت ميدن.

بالاخره از طريق اينترنت با يه پزشك فوق تخصص حساسيت در تهران آشنا شديم و تازه بعد يه جلسه با دكتر متوجه شديم كه اصلا بچه ما چه بيماري داره و چه آينده اي در انتظارش هست

خدا دكترهايي از اين قبيل رو خير بده ان شاالله كه رو راست هستن

براي بچه هاي با مشكل بچه من اين موارد رو توصيه مي كنم كه رعايت كنيد:

1- بچه شما تا زماني كه بخواد خودش روي پا راه بره اين مشكل خيلي حادتره بنابراين سعي كنيد سطح و محيط خونه تميز باشه، هفته اي دوبار جارو برقي لازمه

2-تمام درب ها و پنجره ها رو ببنديد و اجازه نديد گردو خاك وارد خونه بشه

3-از لباسهاي 100 درصد كتان و نرم بدون پشم براش استفاده كنيد،ملافه ها هم غير پشمي باشه حتما

4-در تابستان حتما از كولرگازي استفاده كنيد، كولر آبي مناسب نيست

5-در زمستان كه بخاري روشنه و هواي خونه خشكه حتما بخور گرم در خونه روشن داشته باشيد

6-اجازه نديد كسي كودك شما رو ببوسه،تو خونه هم گل و گياه نگهداري نكنيد

7-مرتب حمام ببريدش و با آب ملايم و صابون بسيار نرم و كرمي مثل صابون داو بدن رو بشوريد و سعي كنيد پوستش رو نرم نگه داريد، البته نه با لوسيون

8-سعي كنيد بفهميد به چه ماده غذايي بيشتر حساسيت نشون ميده و حتما از غذايي مادر شيرده حذف اش كنيد(مرغ و گوشت گاو و رب گوجه و ادويه ها، نوشيدني هاي غيرطبيعي و..) اگر شير خشكي باشه حتما بايد با نظر پزشك متخصص حساسيت نوع شير خشك مشخص بشه ، البته شيرخشك براي آينده بچه خطرناكتره

9-فوق تخصص حساسيت ميتونه با آزمايش خاص  عصاره هاي مواد غذايي روي پوست تا حدودي مواد غذايي حساسيت زاي شما رو مشخص كنه

10-هيچ وقت اجازه ندين التهابات كهيرها تبديل به زخم بشه و مجبورين از پمادهاي كورتون دار مثل هيدروكورتيزن و يا پماد قوي مثل الكام يا پمادهاي مشابه كمك بگيريد.

11-پمادهاي كورتن دار رو فقط در صورت لزوم با احتياط بكاربگيريد و به يكباره قطع نكنيد، ميزان حجم و مصرف رو در طول زمان كم كنيد.

12-شربت ضدحساسيت ستريزن رو همه روز به كودك بدين و با بهتر شدن شرايطش اين دارو رو هم به تدريج كم و اگر كودك خوب شد به تدريج قطع كنيد

13-خوشبختانه با راه افتادن نوزاد ميزان حساسيت كم ميشه و ان شاالله تا 15 ماهگي تقريبا بيماري ديده نميشه ولي اين رو بدونيد كه بچه شما تا آخر عمر درگير اين بيماري خواهد بود و ممكنه با شرايط فصلي و يا مصرف مواد غذايي خاص دوباره اين بيماري براي مدتي عود كنه

سلام به همگی. در مورد اگزمای نوزاد میخواستم یه درمان فوق العاده که واسه دختر من معجزه کرد رو بگم. دخ ...

عالی بود من جواب گرفتم

واقعا ممنونم

لا حول و لا قوة الا باالله العلی العظیم... اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم...
2738